Maailmamuutja podcast

Changemakers

Maailmamuutja podcastis kuuleme lugusid maailmamuutjatest - hakkajatest noortest, sotsiaalsetest ettevõtjatest ja nendest, kes emmaks-kummaks saamas on. Saame teada miks ja kuidas nad maailma paremaks muudavad. #makeachange

All Episodes

Verner on üks uskumatult äge inimene.  Ta on oma senise elu jooksul osalenud kokku 13 olümpiaadil, õppinud nii Tartu kui Hokkaido ülikoolis (Jaapanis  ja võitnud Jaapani keele kõnevõistluse). Saanud nii Rotalia, ESFUSA, TÜ SA stipendiumi, kokku üheksa erinevat stipendiumi.  Enda teadustöös keskendub Verner sellele, et arendada välja materjal, mida kasutada ekraanides, et need oleksid lihtsasti taaskasutatavad. Hetkel on selleks peamine viis ekraanide põletamine, millega aga arenenud riikides ei tegeleta.Saates kuule nii sellest, kuidas Taiwani teadustööga minekuks peab olema sihikindlust, miks üldse Vernerile teadus ja just keemia niivõrd korda läheb ja kes ning mis laused on teda mõjutanud olemaks selline nagu ta on.Head kuulamist!Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Nov 28

54 min 3 sec

Linda on tõeliselt äge inimene. Ta on käinud vahetusaastal Itaalias. Loonud enda sotsiaalse ettevõtmise Around the table, millega jõudis ka Ajujahi Top 30 sekka. Hetkel aktiivselt ta ettevõtlusega enam ei tegele ning huvitub selle asemel hoopis dokumentalistikast. Ta tegutseb ka koolilehe Sihker peatoimetajana ning hiljuti valmis tal lühifilm “Kodu”. Kogu selle nimekirja lõpetuseks on ta alles 11.klass õpilane Jaan Poska Gümnaasiumis. Saates kuuleb nii sellest kuidas oli Lindal Itaalias, mis on mõjutanud teda positiiv-aktivist olema kui ka sed miks ta enda ettevõtmise otsustas lõpetada ja teeb seda mida ta praegu teeb.Head kuulamist!Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Nov 15

52 min 55 sec

Eva Maria on maailmamuutja suure tähega.  Ta on 2019 parim õpilasfirma, Ajujaht 2021 võitja ja parim õpilasfirmana alustanud ettevõte 2020 Münt turundusjuht. Suvel lõpetas ta koos tiimikaaslastega Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja on nüüd Mündiga (uue nimega The Others) maailma ette võttev start-up. Äsja sai kaasatud enda tegevuse arendamiseks ka 100 000 €. Saates kuuleb nii sellest kuidas ja kust ettevõtte idee tuli, mis on olnud suuremad feilid, kui ka sellest mida tahab Eva Maria iga-aasta ära teha. Lõpus ka hulk raamatusoovitusi ning inimesi ja lehti keda, mida jälgida.Head kuulamist!Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Oct 31

1 hr 2 min

Sellekordses episoodis kuuled sa kolmest väljakutsest. Esmalt sellest, kuidas me oleme käinud kaks korda jalgsirännakul ja läbinud selle käigus ca 250 km Portugalis ja Hispaanias, mis tunne on siis kui kõnnid ühel päeval 40 km, 11 tundi ja ronid mitu sada korrust.Teiseks sellest mis on see väljakutse mille oleme alates kevades ette võtnud ning kuidas läheb ja kuhu võiks jõuda Eesti sotsiaalne ettevõtlus. Kolmanda ja viimase väljakutsena kuuled selle aastasest Changemakers Academyst ning sellest miks see programm jääb viimaseks!Head kuulamist.Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Oct 17

54 min 48 sec

Johanna on tõeline maailmamuutja. Ta on Eesti esimese pakendivaba poe Paljas Pala asutaja. Antud poe asutas ta olles 10.klassi õpilane. Ta on Maxima tulevikutalent 2016, võitja, keskkonnakaitsja, semiootika tudeng,  Roheliste asejuht ja Tartu linnapeakandidaat. Saates kuuled seda kuidas Johanna mõtleb, miks otsustas ta poe manageerimise jätta ning võtta ette rohelised teemad, kust tuleb tema tohutu aktiivsus ning mis annaks ka ise teha, et taolist aktiivsust endas suurendada. Vestlusest saad ka raamatusoovitusi ning kamaluga mõtlemist.Head kuulamist!Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Oct 3

56 min 3 sec

Kümnendas episoodis kuuled Mareki lugu. Marek on tõeline rutiinide inimene. Ta on hommikurutiini mentor, aitab kasvada liidritel läbi Nordic Business Forumi ning on pannud proovile enda müügioskused veetes täpsemalt 350 päeva kaubanduskeskustes otsemüüki tegemas. Ta on teinud 2000+ päeva järjest igal hommikul kätekõverdusi ja istesse tõuse, ca 1700+ päeva järjest kükke, ca 500+ päeva järjest ärganud hiljemalt 5.00 hommikul ja 51+ päeva järjest hommikuti külma dušši all käinud (2 minutit). Kui tahad kuulata samu podcaste, mis Marek, siis kuula neid:How to Win, Kinnisvarajutud, Achieve Your Goals with Hal Elrod, LHV,  Super Soul, Investeerimisklubi, Investeerimisraadio, The Ultimate Health Podcast, All-In with Chamath, The Primed Mind Podcast, Trends Premium, My First Million,  The Mike Dillard Show, Addicted2Success.Head kuulamist ja inspireerumistSupport the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Sep 19

1 hr 2 min

Kätlyn on erakordne inimene. Hunt Kriimsilm on tema kohta öeldes isegi alahindamine. Ta on suutnud samaaegselt teha 5+ hobi korraga, lõpetada koolid cum laudedega ning sõita rattaga 11 000km ümber Euroopa.  Tehes seda kõike maksimaalsel võimsusel on ette tulnud ka suuri raskusi ja läbipõlemisi, mis viinud haiglasse.Tegemist on 2. hooaja esimese episoodiga ning jätkuepisoodiga eelmise hooaja viimasele osale, kus Kätlyn rääkis enda minevikust kooliajal kui ka bakalaureuse õpingute ajal tehtust. Antud episoodis saad teada kuidas läks Kätlynil ja ta elukaaslasel kaheksakuisel rattamatkal ning mida head ja ka rasket seal kogeti. Saad teada ka sellest kuidas jätkus elu magistriõppes ja  pärast ülikooli lõppu ning kuidas viis elu ta Kohtla-Järvele. Samuti mis on teda ootamas ees järgnevalt. Head kuulamist!  Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Sep 5

1 hr 18 min

Kätlyn on erakordne inimene. Hunt Kriimsilm on tema kohta öeldes isegi alahindamine. Ta on suutnud samaaegselt käia peotantsus, rahvatantsus, showtantsus, koorilaulus, jalgpallis, võrkpallis, kergejõustikus, näitlemises, olla õpilasesinduses, noortekogus ja kunstiringis.  Tehes seda kõike,  oli ta viieline põhikooli õpilane. Gümnaasiumi lõpetas ta hõbemedaliga. Samas viib taoline nimekiri sind ka tahes tahtmata läbipõlemis(t)eni, mida Kätlyni elus on tulnud ette mitmeid kordi.Saates kuuled kogu Kätlyni tegevuste nimekirja uuesti, kuidas ta selle kõige vahel enda aega jagas ning mille arvelt see tegutsemine tuli. Saame teada nii seda mis tal selline on aidanud olla, kuidas vaatab ta ise tagasi sellistele kogemustele ning mis on tema sihiks praegu.Tegemist on esimese episoodiga (vähemalt) kahe episoodilisest seeriast temaga. Samuti on tegemist selle hooaja viimase episoodiga. Järgmine hooaeg ja ka osa Kätlyniga tuleb välja juba sügise hakul.Head kuulamist! Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Jun 6

1 hr 7 min

Kadri on suurepärane. Ta on tegev äsja JA õpilasfirmade konkursil 2.koha saanud LUFFA õpilasfirmas, mõtiskleb tugevalt selle üle mida ta tahab teha ning vaatab ja aitab sündida maailmal kus me oleme vastutustundlikumad ja vaatame otsa enda tegudele.  Kadri tahab veeta enda elu inimeste seltsis kes on temast targemad, et ka tema areneks pidevalt edasi.Saates kuuled Kadri mõtteid mõtlemisest; seda kuidas eksimine on niivõrd oluline, sest just see aitab sul samm-sammu haaval eduni jõuda ning kuidas panna üks tiim suurepäraselt toimima (kas oluline on selle jaoks ettevõtmise alustamine sõpradega või mitte).Luffa tegemiste saad tutvuda https://luffaeesti.com/Head kuulamist!Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

May 23

1 hr 17 min

Liis on üks äge inimene. Ta on teinud ja teeb napilt kõike mida teha annab alates Ettevõtlusküla juhtimisest ja sTARTUp Day noorteala korraldamisest kuni viikingivõitluse ja ettevõtlusringi juhendamiseni välja. Lisaks villib ta ka näiteks Kombucha teed. See on kõigest lühike nimekiri suurest hulgast asjadest.Saates kuuled lisaks sellele mis eelnevalt kirjas veel kõike muud ka. Näiteks seda mis eristab noort ja täiskasvanut kui anda neile lahtiste otsadega ülesanne, mis on olnud Liisi suuremad feilid ja mis ta nendest õppinud on, miks ta kolis maale ja kuidas ta trennis hakkas käima.Head kuulamist!Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

May 9

1 hr 11 min

Jaan Aps on üks tõeline maailmamuutja. Alustades AIESEC-s olemisest kuni selleni, et ta on algatanud Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku (mis aitab maailmamuutvatel ettevõtetel suuremaks kasvada) ning on juhtivkonsultant enda ettevõttes Stories for Impactis kus aitab igal ettevõttel mõista paremini milline nende mõju on.Saates kuuleb nii mõndagi selle kohta, kuidas tee kuskile saab olla väga käänuline ja juhtimisgurude laused stiilis, et tee tegevust A, siis jõuad punkti B ei pruugi päris elus alati nii olla. Lisaks saad muidugi seda teada, kus maal on mõju mõõtmine ettevõtetes praegu ja kuhu võiks see jõuda ning millal.Head kuulamist! Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Apr 25

1 hr 16 min

Maria on tõeline pealehakkaja. JA Alumni juhatuse esinaine; üliõpilane; sotsiaalmeedias nähtamatu inimene ja keegi kelle iga lugu inspireerib ka kõige vaiksemat eestlast. Saates kuuleb nii mõndagi - alustades sellest kuidas Marial polnud õrna aimugi kuhu ta töövestlusele läks kuni selleni, kuidas ilma ühegi kvalifikatsioonita saada äge töökoht, ägedas kohas ja ägedas ettevõttes. Kuuled ka sellest kuidas ta maailmas ringi reisis teadmata kuhu ta minemas on ja tema muudest seiklustest. Head kuulamist ja inspireerumist!Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Apr 11

51 min 40 sec

Veiko näol on tegemist ühe ägeda mehega. Ta on podcasti "Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis" host; coach ja juhtimiskoolitajaga.Lisaks sellele:  on ta jooksnud 30+ maratoni;  andnud välja iga nädal podcasti episoodi ja nii neli aastat järjest; omandanud ülikoolikraadi psühholoogias Episoodist kuuled: mis annab Veikole energiat; mis on need jooned, mis ühes edukas maailmamuutjas läbi jooksevad; mis on olulised mõtted mida korrata tasub Head kuulamist!Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Mar 28

57 min 12 sec

Kadri näol on tegemist sotsiaalse ettevõtjaga, kes on sotsiaalse ettevõtte Aarete Laegas juht ja algataja. Lisaks sellele on ta ka kahe ägeda lapse ema. Saates kuuleb: kuidas Aarete Laegas alguse sai; mis oli Kadri "epiphnay" moment, mis aitas suunda seada; mida annab tegutsemine sotsiaalse ettevõtjana; milline on igapäevane elu sotsiaalse ettevõtja Head kuulamist!Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Mar 14

49 min 22 sec

Eeriku näol on tegemist Pärnu Noorte- ja Innovatsioonikeskuse HUUB asutaja ja juhatajaga. Ta on ka: põline pärnakas; kodanikuaktivist; meeldib muusika, e-sport, poliitika, ajalugu, majandus; tulevane isaSaates kuuled sellest: kuidas ja millest Eerik alustas; mis on andnud talle julguse tegutseda; mida tahab ja mida on juba ära teinud Head kuulamist!Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Feb 28

1 hr 18 min

Maailmamuutja podcasti episoodis null saad kuulda sellest, miks ja kuidas podcast alguse on saanud. Mis on meie lugu, kuidas meie maailma muutmiseni jõudsime ja mida on oodata edasisest.Support the show (https://www.patreon.com/maailmamuutja)

Feb 5

42 min 47 sec