UMA Audioguide

By UMA Audioguide

UMA Audioguide jsou krátké rozhovory s umělci nebo kurátory vystavujícími v nezávislých galeriích, které se věnují prezentaci současného umění. Výstavy zahraničních i domácích autorů jsou tak doplněny o kontext, dodatečné informace, které návštěvníkovi mohou pomoci zpřístupnit současné umění. Naší snahou je vytváření pozitivního vztahu veřejnosti všech věkových kategorií k současnému umění a usnadnění jejich orientace na umělecké scéně, což je bez znalosti kontextu často obtížné. Jednoduchá forma rozhovoru nechce suplovat nebo převyprávět tiskovou zprávu, která se nejčastěji vztahuje k aktuální výstavě umělce, naopak se snažíme v dialogu s umělcem či kurátorem prostřednictvím dotazů ukázat, z čeho vychází, kde bere inspiraci a k čemu směřuje představená tvorba, stejně tak jako se ptáme často na otázky, jež se v běžných recenzích nedočteme.

  1. 1.
    MeetFactory - Planted in the Body (Tereza Jindrová)
    18:00
  2. 2.
    Galerie OFF/FORMAT: Rodinná oslava (Klára Kleinerová & Jan Kratochvíla)
    18:28
  3. 3.
    Galerie Ferdinanda Baumanna: Výloha (Anna Neborová)
    8:54
  4. 4.
    Galerie Kurzor: Všechno jde mimo mě (Sráč Sam & Denisa Byteová)
    17:12
  5. 5.
    DUÚL: Kolik profilů máš, tolikrát jsi člověkem (Linda Sudová)
    6:08
  6. 6.
    Galerie Mimochodem: Vědomí ostrova (Maro Hajrapetjan a Lea Petříková)
    11:15
  7. 7.
    Galerie OFF/FORMAT: Bytost (Petr Kovář)
    10:26
  8. 8.
    Galerie Jelení: Aby hladké nebolelo (Zuzana Jírová)
    10:02
  1. 9.
    Artwall Gallery: Vagina Fantasy (Marie Lukáčová)
    15:43
  2. 10.
    Galerie Futura: Abyssal Seeker (Joey Holder) EN
    8:39
  3. 11.
    Pragovka Gallery - KO-LABORACE (Petr Vaňous)
    11:10
  4. 12.
    etc. galerie: Ve světle řízených událostí (Tereza Darmovzalova)
    10:09
  5. 13.
    Galerie Mimochodem: Wake Up Call 2020 (Lenka Sýkorová)
    23:09
  6. 14.
    Galerie Fotografic: Repaired and Reconstructed (Lenka Kleinová & Lukáš Procházka)
    15:45
  7. 15.
    DUÚL: Lukas Marxt & Jakub Vrba: Úžas – tak akorát moc velké okno někam a nikam(Barbora Hájková)
    9:41
  8. 16.
    Galerie Jelení: Science Friction (Umění Navzdory Času, Pavel Mrkus)
    7:29
  9. 17.
    Galerie Kurzor: Umění Navzdory Času (Ludvík Hlaváček)
    25:37
  10. 18.
    Fotograf Gallery - Malé dějiny fotopastí (Tereza Rudolf, Vojtěch Märc)
    19:46
  11. 19.
    Pragovka Gallery - Transmutatio (Kryštof Brůha)
    15:10
  12. 20.
    Galerie Hraničář: Komu patří město (Hana Kokšalová, Ladislav Zářecký)
    33:45
  13. 21.
    Futura Gallery: Listening to Voices (Caroline Krzyszton)
    22:41
  14. 22.
    MeetFactory: Sultana‘s Reality (Afrah Shafiq)
    9:03
  15. 23.
    FOTOGRAF Gallery: Černý Pluto Universa (Jiří Havlíček)
    27:41
  16. 24.
    Galerie Ferdinanda Baumanna: Untitled (Jan Padyšák)
    9:28
  17. 25.
    Meet Factory: Rozhovory s monstrem (Eva Koťátková, Tereza Jindrová)
    34:53
  18. 26.
    Dům umění Ústí nad Labem: Hannes Egger: Everything´s Changed - Nothing´s Changed (Michal Koleček)
    13:34
  19. 27.
    Pragovka Gallery: Up in the Sky (Max Vajt)
    21:47
  20. 28.
    O PLATO Ostrava (Marek Pokorný)
    27:49
  21. 29.
    O galerii 35m2 (Viktória Beličáková, František Fekete, Lexa Peroutka a Tereza Záchová)
    21:16
  22. 30.
    Galerie Jelení: Za horizontem krajiny (Markéta Souhradová)
    10:08
  23. 31.
    Artwall Gallery: Nevýslovný (Anna Beata Háblová)
    16:21
  24. 32.
    Pragovka Gallery: Vzducho-prach(y) (Adam Hudec)
    16:34
  25. 33.
    Galerie Mimochodem: PF2021 (Zuzana Bramborová & Tereza Vernerová Volná)
    10:39
  26. 34.
    Artwall: Za trest (Pavlína Fichta Čierna ve spolupráci s Claude Johannom Čiernym)
    24:22
  27. 35.
    Galerie 35M2: Pomeranč (Martin Vongrej, Viktória Beličáková)
    26:04
  28. 36.
    Galerie Kurzor: Mood Spelled Backwards (Václav Janoščík)
    18:21
  29. 37.
    Galerie Kurzor: Dystopický realismus (Václav Janoščík)
    13:22
  30. 38.
    Galerie Entrance: Kořeny rostou dovnitř (Nikola Brabcová, Karin Šrubařová a další)
    20:13
  31. 39.
    Pragovka Gallery: Korporealita (Kryštof Kaplan)
    10:27
  32. 40.
    Etc. galerie: DeepReal Havel (Jiří Žák)
    14:03
  33. 41.
    Galerie Jelení: Oko jako palindrom (Pavel Matoušek)
    5:34
  34. 42.
    Galerie Ferdinanda Baumanna: Multitasking hand (Pavla Dundálková & Klára Vavříková)
    11:39
  35. 43.
    MeetFactory: Barbara Gryka, Filip Kijowski (Artists-in-Residence)
    9:45
  36. 44.
    Karlin Studios: White Snow (Veronika Čechmánková)
    11:12
  37. 45.
    Karlin Studios: White Snow (Lukáš Hofmann)
    24:01
  38. 46.
    Galerie Futura: Pro případ, že poslední věc, co uvidíš, bude koruna stromu(Vladimír Kokolia)
    15:45
  39. 47.
    Galerie Industra Art: Fonetika Barvy (Petr Vaňous)
    12:14
  40. 48.
    O galerii Fotografic (Tereza Bonaventurová, Martin Fojtek)
    27:31
  41. 49.
    Galerie Kurzor: Brave New Normal (Václav Janoščík)
    28:01
  42. 50.
    DUÚL: Vize obrazu (Adéla Machová)
    7:06

Listen to UMA Audioguide now.

Listen to UMA Audioguide in full in the Spotify app