Single podCask

Pavel Ungr, RumRock

První český podcast o lásce k rumu. Novinky, zajímavosti, rozhovory a informace o výrobě rumu. To je rumový podcast Simple podCask. Přináší vám rumový online magazín RumRock.

RumRock: Single podCask trailer
Trailer 1 min 22 sec

All Episodes

Dneska jsem se zamyslel nad tím, co by v rumové komunitě šlo dělat jinak. Můžete souhlasit nebo nesouhlasit, ale věřím že to poslouží minimálně jako zamyšlení. V podcastu zazní i rozvor s Vítem Šafářem z Hedonism Spirit z pražského Rumfestu 2021. Zmiňuji také rumové novinky na trhu: Albert Michler Single Cask 2002 Trinidad 18y plnění pro Rum CZ SK, Rumový kalendář 1423.dk, Rumový kalendář A. H. Riise, Rumový kalendář GWS, novou řadu SBS, nové nestařené rumy od UPB a spoustu dalšího. Příjemný poslech!

Nov 7

39 min 38 sec

Vítám vás u šestého rumového podcastu Single podCask. V dnešním podcastu se věnujeme novému nařízení EU 2019/787 a o tom jak to změní pojmenovávání rumů 2019/787.

May 25

10 min 51 sec

Dneska vám společně s Martinem Trávníčkem představuji agricole rumy. Do podcastu jsme pozval i svého kamaráda a fanouška agricole rumů Martina Trávníčka a povídáme si spolu o jeho osobním příběhu i jeho oblíbených agricole rumech. Zmiňuji také rumové novinky na trhu: Naga rumy, Mhoba rumy, novou řadu SBS nové rumy od Worthy Parku a spoustu dalšího. Příjemný poslech!

Apr 25

39 min 39 sec

Dneska jsem se krátce zamyslel investicemi do rumu a správným uvažováním nad nimi. Do podcastu jsme pozval i svého kolegu a kamaráda Jirku Nallera a povídáme si spolu o jeho osobním příběhu i rumu Black Tot Last Consigment (recenze zde) Zmiňuji také rumové novinky na trhu: Bumbu Cream Haitské rumy, nové od Foursquare a spoustu dalšího.

Mar 21

46 min 7 sec

Dneska jsem se krátce zamyslel vzděláváním v rumu a jeho pravém smyslu.  V podcastu zmiňuji nový podcast RUMění Lucie Hlaváčové. Zmiňuji také rumové novinky na trhu: Bumbu Cream Nový rum od Fouresquare Sasafras Nový Ron Esclavo XO overproof Rumy kapely Kiss Nové rumy od Dictadoru Nové single casky od Alberta Michlera

Feb 8

25 min 48 sec

Dneska jsem se krátce zamyslel nad degustacemi a jaký je jejich pravý smysl. V podcastu zmiňuji tyto články, místa kde si můžete koupit degustační vzorky a bary: Co je to rumový kalendář od 1423.dk Rumový kalendář The Rum Cartel Rumové vzorky na Warehouse #1 Rumové vzorky na Alkohol.cz Degustační sady na Alkohol.cz Klub degustátorů na Alkohol.cz Rumový bar La Casa de la Havana Rumová bar Rumhouse Rumový bar Bugsy's Rumový bar Air Café Rumový bar Havana Restaurant Na závěr shrnují aktuální rumové novinky jako Appleton Hearts Collection. Endemic birds od Hampden Estate nebo single cask edici od Alberta Michlera a další.

Jan 2

26 min 6 sec

Vítám vás u prvního rumového podcastu Single podCask. V dnešním podcastu se o od našeho hosta Sámera Selbaka z Fénix Drinks dozvíte jak právně správně dělat vzorky rumu pro degustace a jak si je posílat mezi kamarády. Na závěr pár novinek z rumového světa. Příjemný poslech.

Nov 2020

20 min 50 sec

Rozhovory, novinky, postřehy a znalosti z rumového světa. Takový bude rumový podcast Single podCask.

Nov 2020

1 min 22 sec