Symbijóna

Lucie Symbijóna Bečková

Zaposlouchej se do sdílení o mužsko-ženských tématech, vědomé sexualitě, otevřené komunikaci, hranicích, menstruaci, dechu, józe, meditacích, biohackingu nebo tantře. "Otevřené diskuze a sdílení slovem je pro mně velmi přirozené. Jsem multipotenciálka, a proto je i tento podcast multitematický." říká Lucie, autorka podcastu. "Kladenie otázok je mojou vášňou. Od prírody som extrémne zvedavá. Pýtam sa, zaujímam sa, otvorene komunikujem na témy, ktoré sú zachádzajúce častokrát do veľkých hĺbok." odpovídá Katarína, spoluautorka podcastu, moderátorka.

All Episodes

Proč jsou ženy občas tak nepochopitelné, náladové, roztěkané a každou chvíli trochu jiné? Jsou totiž cyklické! Co to znamená, jak se to projevuje a proč by ses o tohle téma měl zajímat?  Ve zkratce: nejsou rozbité, ta proměnlivost je jejich přirozeností a ty díky zkoumání této proměnlivosti, jménem ženská cykličnost, získáš návod na ženy. Zaposlouchej se do dynamického, hravého, spontánního a informacemi nabitého sdílení Lucie Bečkové a Jana Vojtěchovského - bývalých partnerů, jimž znalost cykličnosti změnila život. A to tím nejlepším možným způsobem.

Oct 2020

43 min 40 sec

Yoni steaming, jóni sauna, "sauna na pipku", vaginální napařování - různé výrazy pro stejnou techniku - ženskou bylinnou napářku. Co to je, jak se provádí a proč by tě to, ženo, mělo zajímat? A muži, proč bys tento díl rozhodně neměl vynechat? Klikni a všechno se dozvíš v tomto krátkém, 20minutovém díle. 

Oct 2020

21 min 42 sec

Jsi PANNA, jsi MATKA, jsi ČARODĚJKA, jsi VĚDMA. Jsi cyklická žena, která má mnoho podob, tváří a fází - tyto čtyři však v sobě můžeš zavnímat velmi snadno a v neustále se opakujícím cyklu. Tvoří tvou ženskou cykličnost.  Podívej se na tyto své 4 vnitřní ženy ve spontánním plynutí intuitivního tance. Připravila jsem pro Tebe playlist, díky kterému se do této "taneční meditace" můžeš naplno odevzdat a zkoumat svůj vnitřní svět. Jedna věc je totiž o cykličnosti poslouchat, druhá pak ji začít sledovat u sebe. A právě tento tanec může být tvým odrazovým můstkem. Celá meditace ti nezabere ani hodinu, ale může tvůj život obrátit o 360° - k lepšímu! PLAYLIST NA SPOTIFY NAJDEŠ ZDE

Oct 2020

14 min 12 sec

Proč jsme každý týden tak trošku jiné? Jak souvisí roční období s životem v ženském těle? Proč jsem si mnoho let myslela, že jsem naprosto rozbitá? A jak ti může můj příběh pomoci na tvé vlastní cestě k celistvosti, spokojenosti, radosti a šťavnatosti? Právě o tom je tento podcast. Podíváme se spolu na fenomén ženské cykličnosti - jednu z nejklíčovějších informací, kterou nám ve škole nedali. Žena je velmi proměnlivá, to všichni víme. Tyto změny jsou však cyklické - neustále se opakují. Stejně jako třeba roční období nebo fáze měsíce. Proto, když se na tuto cykličnost podíváme blíže, můžeme pochopit ženy. Nebo se jim alespoň trochu přiblížit a jejich proměnlivost si začít užívat. Každá fáze má totiž nejen své vykřičníky, ale také, a to hlavně - své obrovské dary. Ženská cykličnost je obrovský dar, který byl dán každé ženě. Opravdovým darem se ale stává až ve chvíli, kdy jí žena dá pozornost, uzří ji, přijme ji do svého života a začne žít v souladu s ní. V souladu se svou ženskou cykličností, se svou jóni, se svým ženstvím.

Oct 2020

1 hr 8 min

Bonusový díl "O MENSTRUACI PRO MUŽE" se speciálním hostem Janem Vojtěchovským.  Honza se věnuje holistickému přístupu k životu, studuje a předává biohacking, vaří to nejúžasnější jídlo na světě a hlavně - je fascinován člověkem, životem a ženským světěm. Co si, jako muž, myslí o menstruaci? Jak se dívá na sex v tomto období? Co by poradil mužům, jejichž ženy pravidelně prožívají menstruaci v bolestech?  Honza je můj velmi blízký přítel, se kterým jsem strávila pár let i v partnerství. Byl u toho, když jsem se v menstruačních křečích hodiny svíjela na podlaze v koupelně, omdlévala, plakala, křičela, proklínala svět, své tělo a celé ženství. Sbíral mi byliny, chystal teplé obklady, volal mi sanitku. Nechápal to, byl zděšený, ale byl tam pro mě. Společně jsme zkoumali nejen různé přístupy, metody a hacky menstruačních bolestí, ale také ženskou cykličnost, otevřenou komunikaci či partnerské rituály. Nyní se setkáváme po pár letech, abychom své prožitky a zkušenosti sdíleli s vámi. Chceme vás povzbudit. Chceme vás inspirovat. Chceme vám být oporou. Protože věříme, že to, čím jsme si prošli, si zaslouží být sdíleno a může vám pomoci na cestě seberozvoje, sebelásky, kvalitních a láskyplných vztahů a celkově - kvalitního a láskyplného života.

Oct 2020

41 min 13 sec

Dle mnoha přírodních národů a nejen východních kultur či náboženských systémů je (menstruační) krev posvátnou tekutinou, podobně jako sperma, moč, pot, mateřské mléko nebo lymfa. Až poměrně donedávna mě to vůbec nenapadlo. Pak se ke mě začaly dostávat zprávy o tom, že menstruační krev je velmi výživná a dají se s ní zalévat květiny. Nebo vyrábět vlastní tělovou kosmetiku. Nebo malovat obrazy. Nebo ji dokonce pít. Co všechno už jsem s menstruační krví zkusila a jaké to mělo na můj život dopady? Dozvíš se v tomto díle.

Sep 2020

35 min 57 sec

Svobodná - bezvložková - volná menstruace, při které žena používá minimum nebo žádné menstruační pomůcky. Umí totiž naslouchat potřebám svého těla podobně jako při potřebě dojít si na toaletu vyprázdnit močový měchýř nebo střeva. "Když jsem o tom poprvé slyšela, smála jsem se. Přišlo mi to jako šílené sci-fi. Zpětně se teď směju nad tím, jak jsem se tomu mohla smát. Změnilo mi to život a to tím nejlepším možným způsobem." V tomto díle s Tebou posdílím nejen svůj příběh, ale také praktické tipy, jak svobodnou menstruaci začít praktikovat.

Sep 2020

39 min 54 sec

O čem je tento podcast? Co znamená slovo "symbijóna"? Čemu se věnuje Lucie a kdo je Katarína? Na co se můžeš těšit? To vše se dozvíš právě v tomto krátkém úvodním díle.

Sep 2020

19 min 59 sec