metapodcast

Dan Tržil

Vítejte v meta podcastu! První podcast o podcastování. Chcete vytvořit vlastní podcast, nebo už nějaký máte a baví vás rozvíjet se? Poslechněte si rozhovory lidí, kteří podcasty tvoří, milují a žijí svou tvorbou. Budujeme platformu pro české audio-kreativce, kteří vědí, co dělají a posouvají hranice naší pocastové scény. Nahlédněte za oponu vašich oblíbených podcastů, inspirujte se od nejlepších tvůrců a objevujte nové. Rosťte s námi.

All Episodes

U Kulatého stolu je podcast, ve kterém se vždy sejdou Martin Klesnil, Patrik Fiala a zajímavý host. Zároveň je to jeden z nejpopulárnějších podcastů v ČR, který kromě publika na audio platformách vybudoval 2 úspěšné Youtube kanály s video verzí podcastů. Podcast monetizují přes Patreon, kde v době nahrávání měli přes 900 patronů, kteří podcastu měsíčně přispívají a podporují podcast. V tomto podcastu si o specifiku Youtube a Patreonu povídáme.

Nov 2020

39 min 39 sec

Do Meta podcastu přijala pozvání Hana Němečková, která působí na pozici Vedoucí digitálních projektů v Seznam Zprávách. Předtím obdobnou pozici zastávala v českém Forbesu a v obou médiích měla prsty v rozjezdu podcastů a jejich strategii. Jak je zvykem, s Hankou probereme nejen roli podcastů v českých médiích, podcastovou strategii Seznamu, ale i Spotify, Joe Rogana a proč nejlepší věci zazní po vypnutí mikrofonu. Užívejte poslech, nejlépe na ceskepodcasty.cz :)

Oct 2020

43 min 46 sec

Dávid Tvrdoň je zodpovědný za podcastu ve slovenském Denníku SME. SME je průkopník podcastů na slovensku, jejich pořad Dobré ráno má je jedním z nejpopulárnějśích podcastů a od té doby už ve SME produkují více než 10 kanálů. Svoje podcastové zkušenosti, statistiky a analýzy navíc otevřeně sdílí a tak nabízejí dobrý pohled na středoevropského podcastového posluchače. S Davidem probíráme spoustu témat, například: - jak zkouší různé formáty a vyhodnocují zda fungují - jak se staví k programatické reklamě - jak jim podcasty fungují byznysově - nebo jak se jim povedlo vytvořit skupinu oddaných fanoušků

Apr 2020

57 min 19 sec

Hana Kuncová je freelance podcast producer. V době nahrávání tohoto rozhovoru působila ve Forbesu, kde měla celou podcastovou tvorbu na starosti. Zajímá vás: * jaké byly první věci, na které se vrhala, když přišla dělat podcasty do Forbes? * jaké používají mikrofony * čemu se vyvarovat při natáčení podcastu v “terénu" * jakej je rozdíl dělat rozhovor pro článek a pro podcast * a jak trénovat lidi pro práci v podcastech To se dozvíte v novém meta podcastu!

Feb 2020

29 min 49 sec

V historicky prvním Meta-podcastu spolu mluví Dan Tržil a Tomáš Sobel. Tihle dva mezi sebou mají tisíce hodin strávených nad vším, co má cokoliv společného s podcasty. Dana můžete znát z podcastů Proti Proudu, Na vlně podnikání, ale i z Redbull nebo CzechCrunch podcastu. Tomáš je audiogeek a postprodukční-wizard, který stojí za Vaše jméno, vaše značka nebo podcastem Klekání. V rozhovoru uslyšíte o trendech v podcastování, ať už o těch ve světě nebo v našich českých vodách. Co si kluci myslí o specializování se? Je dobré cílit na malé, ale zaujaté publikum nebo být megaloman? Pokud ještě neznáte, tak vám Dan s Tomášem představí filozofii Kevina Kellyho #1000truefans a taky uslyšíte několik nosných myšlenek v budování niche publika. Jestli podcast chcete nebo děláte, věnujete dostatečnou pozornost postprodukci? Jedinečnost a nápaditost je měna podcastování při neustálém návalu nového obsahu. Monetizace, víme, že nad ní přemýšlíte a tak sdílíme naše know-how. Probereme nejčastější cesty k tomu, jak monetizovat podcast. Jaká jsou čísla, kdy o ní má cenu přemýšlet? A proč se nevyplatí do podcastu jít s vidinou snadného zisku? V rozhovoru se zaměříme i na formáty podcastu a cestu k neotřelému obsahu. Jak na podcast pro firmy a jak na sólo podcasty? A pro ty z vás, co potřebují poradit s tím, jak se lépe vyjadřovat máme několik technik, cvičení a tipů - i kdybyste nechtěli podcastovat, tak stojí za to si je zkusit.

Jan 2020

35 min 14 sec