Blízká setkání

Český rozhlas

Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

All Episodes

Zvítězila v prestižní soutěži amatérských kuchařů. Přesto je skromná. „Jsem amatér, který se pořád učí,“ prohlašuje o sobě Veronika Danišová alias Besky. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Dec 1

29 min 16 sec

Se známou herečkou byly životní přítelkyně. Napsala s ní celkem 13 knih. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 30

27 min 39 sec

Mia a její svět. To je název nové knihy Barbary Nesvadbové. „Je to první kniha, kterou jsem psala na zakázku a je na téma ekologie,“ popisuje v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 29

29 min 18 sec

„Pokud chcete řešit bolesti zad naší metodou, musíte aktivně cvičit, jinak naše léčba nemá smysl,“ vysvětluje autor metody Spirální stabilizace páteře Richard Smíšek. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 26

26 min 57 sec

Do Radiocafé Vinohradská 12 přišla představit svůj nový diář Nový rok 2022 Nový rok 2022. K běhu času přistupuje pozitivně. „Jsem takový radovan,“ ujišťuje v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 26

29 min 28 sec

Během koronaviru se herec Igor Chmela věnoval rodině a kutilství. Kromě toho také začal psát scénáře. Pomohl mu s ním i pobyt v pečovatelském domě. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 24

30 min 33 sec

Proslavil se zejména fotkami mužů. Svoji poslední výstavu ale zaměřil na ženy. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 23

27 min 16 sec

Divadlo Petra Bezruče je jeho domovem, a i když točí v Praze, svoje kořeny cítí v Ostravě. „Teď už nemám správný věk na přehazování kořenů do jiného města. Kdyby všechny ty role přišly před dvaceti lety, možná bych se přestěhoval,“ ujišťuje. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 22

30 min 28 sec

Jeho nejnovější kniha se jmenuje Prázdniny v Česku. „Uvědomil jsem si, že Česko mi přijde jako nejzábavnější země,“ tvrdí v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 19

28 min 3 sec

Chystá sedmou knihu Tajemství a řadí ji mezi své dosud nejnáročnější. „I když nevím. Pokaždé, když dopíšu knihu, tak se cítím vyčerpaná,“ uvažuje v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 18

28 min 46 sec

Architekt Václav Aulický je podepsaný pod žižkovskou televizní věží, i pod dnes již neexistující budovou Transgasu. Je spojený s tím, čemu se říká high-tech architektura. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 17

27 min 32 sec

Nedávno oslavila 80. narozeniny a přesto plánuje a srší energií. Má například rozepsanou divadelní hru.

Nov 16

26 min 57 sec

„Jsme řízeni především emocemi a ten slavný rozum to dotahuje zřídka,“ připomíná známý psychiatr na úvod Blízkých setkání. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 15

29 min 57 sec

Covid je dobré řešit návštěvou praktického lékaře. „Je to tak, i když principem medicíny je, aby lékař navštívil pacienta“ ujišťuje odborník. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 12

30 min 30 sec

Mladí lidé osvěží, a když je člověk umí poslouchat, tak v mnohém obohatí. Já své studenty sleduji, přiznává herečka Eliška Balzerová.

Nov 11

29 min 12 sec

Ohlasy na novou knihu 15 roků lásky má prý krásné. „Postavu Aleše mám moc rád,“ svěřuje se v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 10

29 min 51 sec

„Tanec ve mně nechal rozkvést další emoce, o kterých jsem ani netušila, že ve mně jsou,“ popisuje svou účast v taneční soutěži StarDance. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 9

31 min 55 sec

Bývá před i za kamerou. Proč? „Má to pragmatický důvod. Kdyby mě jako herečku nikdo neobsazoval, tak se budu obsazovat sama,“ směje se.

Nov 9

28 min 16 sec

„Pro každého znamená štěstí něco trochu jiného. Myslím, že je to moment, kdy radost nebereme jako samozřejmost,“ přemýšlí v Blízkých setkáních Aleše Cibulky.

Nov 5

26 min 16 sec

„Cukrářem jsem chtěl být od tří let. A rodiče dělali vše pro to, abych jím nebyl,“ prozradil v Radiocafé známý pekař a cukrář. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 4

30 min 3 sec

Spolupracuje s nejznámějšími herci Hollywoodu. Petr Jákl se podílí i na přípravě filmu, kdy nešťastnou náhodou vyšel ostrý náboj ze zbraně amerického herce Aleca Baldwina a zemřela kameramanka. „Netuším, jak je to možné, ostré náboje by na place neměly být. Jednou jsem při natáčení střílel ze samopalu na svého otce a nebyl to dobrý pocit,“ svěřuje se Blízkých setkáních. Všechny díly rozhovorů najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 3

28 min 14 sec

Je spoluautorem knihy Viry pro 21. století, kde současnou pandemii předpověděl. A přestože se prý budoucnost se špatně předpovídá, vědec soudí, že její konec je v dohlednu. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 2

27 min 49 sec

„Přivalilo se mi to do cesty a tři roky je řídím,“ pokyvuje hlavou sympatická blondýnka a rozhoupe tak náušnice ve tvaru tramvají. S tímto motivem toho má doma spoustu. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Nov 1

29 min 22 sec

Mít sedm dětí není právě běžné. „Řekněme, že jsem se dětem nebránila. Nabíjelo mě to, jsou to endorfiny. Mít miminko je úžasné,“ ujišťuje. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 29

28 min 53 sec

Čeština je jazyk, ve kterém vnímáme svět, připomněla bohemistka Alena Andrlová Fidlerová, která do studia Českého rozhlasu přijela na koloběžce. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 28

30 min 42 sec

Jak se při filmu Zátopek točily milostné scény? „Bylo to jedno z nejveselejších natáčení, jaké jsem kdy zažila,“ směje se představitelka Dany Zátopkové. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 27

30 min 12 sec

Narodila se jí 18 ratolest. Tak o tom mluví, když jí vyjde kniha. Ta nejnovější nese název Vztahy: 7+1 osudových omylů. „Je úplně jiná než ty předchozí,“ ujišťuje autorka a advokátka v Blízkých setkáních. Všechny díly pořadu najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 26

32 min 7 sec

Sjezdila a ochutnala celý svět. „V cukrařině máme být jako národ na co pyšní,“ prohlašuje světoznámá cukrářka v Blízkých setkáních.

Oct 25

28 min 36 sec

„Ve své ambulanci už jsem slyšela spoustu neuvěřitelných výmluv od pacientů proč nemohou zhubnout. Velkou roli zde hraje stud,“ vysvětluje lékařka. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 22

26 min 40 sec

Do Radiocafé přijel herec David Prachař na skútru. Ale jinak je i slušný chodec. V jednom dni ušel 74 kilometrů. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 21

28 min 30 sec

Hana Hegerová by oslavila 90. narozeniny. Při té příležitosti vychází kniha Carmen skutečný život Hany Hegerové autora Tomáše Padevěta. Věrného přítele zpěvačky si pozvala do Blízkých setkání Adéla Gondíková. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 20

28 min 31 sec

„Chtěla bych se tam na nějakou dobu odstěhovat. Tak moc Japonsko miluju,“ vyznává se v Blízkých setkáních herečka, moderátorka a stand-up komička.

Oct 19

27 min 18 sec

Vítězka poslední řady StarDance chyběla na zahájení té nové. „Byla jsem na zájezdu s Dejvickým divadlem. Nešlo s tím nic dělat,“ posteskla si herečka v rozhovoru pro Blízká setkání. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 19

29 min 4 sec

Je režisérkou, scenáristkou, herečkou a nově také držitelkou francouzského Řádu umění a literatury. „Jsem ráda, že si mě Francie tak váží,“ ujistila v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 15

29 min 54 sec

Jak spolu souvisí koně a ryby? To v Radiocafé prozradila herečka Kateřina Brožová. Kvůli dopravní situaci přijela na natáčení Blízkých setkání doslova na poslední chvíli. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 14

33 min 41 sec

Dá se na poslední koncert těšit? „Asi by se dalo, kromě toho, že je pak člověk smutný a dojatý,“ přiznává Zdenka Tichotová v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 13

28 min 59 sec

„Mám skvělého devítiletého syna Oskara. Fascinuje mě sledovat, jak jsou děti v tomto věku originální a co se v nich probouzí,“ přiznává Jiří Hána v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 12

28 min 19 sec

Kdyby nebylo závislosti na alkoholu, nenapsala by knihu. „To je prostě fakt,“ ujišťuje Michaela Duffková, která má za sebou neblahou zkušenost s pitím. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 11

26 min 50 sec

Loňský rok přišla o velkou část rodiny kvůli covidu. „Velmi mi pomohl můj bývalý přítel,“ přiznává s vděkem zpěvačka Věra Martinová v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 8

27 min 56 sec

„I po padesáti letech před mikrofonem mám stále trému,“ prozrazuje Jan Rosák, tentokrát mimořádně v roli hosta pořadu Blízká setkání. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 7

26 min 50 sec

Je úspěšnou herečkou, přesto si mateřskou dovolenou hodně prodloužila. Má totiž tři děti a mateřství si patřičně vychutnává, svěřila se v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Oct 6

29 min 16 sec

„Vychovávat děti není snadné. Rodičovství není něco, co by měli umět všichni automaticky,“ překvapuje v rozhovoru pro Blízká setkání Eliška Kodyšová.

Oct 5

26 min 7 sec

Herec a režisér ověnčeného filmu Vlastníci má hotový zbrusu novou komedii podle skutečné události. Zábavnou formou bude vyprávět o jedné neobvyklé železniční nehodě.

Oct 4

26 min 38 sec

Jiří Suchý slaví narozeniny. V den jeho devadesátin ho zpovídal Aleš Cibulka pro Blízká setkání přímo u něj doma. Jaký je to pocit slavit takové kulatiny?

Oct 1

33 min 50 sec

Herečka známá ze seriálů Ranč u Zelené sedmy nebo V erbu lvice dnes vyučuje rétoriku. „Sama říkám jen ta slova, za kterými mohu stát,“ prozrazuje v Blízkých setkáních. Všechny díly pořadu Blízká setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Sep 30

27 min 33 sec

Hraje, píše, maluje a právě jí skončila výstava v Blatné. „Je to jako divadelní představení. Ale protože to není týmová práce, je mi víc jedno, co si kdo myslí,“ ujišťuje. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Sep 29

27 min 28 sec

„Lidi si o mně asi myslí, že jsem pankáč a spratek,“ krčí rameny herec, známý například z televizních seriálů Vyprávěj nebo Četníci z Luhačovic. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Sep 27

29 min 33 sec

V Praze právě probíhá festival Svět knihy. Tereza Kostková toho využila k tomu, aby si popovídala s jedním z největších českých vydavatelů: Alešem Ledererem, majitelem nakladatelství Prostor. Festivalu se účastní pracovně a zatím se zdá být spokojen.

Sep 24

29 min 31 sec

Energická herečka mezi padesátkou a šedesátkou s kytarou na zádech procestovala celou republiku. Texty ke svým písním si Jitka Smutná píše sama. Kde bere inspiraci? A jaký je rozdíl mezi hraním a zpíváním? Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Sep 23

24 min 53 sec

„Je mi pořád do zpěvu a zpívám si pořád,“ usmívá se herečka, před kterou je teď velká výzva v podobě velkého koncertu. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Sep 22

29 min 24 sec