Rozhovory z Česka

Red Bull

Oficiální český Red Bull podcast pro všechny neúnavné životní dobrodruhy. Na tomto kanále najdeš pořady a nově i tematické minisérie, do kterých zveme mladé talenty, umělce, sportovce i odborníky. Více na redbull.cz/podcast.

All Episodes

Urban freerider Martin Brza je posledním hostem podcastu Sorry, mám trénink. Profesionál a dvacetiletý letec se blýskl disciplíně city downhill, momentálně dává přednost městskému freeridu. Náruživý mladý jezdec má za sebou úspěchy, ale i četné pády, jejichž následky si s sebou ponese ještě dlouho. Čemu všemu se zvládá věnovat mimo vlastní profesionální kariéru? Jak často přemýšlí nad budoucností? Brzdí ho jeho vlastní sny, nebo mu naopak dodávají potřebnou energii? Poslechni si celý rozhovor s moderátorem Hannym Firlou.

Jun 9

38 min 1 sec

Je Erik Cais budoucím mistrem světa v kategorii rally, nebo bojuje s touhou hodit klíčky do kouta a dělat něco úplně jiného? Jedenadvacetiletý závodník platí za největší talenty českého motorsportového světa a je tak vnímán i za hranicemi naší země. V roce 2019 dostal preztižní ocenění z rukou Prezidenta FIA 1st TALENT OF THE YEAR FIA CEZ a stal se vicemistrem ERC3, v současnosti září ve Fordu Fiesta u týmu Yacco ACCR Team. Bere se za součást generace, která skáče z místa na místo a u ničeho nevydrží? Limitují ho za volantem zranění? Bojí se za volantem? Poslechni si celý rozhovor s moderátorem Hannym Firlou.

Jun 9

49 min 14 sec

Má někdy mladá sportovkyně chuť na všechno se vykašlat a hodit prkno do kouta? Druhou hostkou podcastu Sorry, mám trénink je profesionální skejťačka Dominika "Jenny" Králíková. Ke skateboardingu se tato Slovenka dostala ve 13 letech, medaile sbírala na skejtu i na snowboardu ve své zemi, ale také v Rakousku i v Česku. Jak bojuje se strachem a jak vnímá ve skejtovém světě hranici mezi přátelstvím a rivalitou? A jak to má se studiem na vysoké škole? Poslechni si celý rozhovor s moderátorem Hannym Firlou.

Jun 9

50 min 58 sec

Co musí mladí sportovci obětovat cestě na vrchol? První hostkou podcastu Sorry, mám trénink je sportovní lezkyně a jedna Eliška Adamovská. Ve dvaceti letech patří mezi nejlepší ve svém oboru, co všechno ale musela lezení obětovat a jak se jí daří kloubit studium na gymnáziu a na VŠ s její lezeckou kariérou? Proč je pro ní běhání prokrastinace? Vyčítá si, že vloni shlédla téměř v jednom kuse seriál Too Hot To Handle? Poslechni si celý rozhovor s moderátorem Hannym Firlou.

Jun 9

46 min 49 sec

Rozhovor se zpěvačkou, která definuje české r'n'b světovým zvukem. Annet X, popová interpretka s ruskými kořeny, má za sebou release debutového alba a navzdory okolnostem i hodně nabitý rok. Jak Annet hodnotí zpětně ohlasy na její debutové album? Co znamená "Stromová rodina?" a jak se Annet dívá na postavení žen v rapu? Poslouchej pořad Tvoje Role s Hannym Firlou na podcastu Rozhovory z Česka!

Jan 20

23 min 6 sec

Poslechni si rozhovor s Jirkou Boháčem, předním českým teatenderem a znalcem čaje. Že nevíš, co teatender dělá? Poslouchej dál, vše se dozvíš v podcastu. Jirka je mimo jiné vicemistr světa v míchání nealko drinků, ale hlavně člověk, který si dokáže dlouhé roky jít za svým snem a i přes spoustu nezdarů ho postupně naplňovat. V tomhle rozhovoru jsme tak mluvili hlavně o čaji, neprošlapaných cestách, tvorbě úplně nového oboru, ale třeba i práci rukama. Máš se rozhodně na co těšit!

Jan 7

1 hr 6 min

Oliver Pape je 24letý mladík původem z Moravy. V soutěži Master Chef si prošel rokem vaření pod Přemkem Forejtem v olomoucké restauraci Entrée. Žije v Praze, kde provozoval s nejlepším kamarádem bistro v Karlíně. Momentálně rozjíždí vlastní podnikání. Proč by chtěl být Oliver na jeden den Tarzan? Co vše zahrnuje Oliverův nový projekt @naturetherapy_cz a jak vzpomíná na své působení v soutěží MasterChef? Poslechni si novou epizodu podcastu Rozhovory z Česka.

Jan 6

28 min 1 sec

,,Představuju si alternativní vesmír, ve kterým u her sedím klidně 12 hodin denně“ říká v podcastu jeden z nejvýraznějších současných rapperů Viktor Sheen. Ačkoli skromně tvrdí, že nemá moc nahraných hodin, jeho přehled je obrovský. V podcastu tě čeká zevrubný průlet celým herním světem, který Viktora obklopuje už od dětství, kdy hrával single playerovky s tátou. Co je pro něj nejoblíbenější dílo na světě? Jsou hry ztrátou času? Dává přednost příběhovým, battle royal nebo sportovním hrám? To se dozvíš v podcastu, který uvádí Naomi Adachi. Poslouchej právě teď!

Dec 2020

1 hr 6 min

Martin Roušal je sportovní dřevorubec. Timbersport je atypickou disciplínou s mnoha různými odstíny. Jako reprezentant se Martin zúčastnil velkých soutěží, je mistrem České republiky a zazářil i na mistrovství světa v roce 2019, kde obsadil krásné 8. místo.Co si Martin myslí o „lumbersexuálech"? Jak moc dobře zná Vánoční strom na Staroměstském náměstí a jaký nejtěžší moment si zažil, když sloužil u městské policie?

Dec 2020

33 min 38 sec

Vydej se za hrdiny českého sportu v 15dilném podcastu Západy kariéry, který je nyní dostupný na všech streamovacích platformách. Aleš Valenta si povídá s bývalými vrcholovými sportovci o jejich kariérách – a to jak minulých, tak aktuálních. U jeho mikrofonu se vystřídají legendy českého sportu, několikanásobní světoví šampioni i olympijští vítězové. Jakým směrem se vydali, když zhasla světla kamer a dozněly oslavné chorály fanoušků? A jak s odstupem hodnotí svoji sportovní cestu? Mezi hosty nechybí Radek Štěpánek, Kateřina Neumannová, Jiří Welsh a další. Staň se odběratelem podcastu Západy kariéry! Více info na redbull.cz/zapadykariery.

Dec 2020

1 min 5 sec

Další podcast ze série Téma Dana Tržila je na téma imunity. Nejen, že je imunita nyní velmi relevantní téma, ale zároveň je to oblast, v které jde vědecký pokrok hodně kupředu. A právě proto se na toto téma pobavíme se dvěma hosty. Prvním je Vojtěch Hlaváček,student neurofyziologie, fanoušek neurověd a nadějný biohacker, o imunitě nedávno sepsal ebook. Druhým hostem je Jan Šilar - praktikující biohacker, věnuje se práci s dechem a technice Soma dech a snaží se zlepšovat svou imunitu.Zajímá vás, jak imunita vlastně funguje? Co můžete udělat dnes pro posílení vaši imunity? A jak velkou roli hraje něco jako stres v imunitním systému vašeho těla?

Dec 2020

37 min 56 sec

Podnikatel, politik, filantrop a také jeden z mála Čechů, kteří věnovali velkou část svého majetku na dobročinné účely. Martin Hausenblas zasedl do studia pořadu LeapMakers. Děčínský rodák a člen zastupitelstva Ústeckého kraje se otevřel nejen na téma odražení se ode dna, sebereflexe nebo toho, jak funguje takový kompas nezmr*ství. Poslechni si celý rozhovor na podcastu Rozhovory z Česka.

Dec 2020

53 min 18 sec

Tentokrát si na dálku o blízkosti k hrám povídala Naomi a rapperem, známým jako Domo. Zapovídali se také o lásce k Japonsku a k tomu, co jim nejvíce chybí. Domo v Japonsku rok žil, poznal kulturu karaoke a pachinka a dokonce dal dohromady desku. Poslechni si podcast Láska na gauči a singl Made in Japan právě teď!

Dec 2020

49 min 13 sec

Fotograf Patrik Klema hostem podcastu Tvoje role. Co Patrik fotil v Abbey Road? Do jaké míry závisí úspěch fotografa na jeho sociálních sítích? Kdo jsou jeho klienti a jakej je to pocit, dívat se na svý billboardy po celé ČR? Poslechni si celý rozhovor.

Dec 2020

28 min 39 sec

Stojí za botami Vasky, spolupracuje i na kožených batozích Bagind, k tomu pracuje v marketingové firmě, je čtyřnásobným mistrem republiky v běhu na 800 metrů a ještě si najde čas na Netflix. Jaká byla cesta Václava Staňka? Nová epizoda pořadu Tvoje Role na podcastu Rozhovory z Česka ti tohoto mladého podnikatele do detailu představí. Poslechni si celý rozhovor.

Nov 2020

23 min 10 sec

Proč může jeden z klíčů k lepší budoucnosti ležet v úspěšných startupech? Co je projekt Red Bull Basement a jak pomáhá lidem, kteří se nebojí představit svou vizi funkčnějšího světa? Na to si posvítil Dan Tržil v pořadu Téma Dana Tržila, kde si tentokrát popovídal s jedním z národních vítězů projektu Jirkou Janouškem a porotcem Tomášem Michálkem. Poslechni si celý rozhovor na podcastu Rozhovory z Česka.

Nov 2020

22 min 15 sec

Oskar Hes se do povědomí diváků zapsal především rolí Páska v seriálu Pustina, ve svých 21 letech má ale na kontě i další zářezy. Jak Oskar vzpomíná na natáčení tohoto seriálu? Jaký má vztah ke castingům a co prozradil na novou inscenaci Tři Heteráni, ve které účinkuje? Poslechni si celý rozhovor s Hannym Firlou v rámci pořadu Tvoje Role.

Nov 2020

29 min 26 sec

Poslechni si rozhovor se Zuzkou Blažkovou, autorkou krásného projektu Moje Česko, kde vyrábí a prodává nástěnné korkové mapy, na které si můžeš zaznamenat vzpomínky z výletů. V podcastu jsme mluvili LeapMakers o její skoro roční svatební cestě na kolech po Japonsku, a pak právě o podnikání. Za úspěchem dnešního projektu totiž stojí spousta práce a mimo jiné jeden dost velký neúspěch s našlápnutým startupem s mezinárodními ambicemi. Máš se rozhodně na co těšit!

Nov 2020

1 hr 13 min

Byl to Kojima? Nebyl to Kojima? Jak daleko dočůrá CliffyB? O svých zážitcích ze světa her vypráví zkušený herní novinář Jaromír Möwald v pořadu Láska na Gauči. Tentokrát si Naomi pozvala známý hlas, který řadu let přináší skvělé postřehy a názory ze světa videoher. Jaromíra Möwalda není třeba mezi hráči představovat. Naomi ale mimo jiné zajímalo, jak se prosadit mezi herními novináři, jaké jsou jeho názory na klasické výroky typu “hry podporují násilí” a kde vidí budoucnost herních veletrhů a VR. Poslouchej právě teď!

Oct 2020

53 min 9 sec

Tanečnice a youtuberka Andy ,Coconut' Zítková v podcastu Tvoje Role. Dá se tanec vnímat jako sport? Co je Andy vysněné povolání a bude ještě někdy pokračovat s videi na svém YouTube kanálu? Poslechni si rozhovor s moderátorem Hannym Firlou.

Oct 2020

25 min 21 sec

Navazují na legendární expedici z přelomu 80. a 90. let, podobně jako jejich předchůdci ale naráží na nepřízeň osudu a neočekávané nástrahy. Tatra kolem světa 2 pod vedením Marka Havlíčka je unikátní několikaletý projekt, jehož cíl je jasný - procestovat v legendárním obytném náklaďáku co největší část světa a šířit dobré jméno České republiky. Marek a jeho expediční kolega Erik zasedli do studia v rámci pořadu Téma Dana Tržila. Poslechni si celý rozhovor!

Oct 2020

40 min 43 sec

Moderátorka a reportérka České televize, ale také finalistka České Miss a reprezentantka České republiky na Miss World. Jak shlíží na svět, svou profesi a vlastní život Linda Bartošová? A říká jí něco fotbal? Poslechni si pravidelný podcast Tvoje Role s moderátorem Hannym Firlou.

Oct 2020

27 min 28 sec

Zakladatel firmy Vivantis, startupový investor a člověk, který stojí za největšími e-shopy zaměřenými na alternativní medicínu a kosmetiku v Česku. Podnikatel Martin Rozhoň má za sebou dlouhou a zajímavou cestu, kterou se rozhodli rozplést autoři podcastu LeapMakers. Za co je v poslední době nejvíce šťastný?

Oct 2020

1 hr 6 min

Jako první hrál demoverzi Hledá se Nemo z Abíčka, pak přišlo 4Story a láska ke kráse Elfů. Jak vnímá herní svět mladý český herec Josef Trojan? To se pokusila zjistit herní srdcařka Naomi Adachi v nové epizodě pořadu Láska na gauči.

Sep 2020

53 min 33 sec

Jak široký je rozměr slova freelancer? To vysvětlí influencerka, producentka a tvůrkyně podcastů Gabi Heclová v pořadu Tvoje Role. Moderátor Hanny Firla se jí doptal na její počátky na YouTube, práci culture infliencerky, dotyk s herectvím a zpěvem či zodpovědnost na sociálních sítích.

Sep 2020

28 min 5 sec

Otužování a chladová terapie. O tématu, ze kterého mrazí, si Dan Tržil ve svém podcastu popovídal s Jakubem Chomátem, instruktorem Wim Hofovy metody a Danielem Gamrotem, lektorem produktivity a time managementu. Rozhovor tě provede rozpravou o výhodách, které s sebou může vybudování zvyku na chladné prostředí přinést i riziky, které nese podceňování přípravy i vlastních sil. Jak je na tom klasická studená sprcha ve srovnání s Wim Hofovou metodou? Poslechni si celý pořad.

Sep 2020

33 min 48 sec

Hostem dnešního dílu je Tomáš Studeník. Tomáš je z našeho pohledu guru v inovacích v Česku a pomáhá ve vývoji všemožných oborů od medicíny přes infrastrukturu až po umělou inteligenci. Po studiu v Británii vystudoval taky inovace v Paříži. Je o něm často slyšet jak ve světě startupů tak i velkých firem, mimo jiné i díky tomu, že pořádá českou verzi FuckUp Nights a vydal Velkou knihu fuckupů. V rozhovoru si povídáme hlavně o inovacích, schopnosti nebát se chybovat, být kreativní a nebát se jít se svými nápady na světlo světa.

Sep 2020

1 hr 10 min

Co uvařit na prvním rande? Na to i mnohé další se Hanny Firla ve svém pořadu Tvoje Role zeptal kuchařky Kristíny Nemčkové. Vítězka soutěže MasterChef Česko 2019 miluje všechno, co se týká vaření, smažení či další úpravy jídla. Poslechni si celý rozhovor!

Sep 2020

26 min 6 sec

Playstation s nejmenší pamětí, Fortnite nebo hraní The Last of Us 2 bez znalosti jedničky. Takovou gamerskou taktiku zvolil Tomáš Břínek alias TMBK. Komu půjčuje svoje VRko? A kolik hodin může hrát jeho devítiletý syn? O hrách a tentokrát i o filmech a seriálech v podcastu Láska na Gauči s Naomi Adachi!

Aug 2020

53 min 11 sec

Rapper z Ústí nad Labem hostem pořadu Tvoje Role. Jak ovlivnilo narození dcery Robertovi život? Proč oplývá láskou k Sudetům? A s kým se ukáže v brzké době na featu? Nejen o těchto tématech si Robin popovídal s hercem Hannym Firlou.

Aug 2020

24 min 38 sec

Je tu další epizoda pořadu z dílny Dana Tržila. Tentokrát pozvání přijali Libor Mattuš a Radim Kubica. Oba hosté se věnují biohackingu a povídat si budeme hlavně o důležitosti dechu. Možná ti není jasné, proč je vlastně dýchání důležité téma. Ale skrze biohacking se znovu-objevuje důležitost kvality dechu, která historicky byla známá už prvním jogínům a mnichům. Dech přispívá k tomu, jaké máte emoční ladění, jak jste na tom přes den s energií a může souviset i s imunitou. Více uslyšíš v nové epiozdě a rovnou si vyzkoušíš pár základních cviků pro lepší dýchání.

Aug 2020

32 min 57 sec

Ondřej Balvín, jeden ze strůjců historického úspěchu na MS v basketbalu v Číně, hostem pořadu Tvoje Role. Jak Ondra vzpomíná na historický úspěch na MS v Číně z roku 2019? Co musí zlepšit aby se mu přiblížil jeho sen - NBA? A jakou vlastnost v něm probudilo Španělsko? Dej si celý rozhovor.

Aug 2020

27 min 3 sec

Hostem dílu je Tomáš Řemínek, ředitel Nadace Karla Janečka a pro nás jeden z nejlaskavějších lidí, které známe. S Tomášem jsme hodně mluvili o jeho cestě od úspěšného absolvování právnické fakulty a výhledu na velkou kariéru k rozhodnutí pracovat pro neziskové organizace a co nejvíc pomáhat lidem. Dostali jsme se i k tématu vzdělávání nebo získávání informací. I když jste o Tomášovi pravděpodobně nikdy neslyšeli, určitě si podcast poslechněte. Čeká vás spousta hodně hlubokých myšlenek a silných životních zkušeností.

Aug 2020

1 hr 12 min

Napůl Japonec, napůl Čech a napůl Japonka, napůl Češka se sejdou u mikrofonu a... Ne, to není začátek vtipu, ale dalšího dílu herního podcastu Láska na Gauči! Naomi si tentokrát pozvala zpěváka Miraie, aby zjistila, jak moc podobné dětství měli. Znáte Pokémony v japonštině? Gandama? Ultramana? Nebo superhrdinu, co vypadá jako cikáda? Poslouchej pravě teď!

Jul 2020

44 min 51 sec

V dalším dílu Téma Dana Tržila zjistíte, jestli se blíží doba, kdy vysoké školy budou lákat nadějné hráče esportu na tučná stipendia. Hosté tohoto dílu jsou totiž Jakub Čubík, který je průkopníkem univerzitního esportu v ČR a připravuje první předmět esportu vyučovaný na VŠ. Jeho parťákem je pak Ladislav Dyntar, šéf nejúspěšnějšího českého esportového týmu eSuba.Esport je nepochybně rychle rostoucí oblast, která vzbuzuje spoustu kontroverze. Jak může probíhat esportové vzdělání a mělo by to vůbec být součástí vysokoškolských osnov? I to se dozvíš v tomto díle.

Jul 2020

26 min 29 sec

Český brankář má na kontě přes 200 odehraných zápasu v NHL i bronzovou medaili z Mistrovství světa v roce 2012. V současnosti chytá za barvy týmu Carolina Hurricanes a mohl nám tak z první ruky popsat, jak se letošní krize projevila v NHL. A nejen to. Jak vypadá Petrova spolupráce s mentorem Marianem Jelínkem? Co chystá za novinky v roce 2021 v jeho Goalie Campu? To vše v dalším díle pořadu Tvoje Role, který uvádí Hanny Firla.

Jul 2020

21 min 22 sec

Hostem dalšího dílu LeapMakers je Pavel Ovesný, pro nás prototyp úspěšného člověka na volné noze, který si postupně prošel několika obory, aby pak všechny nabyté zkušenosti propojil do vlastních projektů. Pavel se od práce v magazínu o muzice dostal přes tvorbu webů až k lektorování a dalším aktivitám, které spojují jeho vášně. Dnes provozuje velmi úspěšný web Vegmania.cz, dělá kurzy veganského vaření, pořádá networkingová setkání Podnikáme u Berounky, snaží se popularizovat mastermind skupiny, nabízí unikátní službu Lesa pán, kterou vám představí v podcastu, a do toho hodně chodí po horách, cestuje vlakem, otužuje se a zajímá se o udržitelný způsob života. Čeká vás spousta zajímavých myšlenek a inspirativní příběh, který opět ukazuje, jak důležité je prostě začít a nechat život, ať se vám postupně rozvine pod rukama.

Jul 2020

57 min 4 sec

Jeho jméno najdeš v titulcích největších jmen tuzemské scény a interpreti ho často a rádi skloňují. Pracovali s ním Ektor, členové Milion+, Ben Cristovao, Refew nebo Sergei Barracuda. Jak přemýšlí o svých videoklipech a práci režisér Jan Strach?

Jun 2020

23 min 26 sec

Milovnice videoher Naomi Adachi si tentokrát na svůj gauč pozvala Jirku Krále, úspěšného marketéra s dlouholetou zkušeností youtubera. Co pro něj bylo dřív? Hry nebo Youtube? Za co a v jaké hře utratil 15.000 KČ? A mají hraní v rodině? To vše a ještě víc se dozvíš v nové epizodě Láska na Gauči! Poslouchej teď!

Jun 2020

56 min 30 sec

Když Lenny před nějakou dobou představila dokuklip Wake Up z londýnských Red Bull Music Studios, bylo jasné, že se něco chystá. Na budoucí plány, hudební tvorbu, ale i na to, co dělá, když zrovna nestojí za mikrofonem, se jí v podcastu Tvoje Role zeptal Hanny Firla.

Jun 2020

23 min 45 sec

Poslechni si rozhovor s archeoložkou v AI a absolventkou Oxfordu Sarou Polak. Sara spoluzaložila Innovation Disrupt House, kde v rámci Startup Disrupt pomáhá nadějným technologickým startupům a inovacím a zároveň je důležitou osobností v rámci iniciativy Prg.ai s cílem udělat z Česka světové centrum umělé inteligence.Kromě témat přímo souvisejících s prací Sary se tak dostáváme i k hlubšímu zamyšlení nad způsoby přemýšlení, které můžou dovést člověka k pozitivnímu vlivu na možnosti Česka ve světovém kontextu. V rozhovoru otevíráme témata jako cílevědomost, kuráž, sebejistotu v krizích, ale i historii a technologie jako stavební kameny možných scénářů budoucnosti lidstva.

Jun 2020

1 hr 17 min

Do pořadu Tvoje role přijal pozvání Vlastimil Fišer - UI engineer ze společnosti LoungeBuddy, která je nyní součástí American Express. Jakým způsobem se dostal ke zpracování webu pro Jana Krause? Jaký měl Vlastimil pocity, když firmu, ve které pracuje, koupila American Express? A jak se pracuje v remote čase? Poslechni si rozhovor, který moderuje Hanny Firla.

Jun 2020

20 min 2 sec

Poslouchej nový herní podcast, do kterého si moderátorka a milovnice videoher Naomi Adachi jako prvního hosta pozvala Bena Cristovao. Hlavním tématem se stala fascinace japonským herním světem, ke kterému má Ben velmi blízký vztah. Má český překlad tekkenového hrdiny Yoshimitsu něco společného se zpěvákovým pohledem na svět? Poslouchej tuto epizodu a dozvíš se více!

Jun 2020

40 min 48 sec

Dají se v Česku koupit kvalitní suroviny? Kdo je Vladův cukrářský vzor? Cukrář Vlad Ryasnyy, který se mimo jiné zařadil i do prestižního žebříčku 30 pod 30 časopisu Forbes, přijal pozvání do podcastu Hannyho Firly.

May 2020

18 min 52 sec

V dalším dílu Téma Dana Tržila uslyšíš rozhovor o stresu. Hosty budou Jiří Kryštof Jarmar a Daniel Kosec. Můžeš se těšit na to, že probereme téma stresu. S hosty si popovídám o tom, jaké druhy stresu vlastně jsou – a jestli se stres dá pojímat nějak objektivně. Nebudou chybět ani specifické techniky na to, jak se stresem bojovat. Myslím, že zazní víc než jen obecné informace, protože jsem se snažil z kluků vytáhnout informace, které by byly snadno použitelné pro život většiny z nás. Užij si tento rozhovor a dej nám skrze ty internety vědět, co jak se stresem bojuješ.

May 2020

26 min 18 sec

Jaký je rozdíl mezi Novým a klasickým cirkusem a proč se nepovedlo pozvednout kulturu na Srí Lance? Nejen o tom si bude Jan Vegy Táborský povídat v rozhovoru s mozkem Art Promu - Jakubem Vedralem. Ten vytvořil například kompletní podiovou show pro Bena Cristovao na jeho koncertě v O2 Aréně. Osolte vaše přijímače, jdeme na to!Podcast Popkulturní hrdinové se pod vedením Jana Vegyho Táborského vydává pod pokličku populární kultury. Kdo jsou lidé, kteří tvoří její současnou scénu?

May 2020

31 min 18 sec

Ilustrátorka a grafická designérka Klára Tesařová v podcastu Tvoje Role. Poslouchej rozhovor o tom, kde bere Klára inspiraci, o jejím názoru na sociální sítě nebo o hostování v tetovacích salonech v jiných zemích.

May 2020

18 min 56 sec

Hostem rozhovoru je Michal Molčan, zakladatel magazínu Standart, který se věnuje výběrové kávě. Tenhle krásný tištěný časopis dnes koupíte v kavárnách po celém světě a vydává se mimo jiné i v Japonštině. Za 5 let své existence nasbíral několik prestižních ocenění a Michala letos slovenský Forbes zařadil do prestižního výběru 30 pod 30.V rozhovoru mluví s LeapMakers o tom, jak se povedlo takový globální magazín rozjet z nuly a s minimem zkušeností, velkou část ale věnujeme tématům jako vnímání úspěchu, hledání flow, štěští či tomu, co Michalovi pomáhá překonávat náročná období.

May 2020

58 min 31 sec

Key grip David Vacek, který se podílel na oscarovém filmu Jojo Rabbit, hostem Hannyho Firly v podcastu Tvoje Role. Jak začínal David s točením? Jaké to je, podílet se na světových filmech nebo seriálech? Jaká byla spolupráce s Danielem Radcliffem? Poslouchej celý rozhovor.

Apr 2020

18 min 28 sec

Méně mít, více žít je jedno z hesel minimalismu. V otázce bydlení se to projevuje malým prostorem často na krásném místě v přírodě. Přesně o tom jsou malé domy. Zajímá vás jak se v domě se 13m čtverečními žije? Jaké výhody a nevýhody to má nebo kdo si takové domy pořizuje? To se dozvíte v rozhovoru s Lukášem Otevřelem a Danielem Baudišem. Poslechni si podcast Téma Dana Tržila.

Apr 2020

23 min 32 sec