Až na dřeň

Český rozhlas

O radostech i trápeních se známými osobnostmi. Moderuje Kateřina Kubalová.

All Episodes

Vyrůstala v divadle a vždycky chtěla být herečkou. Sláva se jí ale tak trochu protivila a nevyhledává ji ani dnes. Někdejší ošklivka Katka se našla v hereckých workshopech a také v mateřství, na které si musela dlouho počkat. Do našeho studia přišla herečka Kateřina Janečková.

Nov 21

23 min 59 sec

Před 17 lety nastoupila ještě jako studentka do České televize. Dnes patří mezi její nejvýraznější tváře. Dobře ji znají nejen milovníci sportu, ale také diváci pořadu Sama doma. V pořadu Až na dřeň se mimo jiné rozpovídala o pomoci dětem odsouzených rodičů, které se intenzívně věnuje.

Nov 14

24 min 25 sec

Vydala celou řadu úspěšných knih pro malé i velké. Za Proměněné sny získala dokonce ocenění Magnesia Litera a říká, že je šťastná. Osud se s ní přitom nemazlil. Dospívání strávila v klášteře, dlouho bojovala s anorexií a léta strávila ve strachu o život svého syna. Jak v takových situacích pomáhá psaní a jak chce ona sama psaním pomáhat? I tom mluvila v pořadu Až na dřeň spisovatelka Petra Dvořáková.   

Nov 7

25 min 3 sec

Už odmala milovala knihy a na prahu dospělosti vydala svou prvotinu. Její láska ke slovům se později přetavila v lásku k filmu, kterým teď žije. Jejím celovečerním debutem byly Chvilky, které získaly i Českého lva. Filmařka Beata Parkanová v pořadu Až na dřeň mluvila nejen o filmu, ale také třeba o tom, proč nerada vzpomíná na své dospívání.

Oct 31

25 min 53 sec

Před kamerou stála poprvé už jako náctiletá a pořád ji to baví. Dobře ji znají milovníci divadla i seriálu Ulice. Herečka Bára Mudrová se v pořadu Až na dřeň rozpovídala nejen o hraní, ale také o své cestě horami pro děti z dětských domovů.

Oct 24

21 min 56 sec

Rodilý ostravák vystudoval DAMU a během své kariéry už vystřídal celou řadu jevišť. Dobře si rozumí také s filmovou i televizní kamerou. Herec Igor Chmela začal navíc během koronavirové doby psát scénáře a chystá se natáčet krátký film. Nejen o něm se rozpovídal v pořadu Až na dřeň.

Oct 17

20 min 37 sec

Léta se věnoval desetiboji. Domů si přivezl hromadu medailí  včetně bronzové z olympiády. Jeho největším soupeřem bylo tehdy vlastní zdraví. Jako šéftrenér České atletické reprezentace zase musel bojovat s lidmi kolem sebe. Ze světa sportu odešel vymačkaný jako citrón a dnes je z něj zahradník. Hostem pořadu Až na dřeň byl Tomáš Dvořák.

Oct 10

22 min 14 sec

Narodila se do herecké rodiny a bez hraní si svůj život nedovede představit. Po mnoha sezónách na prknech Národního divadla žije v posledních letech pro své vlastní divadlo, které založila s partou přátel. Jak se jako dítě vyrovnávala se smrtí biologického otce, o němž neměla dlouho ani tušení? I o tom v pořadu Až na dřeň mluvila Jana Janěková mladší.

Oct 3

26 min 29 sec

Už jako malá holka ráda tvořila a šila. Její cesta k vysněné práci ale přitom byla klikatá. Kostýmní výtvarnice a stylistka Stáňa Šlosserová se v pořadu Až na dřeň rozpovídala o svých profesních začátcích i hollywoodských hvězdách.

Sep 26

27 min 54 sec

Do historie se zamiloval už jako kluk. Dnes patří mezi naše uznávané odborníky na moderní dějiny. Dlouhá léta působil v Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR či v Ústavu pro studium totalitních režimů. Jako odborný poradce se podílel i na mnoha filmech. Nejen o historii, ale také třeba o divadle se v pořadu Až na dřeň rozpovídal historik Petr Koura.

Sep 19

26 min 19 sec

Barevná hlava, nezdolná energie a odhodlání překonat všechny překážky – to je Mirka van Gils Slavíková, někdejší porotkyně soutěže Peče celá země. Tato držitelka mnoha cukrářských ocenění se v pořadu Až na dřeň rozpovídala nejen o své životní cestě, která nebyla vždy jednoduchá.

Sep 12

27 min 53 sec

Ještě během studií začal podnikat a z kluka, který rozvážel zboží v batohu, se vypracoval mezi evropskou špičku. Úspěšnou firmu později prodal a se svým společníkem spoluzaložil nadaci Dobrý anděl. Nejen o pomoci lidem, kterým život zkomplikovala vážná nemoc, mluvil v našem studiu Petr Sýkora.

Sep 5

23 min 26 sec

Úspěšný podnikatel skončil po nehodě na lyžích na invalidním vozíku. Dnes vede projekt Cesta za snem, který založil, a prostřednictvím zážitkových akcí pomáhá lidem najít smysl života a vyrovnat se s handicapy. Hostem pořadu Až na dřeň byl Heřman Volf.

Aug 29

23 min 53 sec

Herectví si zamiloval už jako kluk, učil se ho mimo jiné od Petra Haničince. Doma je nejen na jevišti, ale také před kamerou, a to i jako moderátor. Nejen o práci se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Milan Enčev.

Aug 22

26 min 46 sec

Z pohádkového Honzy se vypracoval na uznávaného herce nejen u nás, ale i v zahraničí. V pořadu Až na dřeň se Miroslav Šimůnek rozpovídal nejen o práci, ale také o svých problémech se spánkem, které vyústily v závislost na lécích.

Aug 15

28 min 59 sec

Geodet, učitel, někdejší manažer kapely Znouzectnost a především jeden z našich nejznámějších a nejúspěšnějších horolezců – to je Jan „Tráva“ Trávníček. V pořadu Až na dřeň se rozpovídal o pokoře, lásce k přírodě, improvizaci i rakovině.

Aug 8

25 min 38 sec

Ve 14 letech založil kapelu, která dnes nese název Nebe a neodmyslitelně patří na českou hudební scénu. Je spoluautorem hitu Karla Gotta Srdce nehasnou, ale také člověkem, který překonal závislost na alkoholu a je ambasadorem projektu Suchej únor. Hostem pořadu Až na dřeň byl Petr Harazin.

Aug 1

26 min 58 sec

Většinu dětství prožila v dětském domově. Po odchodu z něj si sáhla na dno, ze kterého se ale dokázala odrazit a dnes je úspěšnou modelkou a dětem v dětských domovech se snaží pomoci. Hostem pořadu Až na dřeň byla Veronika Kašáková.

Jul 25

26 min 36 sec

Byla jsem malá holka – zpívá ve svém nejnovějším songu zpěvačka Debbi a není na to sama. K mikrofonu si s ní stouplo deset Lvic – handicapovaných žen, které v unikátním projektu plní výzvy na podporu deseti handicapovaných dětí – Lvíčat. Nejen o tom se  rozpovídala zpěvačka Debbi v pořadu Až na dřeň.

Jul 18

25 min 2 sec

Před sedmi lety ji expartner polil kyselinou. Měsíce v bolestech bojovala o život. Přišla o zrak a tělo má navždy zjizvené. Do letargie ale neupadá – naopak – spoluzaložila organizaci na pomoc popáleným lidem, navštěvuje osamělé seniory v rámci projektu Návštěvy potmě a za to všechno loni získala Cenu Olgy Havlové. Hostem pořadu Až na dřeň byla Martina Půtová

Jul 11

23 min 30 sec

Přes 40 let pracuje jako kaskadérka a na svém kontě má stovku filmů. Trenérka a nadšená sportovkyně se v pořadu Až na dřeň rozpovídala nejen o úrazech, kterých si za život užila nepočítaně, ale také o životě s nádorem. Našim hostem byla Hanka Dvorská. 

Jul 4

26 min 53 sec

Vyrůstala obklopena hudbou a svůj život si bez ní ani neumí představit. Vystudovala AMU a během své kariéry už zpívala na mnoha světových pódiích. O cestování, mateřství a také o Kostelních slavnostech, které vznikly během pandemie, se v pořadu Až na dřeň rozpovídala známá sopranistka Markéta Fassati.

Jun 27

21 min 4 sec

Po JAMU patřil dlouhá léta k oporám ostravského Divadla Petra Bezruče. Získal řadu ocenění a sehrál i svou osudovou roli Evžena Oněgina. Dnes patří ke známým hereckým tvářím a podařilo se mu prorazit i před kamerou. Jak důležité je pro herce štěstí a jak se hraje s bolavým srdcem, prozradil v pořadu Až na dřeň Tomáš Dastlík.

Jun 20

24 min 34 sec

Dlouhé roky byla její tvář spojená s Českou televizí, kde kromě jiného moderovala hlavní zpravodajskou relaci. Za touto kapitolou svého života ale udělala v prosinci minulého roku tlustou čáru a od května je posilou týmu DVTV. V pořadu Až na dřeň Daniela Písařovicová prozradila třeba to, jak se jí nové působiště zamlouvá a na co se nejvíc těší.

Jun 13

26 min 42 sec

Zahrála si na mnoha divadelních scénách. Jako doma je i před kamerou a díky svým jazykovým schopnostem se prosadila také v zahraničí. Napadlo by vás ale, že herečka, která proslula rolemi drsňaček, trénuje s kaskadéry, střílí a potápí se, dělala podstatnou část života zdravotního klauna? Nejen o svém životě s červeným nosem mluvila v pořadu Až na dřeň Petra Bučková.

Jun 6

26 min 15 sec

Prakticky celý život se potýká s komplikovaným onemocněním očí. Mnohokrát už to chtěla vzdát, ale vždycky se sebrala a bojovala dál. V roce 2016 navíc založila Nadační fond Sudička, který pomáhá lidem s podobným osudem. Nejen o uveitidě mluvila v pořadu Až na dřeň zakladatelka a ředitelka Nadačního fondu Sudička Hana Ulmanová.

May 30

25 min 9 sec

Už odmala toužila stát se cukrářkou. Sen se jí po mnoha peripetiích splnil, vybudovala síť úspěšných cukráren a její dezert citrón se stal legendou. Loni se jí ale vše sesypalo jako domeček z karet a úspěšná cukrářka musela začít od nuly. O dortech, lásce k pečení i rozvodu se v pořadu Až na dřeň rozpovídala Iveta Fabešová.

May 16

22 min 23 sec

Martina Babišová vystudovala filmové herectví v Irsku. Zahrála si v mnoha českých i zahraničních filmech a seriálech a za roli ve filmu Visitor získala hned několik ocenění. V pořadu Až na dřeň se rozpovídala mimo jiné o svém nejnovějším filmu.

May 9

23 min 46 sec

Miluše Bittnerová vystudovala DAMU a na jevišti i před kamerou ztvárnila desítky rolí. Daří se jí také jako moderátorce. V pořadu Až na dřeň se rozpovídala nejen o práci, ale také o mateřství či o hledání boha.

Apr 18

23 min 32 sec

Rodák ze Slaného vystudoval DAMU a na divadelních prknech je už dlouhá léta jako doma, a to nejen jako herec, ale i jako režisér. Do povědomí lidí se zapsal také svými filmovými a televizními rolemi či jako moderátor. Nejen o práci se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Petr Vacek.

Apr 11

27 min 9 sec

Rodák z Karviné vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a po mnoha divadelních štacích zakotvil v pražském Švandově divadle. Jeho tvář je známá i z televizních seriálů či z filmu. Hostem pořadu Až na dřeň byl herec Petr Buchta.

Apr 4

20 min 30 sec

Původním povoláním učitel literatury na dlouhá léta spojil svůj život s pražskou zoologickou zahradou, kterou proměnil v jednu z nejlepších zahrad světa. Nejen o své nové knize, kterou o zoo napsal, ale také o životních peripetiích, které po odchodu ze zahrady prožil, se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Petr Fejk.

Mar 28

28 min 8 sec

Celé dětství sportoval. Sedmkrát se stal mistrem ČR v karate. Jednoho dne ale řekl dost. Dnes je z něho jeden z našich nejvyhledávanějších osobních koučů. Hostem pořadu Až na dřeň byl Pavel Moric.

Mar 21

25 min 52 sec

Její jméno už dlouho patří do světa showbyznysu. Prosadila se jako modelka, cizí jí není ani hraní a moderování. Hostem pořadu Až na dřeň byla Simona Krainová.

Mar 14

23 min 41 sec

V 90. letech se sebral a odjel do Spojených států. Do slova a do písmene prožil americký sen a stal se uznávaným reportérem CNN. Pak ale za tím vším udělal tlustou čáru a přestěhoval se do Číny. Ze života v ní se prý dodnes vzpamatovává. Nejen o tom, ale také o filmu Nebe a chystané knize se v pořadu Až na dřeň rozpovídal novinář Tomáš Etzler.

Mar 7

26 min 51 sec

Absolventka DAMU natočila řadu filmů, zahrála si i v divadle a v seriálech, které jí daly největší popularitu. Dnes je především maminkou dvou malých holčiček. Hostem pořadu Až na dřeň byla herečka Lenka Zahradnická.

Feb 28

20 min 39 sec

Jeden neuvážený nápad, jeden chybný krok a život se jí obrátil vzhůru nohama. Na odstaveném vagónu jejím tělem projel elektrický proud. Sežehl jí vlasy, popálil velkou část těla. Přežila a dnes pomáhá lidem s popáleninami. Nejen o životě s jizvami, ale také o preventivní kampani 70 stupňů promluvila v pořadu Až na dřeň Simona Riedlová.

Feb 14

22 min 7 sec

Už dlouhá léta se věnuje rizikovému chování na internetu. Stál u zrodu sociálních sítí Lidé.cz a Spolužáci. Dnes má na starosti mimo jiné projekt Bezpečně na netu. Hostem pořadu Až na dřeň byl Martin Kožíšek.

Jan 31

24 min 43 sec

Od 17 let se pohybovala ve světě šoubyznysu. Tančila a zpívala s našimi předními umělci. Pak odjela do zahraničí a dnes se věnuje především psaní. Vydala už několik knih včetně dvojjazyčných. Její poslední literární počin Princezna bez vlásků navíc pomáhá dětem s alopecií  a onkologicky nemocným dětem. To vše navzdory vážným zdravotním problémům, se kterými se už od malička potýká. Hostem pořadu Až na dřeň byla spisovatelka Sabrina D. Harris.

Jan 24

25 min 35 sec

Herečka, zpěvačka a moderátorka Lucie Vondráčková se ve světě šoubyznysu pohybuje od malička. V pořadu Až na dřeň se rozpovídala nejen o kladech a záporech uměleckého života.

Jan 17

23 min 3 sec

Darina Ničová je herečka, spisovatelka a cestovatelka. Objevila se například v Kriminálce Anděl či v seriálu Ulice. V pořadu Až na dřeň se rozpovídala nejen o své knižní novince Pohnutiny (krutej román).

Jan 10

23 min 48 sec

Uznávaný výživový specialista známý z celé řady televizních pořadů se v pořadu Až na dřeň rozpovídal nejen o zdravé výživě a novoročních předsevzetích. Naším hostem byl Petr Havlíček.

Jan 3

23 min 53 sec

Rodačka z Olomouce je po vážné nehodě upoutána na invalidní vozík. Sil má ale na rozdávání, což dokázala v projektu Lvice 2020, kde s ostatními handicapovanými ženami překonávala výzvy na podporu handicapovaných dětí – lvíčat. Nejen o projektu se v pořadu Až na dřeň rozpovídala Katka Šnýdrová.

Dec 2020

21 min 40 sec

Jeho jméno je už dlouhá desetiletí neodmyslitelně spjato s pražským Studiem Ypsilon. Jak nese on i celé divadlo vynucenou pauzu? I na to odpovídal herec, režisér, výtvarník, moderátor, spisovatel - zkrátka muž mnoha řemesel a talentů Jan Schmid.

Dec 2020

25 min 43 sec

Rodák z Ústí nad Labem vystudoval stavařinu, ale celý život se věnuje herectví. Dobře to zná na divadelních prknech i před kamerou. Nejen o práci se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Roman Zach.

Dec 2020

22 min 57 sec

Trochu oklikou se dostala k módě a láska k látkám a střihům ji už neopustila. Dlouhá léta působila v Paříži, kde se i přes zpočátku zdrženlivý přístup místních prosadila. Dnes žije v Praze a užívá si volnosti, kterou česká metropole narozdíl od té francouzské nabízí. O módě, stesku po domově i mateřství se v pořadu Až na dřeň rozpovídala návrhářka Kateřina Geislerová

Nov 2020

24 min 20 sec

Její jméno patří už dlouhá léta k naší návrhářské špičce. Vystudovala textilní průmyslovku, pracovala jako modelka a letos je to už 25 let, co má vlastní módní značku. Hostem pořadu Až na dřeň byla Tatiana Kovaříková.

Nov 2020

24 min 45 sec

Vyrostla v rodině doslova prošpikované talentem a ani ona si život bez umění nedovede představit. Nedávno oslavila padesátku a v životě už zažila leccos - potlesk diváků, život ženy v domácnosti i únavový syndrom. O tom všem se v pořadu Až na dřeň rozpovídala Barbora Šporclová Kodetová.

Nov 2020

24 min 14 sec

Rodák z Plzně vyrůstal v Železné rudě v rodině tamního sládka. Už jako kluk hrál divadlo. Dlouhá léta je oporou pražského Studia Ypsilon, ale mnohokrát stál také před televizní či filmovou kamerou. Nejen o herectví, ale také o západonilské horečce, kterou před lety prodělal, promluvil v pořadu Až na dřeň herec Pavel Nový.

Nov 2020

22 min 46 sec

Narodil se v  Mladé Boleslavi. Dlouhá léta byl součástí legendárního Pražského výběru, ale vidět jsme ho mohli i v muzikálech. Nejen o hudbě se v pořadu Až na dřeň rozpovídal 22. září Vilém Čok.

Oct 2020

24 min 24 sec