Abstraktus Pokalbis

Lina Survila

Čia abstractstylist.com abstraktūs pokalbiai. Mano vardas Lina ir aš kalbuosi su žmonėmis, kurie jaučia aistrą savo veiklai, gyvenimui bei tyrinėja mūsų pasaulį. Kiekvieną mėnesį kviečiu juos dalintis su mumis savo žiniomis bei atradimais. Įrašinėjame čia, Vilniuje, Radio Vilnius radijo stotyje.

All Episodes

Kalbuosi su Laura Korsakova, biomedicinos mokslų atstove, farmacininke bei startuolio PsyLink įkūrėja. Laura pasakoja kokia buvo ilga psichodelikų kelionė link dabartinių laikų, kodėl ilgą laiką nevyko jokių mokslinių tyrimų ir galiausiai kodėl tik dabar išgyvenama psichodelikų atšilimą. Kodėl šie junginiai dar vis demonizuojami ir kokiais mitais apipinti? Gilinames į tai, kam ir kodėl reikia psichodelinės terapijos, kokia ji būtų, ir svarstome - gal tai jau bus visai greitai? 

Nov 8

37 min 10 sec

Automobilių entuziastas ir fanas Marius Liaugminas dalinasi savo įžvalgomis kas yra kolekcinis automobilis, kokią emociją jis turi nešti ir kodėl kartais su jais niekas nevažinėja. Kita vertus, dažnai žmonės dėl unikalaus radinio imasi restauracijos darbų, o tai - atskira meno šaka. Pavyzdžiui, Simon Kidston restauruoja Lamborghini automobilius tik 100km spinduliu nuo buvusios Lamborghini gamyklos, o tam yra viena, labai paprasta priežastis. Vėliau Marius pasakoja kaip šiuolaikiniai žmonės perka automobilius aukcionuose, restomods'us, apie supercars ir jų vietą industrijoje. 

Oct 8

42 min 5 sec

Kineziterapeutas, bėgimo treneris Jonas Žakaitis sako, kad iš pažiūros du skirtingi poliai turi daugiau bendro nei galėtumėmte pagalvoti ir dažnai skolinasi idėjas vienas iš kito. Su Jonu kalbėjomės apie tai, kokios mados šiuo metu vyrauja sporte, kodėl jis mano, kad bėgimas yra labiausiai atsilikęs sportas bei kokių idealų vedini žmonės pradeda sportuoti. Jono užsidegimas skatina pažvelgti į sportą kitu kampu - tai nėra tik rezultatų siekimas, bet bendruomenė žmonių, su kuriais mes norime leisti laiką.

Sep 14

44 min 54 sec