Rozmowy odkodowane

Tomasz Kot

Witaj w “Rozmowach Odkodowanych” - podcaście dla ludzi zainteresowanych IT! Raz w miesiącu, w trakcie około godzinnych spotkań, będę rozmawiał z gośćmi, którzy są doświadczonymi praktykami i pasjonatami, a do tego chętnie dzielą się zdobytą wiedzą. Dzięki nim poznasz od kuchni działalność organizacji IT, co umożliwi Ci lepsze zrozumienie branży. Dowiesz się także, jak smakuje sukces oraz jak wyciągać wnioski z porażek. Podcastu "Rozmowy Odkodowane" możesz słuchać za darmo na platformach Apple Podcasts i Spotify oraz we wszystkich dobrych aplikacjach podcastowych. Będzie on dostępny również na stronie podcast.billennium.pl, gdzie dodatkowo znajdziesz przydatne materiały i podsumowanie rozmów.

#0 Trailer
Trailer 1 min 8 sec

All Episodes

Problem pojawiający się nie tylko w IT, ale w IT wyjątkowo dotkliwy. Przed szybki wzrost firm IT, często dochodzi do wyciągania liderów z tłumu, a takie działanie bez odpowiedniego przygotowania kończy się katastrofą zarówno dla nowego lidera, jak i jego zespołu.

Nov 26

29 min 1 sec

Pojawianie się zdefiniowanych wartości to zauważalny trend wśród polskich firm technologicznych. Wywodzi się on ze zrozumienia jak ważna dla organizacji jest spójna kultura organizacyjna. I o kulturze organizacyjnej właśnie będę rozmawiał z człowiekiem, który od ponad 18 lat buduje kulturę organizacyjną w firmie technologicznej. Gościem dzisiejszego odcinka jest Bartosz Łopiński - prezes, dyrektor generalny firmy Billennium od początku jej istnienia.

Sep 23

38 min 10 sec

W tym odcinku odkryjemy jaka odpowiedzialność ciąży na osobach zarządzających w firmach technologicznych. Jest to zarazem ostatni odcinek cyklu tygrysa, bo ostatnia literka akronimu TIGER to "r" - responsibility, czyli właśnie odpowiedzialność. Gościem odcinka jest Paweł Ćwieka - dyrektor działu delivery oraz członek zarządu.

Aug 26

46 min 41 sec

Sponsorem dzisiejszego odcinka jest literka "E", która jest czwartą literą w akronimie TIGER i odpowiada za kolejną wartość jaką wyznajemy w Billennium, a konkretnie Energię. Będziemy mówić o energii, którą wielu specjalistów IT wykorzystuje również po godzinach pracy występując na konferencjach, grupach społecznościowych, pisząc teksty do blogów. Dzieląc się swoją specjalistyczną wiedzą oddają dużo energii od siebie, ale również czerpią tę energię od odbiorców przygotowanych treści. Gościem audycji jest Rafał Hryniewski - prelegent, blogger, trener. W społeczności znany jako lider Białostockiej grupy .NET, założyciel Microsoft Azure User Group Polska w Białymstoku, współorganizator konferencji Programistok, a także prelegent na wielu branżowych konferencjach jak 4developers, C_tech, dynamIT I innych. Ja sam poznałem Rafała właśnie dzięki jego wystąpieniom parę lat temu, a dzisiaj jest nam dane razem pracować dla Billennium - zresztą o tej historii też trochę opowiemy.

Jul 22

1 hr 2 min

Kolejny, już trzeci odcinek Cyklu Tygrysa – całkowicie powiązany z trzecią literką akronimu TIGER – „g” od angielskiego Growth czyli rozwój. I o rozwoju rozmawiam z Anką Gołębiowską. Anka doświadczenie budowała pracując oraz zarządzając działami HR i rekrutacji, jest trenerem umiejętności miękkich, a od ponad roku w Billennium pełni rolę szefa działu szkoleń i rozwoju. Osobiście Ankę znam ponad 8 lat i wielokrotnie dyskutowaliśmy o tym jak motywować, planować i działać na rzecz rozwoju pracownika.

Jun 24

35 min 27 sec

Kontynuujemy "Cykl Tygrysa" biorąc na tapet kolejną wartość jaką jest Innowacyjność. Thomas Edison powiedział “Wartość pomysłu znajduje się w jego użyciu” i właśnie o tym, jak od pomysłu przejść do użycia, mówią nam mistrzowie innowacji. Niewątpliwie jednym z ekspertów w tej dziedzinie jest gość tego odcinka.O innowacjach w IT rozmawiam z Andrzejem Patyrą – Head of Innovation. Doświadczenie Andrzeja jest bardzo szerokie: był Product Ownerem, Project Managerem, Enterpreneurem, Agile Coachem – ilość ról jakie piastował w swojej przygodzie z IT gwarantuje doskonałą zawartość merytoryczną odcinka!

May 21

1 hr 37 min

Zaufanie jest pierwszą z wartości, która zacznie "cykl tygrysa" w naszych rozmowach. Gościmy Łukasza Adamskiego - speca od komunikacji, feedbacku i budowania zespołów.

Apr 20

46 min 42 sec

Posłuchaj tego trailera, żeby dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać po audycji Rozmowy Odkodowane

Apr 15

1 min 8 sec