Sorainen Eesti

Sorainen

Oleme äriõigusele keskendunud regionaalne advokaadibüroo, mille kontorid Eestis, Lätis, Leedus ja Valgevenes töötavad ühtse tervikuna. Meil on 33 partnerit ning üle 200 advokaadi ja maksueksperdi, kes nõustavad kliente Balti riike ja Valgevene puudutavates äri- ja maksuõiguse küsimustes. Siit leiate meie COVID-19 teemaliste webinaride materjalid podcastidena ning meie taskuhäälingu ,,Soraineni Sagedus'' episoodid.

All Episodes

„Soraineni sageduse“ saates arutlesid saatejuhid Kaupo Lepasepp ja Mario Sõrm Saunumi tegevjuhi ja juhatuse liikme Henri Lindali ning advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat Kätlin Krisakuga Saunumi näitel, mida teha, kui oled alustav ettevõte ja soovid raha kaasata. Enne Saunumi IPOt oli First Northi turul üks Eesti ettevõtja. Nüüdseks on neid juba kuus ning huvi aina kasvab. Kapitali kaasamine ja kalitaliturgudele sisenemise küsimustes annab Sorainenis nõu Kätlin Krisaki juhitud finants- ja kindlustusõiguse tiim.

Nov 25

46 min 37 sec

Seekordses „Soraineni sageduse“ saates rääkisid advokaadibüroo Sorainen finants- ja ühinguõiguslike vaidluste valdkonna juht Triin Toom ja kohtuadvokaat Albert Linntam osanikevaheliste tülide põhjustest ning sellest, kuidas vaidlusi ära hoida ning – kui ära hoida ei õnnestu – kuidas vaidlusest edukalt välja tulla. Saadet juhtisid Soraneni partner Kaupo Lepasepp ja advokaat Mario Sõrm. 

Oct 21

49 min 14 sec

„Soraineni sageduse“ tarkusekuu saates küsisid saatejuhid Mario Sõrm ja Kaupo Lepasepp   juuratudengitelt Katariina Kuumalt ja Karl Joonas Kendlalt, kuidas neil õnnestub õpinguid tööga ühendada, mille järgi nad tööandja- ja karjäärivalikuid teevad, mis on tudengites stressi tekitav FOMO ja mida peaksid tööandjad tegema, et noortele sobivat töökohta luua. 

Sep 23

44 min 43 sec

„Soraineni sageduse“ kunstiinvesteeringute teemalises saates vestlesid Kadi-Ell Tähiste ja Kärt Anna Maire Kelder saatejuhtide Mario Sõrme ja Kaupo Lepasepaga enim võltsitud kunstnike edetabelist, markantsematest võltsingunäidetest, kunsti investeerimisega seotud õigusküsimustest ja kunsti soetamisest. Sorainen tegeleb IP õiguse ning kunsti ja filminduse küsimustega süvitsi. Õigusnõu neis küsimustes annab nõunik Kärt Anna Maire Kelderi ja partner Kaupo Lepasepa juhitud tiim.

Aug 26

46 min 15 sec

Kohalike omavalitsuste valimiste eel arutlesid saatejuhid Mario Sõrm ja Kaupo Lepasepp  Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni liikme Heiki Sibulaga, milline on Eesti poliitkultuur praegu ning mida saaks paremaks teha.   

Jul 30

47 min 38 sec

Saatejuhid Mario Sõrm ja Kaupo Lepasepp arutlesid seekordses „Soraineni sageduse“ saates vandeadvokaat Paul Künnapi ja Sunly asutaja ning taastuvenergia investori  Martin Kruusiga, miks megaprojekte Eestis küll planeeritakse ja algatatakse, kuid paraku oleme juba aastaid olukorras, kus ükski suur idee teostuseni ei jõua. Miks see nii on ja mida tuleks muuta? 

Jun 25

47 min 17 sec

Saatejuhid Mario Sõrm ja Kaupo Lepasepp arutlesid seekordses „Soraineni sageduse“ saates advokaat Sandra Mikli ja Siseministeeriumi nõuniku Silver Soopiga, mis plaanid on riigil välisinvesteeringute taustakontrolli seadusega ning kas välisinvesteeringud on Eestisse oodatud või hakkab kavandatav seadus neid oluliselt piirama.

May 27

53 min 58 sec

Saatejuhid Mario Sõrm ja Kaupo Lepasepp arutlevad seekordses „Soraineni sageduse“ saates  maksuadvokaatide Kaido Künnapase ja Tanel Molokiga, kuidas Eesti võiks rahvusvahelises maksukonkurentsis rohkem võita, et mitte jääda teise või lausa kolmanda ešeloni riikide hulka. Mitmeski mõttes sõrgime praegu Läti ja Leedu sabas.

Apr 29

45 min 14 sec

„Soraineni sageduse" saatejuhid Mario Sõrm ja Kaupo Lepasepp arutlesid Soraineni partneri Karin Madissoni ja psühholoog Mare Porgiga järgmiste küsimuste üle: Kas maailm on muutunud igaveseks või on see ainult näiline? Mida saavad juhid teha, et oma tiimi kriisiajal kaitsta ja kuidas seejuures ise terveks jääda? Mis on tarkuseterad, mida juhid peaksid aastast 2020 tänasesse päeva kaasa võtma?

Mar 25

36 min 29 sec

Vastupidiselt levinud kuvandile militaarvaldkonnast kui autoritaarse juhtimiskultuuri pesast on viimase kümnendi trendisõna militaarmaailmas hoopis disainjuhtimine, räägib kolonelleitnant Janno Märk saates „Soraineni sagedus“. See tähendab, et juhtimine ei toimu pelgalt käsklustena ülevalt alla, vaid luuakse tingimused diskussiooniks erinevate tasandite vahel: kui esialgne plaan ei ole täielikult rakendatav, annab alluv selle kohta ülespoole tagasisidet ning vajadusel defineeritakse probleem uuesti ja leitakse uus lahendus. Eesti Vabariigi 103. aastapäeva kiiluvees arutlesid „Soraineni sageduse" saatejuhid Mario Sõrm ja Kaupo Lepasepp kolonelleitnant Janno Märkiga militaar- ja tsiviiljuhtimise erinevuste ja sarnasuste ning militaarjuhtimise oleviku ja tuleviku stsenaariumide üle. 

Feb 26

48 min 40 sec

"Soraineni sageduse" saatejuht Mario Sõrm ja majanduskuritegevuse ennetuse eestkõneleja Soraineni vandeadvokaat ja partner Norman Aas arutlesid  era- ja avalikus sektoris töötamise erinevuste üle ning jagasid näpunäiteid, kuidas korruptsiooni ettevõttes ära tunda ja ennetada.  

Jan 28

46 min 13 sec

„Soraineni sagedus” on advokaadibüroo Sorainen podcast, kus juristid Oliver Ämarik ja Mario Sõrm intervjueerivad põnevaid saatekülalisi. Sel korral olid neil külas Eesti fintech'i Montonio Finance tegevjuht Markus Lember ja vandeadvokaat Lauri Liivat, kes on Soraineni idufirmade nõustamise valdkonna ekspert.

Dec 2020

54 min 57 sec

„Soraineni sagedus” on advokaadibüroo Sorainen podcast, kus juristid Oliver Ämarik ja Mario Sõrm intervjueerivad põnevaid saatekülalisi. Sel korral olid neil külas geeniteadlane Lili Milani ja vandeadvokaat Lise-Lotte Lääne, kes juhib Sorainenis meditsiini- ja tervishoiu valdkonda.

Nov 2020

1 hr 5 min

„Soraineni sagedus” on advokaadibüroo Sorainen podcast, kus juristid Oliver Ämarik ja Mario Sõrm intervjueerivad põnevaid saatekülalisi. Sel korral oli neil vestluskaaslaseks advokaadibüroo Sorainen asutaja ja vanempartner Aku Sorainen.

Nov 2020

1 hr 2 min

Advokaadibüroo Sorainen podcast „Soraineni sagedus” võtab oma uusimas saates vaatluse alla Eesti demokraatia olukorra praegusel kriisiajal. Räägitakse ka erakondade rahastamisest ja põhjalikumalt võetakse vaatluse alla vandeadvokaat Allar Jõksi tegemised.

Nov 2020

52 min 12 sec

Esitab vandeadvokaat Kaido Künnapas 13. oktoobril toimunud Soraineni tööõiguse veebiseminaril. Käsitluse all on aktuaalsed töötamisega seotud maksuteemad: töövahendid, kodukontor, töömoraali ja tervise säilitajad, vaktsineerimine, testid ja ajutine töötamine välismaal.

Oct 2020

22 min 58 sec

Esitab partner Karin Madisson 13. oktoobril toimunud Soraineni tööõiguse veebiseminaril. Käsitletud teemad: kaugtöö ja töö kodukontoris, tingimuste kokkuleppimine, töökeskkonna riskide hindamine, tööandja ja töötaja vastutus.

Oct 2020

32 min 4 sec

Esitab jurist Nils-Gregory Aer 13. oktoobril toimunud Soraineni tööõiguse veebiseminaril. Käsitletavad teemad on tööampsude lubamine, alampalga külmutamine, haiguspäevade hüvitamine, palgatoetuste lõppemise tagajärjed.

Oct 2020

7 min 51 sec

Meie nõunik Pirkko-Liis Harkmaa rääkis meie tööõiguse veebiseminaril, kuidas korraldada tööelu COVID-19 ajal. Pirkko ettekanne katab teemad nagu:töökeskkonna riskide hindamine;meetmed riskide vähendamiseks;töötajate terviseandmete töötlemine (töötajate kraadimine, kontaktsete kaardistamine, sümptomitest ja diagnoosist teavitamine);tegutsemine positiivse testitulemuse saamise korral.Esinemine toimus Soraineni COVID-19  webinari raames.

Oct 2020

17 min 34 sec