Indus'un Hazineleri

Indus Danışmanlık

Biz, sürekli gelişimi benimsemiş kişi ve kurumları hedeflerine ulaştıracak çözümleri tasarlayan ve sunan eğitim ve yönetim danışmanlığı şirketiyiz. Indus Danışmalık olarak, Indus Uygarlığı gibi ışığı ve bilgiyi paylaşmayı amaçladık ve burada Youtube hesabımızda yayınladığımız videoların ses kayıtlarını paylaşıyoruz. Daha fazlası için bizi takip edin. Sevgi ile yaşayın, sevgi ile kalın. Keyifli dinlemeler.

Indus'ta Çalışma Kuralları - Efsun Yüksel Tunç
Trailer 2 min 46 sec

All Episodes

Kurucu Danışmanımız Efsun Yüksel Tunç, günümüzde bulunduğumuz durum için çok kıymetli olan bir konudan sizlere bahsediyor... "Motivasyon"...

Jan 14

5 min 31 sec

Çözüm bulmak çoğu zaman sandığımızdan daha basit olabiliyor. Sadece doğru çözümleri ve görünmeyeni görmek için düşünce reflekslerimizi geliştirmemiz gerekiyor. Hikaye günümüzde bugün, değerli eğitmen ve danışmanımız Gökçe Doğan'ın anlatımı ile ''Çözümcü Düşünebilmek'' sizlerle..

Feb 8

1 min 17 sec

Tek bir soru ile alınganlıktan nasıl vazgeçebiliriz?Değerli danışman ve eğitmenimiz Efsun Yüksel Tunç bu soruyu yanıtlıyor.Keyifli dinlemeler.

Feb 8

1 min 33 sec

Değerli danışman ve eğitmenimiz Efsun Yüksel Tunç'un anlatımıyla "Naber Kabak?" hikayesi sizlerle.

Feb 8

1 min 16 sec

Değerli hocamız Efsun Yüksel Tunç, ataletin tanımı ve nedenleri üzerine bizleri bilgilendirirken, ataletle başa çıkabilmek için 3 etkili yöntemi de bizlerle paylaşıyor.

Feb 8

4 min 56 sec

Ekiplerinizi hiç para harcamadan nasıl motive ederiz? Keyifli dinlemeler...

Feb 8

5 min 40 sec

Değerli eğitmen ve danışmanımız Gökçe Doğan bugün sizlerle bakış açılarının farklılığını, her bireyde farklı düşünceler uyandıran gelişmeleri bir hikaye ile anlatıyor.Keyifli dinlemeler.

Feb 8

2 min 31 sec

İkilemler arasında karar vermekte zorlanıyor musunuz? İki iyi seçenek arasında takıldığında paket lastiği yöntemi ile karar vermek çok daha kolay olabilir:)

Feb 8

1 min 32 sec

Bazen yaşadığımız evi, şehri belki bir işi veya kişiyi bize ve hedeflerimize katkı sağlamadığı için bırakmayı tercih etmemiz gerekir. Hedeflerimiz için çabalarken sıkı sıkıya tutunduğumuz bağlılıklarımız her zaman bizim için yararlı olmayabilir. Bırakmayı öğrenmek kolay bir beceri değildir elbet. Cesaret gerektirir. Konfüçyüs’ün örneklendirerek anlattığı bu hikayedeki gibi bizler amaçlarımız için yeri geldiğinde bırakabilmeyi öğrenmemiz gerekir. Bırakmayı öğrenerek hedefinize giden yolda özgürce ilerlemeniz dileğiyle… Keyifli Dinlemeler,

Feb 8

2 min 33 sec

Değerli eğitmenimiz Gökçe Doğan, enerjimizi düşüren olumsuz alışkanlıklarımızı anlatıyor:* Olayları Kişiselleştirmek - Alınganlık Yapmak* Geçmişe Takılmak* Aşırı Stres* Sabah Geç Kalkmak* Aşırı Düşünmek - Sürekli Sorunları Düşünmek - Soruna Odaklanmak* Dedikodu* Hayır DiyememekKeyifli dinlemeler.

Feb 8

4 min 14 sec

Kurucu Danışmanımız Efsun Yüksel Tunç'un anlatımıyla. Keyifli dinlemeler.

Feb 8

1 min 8 sec

Indus Danışmanlık olarak bugün bir metafor üzerinden hepimizin günlük hayatına dair bir şeyler bulacağı bir soru ile karşınızdayız. Sürekli dikiz aynasına bakarak ileri gidebilir miyiz? Cevaplar değerli eğitmenimiz Efsun Yüksel Tunç’un anlatımıyla sizlerle. Keyifli dinlemeler.

Feb 8

1 min 8 sec

Neyin esiriyiz? Özgür maymunun hikayesi...Elimizde neler var? Elimizdekiler bizi nelerden mahrum bırakıyor? Neyi bırakmaya hazırız? Yine sorular, yine farkındalıklar…Kıymetli eğitmen ve danışmanımız Efsun Yüksel Tunç sizlerle.Keyifli Dinlemeler.

Feb 8

2 min 33 sec

Kendimizi ve duygularımızı ne kadar tanıyoruz, duygularımızı ne kadar kontrol edebiliyoruz?Hayatınızın anahtar kelimesi ne? Değerli eğitmenimiz Gökçe Doğan anlatıyor.

Feb 8

9 min 18 sec

Hayatımızdaki acılarda tuz gibidir. Her biri birbirinden farklı olsa da hepimizin deneyimlerken hissettikleri ortaktır. Değerli eğitmenimiz Gökçe Doğan'ın anlattığı ''Göl Olabilmek'' hikayesiyle acıyı ve stresi yönetmekle ilgili farklı bir bakış açısı kazanıyoruz. Keyifli Dinlemeler,

Feb 8

3 min 37 sec

Kalemlerin üstünde neden silgi var derseniz, yanıtı kısa videonun içinde. Kıymetli eğitmen ve danışmanımız Efsun Yüksel Tunç sizlerle.Keyifli dinlemeler.

Feb 8

2 min 4 sec

Sorunlar hayatımızın bir parçası. Peki ya sorunlarımıza dair farkındalığa sahip miyiz? Onlara farklı bakış açılarından bakıp çözüm üretebiliyor muyuz? Değerli eğitmen ve danışmanınız Efsun Yüksel Tunç'la sorunlarımıza dair farkındalık kazandıran bir hikayeyi daha sizlerle paylaşıyoruz.Keyifli Dinlemeler,

Feb 8

1 min 47 sec

İkili iletişim kurarken yansıtılan iyi niyet, samimiyet, doğallık gibi manevi faktörlerin ne kadar güçlü olduğunu anlatan bu hikaye bize farklı bakış açılarından bakmamızı da sağlayacak.Kıymetli eğitmen ve danışmanımız Gökçe Doğan'dan İletişimin Gücü sizlerle.Keyifli dinlemeler.

Feb 8

2 min 32 sec

Covid-19 bazı konuların altını renkli kalemlerle çizdi ve daha belirgin hale gelmesini sağladı. Peki bu süreç nelerin altını çizdi, ne tür farkındalıklar edindik ? Kurucu Danışmanımız Efsun Yüksel Tunç anlatıyor. Keyifli dinlemeler...

Feb 8

3 min 33 sec

Bir iş adamının medyumdan aldığı haber sonrası yaşadıklarını değerli hocamız Efsun Yüksel Tunç bizlerle paylaşıyor. Keyifli Dinlemeler...

Feb 8

2 min 18 sec

1 - Kendini Sev2 - Gülümse3 - Sıfır Dedikodu

Feb 8

2 min 46 sec

Kurucu Danışmanımız Efsun Yüksel Tunç çok önemli kilit sorular ile "Zor İnsanlarla Başa Çıkmak" konusunda hepimiz için faydalı tavsiyelerde bulunuyor...

Feb 16

4 min 57 sec

Pandemi nedeniyle iş süreçlerimizin de etkilendiği bugünlerde satış ve pazarlama alanları da online platformlarda varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Değerli eğitmen ve danışmanımız Gökçe Doğan'ın anlatımı ile ''Online'da Müşteri Yönetimi İçin Beceriler'' sizlerle...Keyifli dinlemeler.

Mar 3

3 min 48 sec

Acaba biz kimlerle arkadaşlık kuruyoruz? Acaba biz arkadaşlarımızı neye göre seçiyoruz?Keyifli dinlemeler.

Mar 3

1 min 10 sec

Yeni bir haftaya nasıl başlamalıyız? Daha etkili ve daha verimli olmak için neler yapmalıyız? Değerli eğitmen ve danışman Gökçe Doğan' ın ipuçlarıyla haftaya daha verimli başlayın!

Mar 3

4 min 47 sec

Kurucumuz Efsun Yüksel Tunç'tan "Adam ve Dört Oğlu"nun hikayesi. Bir insanı tanıyabilmek için dört mevsimini bilmek gerekirmiş.Keyifli dinlemeler.

Mar 3

1 min 40 sec

Yaşanmışlıkları kullanıcısız kayıklara benzetmek varken, sakin kalmak dururken, biz niye sinirleniriz?Bizi sinirlendiren kim?

Mar 3

54 sec

Sorunun başkasında olduğunu düşündüğümüz zamanlarda belki de sorun bizdedir! Bu keyifli hikaye gülümseterek farkındalığımızı artırmıyor mu?:)Keyifli dinlemeler.

Mar 16

1 min 49 sec

Ne söylediğimiz kadar nasıl söylediğimiz de önemlidir hayatta. Kıymetli eğitmen ve danışmanımız Efsun Yüksel Tunç'un anlatımı ile ''Doğru İletişim Kurabilmek'' hikayesi sizlerle...İyi Dinlemeler.

Mar 16

1 min 34 sec

Davranışlarımızı değiştirmemiz, iletişimi dolayısıyla kurduğumuz ilişkileri değiştiriyor. En önemlisi olumlu olan o ilk adımı atabilmek de :) Güzel adımlar atabilmeniz dileğiyle, Keyifli Dinlemeler

Mar 16

2 min 54 sec

Kıymetli eğitmen ve danışmanımız Efsun Yüksel Tunç' un bizlere verdiği mesaj doğrultusunda farklı bakış açılarına sahip olabileceğimiz ve kalıpları yıkabileceğimiz güzel günlerimiz olsun. Keyifli dinlemeler.

Mar 16

1 min 27 sec

Tüm duyguların yaşadığı bir adada, duygular yok olma tehlikesindeler ve bakın başlarına neler gelmiş.Aşkın hikayesi... Mış mış mış

Mar 16

48 sec

Değerli eğitmen ve danışmanınız Efsun Yüksel Tunç'la, sorunlarımıza dair farkındalık kazandıran bir hikayeyi daha sizlerle paylaşıyoruz.Keyifli Dinlemeler,

Mar 16

54 sec

Kurucu Danışmanımız Efsun Yüksel Tunç bir Japon hikayesini paylaşıyor bizlerle.Keyifli Dinlemeler.

Mar 16

2 min 7 sec

Değerli danışman ve eğitmenimiz Gökçe Doğan akıl ve şans arasındaki rekabeti eşsiz bir hikaye ile bizlere anlatıyor. Hepimizin kendine çıkarımlarda bulunduğu bir hikaye olması ümidiyle.Keyifli dinlemeler.

Mar 16

6 min 35 sec

Indus Danışmanlık ailesi olarak, bugün sizleri düşündürecek metaforik bir sorumuz var. Değerli eğitmenimiz Efsun Yüksel Tunç'un anlatımıyla sorumuz sizlerle. Keyifli seyirler :)

Mar 23

1 min 19 sec

Sizi zorlayan durumlarda tavrınız nasıl oluyor hiç düşündünüz mü? Peki nasıl bir çözüm bulacaksınız? Değerli hocamız Efsun Yüksel Tunç'un konu ile ilgili ipuçlarına göz atın.

Apr 21

1 min 41 sec

Mimar Sinan'dan pek çok alınacak ders olabilir, bir tanesi ile başlayalım.. Kurucu Danışmanımız Efsun Yüksel Tunç'tan dinleyelim..

May 6

2 min 48 sec

Karşılaştığınız zorluklara bakış açınız nasıl? Büyük resmi görebiliyor musunuz yoksa aynı noktada dönüp duruyor musunuz? Değerli hocamız Efsun Yüksel Tunç'un konu ile ilgili sözlerine kulak verelim. Keyifli dinlemeler..

May 20

1 min 35 sec

Günlük konuşmalarda başkaları ile ilgili yaptığınız paylaşımlar dedikodu mu yoksa gerekli bilgi mi? Değerli hocamız Efsun Yüksel Tunç, bu ayrımı yapabilmemiz için Socrates'ten güzel bir örnek paylaşıyor. Keyifli dinlemeler.

May 27

2 min 5 sec

Değerli eğitmenimiz Gökçe Doğan, takım olmak kavramının sözlük anlamından çok daha derin anlamları olduğu hakkında bize önemli bilgiler paylaşıyor.Keyifli dakikalar.

Jun 25

3 min 8 sec

Mutsuzluk, mutlu olduğumuzu farkında olmamaktır. Peki mutluluk nedir? Hepimiz için farklı çağrışımlar yapan mutluluk belki de anı yaşamaktır. Kıymetli danışman ve eğitmenimiz Efsun Yüksel Tunç "Mutsuz Bir Adamın Hikayesi" ile sizlerle.

Aug 9

1 min 59 sec

Zaman yönetimine farklı bir açıdan bakalım istiyoruz. Klasik zaman yönetimi eğitimleri gibi olmasın, şu mottoyla başlayalım diyoruz: ''Hadi gelin ölmeden önce yaşayalım!''Ölmeden önce yaşamak için harekete geçmek lazım. O da şimdi, o da bugün...

Oct 5

2 min 16 sec