HOTCAST Filipa Dřímalky

Filip Dřímalka

Podcast zaměřený na business, digitalizaci a inovace, jehož obsahem jsou rozhovory s českými digitálními lídry a inovátory. Hlavní cílem je inspirovat posluchače a poradit, jak rozvíjet lidskou, organizační a technologickou připravenost na digitální transformaci.

All Episodes

První díl nové řady HOTCASTu vykopneme speciální edicí - pořadem 2121, který připravujeme s Vítězslavem Lukášem, ředitelem společnosti ABB. Jak už naznačuje samotný název, v rámci tohoto pořadu se budeme jednou za pár měsíců scházet a diskutovat  klíčová témata, která hýbou světem 21. století.V rámci našeho prvního setkání jsme řešili tři oblasti, které byly v popředí zájmu odborné veřejnosti i byznysu - lety do vesmíru, elektromobilitu i nové způsoby práce.Užijte si rozhovor a pokud se vám líbil, budeme rádi za sdílení - ať už veřejně na LinkedIn, nebo na vaší firemní síti.

Nov 23

1 hr 16 min

Tento díl je speciální hned dvakrát. Jednak jsem - na rozdíl od všech předcházejících dílů - tím zpovídaným já sám. A také jde o poslední díl HOTCASTu v podobě, jak ho znáte. Jsem moc rád, že měl nápad na tento "obrácený" díl právě Luboš Malý (host minulého dílu), protože si nachystal skvělé otázky a byl to jeden z nejlepších rozhovorů, které se mnou někdo dělal. Bavili jsme se o digitalizaci a inovacích, ale vzali jsme to opravdu ze široka - aplikace, digitalizace firem, veřejná správa, školství, moje soukromí, začátky, filozofie, hudba a spoustu dalších témat. Doufám, že vás to bude bavit stejně jako nás dva :)Enjoy!

Nov 10

1 hr 26 min

Rozhovor s Lubošem Malým, žijící legendou české inovační scény, ve kterém probereme (nejen) digitální inovace ze všech možných úhlů. Lubošovo působení v Legu a aktuální projekty. Podpora inovační kultury a schopnosti inovovat. Tipy pro zvýšení pravděpodobnosti, že lidé kolem vás rozumí inovacím a podporují je. Projekt XR leaders a využití virtuální reality. Etická stránka inovací. Phygital. Digitální myšlení. A mnohem víc, tak jako v každém rozhovoru s Lubošem. Enjoy.

E

Sep 17

1 hr 50 min

Pavel Kuhn působil v minulosti na manažerských pozicích mj. ve Vodafone, SAZKAmobil nebo Home Credit, loni se pak stal posilou Kogi CON, která se specializuje na měření a transformace firemních kultur. Pod její hlavičkou buduje mimo jiné svůj dříve založený startup Surfey, který pomáhá firmám online a offline se sběrem relevantní zpětné vazby od zákazníků. V rozhovoru jsme s Pavlem probrali spoustu témat kolem inovací, zákaznické zkušenosti a firemní kultury:proč doporučuje, aby si každý zkusil projít nějakým korporátem a jaké zkušenosti si odnéstco ho zavedlo do světa startupů a proč nevyšla služba Mobitojak pomáhal v Home Creditu inovovat služby Mall Pay, Zonky a Rixona jaké problémy přichází zakladatelé startupů příliš pozděproč se firmy neobejdou bez včasné zpětné vazby od zákazníkůjaké důvody způsobují rozdílnou firemní kulturu a potíže při řízení změnproč by měla být v centru firemní kultury zákaznická zkušenost (CX)co způsobuje post-covid trauma ve firmách a proč je nejvyšší čas řešit budoucnostHOT myšlenky a odkazy na zdroje zmíněné v Hotcastu najdete tady.

Aug 25

1 hr 20 min

Nedávno jsem si uvědomil, že i když jsou digitální služby pro cestování a volný čas velmi rozšířené a oblíbené, ne všichni využívají jejich plný potenciál. Dostupné aplikace a online služby nám přitom cestování neuvěřitelně zjednodušují. Ať už cestujete sami, ve skupině přátel nebo s dětmi.V tomto speciálním díle tedy sdílím zajímavé nástroje, které mi usnadňují hledání letenek, ubytování, sportovních i kulturních aktivit, platby v zahraničí, posílání pohledů a spoustu dalších aktivit spojených s cestováním.

Jul 20

26 min 24 sec

Daniel Gamrot je trenér osobní produktivity, který školí firmy i jednotlivce jak být efektivní a produktivní nejen v práci. V rozhovoru jsme se bavili o tom jak si snadněji nastavovat priority, proč je potřeba umět se občas zastavit kvůli koncepční práci nebo jak pracovat správně s návyky, aby nám všudypřítomné technologie nepřerostly přes hlavu. HOT myšlenky a odkazy na zdroje zmíněné v podcastu najdete tady.

Jun 15

1 hr 13 min

Tomáš Páral je CEO a spoluzakladatel technologické společnosti MoroSystems, která vyvíjí software, zajišťuje podporu nástrojů Atlassian a je certifikovaným partnerem projektu Bankovní identita. Na rozdíl od dalších IT firem je tým MoroSystems známý svým netradičním přístupem k firemní kultuře i ke konceptu agility, který dnes zavádějí chytré firmy po celém světě. V rozhovoru jsme si povídali o důležitosti hodnot ve firemní kultuře, nových způsobech spolupráce byznysu a IT i o vlastním konceptu "no paskvil agile". Užijte si poslech.

Apr 29

1 hr 15 min

Karel Novotný je známým  odborníkem na marketing a branding, který v současné době řídí marketing soukromé vysoké školy Newton College, výrobce kol BP Lumen či legendární Remosky. Ve velmi otevřeném a neformálním rozhovoru jsme probrali mj. vliv koronaviru na vzdálenou výuku na vysokých školách, dopad na výrobu kol i témata spojená s digitalizací - proč jsou pro inovace ve firmách důležité rozmanité zkušenosti nebo jak podstatné je pro něj souznění s klientem, než se pustí do spolupráce. 

Apr 13

1 hr 18 min

Marek Kříž je zakladatelem digitální a inovační agentury Point FM a velmi slušně rozjetého fintech startupu Zaloto, přes který se minulý rok vyřídila 2 % všech hypoték v Česku. Marek je nadšenec to technologií, takže v rozhovoru probereme spoustu zajímavých témat - od inovace práce v digitálním světě, přes rozdíly mezi agenturním a online byznysem až po řadu konkrétních aplikací a technologických trendů.

Mar 22

1 hr 17 min

Hostem dalšího dílu HOTCASTu je neuvěřitelně akční Tereza Macháčková, která pomáhá startupům s budováním týmů a firemní kulturou. Tereza byla prvním člověkem v HR týmu Productboardu, úspěšném českém startupu, kde v této roli pomáhala s růstem týmu z 20 na 250 lidí. Aktuálně pracuje pro investiční společnost Credo Ventures a pomáhá firmám z jejich portfolia s náborem a řízením lidí, spolupracuje se startupem Around.co, který inovuje hybridní spolupráci na dálku a věnuje se spoustě dalších aktivit - od mentorování v projektu FemmePalette, projektům Lean In Czech a Reactgirls Praha, pořádání Engineering Leadership Meetupů a spousty dalších akcí pro technologickou komunitu.

Mar 3

57 min 18 sec

Pavel Staněk je spoluzakladatelem společnosti Potten & Pannen, která se zabývá dovozem a prodejem prestižních značek potřeb pro gastronomii. Firma neuvěřitelně šlape do inovací - provozuje privátní značky potravin i kuchařských potřeb, vlastní školu vaření, investuje do e-commerce, spolupracuje s lidmi jako Zdeněk Pohlreich nebo Pasta Oner. V rozhovoru se bavíme nejen o firemní kultuře a řízení firmy, ale taky o přístupu k inovacím, udržitelnosti a samozřejmě - o technologiích. 

Feb 15

56 min 28 sec

Hostem dalšího HOTCASTu je Tomáš Baránek, zakladatel nakladatelství Jan Melvil Publishing (https://www.melvil.cz) , které vydává nejlepší knihy o osobním rozvoji, byznysu a dalších tématech souvisejících s  dovednostmi pro 21. století. A to bez nadsázky a nejen proto, že vydalo moji knihu HOT:) Tomáš je však známý i jako lifehacker, který neustále zkouší nové technologie, aplikace a vychytávky.  Na jeho webu https://lifehacky.cz tak můžete najít spoustu zajímavých článků a tipů na to, jak si udělat život "složitě jednodušší". Pokud vás zajímá jak se Melvil vyrovnal s pandemií, jaký nový byznys rozvíjí, jaké nástroje využívají k práci nebo jaké nové nástroje se jednou budou používat pro práci s informacemi, tento díl se vám bude líbit. 

Jan 26

1 hr 45 min

Dnešní rozhovor je netradiční, protože se netýká byznysu, ale inovací a digitalizace ve veřejné správě. Mnoho lidí se v posledních týdnech setkalo s mnoha nepříliš úspěšnými digitálními projekty. I z toho důvodu považuji za správné ukázat věci, které jsou úspěšné a mají velký potenciál zlepšit kvalitu (nejen digitálního) života v této zemi. S Romanem Vrbou diskutujeme jeho cestu k roli ředitele odboru e-governmentu na ministerstvu vnitra, ale také probíráme funkční digitální inovace státu, o kterých lidé přiliš neví a projekty, na kterých se pracuje a které mají potenciál významně ovlivnit náš každodenní život.

Dec 2020

56 min 23 sec

V dalším díle HOTCASTU jsem se poprvé bavil s dvěma hosty najednou. Oba jsou na české (nejen) technologické scéně velmi dobře známí, a to nejen svým neortodoxním přístupem k inovacím . Už podruhé ke mě zavítal Vít Šubert, tentokrát spolu se svým partnerem v "practical disruption company" Unicorn Attacks, Milanem Šemelákem. Bavili jsme se o inovacích, transformaci byznysu a také o tématu, které mi doslova a do písmene otevřelo oči - kdo by měl být driverem inovací, ale v drtivé většině firem tomu tak není? Rozhovor jsme poprvé natáčeli na dálku, díky moc za inovativní přístup DEMA studio  (https://www.dema.cz/).

Dec 2020

1 hr 20 min

Josef Hajkr je matadorem poradenství a vzdělávání v oblasti projektového řízení. Jeho společnost SHINE Consulting je zajímavá nejen v tom, že pomáhá spoustě firem zavádět projektové řízení, ale i v tom jak funguje „uvnitř“. Vyvinula inovativní systém pro řízení spolupráce, inovací a odměňování, který jasně propojuje inovace s byznysovým přínosem. Josef se kromě toho věnuje i inovacím ve vzdělávání - svoji doktorát na téma "Efektivita online vzdělávání“ obhájil už v roce 2002 (!!!)…Bavili jsme se nejen o dovednostech spojených s řízením úkolů a projektů, ale taky o tom jak v době digitalizace rozvíjet kompetence projektového řízení, jak měnit obchodní modely a jak SHINE zvládl krizi, i díky unikátnímu motivačnímu systému. Odkazy:  https://www.linkedin.com/in/josefhajkr/https://www.shine.cz/https://www.motiv-ace.cz/https://www.shine.cz/blog/clanky/rizeni-projektu-v-digitalni-dobe-nastroj-ke-zvladani-zmenhttps://www.shine.cz/blog/clanky/hrajte-s-trumfy-jako-shine-a-budte-v-zisku-za-vsech-okolnosti

Nov 2020

1 hr 1 min

Hana Jadavan je mladá a horká krev českého agilního rybníku. Díky TOMBOLE a osobní odvaze se dostala k práci, kterou lze bez problému nazvat „dream job“. Následně si prošla menším vyhořením, po kterém však dostala možnost si svou práci nadesignovat úplně odznova a začít fungovat takovým způsobem, který podle mě může inspirovat spoustu digitálních/inovačních/agilních ambasadorů v českých firmách. Bavili jsme se nejen o agilním přístupu a dopadu na fungování týmů, ale i o digitálních nástrojích, které se využívají v technologické společnosti Avast.Odkazy:  https://hanajadavan.cz/https://czechagile.cz/https://www.instagram.com/hanajadavan/https://www.linkedin.com/in/hanajadavan/

Nov 2020

1 hr 14 min

Rád bych vás pozval na dvě skvělé (online) konference, kde kromě spousty zajímavého obsahu pokřtíme moji knihu HOT: Jak uspět v digitálním světě. Budu moc rád, když se zúčastníte a budete u toho se mnou.Křest pro technologickou komunitu14.10. Startup & World Cup SummitUrčitě se zúčastněte, pokud vás zajímají digitální inovace a svět startupů.https://www.swcsummit.com/Křest pro HR komunitu15.10. IDC Future of workUrčitě se zúčastněte, jestli vás zajímají aktuální témata související s rozvojem lidí, hybridní spoluprací, novým způsobem leadershipu a vedení organizací.https://www.idc.com/cee/events/67810-idc-future-of-workObě akce sice budou bez after-party a přátelského posezení, ale věřím, že si to náležitě vynahradíme v době po-covidové :)

Oct 2020

3 min 59 sec

Technologie a IT dnes tvoří skoro 70% práce dnešních konzultačních firem. A nejde jen o líbivé digitální projekty, které chce dělat každý - spadají tam i aktivity, které my inovátoři "milujeme" - legislativa, compliance, pojištění...Jak vypadá práce ve velké konzultační firmě v 21. století? Existuje ještě "velká čtyřka", nebo jsou jejími konkurenty i velké IT firmy? Jaké dovednosti budou zapotřebí v budoucnosti a jaké mohou být nejdrsnější byznysové lekce v životě? O tom všem jsem se bavil s Pavlem Šiškou, vedoucím partnerem společnosti Deloitte. Enjoy :)

Sep 2020

1 hr 17 min

S Martinem Medkem, který je lídrem "open bankingu" v České spořitelně, jsme probrali spoustu témat - digitálními inovace, startupy, partnerství, technologické trendy...Jaký je vztah mezi inovacemi a regulací? Jak by se měly firmy dívat na technologická partnerství? Na jakých inovacích pracuje Česká spořitelna a jak tyto inovace ovlivní další byznys? Naprosto skvělý rozhovor plný aha momentů, zajímavých insightů a inspirace. Doporučuji všem ambasadorům digitalizace a inovací ve firmách všech velikostí.

E

Jul 2020

1 hr 11 min

Dobrý rozhovor se pozná tak, že i když mezi jeho uskutečněním a zveřejněním uplyne několik měsíců a mezitím se stane událost, která změní celý svět, je stále platný a aktuální🙂 Přesně takový je tento díl HOTCASTu s Peterem Chrenkem. Peter je aktuálně partnerem v poradenské společnosti PwC (PricewaterhouseCoopers) odpovědným za oblast People & Organisation services, předtím zastával pozici náměstka na ministerstvu financí, partnera v Ernst&Young a pracoval na dalších extrémně zajímavých projektech.Jaká témata jsme společně probírali?Digitální transformace a její dopady na organizaceMotivace lidíŘízení a leadership v době digitálníDigitální dovednostiWellbeing zaměstnancůBudoucnost 🙂Enjoy!

May 2020

1 hr 23 min

Záznam z projektu Home Office TV, v rámci kterého jsem diskutoval s Petrem Márou a Honzou Maškem o různých aspektech práce na dálku:Jak na osobní a týmovou produktivitu Jak si nastavit pracovní prostředíJak spolupracovat v týmuJak vést lidi na dálkuJaké nástroje používatZde pak najdete infografiku s přehledem oblíbených aplikací pro práci na dálku:https://www.digiskills.cz/blog/nejlepsi-aplikace-pro-online-spolupraci-a-komunikaci

Mar 2020

1 hr 39 min

Tento díly vznikl spontánně jako reakce na aktuální #koronakrizi, která dostala spoustu firem do problémů a zcela nových situací.Jedná se o první díl, který není natáčen formou rozhovoru. Najdete v něm informace:jak se vypořádat s aktuální krizíjak vám mohou pomoci technologiejaké služby můžete využít zdarmajak efektivně pracovat z domujak a na čem pracovat, abyste z krize vyšli silnějšíDržím všem palce, to zvládneme!

Mar 2020

22 min 57 sec

Petr Knap působí jako vedoucí partner divize consultingu české pobočky společnosti EY, která patří mezi největší světové konzultační firmy. V našem rozhovoru se bavíme o tom jak funguje současná práce práce konzultantů, ale také o kompetencích budoucnosti, o celkové transformaci byznysu a o mnoha dalších tématech spojených s digitálními inovacemi. Při natáčení podcastu s Petrem jsem popsal několik stránek svého zápisníku zajímavými myšlenkami, takže věřím že pro vás tento díl bude také tak zajímavý a inspirativní. Enjoy!

Feb 2020

1 hr 14 min

Marcela Suchánková je jednou z nejvýše postavených žen v českém bankovnictví. Ve své roli členky boardu ČSOB má na starosti HR, ale také kompletní bankovní IT, technologie, inovace i Hypoteční banku. Podle časopisu Forbes patří mezi nejvlivnější ženy Česka. V rozhovoru se bavíme o cestě, která vede do vedení jedné z největších českých firem, ale také o aktivitách ČSOB v oblasti digitalizace, rozvoje lidí a  o tom na jakých projektech se v ČSOB pracuje, jak je vnímána digitalizace ve vztahu k lidem i o tom jak by měli fungovat lídři v době digitální. 

Dec 2019

54 min 33 sec

Radek Hájek působil v době natáčení podcastu jako HR ředitel jedné z největších českých bank - ČSOB. V této roli měl na starost naplňování personální strategie (People Strategy 2020) a veškeré aktivity v této oblasti. Před několika týdny se posunul na pozici výkonného ředitele retailové pobočkové sítě ČSOB, kde se bude mj. věnovat propojování fyzického a digitálního bankovního světa. To pro Radka není nic nového - celý svůj život se pohybuje ve světě financí, inovací a IT. I proto je tento rozhovor naprosto fantastický - probíráme v něm digitalizaci, budoucnost, digitální dovednosti, leadership a spoustu dalších témat.   

Oct 2019

1 hr 21 min

Jarek Procházka je jedním z nejzajímavějších konzultantů, které znám. Společně jsme provedli několik klientů agilní transformací a vedli spolu spoustu workshopů zaměřených na agilní a inovační kulturu. Kromě své konzultantské praxe Jarek také spoluvlastní dva startupy QuickJOBS a SimplyIT.cloud, ve kterých uplatňuje agilní principy v praxi. Tato epizoda je "must have", pokud :toužíte po tom zjistit co to "agilita" vlastě jeprocházíte tzv. "agilní transformacípracujete na projektech, které někdy nedávají smyslmáte tolik priorit, že ve skutečnosti nemáte žádnouchcete zlepšit komunikaci i energii ve vašem týmu 

Sep 2019

1 hr 23 min

Martin Holečko je spolumajitelem skupiny Etnetera, což je skupina technologických a kreativních firem zabývajících se digitálními inovacemi - od vývoje až po marketing. Martin kromě toho založil největší technologický festival a konferenci u nás - Future Port Prague a zabývá se investicemi do technologických startupů. Jeden z nich - VRgineers - dnes nabízí jedny z technicky nejpokročilejších brýlí na virtuální realitu na světě. V našem rozhovoru se budeme bavit hlavně o tom, co Martina zajímá nejvíc - budoucnost a co nás v ní čeká.

Aug 2019

1 hr 21 min

Speciální epizoda (v anglickém jazyce), kterou jsme natočili u příležitosti návštěvy prezidenta společnosti IDC Crawforda del Prete v Praze. Bavíme se nejen o výzvách ve světě digitálních inovací, ale také o inovačním leadershipu a o tom jak využít tzv. "multiplied innovations" pro váš úspěch v digitálním světě.About Crawford:Crawford Del Prete was appointed President of IDC in February 2019.  Prior to his current role, he served as IDC’s Chief Operating Officer. Through his leadership, IDC has established a leading position as the world's most prominent and trusted technology market intelligence provider. Crawford joined IDC in 1989 as a research analyst. Throughout his IDC career, he has grown multiple IDC businesses to industry leadership positions.  He was instrumental in creating IDC’s high visibility research and data tracking products which are used daily in the IT industry for strategic planning.Crawford is a leading authority on the IT industry and has completed extensive research on the structure and evolution of the information technology industry.  He advises technology and business leaders on how to adapt and change in a time when technology is changing the world.  He is frequently quoted in publications such as The Wall Street Journal, The Financial Times, The New York Times and other leading media sources. He is a regular guest on Bloomberg Technology TV, offering insight and perspective on daily technology events.He was awarded The Patrick J. McGovern Award for Management Excellence in 2014. In 1995, he was awarded IDC's James Peacock Award for research excellence, IDC's highest research honor.He holds a B.A. from Michigan State University and in 2012, he was named a Distinguished Alumni of the University.

Aug 2019

35 min 48 sec

Petr Atanasčev má na starosti produktový marketing ve společnosti Konica Minolta. Ta je pro mnoho lidí známá především svými tiskovými řešeními, ve skutečnosti má však obrovský záběr. Řeší kompletní řízení procesů ve firmách, automatizaci, vytěžování dat, ale i brýle na rozšířenou realitu a další zajímavé inovace. V České republice se nachází jedno ze tří vývojových center, takže firemní klienti mají možnost zkoušet jejich inovace mezi prvními na světě. Konica Minolta je tradiční japonskou organizací, která neplánuje na další čtvrletí, ale na desítky let dopředu. Podobně se promítá tento přístup i do jejich vztahu k inovacím. 

Jun 2019

1 hr 11 min

Hostem tohoto dílu podcastu o byznysu, digitalizaci a inovacích je Erika Vorlová, ředitelka HR ve společnosti innogy. Erika a její tým je naprosto neuvěřitelný - jde podle mě o jednu z nejvíce inovativních organizací nejen v Česku. Erika pracovala v oblasti lidských zdrojů v několika známých firmách - od farmaceutického Sanofi, přes telekomunikační Eurotel, až po technologický Hewlett Packard. Nyní propojuje inovace s HR, leadershipem a rozvojem lidí a realizují jeden skvělý projekt za druhým. Od pokročilé digitalizace HR procesů, přes vlastní interní aplikaci na rozvoj lídrů, projekty zaměřené na koučink či diverzitu, až po spoustu projektů zaměřených na vzdělávání (nejen) digitálních dovedností. Doporučuji sledovat LinkedIn kanál innogy, protože se tam toho děje opravdu hodně.V našem rozhovoru jsme nakousli spoustu zajímavých témat: Co může vaší kariéře dát zkušenost z psychiatrické léčebny i z práce v McDonalds Jaké předpoklady by měl mít člověk, který chce pracovat v HR  Jaká by měla být role HR při digitální transformaci vaší organizace Jaká je role technologií ve vztahu k práci a spolu-práci Jak pracovat s lidmi v době turbulentních změn Jak rozvíjet lidi na všech úrovních vaší organizace Na jakých inovacích pracuje tým innogy Jak by mělo vypadat moderní vzdělávání a jak k němu přistupuje innogy Jak fungovat a jít příkladem když chcete být lídrem v digitální době 

May 2019

1 hr 14 min

Hostem tohoto dílu podcastu o byznysu, digitalizaci a inovacích je Rudolf Urbánek, generální ředitel společnosti Microsoft pro Českou republiku a Slovensko. Rudolf pracoval mnoho let na různých marketingových a obchodních manažerských pozicích v telekomunikacích, naposledy jako obchodní ředitel T-Mobile. Nyní již rok vede českou a slovenskou pobočku Microsoftu v roli generálního ředitele. Microsoft prochází velkou kulturní i technologickou transformací. Pod vedením Satya Nadelly se z něj stala nejhodnotnější firma na světě (04/2019), která mění nejen své produkty a služby, ale také sama sebe a svoji firemní kulturu.  Změny, které v této technologické firmě probíhají, mohou inspirovat i další organizace, které chtějí uspět v digitální ekonomice. Proto tento díl doporučuji i vrcholovému vedení a manažerům, kteří se o digitalizaci zajímají:  Ve velmi zajímavém rozhovoru se bavíme mj. i o těchto tématech: Jak se projevovala digitalizace v oblasti telekomunikací Jak přijímají inovace čeští spotřebitelé a jak češké firmy Technologická partnerství v pojetí telekomunikačních firem V čem jsou největší bariéry inovací a jak s nimi bojovat Jak se člověk dostane na pozici generálního ředitele v Microsoftu Jaká je práce a firemní kultura v Microsoftu Jak se mění Microsoft, jeho produkty a služby Jak na změny a leadership v době digitální transformace 

May 2019

1 hr 10 min

Hostem tohoto dílu podcastu o byznysu, digitalizaci a inovacích je Jiří Mizera, Chief Strategic Change Officer ve společnosti Moneta Bank, jedné z nejprogresivnějších finančních institucí v ČR. Jiří má na starosti koordinaci agilní transformace, úspěšné spuštění nových digitálních služeb i nových klientských systémů. Před svoji kariérou v Moneta Bank prošel konzultačními i technologickými firmami jako Deloitte, KPMG nebo IBM, takže je rozhovor trochu více o technologiích a propojení byznysu a IT. Co se z našeho rozhovoru dozvíte? Díl nejvíce nabitý technickými informacemi, takže se posluchačí zvlášť z byznysu naučí spoustu nových věcí Co je to “Chief strategic change office” a jaká je jeho role v moderní organizaci Proč Moneta začala s agilitou a kde je nyní Jak je důležitý commitment od top managementu a jak jé jeho role v digitální transformaci Jaká je digitální strategie Monety a inovace, na kterých pracuje S jakou digitální inovací přišlo oddělení compliance a proč je důležité mít tato oddělení v inovačních týmech Jakým způsobem se v této bance komunikuje a proč neexistuje něco jako příliš mnoho komunikace Jak pracuje entreprise architekt v manažerské roli a jak pracují týmy ve firmě, která chce lákat ty nejlepší digitální talenty Kromě toho zazní - jako vždy - spousta dalších tipů, nápadů a zajímavých informací. Enjoy!

Apr 2019

58 min 28 sec

Hostem tohoto dílu podcastu o byznysu, digitalizaci a inovacích je Kamil Rataj, Chief operations officer a Chief information officer v bance Creditas. Kamil má na starosti nejen IT, ale také celý provoz banky. V bankovnictví se pohybuje již od roku 1999, kdy pracoval ve vedoucích pozicích v eBance či Raiffeisenbank. Aktivně se zapojil do úspěšné fúze obou bank, řídil centralizaci významných činností back-office a optimalizaci vybraných pobočkových procesů.Pozn: Rozhovor se předtáčel na konci roku 2018, některé informace týkající se produktu Richee mohou být zastaralé. I to je zkrátka digitální svět, stačí pár měsíců a digitální služba je zase o několik kroků dále :)V našem rozvohoru se bavíme mj. i o těchto tématech: Jak se pracuje v jedné z menších, ale o ti inovativnějších českých bank Jaký byl rozdíl v přechodu z Raiffeisenbank do Creditas Jak vznikla jedna z prvních open banking platforem v ČR - Richee Jaké změny souvisely se spuštěním tohoto digitálního produktu Je rozdíl mezi tím, jak vnímají inovace ve financích lidé v ČR a zahraničí? Jak dělá Creditas zákaznickou podporu svým digitálním produktům Agilita a její pojetí v organizaci, která má několik stovek zaměstnanců Proč je důležité mít vizi a tu neustále komunikovat svým lidem Kromě toho zazní - jako vždy - spousta dalších tipů, nápadů a zajímavých informací. Enjoy! 

Apr 2019

56 min 38 sec

Hostem tohoto dílu podcastu o byznysu, digitalizaci a inovacích je Magda Pořízková, inovační manažer ve společnosti Škoda Auto. Magda je neuvěřitelně kreativní, akční a má spoustu energie, což je pro práci v největší české firmě skvělá kombinace. Předtím pracovala v HR rolích firem jako Danone, Bontonfilm a Mall. Nyní je jejím úkolem rozvíjet inovační kulturu a podporovat inovace nejen v oblasti HR. Ve dalším skvělém rozvohoru se bavíme mj. i o těchto tématech: Jak vnímá inovace největší česká firma - Škoda AutoJak pomáhají kompetence z HR při podpoře inovační kultury Jak rozvíjet lidi, aby byli kreativní a inovativní Jak by měli vypadat lídři budoucnosti Jaké aktivity dělá inovační tým Škoda Auto Jaké změny probíhají kolem nás a jak se na ně připravit Jak změnit mindset lidí kolem vás Jaká je budoucnost vzdělávání Kromě toho zazní spousta dalších tipů, nápadů a zajímavých informací. Enjoy! 

Mar 2019

1 hr 12 min

Hostem tohoto dílu podcastu o byznysu, digitalizaci a inovacích je Petr Beneš, matador českého byznysu a technologický optimista, který pomáhá firmám s digitální transformací. Petr v minulosti pracoval jako CIO České spořitelny nebo CIO GE Money, pracoval na otevření banky v Thajsku, jako první zaváděl cloudové služby do největší banky v Česku a nyní své zkušenosti předává firmám i startupům v rámci projektu 6D. Kromě toho je Petr skvělým vypravěčem a prezentátorem, takže je častým hostem na konferencích a firemních akcích. V rozhovoru se bavíme mj. o těchto tématech: Jaká cesta vede na pozici šéfa IT v největší české bance Jaký je rozdíl mezi anglosaským a evropským způsobem řízení firmy Na jakých inovacích Petr pracoval v 90. letech a na jakých nyní Co znamená digitalizace pro české firmy  Jak bude vypadat budoucnost světa financí Jak by se měly firmy na budoucnost připravit Jak by měl vypadat moderní lídr a co chybí lídrům v Česku Jaké technologie by měli využívat manažeři pro svoji práci V jakých případech se do firemních projektů zapojují věštci :) 

Feb 2019

1 hr 12 min

Hostem tohoto dílu podcastu o byznysu, digitalizaci a inovacích je Daniel Čapek, prezident a CEO společnosti Sodexo pro Českou republiku a Slovensko. Během své kariéry pracoval v různých manažerských rolích - jako ředitel Sodexo Pass v Šanghaji nebo obchodní ředitel Sodexo pro střední a východní Evropu. Svoji kariéru přitom začal v IT. Tuto epizodu HOTCASTu by měli povinně slyšet všichni zástupci managementu a HR oddělení, kteří pracují s myšlenkou agilní transformace, ale také všichni ti, kteří chtějí svoji firmu připravit na digitální transformaci.Ve velmi zajímavém rozhovoru se bavíme i o těchto tématech: Jak se pracuje v rodinné firmě se 430 000 zaměstnanci Jakou transformací dnes prochází Sodexo Proč a jak přistoupil management firmy k zavádění agility Proč musí vedení firmy vyhrnou rukávy a otevřít se Jak bourat bariéry mezi jednotlivými úrovněmi ve firmě Jak přistupovat ke změně a řídit ji Co je čiré zlo ve firemní komunikaci Co je to “management by walking by" Jak si můžete vědecky zlepšit vaše běžecké schopnosti Odkazy z rozhovoru najdete na https://drimalka.com/podcasty/

Feb 2019

1 hr 5 min

Hostem druhého dílu podcastu o byznysu, digitalizaci a inovacích je Vít Šubert, který pracoval na několika významných pozicích v managementu firem jako O2 nebo Dell. Aktuálně se věnuje inovačním projektům jako co-founder a CEO akcelerátoru UP21, managing partner nového VC fondu STAR*21 a propojovatel startupů a korporací v projektu Unicorn Attacks. Víc o Vítkovi najdete na jeho LinkedIn profilu.V rozhovoru se dotkneme těchto témat:– Role a vliv jednotlivce na inovace ve velké organizaci – Důležitost osobního vlastnictví a odpovědnosti v oblasti inovací– Technologická partnerství s korporacemi a lídry na trhu– Jak by měl management firem přistupovat k zavádění digitálních inovací– Intrapreneurship a entrepreneurship (podnikatelství)– Jaký je rozdíl mezi startupy v Silicon Valley a u nás– Jak na úspěšný startup– Jak přinést myšlení startupů do zavedených firem a korporací– Lifehacky na osobní i firemní produktivitu– Zajímavé knížky pro manažerský rozvojVíce na https://drimalka.com/podcasty/

Feb 2019

1 hr 14 min

Hostem prvního dílu nového podcastu o byznysu, digitalizaci a inovacích je Petr Palan (Member of the Board Spacelab EU, ex-Director of Strategy and Planning, MSD IT Global Innovation Center). V podcastu se dotkneme těchto témat:- Jaká je role inovačního centra ve firmě, která má více než 100 000 zaměstnanců- Na jaké výzvy narážíte, když potřebujete nabrat 600 odborníků z It- Jak vytvořit prostředí, které bude v korporátu umožňovat inovace- Jak se od sebe mohou učit korporace a startupy- Jak by měl management firem přistupovat k inovacím- Jaká by měla být role inovačních či digitálních "hubů"- Jak nejen přilákat, ale také udržet digitální talenty - Jaké technologie a nástroje využívá Petr pro svoji práci

Feb 2019

1 hr 8 min