Podcast Teeviit Tulevikku

teeviit.ee

Tere tulemast kuulama podcastide sarja “Teeviit tulevikku!”, mille toob teieni noorteinfoportaal Teeviit.

Saadetes jagame noortele olulist ja vajaliku infot iga noore jaoks lihtsasti kättesaadaval viisil.

All Episodes

Saates on külas Minni Tang, kes veab eest algatust “Noorelt noorele” ning kliiniline psühholoog Merlin Kreitsberg. Saates räägitakse ärevusest, sh ka sotsiaalsest ärevusest ning mida saab ise selleks teha, et oma ärevusest võitu saada. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Mis on ärevus, ärevushäire ja sotsiaalne ärevus? - Kas ja mida saab ärevuse puhul ise ära teha, et end aidata? - Kuidas toime tulla ärevusega? - Kuidas abi leida? Juhul kui soovid ka edaspidi saada infot Teeviit tegemiste kohta ja värskemate podcastide kohta, siis liitu infokirjaga: https://www.teeviit.ee/liitu-infokirjaga/ Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis, Instagramis ja Tiktokis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Nov 26

1 hr 11 min

Saates on külas Anna-Liisa Sutt, kel on varasemalt kokkupuude söömishäiretega ning toitumisterapeut Kendra Vaino. Saates räägitakse mida endast kujutavad erinevad söömishäired ja kuidas ära tunda, et mul on söömishäire. Lisaks räägitakse sellest, kuidas sotsiaalmeedia mõjutab meie toitumist. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Mis on söömishäire? Milliseid erinevaid söömishäireid esineb? - Millest tekivad söömishäired ja kuidas ära tunda söömishäire? - Kas ja kuidas sotsiaalmeedia mõjutab meie toitumist? - Kuidas abi leida? Juhul kui soovid ka edaspidi saada infot Teeviit tegemiste kohta ja värskemate podcastide kohta, siis liitu infokirjaga: https://www.teeviit.ee/liitu-infokirjaga/ Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Oct 29

49 min 14 sec

Saates on külas Üliõpilaskonna sihtasutuse tegevjuht Ele Laks ja Üliõpilaskonna sihtasutuse personalitiimi liige Triin Jürimäe. Saates räägitakse millised on noorte võimalused muutusi ellu kutsuda nii kogukonnas kui ka üldisemalt ühiskonnas. Üheskoos vaadatakse tulevikku, milliseks muutub noorte roll muutuste elluviimisel. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Mis on ÜKSA? Mis on OLE ROHKEM? - Mida tähendab noorte osalus? - Millised võimalused on noorel muutusi ellu kutsuda? - Soovitused, kuidas edukalt muutusi ellu viia Juhul kui soovid ka edaspidi saada infot Teeviit tegemiste kohta ja värskemate podcastide kohta, siis liitu infokirjaga: https://www.teeviit.ee/liitu-infokirjaga/ Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Sep 24

44 min 42 sec

Sisuka vaheaja taskuhäälingu viimases osas räägime Sotsiaalkindlustusameti Lastemaja juhi Anna Frank-Vironi ning Põhja prefektuuri seksuaalkuritegude grupi juhi Reimo Raivetiga. Püüame lahti mõtestada mismoodi noorena ja mismoodi lapsevanemana ohumärke tähele panna. Räägime, missugused on väärkohtlemise erinevad liigid. Anname nõu, kuhu pöörduda ja kellele oma lugu ära rääkida.

Sep 2

41 min 24 sec

"Sisukas vaheaeg" taskuhäälingu seekordses osas räägime Pärnust pärit muusiku ja helilooja Robi Salumetsaga, kes alustas muusikaõpinguid juba esimesse klassi minnes ning täna unistab filmimuusika õppimisest. Mis on tema muusikalised mõtted, mida peab ta kvaliteetseks popiks ja kuhu tahab elus jõuda?

Aug 30

32 min 18 sec

Saates on külas Eesti Noorteühenduste Liidu kogukonnapraktika programmi koordinaator Carlotta Põdra ja Sirli Spelman, Loomuse juhatuse liige. Saates räägitakse üldisemalt ühiskonda panustamisest ning vabatahtlikust tööst, aga ka kuidas läbi kogemuste leida oma kirg või hobi ning aidata kaasa maailma paremaks muutmisel. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Millised võimalused on Eestis vabatahtlikku tööd teha? - Mida vabatahtlik töö annab? Mis motiveerib vabatahtlikku tööd tegema? - Kuidas väikeste tegudega abiks olla kogukonna, ühiskonnale ja maailmale tervikuna? - Soovitused kust leida infot ja alustada vabatahtliku tööga Juhul kui soovid ka edaspidi saada infot Teeviit tegemiste kohta ja värskemate podcastide kohta, siis liitu infokirjaga: https://www.teeviit.ee/liitu-infokirjaga/ Kui tahad Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Aug 27

47 min 14 sec

Koostöös Haridus- ja Noorteameti, Teeviit ning Delfiga on valminud uus podcasti episood nimega Sisukas Vaheaeg. Teemaks haridus - Kuidas leida endale sobiv koolitee? Kuidas tekitada endale karjäär ning kuidas mõista, mida sa elus teha tahaksid? Saadet juhib Marianne Ubaleht. Külas sisulooja Hele-Liis Tamm ning Töötukassa oskuste arendamise ja karjääriteeenuste osakonna noorte valdkonna juhi Olav Kerseni.

Aug 18

32 min 15 sec

Saates on külas gestalpsühhoterapeut Kaire Talviste ja õpetaja Anita Räpp. Saates räägitakse seksuaalsest väärkohtlemisest, kuidas seda ära tunda ning kuidas aidata, kas iseend või oma sõpra. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Miks on oluline seksuaalsest väärkohtlemisest rääkida? - Milliseid vorme on seksuaalsel väärkohtlemisel? Ja kuidas see ära tunda? - Kuidas märgata kui sõber või pereliige on langenud väärkohtlemise ohvriks? - Kuidas aidata ohvrit? Kui tahad Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Jul 30

1 hr

Saates on külas laulja Jüri Pootsmann ja Peaasi.ee nõustaja Pille Kütt. Saates räägitakse suitsetamisest ja sõltuvustest ning kuidas leida endas motivatsiooni sõltuvusest vabaneda. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Miks hakatakse meelemürke tarvitama? - Miks peaks loobuma ja kui raske see tegelikult on? - Millised on tagajärjed meelemürkide tarbimisel? Juhul kui soovid ka edaspidi saada infot Teeviit tegemiste kohta ja värskemate podcastide kohta, siis liitu infokirjaga: https://www.teeviit.ee/liitu-infokirjaga/ Kui tahad Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Jun 25

57 min 43 sec

Saates on külas MTÜ Mondost Aliine Lotman ja Teeviit venekeelse suuna tiimijuht Elizaveta Cheremisina. Saates räägitakse teadlikust tarbimisest ning kuidas me ise igapäevaselt saame teha otsuseid selleks, et keskkonda hoida. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Teadlikust tarbimisest - Kuidas vähendada toidu raiskamist ja prügi igapäevaselt? - Kuidas taaskasutada? Juhul kui soovid ka edaspidi saada infot Teeviit tegemiste kohta ja värskemate podcastide kohta, siis liitu infokirjaga: https://www.teeviit.ee/liitu-infokirjaga/ Kui tahad Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

May 28

55 min 26 sec

Saates on külas laulja Laura Põldvere ja Teeviit sisuloome- ja koostöösuhete tiimijuht Maris Praats. Saates räägitakse õppimisest ning mida annab meile elukestev õppimine. Lisaks uurime, miks on vaja keeli õppida ning kuidas saatekülalised seda edukalt teevad. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Elukestvast õppimisest - Miks on vaja keeli õppida ja mida see meile annab? - Kuidas õppimine teha meeldivaks ja toime tulla distantsõppega? - Lükkame ümber õppmisega seotud müüte Juhul kui soovid ka edaspidi saada infot Teeviit tegemiste kohta ja värskemate podcastide kohta, siis liitu infokirjaga: https://www.teeviit.ee/liitu-infokirjaga/ Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Apr 30

49 min 59 sec

Saates on külas Karl Markus Veiberg ja Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskuse psühholoog Sandra Vetik. Saates räägitakse nutimaailma võludest ja valudest ning millal saad aru, et tasakaal online ja offline elu vahel on kiskunud kiiva. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Mis vahe on online ja offline elul? - Kuidas ennast vaimselt hoida nutimaailmas? - Mis olukord on Eestis nutisõltuvusega? Juhul kui soovid ka edaspidi saada infot Teeviit tegemiste kohta ja värskemate podcastide kohta, siis liitu infokirjaga: https://www.teeviit.ee/liitu-infokirjaga/ Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Mar 26

45 min 29 sec

Saates on külas Noorte Arengufestivali peakorraldaja Asso Soosalu ning noor muusik ja produtsent Karl Killing. Saates arutletakse kuidas oma hobide ja tegemistega on võimalik raha teenida ning mis on edukuse võti. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: Mis on edukuse võti? Millised võimalused on noortel raha teenimiseks? Miks haarata erinevatest võimalustest kinni? Ning vastatakse noorte küsimustele Lisainfot sama teema kohta leiad: teeviit.ee Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Feb 26

54 min 7 sec

Saates on külas näitleja Sander Rebane ja Lastekaitse Liidu noortekogu juht Triin Sooäär. Saates arutletakse, mida tähendab teadlik eluviis ja miks peaks seda muutma ning kuidas on võimalik oma harjumusi muuta. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: Mida tähendab teadlik eluviis? Kuidas ja miks peaks harjumusi muutma? Kuidas olla järjepidev ja kuhu edasi? Ning vastatakse noorte küsimustele Lisainfot sama teema kohta leiad: teeviit.ee Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Jan 29

1 hr 13 min

Saates on külas sisulooja Hele-Liis Tamm ja Dominika Pankova, kes on Tre noorteraadio saatejuht. Saates arutletakse kas ja kuidas sotsiaalmeedia defineerib meid, mõjutab meie väärtusi ning minapilti. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: Kui palju mõjutab sotsiaalmeedia noore inimese minapilti ja väärtusi? Kui lihtne on sotsiaalmeedias väärtusi kujundada? MIda tasub noortel eriti silmas pidada, kui tarbida väga palju sotsiaalmeediat? Lisainfot leiad teeviit.ee Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Dec 2020

48 min 52 sec

Saates on külas Anette Viin, kes on EÕEL avaliku poliitika valdkonna juht ja Jürgen Hendrik Voitka, kes on olnud põhikoolis ja gümnaasiumis õpilasesinduses, tegi oma esimese ühiskondliku projekti gümnaasiumis, õppinud kahes ülikoolis ning tal on jagada väga erinevaid ja värvikaid kogemusi nelja tudengiorganisatsiooni ajendil. Saates arutletakse kuidas juba koolis või ülikoolis käies saab kaasa rääkida erinevatel teemadel ning kuidas oma esimesed sammud selles vallas teha. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Mis on õpilasesindus ja üliõpilasesindus? - Millest alustada ja milliseid kogemusi on võimalik omandada? - Miks noored peavad kaasa rääkima? Lisainfot noorte osaluse kohta leiad: enl.ee ja teeviit.ee Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Nov 2020

38 min 50 sec

Saates on külas Norman Vester ja Cerda Männiste, kes arutlevad kuidas kohaliku tasandi osaluskogud kujundavad noorte harjumust rääkida kogukonnaelus kaasa, millised on noorte õigused kaasa rääkimiseks ja miks peaksid noored kaasa rääkima. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Mis on noorte osalus ja kuidas kaasa rääkida? - Millest alustada ja kust leida infot oma piirkonna kohta? - Millised on noorte õigused kaasa rääkida? - Miks noored peavad kaasa rääkima? Lisainfot noorte osaluse kohta leiad: enl.ee ja teeviit.ee Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Nov 2020

39 min 9 sec

Saates on külas muusik Andres Kõpper alias NOËP ning Getter Nuut, kes on mõlemad kogenud vaimse tervise muresid ning jagavad saates oma kogemust. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Kuidas aru saada, et mul on miskit viga? - Kust abi saada või kuhu pöörduda? - Kuidas öelda ei? - Millised on väikesed nipid, et hoida oma vaimset tervist? Lisainfot vaimse tervise ja kiusuennetuse kohta leiad: peaasi.ee, lasteabi.ee ja teeviit.ee Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Oct 2020

59 min 16 sec

Saates on külas kiusuennetaja ja KIVA tegevjuht Triin Toomesaar ning Grete Kull, kes on ise kogenud 7a koolikiusamist ning nüüd on tal südameasjaks selle eest võidelda ning ise panustada sellesse, et teised seda kogema ei peaks. Külalistega vestleb Kristina Laurits. Saates räägime: - Miks hakatakse kiusama? Mis on kiusamine? - Kuidas kiusaja saab iseennast aidata? - Kuidas kiusatav saab abi? - Millised tagajärjed on kiusamisel? Lisainfot vaimse tervise ja kiusuennetuse kohta leiad: peaasi.ee, lasteabi.ee, suurimjulgus.ee ja teeviit.ee Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Oct 2020

1 hr 1 min

Saates on külas spordientusiast Sandra Raju, kes iseloomustab end kui teiste utsitajat. Saate teine külaline on noor jalgpallitreener Erik Toomet, kes on tudeng ja igapäevaselt treenib lapsi ning jagab saates oma kogemusi treenimise ja tervise teemadel. Külalistega vestleb treenimisest ja tervisest Kristina Laurits. Saates räägime: - kuidas toetada oma füüsilist tervist; - kuidas füüsiline aktiivsus mõjutab vaimset tervist; - eesmärkide püstitamine ja motivatsiooni leidmine; - jagame lihtsaid nippe igaks päevaks. Lisainfot treeningute ja füüsilise tervise kohta leiad: teeviit.ee Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Sep 2020

55 min 24 sec

Saates on külas toitumisnõustaja ja -terapeut Elis Nikolai, kes aitab igapäevaselt luua inimestel elukestvat harjumust tervislikult ja teadlikult toituda. Ja saate teine külaline on noor Ott Kattel (19a.), kes tegeleb fotograafia ja filmindusega ning kes jagab saates oma kogemusi toitumise ja tervise teemadel. Külalistega vestleb toitumisest ja tervisest Kristina Laurits. Saates räägime: - mis on tervislik toitumine; - kuidas toetada oma füüsilist tervist; - kuidas toitumine mõjutab vaimset tervist; - jagame lihtsaid nippe igaks päevaks. Lisainfot vaimse ja füüsilise tervise kohta leiad: teeviit.ee ja peaasi.ee. Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Sep 2020

59 min 47 sec

Saates on külas Merit Raju ja Janek Õiglane. Merit on joogaõpetaja ja tervisefänn, raamatute autor, Hingele Pai ajakirja tegija ning muuhulgas korraldab ta suviti Haapsalus Joogafestivali. Janek on noor Eesti kümnevõistleja ja tulevikulootus. Külalistega vestleb tervise teemadel personaaltreener ja podcaster Martin Pukspuu. Saates arutleme saatekülalistega: * kas ja kuidas on omavahel seotud füüsiline, vaimne ja sotsiaalne tervis * ning anname saatekuulajale mõned lihtsad, aga olulised nipid nii oma vaimse, füüsilise, kui ka sotsiaalse tervise heaks. Tervise kohta leiad rohkem infot veebilehelt www.teeviit.ee, kus on ka muid põnevaid teemasid ning Tervise Arengu Instituudi kodulehelt www.tai.ee. Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis viska pilk peale meie kodulehele www.teeviit.ee/ või külasta meid Facebookis ja Instagramis 🙂. Teeviit podcastid valmivad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja Euroopa Sotsiaalfondi toel ning on rahastatud „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ programmi raames.

Nov 2019

59 min 14 sec

Saates on külas Regina Rähn ja Liisa Vara. Regina on SA Archimedese noorteagentuuri kommunikatsioonispetsialist, kes on võtnud oma südameasjaks viia noored kurssi lõputute võimalustega kogeda Euroopat ning areneda ja kasvada Euroopa Liidu programmide toel. Liisa on MTÜ YFU Eesti vabatahtlik, kes veetis oma 2016/17 õppeaasta vahetusõpilasena USA-s, Texases. Tagasitulekust saati panustab ta igal võimalusel YFU tegevusse. Külalistega vestleb rahvusvahelistest võimalustest personaaltreener ja podcaster Martin Pukspuu. Saates arutleme saatekülalistega: * mida rahvusvahelistes projektides kaasa löömine noorele juurde annab; * räägime täpsemalt erinevatest rahvusvahelistest võimalustest noortele; * kust projektide kohta usaldusväärset infot leida; * kuidas erinevate projektide seast endale kõige sobilikum välja valida; * mida välismaale minnes silmas pidada ning palju muud. Noortele suunatud rahvusvaheliste võimaluste kohta leiad rohkem infot veebilehelt www.teeviit.ee, kus on ka muid põnevaid teemasid. Samuti Archimedese noorteagentuuri kodulehelt www.noored.ee ja YFU Eesti kodulehelt www.yfu.ee. Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis viska pilk peale meie kodulehele www.teeviit.ee/ või külasta meid Facebookis ja Instagramis 🙂. Teeviit podcastid valmivad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja Euroopa Sotsiaalfondi toel ning on rahastatud „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ programmi raames.

Nov 2019

59 min 2 sec

Saates on külas Roger Tibar ja Liia Kass. Roger on Eesti ühe suurema mittetulundusühingu, Eesti Noorteühenduste Liidu, juht. Noorteorganisatsioonides on ta nüüdseks tegutsenud juba üle 7 aasta. Selle kõrvalt on ta olnud üks algatajatest ja treener hip-hop tantsugrupile ning tegelenud sõbraga võrkpalliklubi loomise ja manageerimisega Läänemaal. Liia on Tartu Valla Noortevolikogu esinaine, juhtinud seda juba 5 aastat ning alates 2017. aastast ka Tartu Vallavolikogu liige. Lisaks on Liia vabatahtlik noortejuht Kaitseliidus ning töötab Harju malevas noorteinstruktorina. Külalistega vestleb noorte häälest ja osalusest ühiskonnas personaaltreener ja podcaster Martin Pukspuu. Saates räägime: * mis kasu noor aktiivsest osalusest enda jaoks saab, * kuidas noored saaksid oma arvamust kuuldavamaks teha, * ning räägime täpsemalt erinevatest osalusvõimalustest. Saate lõpuosas vastame noortelt tulnud popimatele küsimustele. Noorte osaluse kohta leiad rohkem infot veebilehelt www.teeviit.ee/, kus on ka muid põnevaid teemasid. Samuti Eesti Noorteühenduste Liidu kodulehelt www.enl.ee/noorte-osalus. Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis viska pilk peale meie kodulehele https://www.teeviit.ee/ või külasta meid Facebookis ja Instagramis 🙂. Teeviit podcastid valmivad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja Euroopa Sotsiaalfondi toel ning on rahastatud „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ programmi raames.

Oct 2019

54 min 11 sec

Saates on külas Anna-Kaisa Oidermaa ja Helen Voogla. Anna-Kaisa juhib igapäevaselt noorte vaimse tervise portaali peaasi.ee, mis tegeleb vaimse tervise teadlikkuse kasvatamisega veebis, koolitustega ning ühiskonnas vestluste algatamisega. Anna-Kaisa on kliiniline psühholoog, õppinud pere- ja traumateraapiat. Helen on 20-aastane müügikonsultant, kes soovib tulevikus tõsisemalt fotograafiaga tegelema hakata. Helen on juba 2 aastat olnud Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise liige, käies koolides vaimse tervise teemalisi loenguid andmas ja oma kogemuslugu jagamas. Külalistega vestleb depressioonist ja vaimse tervise raskustest personaaltreener ja podcaster Martin Pukspuu. Saates räägime: * depressioonist – selle ennetamisest, ära tundmisest ja abi otsimisest; * kuidas aru saada, et sinul või su lähedasel on vaimse tervisega raskusi; * kuidas iseend ja oma lähedast mures toetada. Lisainfot vaimse tervise kohta leiad: www.teeviit.ee ja www.peaasi.ee. Kui tahaksid ka Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumisse panustada või neile kaasa elada, siis piilu lähemalt: www.facebook.com/ENVTL ja www.envtl.ee/liitu-meiega/ Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis viska pilk peale meie kodulehele www.teeviit.ee või külasta meid Facebookis ja Instagramis 🙂. Teeviit podcastid valmivad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja Euroopa Sotsiaalfondi toel ning on rahastatud „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ programmi raames.

Oct 2019

1 hr 2 min

Saates on külas Riin Luks ja Mikael Parman. Riin tegutseb igapäevaselt Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduses, kus julgustab ja toetab noori igakülgselt nende ideede elluviimise juures. Projektid, omaalgatused ja teotahtelised noored on kolm põhilist märksõna, mis Riinu igal sammul ümbritsevad! Mikael on tulihingeline ekstreemsportlane ja noortele suunatud ekstreemspordi kanali KeerdTrepp asutaja. Kanalist kasvas mingi hetk välja MTÜ KeerdTrepp, mille raames on korraldatud üritusi, osaletud projektides ning tehtud hulgaliselt töötubasid ja kõike muud, millest noored tuliselt puudust tunnevad. Külalistega vestleb ettevõtlikkusest ja ettevõtlusest personaaltreener ja podcaster Martin Pukspuu. Saates räägime: * kuidas endas ettevõtlikkust arendada; * erinevatest võimalustest olla ettevõtlik – koolis/ühiskonnas/noorsootöös; * kust ja kuidas saada tuge oma ideede ellu viimiseks; * noorelt ettevõtjaks - kuidas ja kas saada iseenda tööandjaks ning mida peaks sealjuures silmas pidama. Saate lõpuosas vastame noortelt tulnud küsimustele. Soovid oma idee teostamiseks toetust leida? Oleme selle tarbeks kokku koondanud erinevad fondid ja programmid, mis aitavad sul oma ideed kas kohalikul või riiklikul tasandil ellu viia. Nende kohta leiad lisainfot: https://www.teeviit.ee/kust-leida-toetust-oma-idee-teostamiseks/ Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis viska pilk peale meie kodulehele https://www.teeviit.ee/ või külasta meid Facebookis ja Instagramis 🙂. Teeviit podcastid valmivad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja Euroopa Sotsiaalfondi toel ning on rahastatud „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ programmi raames.

Sep 2019

48 min 56 sec

Saates on külas Merle Purre ja Maris Praats. Merle tegeleb igapäevaselt vaimse tervise edendusega – panustades igakülgselt Peaasi.ee meeskonnas, ning samuti Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumist eest vedades. Maris on vastne tudeng, kes otsib pidevalt enda ellu uusi väljakutseid. Hetkel juhib ta Väike-Maarja valla noortevolikogu ning on vabatahatlik Eesti Noorteühenduste Liidus. Külalistega vestleb vaimse tervise teemadel personaaltreener ja podcaster Martin Pukspuu. Saates räägime: * kuidas anda endast parimat ilma läbi põlemata * kuidas läbipõlemisest taastuda * kuidas ülepinget ennetada ning kuidas sellega toime tulla. Saate lõpuosas vastame noortelt tulnud küsimustele. Lisainfot vaimse tervise kohta leiad: teeviit.ee ja www.peaasi.ee. Kui tahaksid ka Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumisse panustada või neile kaasa elada, siis piilu lähemalt: https://www.facebook.com/ENVTL ja https://envtl.ee/liitu-meiega/ Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis viska pilk peale meie kodulehele www.teeviit.ee või külasta meid Facebookis (www.facebook.com/teeviit.ee) ja Instagramis (www.instagram.com/teeviit) 🙂. Teeviit podcastid valmivad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja Euroopa Sotsiaalfondi toel ning on rahastatud „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ programmi raames.

Sep 2019

58 min 35 sec

Saates on külas Kadri Sakala ja Hedvig Madisson. Kadri töötab koolitaja ja terapeudina, pakkudes nii individuaalset nõustamist kui paariteraapiat. Hedvig on kunstiteraapiat õppinud tugiisik ja kogemusnõustaja, kes vabal ajal tegeleb Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumises ürituste korraldamise ning noorte toetamisega. Külalistega vestleb suhete teemal personaaltreener ja podcaster Martin Pukspuu. Saates räägime: * suhtest iseendaga ja enesearmastusest - mis üldse on enesearmastus ja kuidas seda endas arendada; * paarisuhetest - kuidas elutervet suhet luua, hoida ning mis on hea suhte alustalad; * kuidas tunda ära emotsionaalset vägivalda; * peamised suhtepurustajad. Saate lõpuosas vastame noortelt tulnud küsimustele. Lisainfot suhete teemal leiad: www.teeviit.ee, www.amor.ee ja www.peaasi.ee. Kui soovid meie tegemistega rohkem kursis olla, siis viska pilk peale meie kodulehele www.teeviit.ee või külasta meid Facebookis (https://www.facebook.com/teeviit.ee) ja Instagramis (https://www.instagram.com/teeviit) :). Teeviit podcastid valmivad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja Euroopa Sotsiaalfondi toel ning on rahastatud „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ programmi raames.

Aug 2019

56 min 19 sec