Oldschooler's

Tomáš Nezmeškal

Podcast, kde veteráni z veřejného prostoru odhalují příběhy a historky, které od nich ještě nezazněly. 

All Episodes

Díky své dvacetileté praxi v top manažerských pozicích v různých společnostech a také díky vlastnímu podnikání vím, jak se člověk cítí na obou březích. Co funguje a co ne. Říká se o ní, že problém ve firmě vidí i z vrtulníku. Je specialistkou na firemní prostředí a kulturu, jeho formy i obsahu. Je aktivní i na poli společenských projektů. V současné době má otevřený projekt s profesorku Annou Hogenovou.

Nov 25

40 min 3 sec

Katarina je světoznámá koučka. Legenda koučování. Těžko o ní vyprávět ve zkratce, abychom nenaplnili celý čas našeho podcastu. Je držitelkou několika mezinárodních certifikátů v oblasti rozvoje lídrů a koučování, z mezinárodních škol v USA, Francii a Velké Británii, a členkou několika mezinárodních týmů, které se věnují rozvoji lídrů v USA a Evropě. Představíme vám životní pouť této křehké dámy původem z východního Slovenska, která nezapře svůj „aristokratický“ původ. Po dlouhé kariérní pouť přes korporáty a život v Paříži se usadila za Prahou a dnes podniká pouti pozemské, většinou několik tisíc kilometrů dlouhé. Pěšky …

Nov 18

38 min 26 sec

David provází podnikatelské rodiny v klíčových rozhodnutích a nastavování pravidel s cílem prevence konfliktu, kontinuity hodnot a správy majetku. Jako kouč a mentor provází podnikatele a manažery na cestě k životní spokojenosti a naplnění svého potenciálu. Pátky jsou dny, které si vyhrazuje pro sebe. I tento rozhovor vznikl v pátek. Víkendový, relaxovaný, přátelský. Prostě fajn.

Nov 11

45 min 33 sec

Česká herečka a moderátorka, dcera herce Jiřího Kodeta a Soni Kodetové, prapravnučka slavného českého herce Vendelína Budila, vnučka české herečky Jiřiny Steimarové a sochaře Jana Kodeta, pravnučka herce Jiřího Steimara a sochaře, malíře a grafika Emanuela Juliana Kodeta, členka poslední herecké generace ze slavné české umělecké a divadelnické rodinné dynastie Steimarů a Kodetů. Od roku 2005 je manželkou houslisty Pavla Šporcla. S Pavlem má dvě dcery, Violetu a Sophii, nejstarší dceru Lily Kodetovou má z předchozího manželství. Bára chtěla mluvit o tématech soužití s velkou osobností, návratu ke kariéře po téměř dvou desítkách let mimo profesi a o změně kariéry v padesáti letech. Nakonec z toho vyšel velmi niterný rozhovor a upřímná zpověď. Ani se nám nechtělo končit. 

Nov 4

37 min 36 sec

Radim a Tom posedmé společně glosují různé události. Obden spolu hovoří osobně, telefonicky i v soukromých zprávách. Oba jsou v kontaktu se spoustou lidí, vedou debaty na Clubhouse, na seminářích, na sociálních sítích. Často dostávají otázku „Co na to říkáš?“. Společně pak hledají odpovědi. V tomto podcastu odpovídají na dotazy vás, diváků. Odpoví na vše, na co se zeptáte. Dozvíte se, jak tráví své večery osamělí muži. Máte se na co těšit. Navazujeme na slavný TV pořad sedmdesátých let Nad dopisy diváků.

Nov 2

1 hr 10 min

Jadran je žijící legenda. Nestor českých uměleckých fotografů portrétistů. Známé jsou jeho portréty významných osobností, podnikatelů, ale i rodinné a dětské portréty. Svým osobitým pojetím, umocněným originální ruční technologií přenosu fotografie na plátno, vytváří fotografické obrazy, které evokují pocit malířského plátna malovaného starými mistry a slouží jako odkaz budoucím generacím. Jadran se narodil v italském Terstu jako syn českého novináře a matky Slovinky. Začal fotit v Římě, a v tomto městě potkal první velkou hvězdu, kterou vyfotografoval, Claudii Cardinale. Pak přišly i další hvězdy světového formátu … Brigitte Bardot, Raquel Welch, Anthony Quinn, Peter Sellers, Robert Kennedy. 

Oct 28

41 min 57 sec

Terapeutka metody Access Bars, což je relaxační technika, při níž jemnými doteky na hlavě dochází k uvolnění od stresu a myšlenek. Výsledkem je pro mysl a tělo uvolňující pocit. Prožila těžké dětství s psychiatrickou diagnózou matky. Vyrostla jako dítě bez otce, odkázaná na psychicky nemocnou maminku se sklonem k alkoholismu. Její těžká zkušenost z dětství ji přivedla k poznání, že existuje přesah hmotného života, že ten duchovní je nekonečné bohatější. Dnes je certifikovaná terapeutka, konzultantka osobního rozvoje, emoční a mentální mentorka. 

Oct 21

31 min 57 sec

Odborník na prozatímní a projektové řízení IT architektury, compliance management, etický hacking, CISO, Incident responce plan a Incident management a na slovo vzatý odborník na GDPR a „zlý muž LinkedInu“. Dětství strávil na severu Čech, na vesnici mezi uhlím a chemií, jak rád říká. Počítače potkal už na základce, na Stanici mladých techniků, pamatujete? Jeho velké téma je GDPR … agenda, která je předmětem velkých vášní.

Oct 14

32 min 51 sec

Neurovědec, kouč, mentor a lektor. V roce 2017 byl jmenován profesorem na Univerzitě Karlově. Pomáhá zlepšovat výkon, spokojenost, znalosti, překonávat potíže, zvládat stres a bránit se vyhoření. Je jediným koučem a mentorem, který je zároveň neurovědcem. Od deseti let trpí Tourettovým syndromem. Socialistická zdravotní péče té doby jej nedokázala správně diagnostikovat, tehdejší psychiatrická diagnóza a následná hospitalizace, to všechno se rovnalo spíš internaci … k tomu odpoutání od rodiny, šikana. Přesto ho tato zkušenost mnohému naučila.

Oct 7

39 min 41 sec

Zakladatel a jednatel společnosti Czech Cool Trade. Mezi jeho hlavní kompetence patří tvorba strategií firmy a její rozvoj. Studoval tři vysoké školy, a sice v Opavě, v Olomouci a v Praze. Krom jiného byl zastupitelem v Ostravě i asistentem senátora Parlamentu České republiky. Léta byl úspěšný v politice (zastupitel města Ostravy, radní části Svinov) a vybudoval úspěšnou poradenskou firmu a firemní komunitu.

Sep 30

38 min 18 sec

Vladimír Dzuro od dubna 1995 pak zastával více než devět let funkci vyšetřovatele Mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu v Holandsku. V současné době vede kancelář Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku. Působil více jak devět let v týmu pověřeném vyšetřováním válečných zločinů Srbů v Chorvatsku a západní Bosně. Uslyšíte příběh válečných zločinů přímo z úst toho, kdo je vyšetřoval. Třetí díl uzavírá vyprávění o zločinech v bývalé Jugoslávii zamyšlením o odpověďmi na otázky, jak je možné, že se takové věci vůbec staly. Kdo je jejich viníkem a kde se v lidech bere krutost vůči druhým lidem, potažmo proti vlastním sousedům.

Sep 29

36 min 37 sec

Lektorka a  systemická koučka, která se zabývá leadershipem metodou horsemanshipu, tréninkem mozku se zaměřením na pozornost a soustředění. Pracuje s koňmi ze země. Vychází ze zpětné vazby od koně. Další náplní jsou tréninky mozku – hlavně trénink soustředění s pomocí přístrojů. Nic do lidí nepouštějí, měří jen to, co vychází ven. Lidé jsou u vytržení, když jen silou soustředění pohnou kuličkou na desce přístroje.

Sep 23

34 min 49 sec

Vladimír Dzuro od dubna 1995 pak zastával více než devět let funkci vyšetřovatele Mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu v Holandsku. V současné době vede kancelář Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku. Působil více jak devět let v týmu pověřeném vyšetřováním válečných zločinů Srbů v Chorvatsku a západní Bosně. Uslyšíte příběh válečných zločinů přímo z úst toho, kdo je vyšetřoval. Druhý díl pojednává o vyšetřování masakru na farmě Ovčara u Vukovaru a o jeho vyšetřování, o práci mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii a o zatčení válečného zločince Slavka Dokmanoviče.

Sep 22

49 min 28 sec

Radim a Tom pošesté společně glosují různé události. Obden spolu hovoří osobně, telefonicky i v soukromých zprávách. Oba jsou v kontaktu se spoustou lidí, vedou debaty na Clubhouse, na seminářích, na sociálních sítích. Často dostávají otázku „Co na to říkáš?“. Společně pak hledají odpovědi. V tomto podcastu odpovídají na dotazy vás, diváků. Odpoví na vše, na co se zeptáte. Dozvíte se, jak tráví své večery osamělí muži. Máte se na co těšit. Navazujeme na slavný TV pořad sedmdesátých let Nad dopisy diváků.

Sep 21

1 hr 12 min

Pavel je houslista světového renomé, svým uměním, dokonalou technikou a emotivní hrou si podmanil publikum na celém světě. Jeho vytížení je monumentální. Natáčí, koncertuje, cvičí … navíc v této době absolvuje koncertní turné po Česku pod názvem Paganiniana. Je známý nejen svými unikátními modrými houslemi a šátkem, ale též jako neúnavný popularizátor klasické hudby, především u mladé generace. Výčet všech jeho úspěchů by byl opravdu dlouhý. V podcastu jej představíme i z neobvyklé strany, a sice z jeho soukromí. Muž, díky kterému dnes neříkáme vážná hudba, nýbrž klasická hudba, houslový virtuos Pavel Šporcl.

Sep 16

34 min 15 sec

Vladimír Dzuro je emeritní policejní rada.  V letech 1983 až 1995 pracoval jako kriminalista pro Policii České republiky, nejprve u Kriminální policie v Praze 10 a později v Národní ústředně Interpolu v Praze. V roce 1994 se aktivně podílel na práci mírových sil OSN v bývalé Jugoslávii (UNPROFOR) v Sarajevu, od dubna 1995 pak zastával více než devět let funkci vyšetřovatele Mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu v Holandsku. V současné době vede kancelář Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku. Působil více jak devět let v týmu pověřeném vyšetřováním válečných zločinů Srbů v Chorvatsku a západní Bosně. Uslyšíte příběh válečných zločinů přímo z úst toho, kdo je vyšetřoval. A protože i Vladimír je uvnitř jen „obyčejný chlap“, začneme naše vyprávění v jeho dětství. První díl nás zavede do válečného Sarajeva.

Sep 15

39 min 33 sec

Zakladatelka Linked Akademie a konzultantka a mentorka LinkedIn strategií pro B2B prodej a marketing. Učí firmy a podnikatele jak získávat nové zákazníky na LinkedIn. Prozradí na sebe opravdu hodně. Jak o dětství a dospívání spojeném s dřinou na baráku, tak o nepodařením startu na vysoké škole. Taky o svém snu být učitelkou, který se jí nesplnil. A pak už rozjezd úspěšné a oslnivé, ale zároveň zničující kariéry. Dnes žije ve  šťastném vztahu a je úspěšnou podnikatelkou. Její cesta rozhodně nebyla lehká.

Sep 9

39 min 4 sec

Architektka a certifikovaný specialista v ergonomii. Tvoří pro vytížené lidi v kancelářích příjemná pracoviště, aby zůstali zdraví a rádi chodili do práce. Říká, ne největší devastaci páteře způsobuje sezení. Tahle zkušenost jí pomohla vytvořit projekt Ergo Working Space – aktivní pracoviště. Může pomáhat ostatním, aby neonemocněli.

Sep 2

37 min 53 sec

Vystudoval Vysokou školu pedagogickou a andragogiku se zaměřením na psychologii. Prošel několika válkami, válečný veterán Armády ČR. Téma jeho diplomové práce je "Boží přikázání Nezabiješ! a jeho apel v aktivní vojenské službě". Na toto téma hodně publikuje na LinkedIn. Klíčovým tématem rozhovoru jsou vzpomínky na jeho misi v Afghánistánu. Mluvili jsme o tom, že za stávajících podmínek nejspíš brzy padne Kábul. Již 6. srpna tušil, že k tomu dojde. Co netušil ani jeden z nás, že k tomu dojde již za týden po našem rozhovoru, v neděli 14. srpna 2021.

Aug 26

52 min 53 sec

Lidija pochází z Chorvatska. Je zkušená manažerka s praxí v zábavním průmyslu, právnička a dnes ředitelka a jednatelka Illusion Art Museum Prague, ředitelka Selfie Marketu, členka Asociace úspěšných žen Chorvatské republiky ve světě, modelka, členka Mensy ČR a spisovatelka. Ráda propojuje lidi, propojila také svou domovinu s Českou republikou.

Aug 19

29 min 38 sec

Zakladatelka, vizionářka a ředitelka Centra Seňorina, metodička a akreditovaná lektorka Montessori principů v péči o seniory, certifikovaná koučka, mentorka a amatérská malířka. Věnuje se nemocným s Alzheimerovou chorobou v nadačním fondu Seňorina, který založila na podporu sociální služby. Pořádá osvětové projekty pro veřejnost, aby se dozvěděla o Alzheimerově nemoci, vede podpůrný projekt Alzheimer Café pro rodinné pečující. Víte, co jsou to Aloisovy ponožky?

Aug 12

38 min 3 sec

 pacifista v armádě i válkami, kde působil jako vojenský psycholog. Zažil nasazení v Kosovu, válku v Iráku a Afghánistánu a řešil  nepříjemné zážitky a setkání se smrtí. Nakonec si prošel i vlastním podnikáním. Dnes spolupracuje s univerzitami a předává zkušenosti svým žákům.

Aug 5

31 min 50 sec

Radim a Tom popáté společně glosují různé události. Obden spolu hovoří osobně, telefonicky i v soukromých zprávách. Oba jsou v kontaktu se spoustou lidí, vedou debaty na Clubhousu, na seminářích, na sociálních sítích. Často dostávají otázku „Co na to říkáš?“. Společně pak hledají odpovědi. V tomto podcastu odpovídají na dotazy vás, diváků. Odpoví na vše, na co se zeptáte. Tentokrát panovala při natáčení velká legrace ... máte se na co těšit. Navazujeme na slavný pořad TV sedmdesátých let Nad dopisy diváků.

Aug 3

1 hr 12 min

Nestor českých koučů, doyen psychoterapeutů, známá osoba ať už na scéně sociálních sítí anebo v byznysovém prostředí. Dana je určitým stavem mysli, takový Salvador Dalí českého koučinku. Žena, o které lze prohlásit, že je poslem dobré nálady a čisté mysli. Kdo by neznal Danu Makovičkovou. Račte vstoupit do světa systemické koučování a gestaltpsychoterapie.

Jul 29

44 min 7 sec

Zakladatel společnosti 26HOUSE a spoluzakladatel firmy Synculario. Jeho hlavním oborem je obor IT, systémová integrace. Jeho hlavním produktem je ERP systém Odoo. Už od devíti let se aktivně věnoval různým sportům a nakonec vyhrála lehká atletika. Pokračoval na sportovním gymnáziu a dále na Fakultě tělovýchovy a sportu. Vrcholově sportoval 12 let. Návyky ze sportu si přenesl i do podnikání.

Jul 22

32 min 22 sec

Příběh o tom, jak mladý kluk přijel do New Yorku s pěti sty dolary v kapse a vůbec nevěděl, kde bude bydlet, jak odstraňoval ve Walmartu zašlapané žvýkačky z podlahy a po nocích se učil anglicky;  pak se mu podařilo přes pozici pečovatele u amerického milionáře dostat se na prestižní univerzitu a vystudovat a udělat kariéru na Wall Street. Dnes vede firmu Monster Career CZ a kromě jiného produkuje podcast The Headhunted.

Jul 15

37 min 56 sec

Tomáš žije obchodem. Za výzvu považuje skloubit německou preciznost se středomořským temperamentem a izraelské lpění na improvizaci; to byl často tvrdý oříšek. Jeho revírem jsou státy DACH, tedy Německo, Rakousko a Švýcarsko. Dětství strávil v africké Zambii, dospívání v Německu a léta prožil v Izraeli. Povídání s ním je neuvěřitelná směsice všech množných i nemožných historek. O tom, že je i ve svých padesáti letech punkerem svědčí i tom, že se „na stará kolena“ přestěhoval „jako cajzl z Práglu do štatlu“.

Jul 8

34 min 38 sec

Václav Šulista je českým honorárním konzulem ve Švýcarsku, ve městě Basileji. Před jedenatřiceti lety odešel z Česka do Švýcarska a zahájil svou kariéru od manažera kontroly kvality po manažerské profese, dnes je nadšeným koučem. Má více než 200 klientů v předních světových společnostech. Kromě jiného uslyšíme jeho příběh, jak pomáhal roku 1989 německým uprchlíkům na ambasádě v Praze a revoluce už byla ve vzduchu, pak odzvonil klíči a odešel do Švýcarska, jak měl byt oblepený obrázky ze švýcarských kalendářů, a že se vlastně měl správně jmenovat Čertík.

Jul 1

41 min 49 sec

Radim a Tom společně glosují různé události, tentokrát už počtvrté. Obden spolu hovoří osobně, telefonicky i v soukromých zprávách. Oba jsou v kontaktu se spoustou lidí, vedou debaty na Clubhousu, na seminářích, na sociálních sítích. Často dostávají otázku „Co na to říkáš?“ Společně pak hledají odpovědi. V tomto podcastu odpoví na dotazy vás, diváků. Abyste se i vy, kteří s nimi nejste v přímém kontaktu, mohli zeptat na jejich názor.  Náš pořad je zajímavý, zábavný, místy mírně nekorektní a snad i trochu erotický. Zabýváme se tématy vážnými, i vyloženě legračními  Navazujeme na slavný pořad Nad dopisy diváků.

Jun 29

57 min 50 sec

Renesanční člověk. Všechno, co si vymyslíte, Vašek klidně bude. Majitel několika realitních společností, produkční hudebního festivalu Sázavafest, člen poroty hudební soutěže Šance Muzikus, předseda klubu A.F.C. Humpolec, předseda MAS Humpolecko, místopředseda OFS Pelhřimov, člen VV OFS Pelhřimov, člen Výkonného výboru Krajského fotbalového svazu Vysočina, předseda ekonomické komise KFS Vysočina. Eh … prostě (všeho)schopnej týpek.

Jun 24

38 min 5 sec

Pomáhá lidem v byznysu jako ICF kouč a lektor soft skills. Jako kouč se věnuje jednotlivcům i týmům, facilituje porady, diskuze a skupinové debaty. Těmto aktivitám se věnuje po dlouhých letech strávených v korporátních organizacích. Máme společné zaujetí pro Československo, nostalgicky jsme zavzpomínali. Cesta do Prahy z Bratislavy po D1 a zpět byla výživná … půl cesty za Tatrovkou a v zácpě.

Jun 24

39 min 4 sec

Majitel společnosti IPC Corporation s.r.o. se již téměř dvacet let věnuje online marketingu a posledních letech zejména on-line schůzkám, a webinářům. Jeho produkt webmeeting.cz je oblíbený nástroj na pořádáni videokonferenčních hovorů a webinářů. Lyžuje, závodí v alpských disciplínách v kategorii masters a pořádá dětské letní tábory. Společně „vlastní“ pět dětí.

Jun 17

32 min 18 sec

Koučka, lektorka, facilitátorka, mentorka. Autorka knihy Rodič leader a konzultantka skupiny psychometrických nástrojů Lumina Learning. Propojuje výkon a radost, fokus a nadhled, jednotlivce a tým, práci a rodinu. Prošla všemi možnými pracovními i podnikatelskými profesemi. Zavaří, na co přijde, šije si sama boty a miluje víno a rum.

Jun 17

42 min 7 sec

Byznysmen tělem i duší,  přímo žije obchodem. Potkává se s manažery firem z B2B i B2C segmentu a také s podnikateli a živnostníky, kteří hledají nové cesty, jak získat nové zákazníky pro svůj byznys. Konzultuje se zákazníky vhodnost a potenciál sítě LinkedIn právě pro ně, pro jejich produkt, jejich obchod. Má rád silné motorky, lodě a rychlost.

Jun 10

42 min 44 sec

Noc s Andělem. Pamatujete? Každý týden noční sobotní jízda a zlidovělé hlášky. „Kluci, a máte už webovky?“ Pavel je původně herec, později též moderátor a producent. Ale také muzikant, zakladatel malého Nadačního fondu Modrá rybka nebo scénárista a dramaturg. Prošel několika divadly, hrál ve filmech a jeho roky v hudební talkshow Noc s andělem byly legendární. Pavel dnes chystá velký návrat.

Jun 10

47 min 57 sec

Není v našem pořadu nováčkem, setkali jsme se s ní v listopadu. Její první podcast je v hitparádě úspěšnosti na druhém místě. Tentokrát jsme řešili téma partnerské vztahy, úlohu dětí ve vztazích, nevěru a její projevy a rozvody. Myslíte si, že orální sex je anebo není nevěra?

Jun 3

41 min 23 sec

Přijel ze Slovenska. Zakladatel konzultační společnosti, propagátor techniky efektivního řízení a propojení psychologie a inženýrství, v současné době připravuje vlastní publikaci Podobnosti managementu, která je těsně před vydáním. O své práci říká, že kde je vůle, tam je i cesta, přístup a balanc jsou důležité.

Jun 3

32 min 51 sec

Radim a Tom společně glosují různé události. Obden spolu hovoří osobně, telefonicky i v soukromých zprávách. Oba jsou v kontaktu se spoustou lidí, vedou debaty na Clubhousu, na seminářích, na sociálních sítích. Často dostávají otázku „Co na to říkáš?“ Společně pak hledají odpovědi. V tomto podcastu odpoví na dotazy vás, diváků. Abyste se i vy, kteří s nimi nejste v přímém kontaktu, mohli zeptat na jejich názor. Tak tedy, zde jsou odpovědi na vaše dotazy, vážně i nevážně a sem tam i lehce nekorektně. Navazujeme na slavný pořad Nad dopisy diváků.

Jun 1

1 hr 2 min

Dnes je úspěšným majitelem tří firem. Dodává řešení z oblasti eCommerce pro efektivnější reklamu, automatizuje marketing a hledá cesty jak dostat váš produkt do podvědomí. V našem povídání vzpomínal na dobu dávno minulou, na jejich cesty po Evropě i na „nedokonanou“ emigraci. Jeho velkým tématem je společenská etika. Jeho poselství je, aby především mladí nebrali za svůj cíl majetek anebo peníze, ale pomoc; a ocenění se dostaví. Ne naopak.

May 27

30 min 37 sec

Žena mnoha talentů, herečka, floristka, a jak sama o sobě říká „čarodějnice“. Otevíráme kontraverzní téma. V devadesátých letech se s tímto roztrhl pytel, dokonce se různí senzibilové zvali i k policejním vyšetřováním. Dnes je tento boom již polozapomenutý. Rozhodli jsme se věnovat prostor tomuto tématu právě proto, abychom se dozvěděli něco o věcech, které vzbuzují vášně a u mnohých zcela nekompromisní odmítnutí.

May 27

37 min 14 sec

Specialista, který celý svůj život řeší kybernetickou bezpečnost. Výčet všech jeho funkcí a angažmá je tak dlouhý a složitý, že jsme při podcastu pětkrát začínali, než jsme to dokázali poskládat dohromady. Dozvíme se, kromě jiného, jak je kyberzločin nebezpečný pro státy, pro kritickou infrastrukturu a pro běžného člověka, a jestli existuje možnost vynulovat například zůstatky na účtech, případně vykrást banku elektronicky.

May 20

42 min 43 sec

Majitelka a ředitelka jazykové školy Einstein English. Je držitelkou několika certifikátů, lektorkou, mentorkou lektorů, tlumočnicí, překladatelkou knih, autorkou hudebních textů a libret v angličtině i češtině. Zajímá se o psychologii výuky, jak funguje zrychlené učení jazyka. Zároveň je zpěvačka, rockerka, která prožila divoká léta v Americe a píše rockové opery. Hrdá rodačka z Karviné, která o svém městě ráda mluví.

May 20

40 min 8 sec

Narodil se a vyrostl ve Velké Británii. Syn české matky a anglického otce. Dnes žije v České republice a pomáhá vysoce výkonným lidem vytvářet šťastné, zdravé a smysluplné životy. Říká o sobě, že je kouč lidských bytosti, které chtějí změnu. Má klasické anglické vzdělání, zpíval v královském chlapeckém sboru Kaple Sv. Jiřího na hradě Windsor a setkal se i s britskou královnou.

May 13

47 min 52 sec

Zabývá se investicemi a finančním plánováním. Investiční poradce a ředitel Partners Marketu. Muž, který říká: Když se ti nedaří, pracuj na své vytrvalosti, když jsi úspěšný, pracuj na své pokoře. Známe se léta. Od kluka, který se špatně učil, a ve třídě ho občas mlátili, urazil k dnešnímu úspěšnému manažerovi pozoruhodný kus cesty.

May 13

33 min 13 sec

Expert na emoce, autor a zakladatel Školy vědomého koučinku, terapeut metody Cesta, diplomat, skialpinista, skipper (námořní jachting), biker, manžel, táta, sportovec tělem i duší. Propojuje svoji práci se sportem a přírodou ve formě zážitkových programů na výjimečných místech jako jsou Himaláje nebo pyramidy v Bosně.

May 6

37 min 32 sec

Prošel přerodem od matematiky a informatiky k řízení projektů, kde naopak uplatňuje měkká témata jako je leadership a komunikace. Zastánce homeschoolingu, loboval za jeho uzákonění, prezident Komory projektového řízení, cestování po Africe a Filipínách. Dnes „vlastníma rukama“ rekonstruuje starý statek.

May 6

40 min 41 sec

Známá postava na „sockách“, ale ačkoliv se sama hodně prezentuje, dost z jejího života zůstává zahaleno tajemstvím. Je živnostník od roku 1992, prošla několika profesemi a nejlépe se cítí v roli cestovatelky, to je její vášeň. A tím, čím se živí, je „travel design“. Veřejně se svěřila, že je léčená alkoholička. A k tomu je zapotřebí ukrutné síly, protože diagnóza alkoholismus je stálá. Prostě se už nikdy nesmíte napít. Celý její příběh stojí za to.

Apr 29

40 min 27 sec

Propojuje podnikatele, obchodníky a manažery na networkingových akcích. V rámci Expertních boardů pomáhá majitelům a CEO firem řešit aktuální výzvy v rámci B2B segmentu. Zakladatelka podnikatelských klubů Empiria a Expertní board. Korona je donutila uchýlit se s kluby do online, ale návrat do reálného světa je tady. Lucie měla dobrodružné dětství i divoké první manželství. O tom všem si s námi přijde popovídat.

Apr 29

27 min 44 sec

Po otci Bulhar, po matce Čech. Za svůj život prošel mnoho profesí, a skoro všechny se týkaly žurnalistické a redaktorské činnosti. Po průchody všemi možnými i nemožnými médii je dnes tiskovým mluvčím sítě lékáren dr. Max. Především je to ale autor slavného cyklu Retro a spisovatel, autor encyklopedie o socialistickém konzumu. Je to trilogie a dva první díly se staly bestsellery.

Apr 22

44 min 45 sec

Touto epizodou otevírá Jan cyklus Transakční abeceda. Profesí transakční právník v advokátní kanceláři Paděra, Rada a partneři, který svým pořadem chce představit složitý právnický obor srozumitelnou a uživatelsky přístupnou formou. Aktuálně sledujte na webu transakcniabeceda.cz. V krátké době bude následovat podcast a v plánu je kniha na stejné téma.

Apr 22

33 min 48 sec