Ziemeļmeita

Maija Āboliņa-Tomsone

Sarunas par spēku, iedvesmu un drosmi īstenot savus sapņus!

Saruna ar dvēseļu pavadoni ININ NINI
Trailer 55 min 7 sec

All Episodes

Mēs esam pieraduši – kur viņa, tur šovs! Krāsas un jautrība. Košas detaļas un uzdrīkstēšanās. Viņa pati ir vispatiesākais savu gleznu atspoguļojums - koša, pamanāma, daudzveidīga, kontrastaina, bieži savas mākslas un pašas gleznoto motīvu ieskauta. Viena no Latvijas spilgtākajām gleznotājām un modes māksliniecēm, kura veido tērpus skatuves māksliniekiem, teātra un operas izrādēm, kā arī piedalās dažādos TV, reklāmas un mediju projektos, grāmatas “Prieks. No A līdz Z” autore, ELITA PATMALNIECE.

Apr 28

47 min 9 sec

Viņa ir viena no zinošākajām atbildīga biznesa aktīvistēm Latvijā. Viņai darbs ir dzīves misija un viņa diendienā dara visu iespējamo, lai veicinātu atbildīgas biznesa vides veidošanos Latvijā un stiprinātu valsts ekonomikas ilgtspēju. Viņa tic, ka atbrīvojoties no aizspriedumiem, mēs katrs būtu veiksmīgāks. Un tamdēļ viņas sirdstēma ir dažādība jeb diversity. Viņa ļoti daudz runā publiskajā telpā par vienlīdzīgu iespēju nodrošināšanu pilnīgi ikvienam cilvēkam, neatkarīgi no tā garīgajām vai fiziskajām spējām, neatkarīgi no orientācijas vai ādas krāsas. Vēl viņa iestājas par darba vides uzlabošanu, ģimenes un darba dzīves salāgošanu, kā arī iekļaujošu darba vidi kopumā. Atbildīga biznesa aktīviste, dažādības eksperte, Korporatīvas ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja, 4 bērnu mamma DACE HELMANE.

Apr 21

1 hr 15 min

Viņš ir garšas baudu eksperts. Viņa ikdiena paiet pētot, iepazīstot, izzinot, izgaršojot, novērtējot, rekomendējot… Viņu es aicināju uz sarunu, jo zinu, ka viņš mācēs lieliski pastāstīt par sava dzīves aicinājuma atrašanu un talanta izkopšanu līdz izcilai meistarībai. Viens no ievērojamākajiem Latvijas vīnziņiem, vairākkārtējs Latvijas čempions, kurš ieguvis arī labākā vīnziņa titulu Baltijā un ir cīnījies par pasaules labākā vīna eksperta titulu, Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents JĀNIS KAĻĶIS.

Mar 25

1 hr 1 min

Par viņu jau skolas laikā skolotāji mēdza teikt – “Apdāvināts, bet nu slinks gan!” Un pie šīs birkas viņš ir cieši pieķēries, jo vēl šodien pats par sevi saka: “Es, slinks būdams, nedaru neko, kas mani neaizrauj. Svarīgi ir vienmēr darīt tikai to, kas patīk!” Viņš uzbūvēja vienu no pirmajiem vējdēļiem Latvijā, taisīja mēbeles, un lika pamatus leģendārajam kinofestivālam “Arsenāls”. Tad viņš aktīvi līdzdarbojās Latvijas valsts atjaunošanā un pēc tam ar jahtu “Milda” devās apkārt pasaulei. Viņa veiksmes formulu veido pieredze, sakari, reputācija un komanda. Ekspremjers, uzņēmējs, vizionārs, mecenāts, burātājs, jahtas “Milda” kapteinis, pasaules apceļotājs, vairāku grāmatu autors, biedrības “Žaņa Lipkes memoriāls” dibinātājs, Rīgas Riharda Vāgnera biedrības valdes priekšsēdētājs, un cilvēks, kurš apņēmies uzbraukt kosmosā, MĀRIS GAILIS.

Mar 17

56 min 59 sec

Šoreiz podkāsta epizode ir veltīta mums – dāmām. Jo gaisā virmo 8.marts, Klāra Cetkina un sieviešu solidaritāte. Un man ir brīnišķīga sarunu biedre, ar kuru jau reiz tikos šeit podkāstā. Un toreiz, šķiroties, mēs vienojāmies, ka satiksimies atkal, lai parunātu par mūsu sievišķīgi piepildīto un izaicinošo dzīvi. “Ziniet, es esmu kaislīga feministe!” toreiz viņa smejot man teica. Tad nu šodien ļausimies viegli feministiskai sarunai kopā ar finansisti, lektori, kulinārijas meistari, pavārgrāmatu un ēdienu recepšu autori, kaislīgu ceļotāju ILZI JURKĀNI.

Mar 5

57 min 9 sec

Viss sākās ar “SockBox” – mazītiņu veikaliņu uz Brīvības ielas blakus Dailes teātrim, kur iegādāties skaistas zeķes. Jo zeķes sievietēm takš ir visas laimes avots! Līdzās zeķēm parādās zīda peņuāri, izsmalcināti bodiji. Katrs ir perfekti nostrādāts rūpīgs roku darbs no smalka materiāla. Un, kā loģisks nākamās attīstības solis, top ikoniskā “Amoralle”. Tālāk jau karuselis iegriežas galvu reibinošā ātrumā – dalība izstādēs Parīzē, Ņujorkā, Dubajā. Atzinība no ietekmīgākajiem pasaules modes žurnāliem, tostarp modes bībeles Vogue. Tērpi ar dīvām cits pēc cita gozās uz sarkanā paklāja visās pasaules malās, eksports uz vairāk kā 15 pasaules valstīm. Un tas ir tikai sākums. Finansiste, zeķu, veļas un nakts tērpu dizainere, Latvijas Gada modes dizainere, kostīmu māksliniece Pētera Čaikovska operai “Jevgeņijs Oņegins”, zīmola “Amoralle” radītāja un radošā direktore, 3 bērnu māmiņa, INESE OZOLA.

Feb 19

54 min 43 sec

Mēs nepārtraukti gatavojamies dzīvei, bet tā īsti nemaz neuzsākam dzīvot, lai gan dzīve ir gatava un gaidīt vien gaida, kad metīsimies tajā iekšā! Kā iemācīties dzīvot ŠEIT un TAGAD? Pa īstam un pilnasinīgi. Psihoterapeits, Latvijas Psihoterapeitu biedrības prezidents, pasniedzējs augstskolās Latvijā un Austrijā, Apzinātības un Miera prakses dibinātājs, lektors, apzinātības pasniedzējs un cilvēks, kurš pazīst visus laimes niķus un stiķus, un zina, ka dzīve notiek šeit un tagad, ANSIS JURĢIS STABINGIS.

Feb 11

54 min 3 sec

Kāpēc mēs atliekam savas idejas? Kāpēc nenoticam saviem spēkiem? Kāpēc baidāmies sapņot lielus un pārdrošus sapņus? Kāpēc mēs iestrēgstam savā ikdienā katru dienu no jauna?  Ja nu mēs mainītu savu domāšanas veidu? Ja nu mēs mainītu savu redzējumu, uz ko esam spējīgi? Ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes “Turkebab” radītāja, biznesa un mindseta koučs, pasaules slavenā Tony Robbins skolas koučs, kura  ir iekļauta arī "Forbes" 100 labāko akreditēto kouča sarakstā, atbalsts simtiem cilvēku viņu ceļā uz veiksmīgu biznesa un privāto dzīvi, LIENE URESINA.

Feb 4

1 hr

Nolikt malā veiksmīgas biznesa sievietes karjeru un, neatskatoties, mesties iekšā sapņa īstenošanā. Piepildīt to un bonusā iegūt vēl arī slavu un līdzcilvēku apbrīnu. Doties apceļot pasauli, ļauties galvu reibinošiem piedzīvojumiem, iegūt draugus katrā zemes malā un atklāt sevī rakstnieces gēnu. Mest pieticību un kaunu pie malas, lūgt līdzcilvēku finansiālu atbalstu sava sapņa piepildīšanai, filigrāni uzlikt “mīksto” negatīvo komentāru jūrai un nokļūt Antarktīdā pie pingvīniem. Mārketinga un komunikācijas jomas profesionāle, kaislīga ceļotāja, drosmīga savu sapņu piepildītāja, dabas mīļotāja, bloga mugursoma.lv radītāja, žurnāliste, rakstniece un grāmatas “Nekaunīgais pingvīns” autore ZANE ENIŅA.

Jan 28

1 hr 7 min

Visas Latvijas valsts vēstures laikā līdz pat šodienai šo amatu ir ieņēmuši tikai 10 cilvēki! 10 cilvēki ar spēcīgu misijas apziņu, milzīgu mīlestību pret mūsu valsti un tās cilvēkiem, harizmātiski līderi, kuru viedoklī ieklausās un kam uzticas. Viņš bija septītais. Un savus amata pienākumus viņš pildīja faktiski ļoti smagā laikā – ekonomiskās krīzes laikā. Izcils ārsts ķirurgs, bijušais Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas vadītājs un vēlāk arī valdes priekšsēdētājs, grāmatas “Kas es esmu” autors, Latvijas Universitātes Goda biedrs, Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktors, Viestura ordeņa un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, viens no Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda dibinātājiem, bijušais Latvijas Valsts prezidents VALDIS ZATLERS.

Jan 20

57 min 39 sec

Viņa stāsta par ēdienu. Bilžu valodā stāsta tā, ka jūti, kā smaržo. Dzirdi, kā kraukšķ. Un burtiski izbaudi visu garšas buķeti uz mēles. Dabīgs, kvalitatīvs, veselīgs ēdiens ir viņas dzīves dzinējspēks. Viņa nesatricināmi tic, ka dabīgs ēdiens ir rūpes. Rūpes par sevi un saviem mīļajiem. Ja vien mēs zinātu, cik kg garšvielas sver atzinība? Cik neizmantotas miega stundas maksā panākumi? Un cik izbrāķētu bilžu nepieciešams slavai? Gardēde, kuras svēta pārliecība ir, ka “ēst nenozīmē tikai ēst – tas nozīmē baudīt dzīvi, katru dienu”, vairāku izcilu pavārgrāmatu autore, žurnāla “Četras sezonas” galvenā redaktore, žurnāla “L’Officiel Baltics Gourmand Guide” galvenā redaktore, ēdiena mākslas kritiķe, ēdiena un dzīvesstila blogere, kas mūsu ēšanas kultūrai piešķir izsmalcinātības garšu, mamma 2 meitām, kaislīga ceļotāja un dzīves svinētāja SIGNE MEIRĀNE.

Jan 13

53 min 33 sec

Laimes māte viņam šūpulī ir ielikusi kādu vīriešiem ļoooti reti sastopamu talantu – spēju saskatīt ikkatrā sievietē tās skaistumu un izcelt to! Savu friziermākslas ceļu viņš iesāka Latvijā, turpināja ilgstoši kaldināt ārvalstīs, lai atgrieztos atkal Latvijā un strādātu jau kā Meistars ar lielo burtu. Viņš ir visur – savā friziersalonā “House of hair”, iemīļotu vietējo zīmolu modes skašu aizkulisēs, vada seminārus un apmācības, plūc laurus starptautiskos frizieru konkursos, un pat Ņujorkas modes nedēļā strādā plecu pie pleca kopā ar citām frizieru pasaules zvaigznēm, veidojot frizūras modes skates modelēm. Neskaitāmu starptautisku apbalvojumu īpašnieks, mākslinieks, dizaineris, stilists un vietējo un ārvalstu slavenību frizieris, pozitīvisma un smaida karalis KRISTAPS SLAKTERS - ZVEJSALNIEKS.

Jan 5

46 min 42 sec

Viņa ir izcils sievietes līderes paraugs, kas vada ar sirdi. Gudra, nosvērta, empātiska, saprotama, atklāta, drosmīga, cilvēcīga. Viņa kā vilcene jeb stiprā sieva - aizstāv savējos. Un savējie nepaliek mīlestību un lojalitāti parādā. Savējie - kultūras un radošie cilvēki. Viņu Stiprā sieva – kultūras ministre. Grandiozās Latvijas 100gades svinības, skaistās baltā galdauta tradīcijas iedibināšana, filmu industrijas uzplaukums, ļoti radoši un veiksmīgi aizsāktais latviešu literatūras eksports, Baltijas valstu kultūras tēla stiprināšana, Latvijas tēla spodrināšana pasaulē – un vēl un vēl sasniegtas virsotnes kultūras ministres amatā! Kultūras ministre piecās valdībās, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktore, Dziesmu un deju svētku un Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku māksliniecisko padomju locekle, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre, Spīdolas balvas laureāte, Eiropas Parlamenta deputāte un Eiropas Parlamenta Kultūras un izglītības komitejas vicepriekšsēdētāja – DACE MELBĀRDE.

Dec 2020

57 min

Ja viņa ko dara, tad dara dziļi, pamatīgi un no sirds.  Ja rada zīmolus, tad tādus, ar kuriem lepojamies no sirds - meža šokolāde "Nelleulla", Latgales vēstniecība "Gors", sajūtu dārznieks "Stenders", patieso cilvēku uzņēmums "Latvijas Piens", Latvijas eksporta spēks "Magnetic Latvia", spēkpārslas "Milzu!", iedvesmojošo zīmolu kustība "The Red Jackets", un vēl un vēl.  Ja vēlas izprast cilvēka dvēseli, tad mācās to darīt uz savas ādas pie lielākajiem lietpratējiem pasaulē - sapņošanu, vīziju, transa stāvokļus un cilšu dejas pie Peru džungļu šamaņiem un medicīnas vīriem un sievām, senču viedumu un pasaku spēku pie stāstnieces un antropoloģes Dr. Klarisas Pinkolas Estesas, un dvēseles koučingu Misticisma skolā un Garīgajā seminārā ASV.  Garīgā līdere, dvēseļu pavadone, sapņu skolotāja, augu sieva, misticisma ceļa gājēja, atbalsts cilvēkiem viņu dzīves uzdevuma un spēka meklējumos - ININ NINI.

Dec 2020

55 min 7 sec

Jau 16 gadu vecumā sākās viņas karjera Ņujorkā, Volstrītā. Vēlāk viņa bija talantīga baņķiere Ņujorkā, Losandželosā un Sanfrancisko. Pateicoties milzīgajām darba spējām, asam prātam un drosmei, viņa kļuva par jaunāko "Bank of America" senior viceprezidenti bankas vēsturē. Vēlāk aizsāka ļoti veiksmīgu personisko biznesu un tad... pārcēlās uz tikko neatkarību atguvušo Latviju.  Līdzās asajam finanšu prātam, viņai sirdī mīt neizmērojami liela mīlestība pret kulināriju, mākslu, mūziku un teātri. Viņas pavārgrāmata "Dzīves garša" ir piedzīvojusi jau piecus atkārtotus izdevumus. Ar patiesu dedzību viņa ir veidojusi Latvijas gardākos stāstus raidījumu ciklā "Es mīlu ēdienu" un radījusi fantastiskas filmas par mūsu uzņēmējiem, kas veiksmīgi nes Latvijas garšas pasaulē.  Finansiste, lektore, kulinārijas meistare, pavārgrāmatu un ēdienu recepšu autore, kaislīga ceļotāja - ILZE JURKĀNE. 

Dec 2020

1 hr 2 min

180 miljonu liels fanu pulks, neskaitāmi koncerti pārpildītām zālēm un stadioniem, slava no Rīgas līdz Kamčatkai, regulāra darbība lielākajos TV šovos Latvijā un visā bijušajā Padomju Savienībā - viņš uzkāpa 80.gadu latviešu mūzikas olimpā!  Viņa dziedātās dziesmas duetā ar Mirdzu Zīveri joprojām ir latviešu estrādes etalons. "Diskžokejs", "Vēl ir laiks", "Ceļojums", "Puķu nakts", "Mazā"... Un kur nu vēl ikoniskais Kangars rokoperā "Lāčplēsis"!  Ja nu kāds ir izbaudījis dzīves garšu visās tās nokrāsās, tad tas ir viņš - mūziķis, dziedātājs, režisors, producents, šovmens, huligāns ar "+" zīmi un vienkārši bezgala jauks cilvēks - IMANTS VANZOVIČS. 

Nov 2020

51 min 36 sec

Linda Ozola ir drosmīga cīnītāja. Drosmīga, jo bija vienīgā sieviete, kas nopietni kandidēja Rīgas mēra amatam. Cīnītāja, jo priekšvēlēšanu debates izvērtās gana spraigas un karstas, un kurās nu ir dzimusi arī kāda jauna un neglaimojoša frāze "Es pabeigšu, sieviete!"  Šī saruna izvērtās ļoti sirsnīga - par sievieti politiskajā elitē, līderības stila maiņu Rīgas domē, par drosmi sekot savai iekšējai balsij un aizstāvēt savu viedokli, par nepieciešamību darīt, par savas vērtību sistēmas spēku un nozīmi mērķu sasniegšanā. 

Nov 2020

56 min 33 sec