Liepājas teātra pīpētavas sarunas

liepajasteatris

Jau izsenis ir zināms, ka katrā teātrī ir īpaša vieta,

kurās mākslinieki var dziļāk ievilkt elpu un sarunās rast iedvesmu

All Episodes

Saruna par šā brīža karstāko intrigu - kā un kam tiks sadalītas š.g. Spēlmaņu Nakts balvas? Jo pagaidām zināmas ir vien 12 Latvijas teātru izvirzītās izrādes un žūrijas solījums izsniegt vēl kādu negaidīto balvu ārpus nominēto izrāžu kārtas. Ielūkojamies teātru web lapās, izgāžamies tehnoloģiju priekšā, izsakām nepamatotus minējumus un pamatotus aizrādījumus, atbildām uz pāris tiešraides skatītāju jautājumiem un turpinām gaidīt 23.novembrī, lai 19:00 tiešraidē uzzinātu, kas tad īsti būs ar 2020./2021.g. teātru sezonas Spēlmaņu Nakts balvām. Kam Spēlmaņu nakts balvu šogad dotu Tu?

Nov 22

1 hr 11 min

Mazliet par Ievas Florences-Vīksnes krūtīm, kā aizbraukt uz Ameriku par valsts naudu, kāpēc jāprecas kursabiedriem, kuri viens otram visvairāk besī un kā no zoodārza pa taisno tikt seriālā - Ieva Florence-Vīksne un Oskars Florence-Vīksne 'Pīpētavas sarunās'!

Nov 21

1 hr 41 min

Šajā epizodē: iestājeksāmenu garderobes knifiņi, lai netiktu uzņemts aktieros (arī stājoties vairākkārt). Par kādām summām un bonusiem ir iespējams pārvilināt aktierus no viena teātra uz otru? kā pareizi skumt, stāvot jūras krastā? un divu aktierkursu salīdzināšana kopumā - kurš labāks, valmieras vai liepājas? un kāpēc tieši liepājas? Par to un vēl vairāk - Valmieras teātra aktieris Aksels Aizkalns un Liepājas teātra aktrise Kintija Stūre!

Sep 9

1 hr 39 min

Nespēdama noslēpt savu aizgrābtību, pasniedzot Mirdzai Martinsonei kafiju un kartupeļus Dailes teātra bufetē, viņa nolēma sevi pierādīt, smēķējot uz Dailes teātra skatuves izrādēs, suflējot aktieriem mēģinājumos un uzlabojot šī teātra soctīklus, tagad, kad šīs misijas ir veiktas, Rūta (dēvēta arī par Hasleri) uzsākusi jaunu - Liepājas teātris. Ko teātrī dara influenceri, kāpēc visu laiku jāsmaida un jātamborē peldkostīmi, cik ilgā laikā un kā dabūt 5 (?)  tūkstošus sekotāju - par to visu Rūta Hasnere.

Jul 21

1 hr 36 min

Lai pagarinātu svētku sajūtu, mūsu komanda jums ir sagatavojusi īpašu epizodi! Eiropas gada cilvēks Latvijā. Piedalījies gan Bērnu Eirovīzijas dziesmu konkursā, gan Eirovīzijas dziesmu konkursā 2013. gadā. Filmējies kopā ar Rēziju Kalniņu un dziedājis uz vienas skatuves ar lielāko daļu Latvijas zelta fonda. Ja kopā ar Kasparu Breidaku nekāpj uz vienas skatuves, lai skatītājiem pastāstītu kas ir mīlestība, viņš iespējams laiskojas kādā Kurzemes pludmalē. Kopš bērnības jau ir ieguvis atpazīstamību Latvijā un ja jūs joprojām neziniet viņa vārdu, tad pajautājiet savām mammām. Iekārtojieties ērtāk un atkorķējiet pāri palikušos svētku dzērienus,jo šī sērija ir īpašās Līgo noskaņās! Šoreiz ciemos mūžīgi enerģiskais Ralfs Eilands!  

Jun 25

1 hr 23 min

Viņas Romeo ir Kaspars Dumburs, viņa Džuljeta ir Gints Andžāns, pēc spilgta snieguma amatierteātros Liepājas teātra aktierkursa studenti – Madara Viļčuka un Kārlis R. Ērglis ir nolaidušies uz zemes un spriež, kas pēc viņu nāves attēlos viņus autobiogrāfiskās filmās. Ar ko atšķiras bohēma no pritona, kā izdzīvot, ja pat šampūns dušā ir sasalis, bet paša sintezators uzdāvināts Dailes teātrim. Vai visi aktiermeistarības studenti nodzen matus uz ‘nullīti’ un citas būtiskas lietas pīpsarunu 16. epizodē.

May 31

1 hr 42 min

Beidzot kungi, beidzot arī pīpē. Gadā kad viens no viņiem pabeidza studijas, otrs tikai ievilka savu pirmo elpu, taču šobrīd viņus saista vairākas lietas. Abi “Pīpētavas sarunas” viesi ir aktieri, režisori, trīs bērnu tēvi un pēdējos četrus gadus pasniedz lekcijas saviem topošajiem kolēģiem. Kā ir būt jaunākajam vecākajam aktierim Liepājas teātrī? Cik maksā labs, normāls zirgs un kā abi kungi nonāca pie režijas? Jaunajā epizodē par šīm un citām tēmām sarunājas Gata teātra krusttēvs Leons Leščinskis un studiju biedrs Mārtiņš Kalita.

May 14

1 hr 38 min

Kā kustību mākslinieks jūtas teātrī? Kas ir klišejas un kādi priekšstati pastāv par kustību un horeogrāfiju? Kā dokumentēt sabiedrības izpausmes? Kur rast iedvesmu un smelties jauniem darbiem? Kā mazs bērns ietekmē profesionālu pasauli pēc piedzimšanas? Murjāņu skolā nemācījās sportu, toties pasniedza dejas. Strādājusi tirgū, bet gājusi uz visu iespējamo žanru deju nodarbībām. Pēta, kā atšķiras dabiski un cilvēku aprūpēti meži. Cīravas meža laumiņa un kustību māksliniece Kristīne Brīniņa, kurai kustība tik tiešām ir VISS, stāstīs par ikdienas tonusu, dabas un cilvēka mijiedarbību, teātra maģiju un dialogu starp cilvēkiem. Starp citu, šobrīd Kristīne veido jaunu projektu DRUPAS, kura galvenais jautājums būs – ko mums nozīmē mājas!

Apr 21

1 hr 45 min

Šoreiz runājām daudz, aptverot visplašāko tēmu un jautājumu loku, un vienmēr paturot prātā, ka māksla negarantē rezultātu. Kāda nākotne būs Liepājas Universitātei, teātrim un mums visiem? Kāpēc aktieriem vajadzētu mācīties tehnikumos? Vai dramaturģija ir literatūra? Vai studijas apgriež spārnus un radošumu? Ko mums ir/nav devusi pandēmija? Izmantojot gadījumu, mēs ticam, ka noklausoties Grētes stāstījumā par Raini, jūs vēlēsieties iegādāties viņas radīto dizaina džemperi, tāpēc brīvprātīgi dalāmies ar šo iespēju: https://www.etsy.com/shop/frikadele# Kā arī - šodien visas dienas garumā Liepājas Universitātē notiks humanitāro un mākslas zinātņu studentu zinātniskā konference, var izvēlēties un noklausīties sevi interesējošu programmu vai referāta tēmas: https://www.liepu.lv/uploads/dokumenti/konferences/HMZF_stud_konf_progr_2021_gala.pdf Lai laba klausīšanās!  

Mar 17

1 hr 32 min

Obligāta klausāmviela katram, kurš sapņojis vai sapņo kļūt par aktieri. Tu viņus nepazīsti, bet pēc 10 gadiem, kad viņi kāps saņemt savas balvas, Tu varēsi teikt, ka zināji par viņiem pirms viņi kļuva populāri. Liepājas teātra aktierkursa studenti, topošie Liepājas teātra aktieri sarunā vēl ir gana atklāti, lai izpļāpātos par lietām, ko pieauguši aktieri vairs neatļaujas. Hugo Puriņš un Madara Krživeca. Tagad jums ir arī iespēja mūs atbalstīt, ja klausāties un jums interesē tas, ko darām. Tā kā "Pīpētavas sarunas" ir uz entuziasmu un brīvprātīgumu balstīts projekts, arī jums vienkārši dodam saiti un brīvu izvēli mums palīdzēt: https://www.patreon.com/pipetavassarunas Pirksim balzamu, raitāk montēsim, ierakstīm dzidrāku skaņu, cienāsim viesus ar dārgākiem cepumiem. Un PALDIES, ka klausāties! P.S. Patroniem centīsimies piešķirt šādus tādus bonusus, piemēram, izlozēsim starp tiem ielūgumu uz kādu teātra izrādi, ieliksim jūs titros un visādi citādi mīlēsim mazliet vairāk!

Feb 13

1 hr 29 min

Kas atšķir teātri no operas? Cik plaša mēdz būt producentu pieredze? Vai producenti mēdz izgāzties? Dārgie draugi, mēs zinām, ka Jūs ļoti gaidījāt. Šī gada pirmais raidījums iet gaisā! Viņa ir vadījusi projektus orķestrī “Rīga”, 7 reizes bijusi Spēlmaņu Nakts ceremonijas producente, producējusi Dziesmu svētkus un ne tikai, jau teju 6 gadus strādā Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā (šobrīd ir Mākslinieciskās darbības plānošanas daļas vadītājas vietniece), kā arī ir teātra kompānijas ESARTE producente. Iespaidīgi, vai ne? Tas vēl nav viss. Viņa spēlē flautu, skatās spāņu seriālus, ir bijusi mīmiste. Īpaša pazīme – notiekot kam labajam, aizmirst visu slikto un piekrīt, ka darbs arī ir mīlestība. Vienvārdsakot, mūsu šīs dienas viesis ir cilvēks – orķestris Asnate Siliņa!

Jan 24

1 hr 2 min

Viņš ir iestudējis izrādes Itālijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Vācijā, Latvijā, bet nesaprot, kāpēc jāpiedalās brokastīs ar putniem. Sekojis līdzi ziepenēm, kur ir jaukās ģimenes, kur kāds šķiras un ir problēmas, kā arī Alijai Makbīlai. Valters (Vanga) Sīlis savās izrādēs paredz nākotni. Mēģinājumos priecājas par BĀĀM brīdi, kad aktierim paliek liela galva un maziņš ķermenītis. Uzzini, cik cilvēkus viņš piekāvis bērnībā, lai tiktu galā ar bulijošanu? Kāpēc viņš pavelkas uz vēsturi un oriģināldramaturģiju? Kuros gadījumos jālieto standartatbilde "atsūtiet e-pastu!"? Kāpēc jāpērk Latvijas ķirši un kas ir viņa lieliskais piecinieks? Diemžēl šobrīd mēs vairs neaicinām jūs uz teātri klātienē, bet aicinām klausīties podkāstu!

Nov 2020

1 hr 31 min

Lekcijās nogulējis, nekad neiesprindzis, bet tomēr kļuvis par vienīgo Latvijas teātra Elmāru Seņkovu, viņš ieradies Liepājā pie pedagoģes Māras Ķimeles pirmizrādes 'Saviļņojums' priekšvakarā un 'Pīpētavas sarunās' atklātu ekskluzīvu informāciju par saviem nākotnes plāniem. Kas vainas Latvijas aktieriem? Kuru režisoru nogalināt? Kuru apprecēt? No kā Seņkovam bail? Kā pret viņu izturas Krievijā? Vai viņš pēc šķiršanās maksā teātriem alimentus? Vai Esarte vēl pastāv? Kā Māra Ķimele mēdz nolikt Seņkovu pie vietas? Viesa vārdiem sakot - ar humoru, bez dir*anas!

Oct 2020

1 hr 8 min

23 dienas braucis ar taksi, desmit gadus spēlējis Liepājas teātrī, uzlabojis savas basketbola prasmes ar baleta palīdzību. Izvairās no cilvēkiem un interneta, meditējot ar putekļu slotiņu mājās. Komandas un ansambļa spēlētājs Edgars Ozoliņš sniedz informāciju par to, kāpēc Rīga ir skumja pilsēta, kurā nedzīvot. Kā uzvesties kastingos, kur izraut divas štukas līdz vakaram un tamlīdzīgā informācijā.

Sep 2020

1 hr 14 min

Labais krievs ar pārāk daudzām augstākajām izglītībām, kurš pārvietojas ar moci, balansē uz naža asmens ar savu dzīvību un atvēl savā dzīvoklī veselu istabu vienam priekšmetam. Dmitrijs Petrenko 'pīpētavas sarunās' iedzied savas Prusaka dziesmu versijas un mēģina tulkot jauniešu slengu, noliedz mentalitātes esamību, izdala savus patvārus un izstāsta, kā var konstruēt realitāti.

Aug 2020

1 hr 14 min

Kāpēc viņu nevar atrast google? Cik ļoti viņam nepatika teātris kādreiz un vai vispār patīk tagad? Kā mākslu apvienot ar uzņēmējdarbību? Kas ir Festivāks jeb Līgo nakts maģija Snēpelē? Kāpēc jājauc video māksla ar gaismas mākslu? Uzdevām ne tikai šos, bet arī visādus BEST PODCAST QUESTIONS, lai noskaidrotu, kas ir šis (bezizglītotais) scenogrāfs, reiva kultūras pārstāvis, uzņēmējs, video mākslinieks, entuziasks copmanis, un vispār MULTIMĀKSLINIEKS -8, kurš joprojām uzsver, ka guvis pieredzi pie mums - Liepājas teātrī!

Jun 2020

1 hr 19 min

Inese Kučinska un Līga Ulberte. Kāda jēga (un vai vispār ir) no teātra kritiķiem? atbildes uz mītiem par kritiķiem - vai viņi ir sadisti? Viņi guļ izrādēs un pēc tam raksta recenzijas? Pēc kādiem principiem tiek dalītas "Spēlmaņu nakts" balvas? Ko Kučinska dara, kad gribas sakliegt uz kritiķi? Kas lika Kučinskai izdegt un kā pēc tam atkopties? Par "Irānas konferenci"un tās iestudēšanas procesu no pirmavotiem. Lieli jautājumi, gara saruna, katram, kam teātris tuvs - obligāta klausāmviela. Šonedēļ podkāstā jaunumi - kaut kur sarunas vidū dzirdēsiet arī teātra aktuālās īsziņas!

May 2020

1 hr 51 min

Vai Latvijas teātru seriāli izkonkurēs Netflix? Vai Latvijas seriālu klāstā varoņi jānodur ar dakšiņu? Kā vispār Maliks sadalīja 2 miljonus vienminūtes pitčā par labāko seriāla ideju? Mūsu viesi - Rolands Plastika Beķeris un Elīna Grācija Bojarkina kopā ar pīpētavas sarunu vadītājiem Rasu Nomināciju Bugavičuti-Pēci un Maliku jaunākajā sērijā šķetina visu par un ap seriāliem. Klausītāj, klausies, lai tiktu pie nudien skatāmu seriālu listes, kā arī noskaidrotu, kurš vēl iemaldījies pīpētavas sarunās.

May 2020

1 hr 13 min

Kultūras iestāžu priekšnieki - Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" valdes loceklis Timurs Tomsons un Liepājas teātra valdes locekle Eva Ciekurze viesojas pīpētavas sarunās, lai vienotos ar Rasu un Maliku kopīgā dziesmā par to, cik viņiem grūti, izskan divi necenzēti vārdi, mazliet balzama un drūmas nākotnes perspektīvas, meklējam arī zelta maliņu un to, vai kāds tiks atlaists.

Apr 2020

1 hr 10 min

Skaistākais Liepājas teātra aktieris Kaspars Gods ciemojas "Pīpētavas sarunās" un sniedz atbildi uz lieliem jautājumiem - kas ir mīlestība? Cik var nopelnīt ar izrādi onlainā un, kā to izdarīt? Kāpēc viņš nevalkā svešu cilvēku bikses, bet radījis savu teātri? Ar kuru aktieri Gods nevar saspēlēties? Zvans pašizolācijā režisoram Eihem - kas viņu noguldījis? Tas viss un viss tas "Pīpētavas sarunu" otrajā epizodē.

Mar 2020

1 hr 1 min

Aktieris Gatis Maliks un dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce veic atbildīgu Latvijas teātru apzināšanu un iesāk Liepājas teātra podkāstu "Pīpētavas sarunas". Kas notiek teātros? Kā Gints Andžāns izglābs Latviju no vīrusa, kā Jana Herbsta sadzīvo ar ķīniešiem Cēsīs, kā Aigars Apinis gaida igauņu vikingu iebrukumu Valmierā, un vai tiešām Romāns Bargais nezina, kur atrodas viņa dēls? 

Mar 2020

58 min 27 sec