CityChurch Pezinok Podcast

CityChurch Pezinok

Vitajte v Podcaste CityChurch Pezinok. Sme spoločenstvom ľudí, ktorí túžia budovať zrozumiteľnú cirkev, ktorá spája ľudí s Bohom a je domovom pre všetkých, ktorí nemajú radi cirkvi.

All Episodes

Vďaka vašim otázkam sme sa v poslednom dieli dozvedeli, či Roman stretol v rezervácii mexický drogový kartel, ako sa indiáni vysporiadali s covidom a či sa niekam chystá do budúcna opäť na misiu. Užívajte si tento naložený diel! The post #36 Sedem rokov medzi indiánmi – QnA appeared first on CityChurch Pezinok.

Nov 23

45 min 53 sec

V treťom dieli podcastu s Romanom, kde sa rozprávame o jeho životnej etape v USA na misii v indiánskej rezervácii sa dozviete, či si kvôli indiánom nechal zmeniť svoj imidž, ako sa povie po lakotsky "pes", ako stret kultúr znášala jeho rodina a čo malo na jeho misii najväčší zmysel. The post #35 Keď sa stretne slovenská a indiánska kultúra appeared first on CityChurch Pezinok.

Nov 16

35 min 41 sec

Život v indiánskej rezervácii je naozaj pestrý, plný prekvapení a hlavne výrazne odlišný od toho, čo bežný Slovák pozná. Ako to v indiánskej rezervácii funguje a vyzerá, a ako vlastne vznikli takéto rezervácie? Nie len o tom nám v tejto epizóde porozprával Roman Hawran Lacho. The post #34 Ako som žil a pracoval medzi indiánmi appeared first on CityChurch Pezinok.

Nov 9

39 min 39 sec

Ako sa dostane chalan z bratislavskej Vrakune do indiánskej rezervácie v Južnej Dakote? Sú naše romantické predstavy o indiánoch reálne? Rozprávame sa s Romanom Lachom o jeho 7 ročnej misii medzi americkými indiánmi. The post #33 Z Vrakune do indiánskej rezervácie appeared first on CityChurch Pezinok.

Nov 2

32 min 32 sec

V závere série AŽ NA DNO sme sa venovali otázkam, ktoré ste nám poslali. Takže okrem iného sa dozviete aj to,  ako sa Laura dostala k robeniu prednášok na školách, na ktorej škole bolo zatiaľ najlepšie a prečo má stále svoju terapeutku. The post #32 Až na dno – QnA appeared first on CityChurch Pezinok.

Oct 26

31 min 34 sec

V treťom pokračovaní série sme sa s Laurou rozprávali na praktickú nôtu. Čo viem robiť ja sám ak sa ma téma spoluzávislosti týka priamo? A čo viem urobiť ak mám v okolí človeka, ktorý s týmto problémom zápasí? Čo ak je naozaj načase to riešiť? Dozviete sa aj to, čo sa môže stať, ak sa tento problém odsunie bokom a či sú spoluzávislí viac otvorení duchovným veciam. The post #31 Je načase to riešiť appeared first on CityChurch Pezinok.

Oct 19

29 min 59 sec

Laura nám v pokračovaní série AŽ NA DNO veľmi úprimne hovorí o tom, ako sa okolnosti jej života vyvíjali ďalej, ako ju ovplyvnila smrť mamy a ako sa jej podarilo oslobodiť od spoluzávislosti. Akú rolu v tom všetkom zohráva odpustenie? Vypočujte si jej silný príbeh a zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi. The post #30 Sloboda od spoluzávislosti appeared first on CityChurch Pezinok.

Oct 12

30 min 57 sec

V novej októbrovej sérií sme si do podcastu pozvali Lauru, ktorá sa venuje najmä preventívnym prednáškam na školách, kde rozpráva na tému "spoluzávislosť", ku ktorej má blízko vďaka svojmu príbehu. Kde to všetko začalo a čím všetkým si počas detstva a tínedžerských rokov prešla sa dozviete v najnovšej epizóde. The post #29 Kde to všetko začalo appeared first on CityChurch Pezinok.

Oct 5

32 min 49 sec

V záverečnej epizóde tejto série sa dozviete aj to, čím nás Cesta hrdinov SNP naozaj obohatila, čo nám vzala, či nám vôbec aj chýbala rodina, prečo Tomimu po návrate domov vadí hluk a čo je liekom na uponáhľanú dobu. Vypočujte si a nechajte sa inšpirovať. The post #28 Čím nás Cesta SNP obohatila a čo nám vzala? appeared first on CityChurch Pezinok.

Sep 28

32 min 38 sec

V tretej časti série o prechode Cesty hrdinov SNP sa od Tomi dozviete aj to, ako a kde sa sprchovali, čo bol najhorší zážitok, ako úspešne vykonať v lese veľkú potrebu a ako sa vysporiadať s nepríjemnými otlakmi na nohách. The post #27 Problémy, starosti a radosti na Ceste SNP appeared first on CityChurch Pezinok.

Sep 21

43 min 22 sec

Mesiac v divočine dá zabrať a uberie nám z komfortu, na aký sme zvyknutí. V druhom dieli sme sa bavili o rôznych turistických nástrahách, ktoré chalani zažili aj nezažili, ako napríklad medvede, zdravotné problémy či iné prekvapenia. Takisto aj o tom, ako vyzerá taký bežný deň turistu na Ceste hrdinov SNP, samozrejme okrem kráčania. The post #26 Čo nás na SNPéčke potrápilo a čo sme okrem kráčania robili? appeared first on CityChurch Pezinok.

Sep 14

33 min 35 sec

S novou sezónou štartujeme aj novú sériu, kde sme spovedali Tomiho ako toto leto prešiel "červenou" naprieč Slovenskom takmer 800 km. V prvej epizóde sa najmä dozviete ako sa pripraviť a na čo nezabudnúť, prípadne čoho sa vystríhať. The post #25 Prečo som sa vybral na SNPéčku a aká bola príprava? appeared first on CityChurch Pezinok.

Sep 7

36 min 9 sec

Na posledný diel série sme si pripravili vaše otázky a odpovede našich hostí Jožiho a Marušky o všetkom možnom: fyzická príťažlivosť, staré zranenia, napomínanie a mnoho iného. The post #24 Láska, chodenie, manželstvo – QnA appeared first on CityChurch Pezinok.

May 18

47 min 5 sec

Kedy je najlepšie mať deti? Ako vychádzať so svokrou? A čo robiť aby moje dieťa poslúchalo a zároveň som bol jeho kamarát? O tomto, ale aj mnohom inom sme sa bavili s našim hosťujúcim manželským párom. The post #23 O rodičoch a deťoch appeared first on CityChurch Pezinok.

May 11

54 min 24 sec

Dnešná doba ponúka veľa možností, ako si zariadiť život s partnerom. Je na to ale nejaký univerzálny kľúč? S Jožkom a Maruškou sme sa rozprávali aj o tomto a mnohom inom, nabitá epizóda čaká na vypočutie. The post #22 Zdravé a fungujúce manželstvo – dá sa to? appeared first on CityChurch Pezinok.

May 4

43 min 45 sec

V úvode série sa s Jožkom a Maruškou rozprávame o tom čo je to láska (a čo nie), či existuje ten/tá pravý/pravá, čo robiť ak som stále sám/sama a či si neskúsiť pred svadbou spoločné bývanie. The post #21 O čom je dnes chodenie? appeared first on CityChurch Pezinok.

Apr 27

43 min 32 sec

V poslednej epizóde série o Hoaxoch, dezinformáciách a konšpiráciách Robči s Tomim filozofujú nad otázkami typu "existuje vôbec niečo také ako univerzálna pravda?" či  "je pravda relatívna alebo absolútna?" Ako to teda celé je? Má každý z nás svoju pravdu? The post #20 Pravda verzus klamstvo appeared first on CityChurch Pezinok.

Apr 20

56 min 26 sec

V tretej epizóde zo série o Hoaxoch, dezinformáciách a konšpiráciách sa spolu s Robčim pokúšame dať zopár cenných rád k tomu, ako rozlíšiť pravdu od nepravdy. Žijeme v dobe, kedy je táto zručnosť nesmierne dôležitá. Vypočujte si túto epizódu a osvojte si základné princípy kritického myslenia a spôsobov posudzovania informácií. The post #19 Ako sa v tom všetkom vyznať? appeared first on CityChurch Pezinok.

Apr 13

52 min 57 sec

V dnešnej epizóde zo série Hoaxy, dezinformácie a konšpirácie si spolu s Robčim odpovieme na základnú otázku, ktorá možno trápi mnohých z nás: "Prečo vlastne ľudia veria hoaxom, dezinformáciám či konšpiráciám?" Prečo vlastne tak ľahko prijímame nepravdy? Vypočujte si dnešnú epizódu nášho podcastu a ak vás zaujme pomôžte nám šíriť ju ďalej. The post #18 Prečo ľudia veria hoaxom? appeared first on CityChurch Pezinok.

Apr 6

48 min 14 sec

V prvej epizóde série o hoaxoch, dezinformáciách a konšpiráciách sa Tomi rozpráva s Robčim o význame týchto slov, ktoré sa poslednú dobu stali dennou súčasťou nášho slovníka. Čo to je hoax? A čo to je dezinformácia? A ako žiť vo svete presýtenom informáciami, ktoré sa na nás tlačia zo všetkých strán? Aj na tieto otázky sa dozviete odpoveď v tejto epizóde. The post #17 Žijeme v informačnom chaose? appeared first on CityChurch Pezinok.

Mar 30

49 min 35 sec

Na záver tejto série sme si vybrali pomerne ťažkú tému, no v tomto pandemickom období, kedy nám na Slovensku umiera takmer 100 ľudí denne, je podľa nás dôležité aj do tejto tmavej oblasti vniesť trochu svetla a nádeje a to najmä po praktickej stránke. Nech vám padne na úžitok! Príjemné počúvanie. The post #16 Ako sa vyrovnať so smrťou? appeared first on CityChurch Pezinok.

Mar 23

39 min 12 sec

Každý z nás si ho zažil a každý z nás sa s ním musel nejako vysporiadať - stres. Či už v škole alebo v práci alebo kdekoľvek inde. Ako nám tieto školské a pracovné stresy vplývajú na naše zdravie a aké môžu mať následky a súvisiace problémy sme sa bavili v tejto epizóde opäť s našou psychologičkou Táničkou. The post #15 Škola, práca a stres náš každodenný appeared first on CityChurch Pezinok.

Mar 16

38 min 29 sec

O zhoršenom duševnom zdraví u populácie v súvislosti s pandémiou sa za posledné mesiace toho veľa hovorilo. Preto sme si kládli otázky ako z toho von a čím si môžeme pomôcť. Nech sa páči, ďalší bohatý diel na počúvanie. The post #14 Duševné zdravie a pandémia appeared first on CityChurch Pezinok.

Mar 9

40 min 49 sec

Týmto dielom štartujeme sériu o duševnom zdraví, kde sme si pozvali Táničku Čorbovú, ktorá je psychologička a ktorá nám porozprávala samé zaujímavé veci. Napríklad aj o tom, prečo je čoraz viac psychiatrických pacientov, ako zistiť či sa to týka aj mňa a čo robiť, aby som si zachoval zdravú myseľ. The post #13 Prečo sa trápime čoraz viac? appeared first on CityChurch Pezinok.

Mar 2

43 min 23 sec

V poslednom dieli tejto série sme sa s Kikou bavili o tom, ako sa na sociálnych sieťach nesprávať, čo tam nepísať a pod. Nešetrili sme kritikou ani do vlastných radov a spomenuli sme aj to, kde má cirkev resp. kresťania v rámci sociálnych sietí priestor na zlepšenie. The post #12 Toto na sociálnych sieťach radšej nerobte appeared first on CityChurch Pezinok.

Feb 23

51 min 31 sec

V treťom diele tejto série sa Robči s Kikou rozprával o tom ako múdro používať sociálne siete. Dozvieš sa prečo neustále pozeráme do mobilu, koľko informácii vie spracovať tvoj mozog a čo je to FOMO a dopamínový detox. The post #11 Prečo stále scrollujeme? appeared first on CityChurch Pezinok.

Feb 16

51 min 14 sec

V druhom dieli série o sociálnych sieťach sme voľne nadviazali na tému sociálnych sietí a ich vplyvu na spoločnosť a okrem toho sme sa s Kikou bavili aj o niektorých aspektoch sociálnych sietí, vďaka ktorým je náš život v niečom jednoduchší a ktoré by si určite mal poznať. The post #10 V čom je náš život so sociálnymi sieťami lepší? appeared first on CityChurch Pezinok.

Feb 9

38 min 23 sec

Odštartovali sme novú sériu o sociálnych sieťach a v tejto prvej časti sme sa bavili s našou hosťkou Kikou o tom, v čom za posledných 10 rokov sociálne siete ovplyvnili spoločnosť a aké rôzne neduhy so sebou priniesli, o ktorých mnohí ani len nevedia. The post #9 Zničil Facebook spoločnosť? appeared first on CityChurch Pezinok.

Feb 2

41 min 26 sec

Čítať Bibliu nie je vždy jednoduché a často jej nerozumieme. V tejto časti podcastu sa Robči a Tomi rozprávajú nie len o tom, prečo čítať Bibliu ale dávajú aj praktické rady ako na to. The post #8 Prečo a ako čítať Bibliu? appeared first on CityChurch Pezinok.

Jan 26

58 min 16 sec

Biblia je plná príbehov, ktoré sa zdajú byť nereálne či tak trochu rozprávkové. Aby toho nebolo málo, v Biblii nachádzame aj pasáže, ktoré si jednoducho protirečia. Ako s tým celým narábať? A do akej miery Biblia skutočne opisuje historicko vedeckú realitu sveta? Aj o tom sa rozprávajú Robi a Tomi v tejto epizóde podcastu. The post #7 Nereálna, nevedecká a protirečivá Biblia appeared first on CityChurch Pezinok.

Jan 19

54 min 50 sec

Robči a Tomi pokračujú v debate druhou časťou série Biblia - rozprávky či realita? Dnes sa rozprávame aj o tom, prečo je vlastne Biblia zdroj poznania Boha a prečo veríme, že Biblia je Božie slovo. Vypočujte si aj prvú časť podcastu zo série o Biblii, ktorú nájdete v archíve. Ak považujete túto debatu za obohacujúcu, budeme radi ak ju budete zdieľať aj so svojimi priateľmi. The post #6 Je Biblia Božie slovo? appeared first on CityChurch Pezinok.

Jan 12

51 min 29 sec

Vitajte v roku 2021. V minulej sérii o cirkvi sme spomenuli Bibliu ako zdroj, z ktorého sme vychádzali. Čo je to vlastne Biblia? Z čoho sa skladá a kedy bola napísaná? A prečo sa niektoré knihy do Biblie nedostali? Dozviete sa v prvej časti novej sérii podcastu o Biblii. The post #5 Ako vznikla Biblia? appeared first on CityChurch Pezinok.

Jan 5

49 min 21 sec

Je tu štvrtá epizóda podcastu CityChurch Pezinok, v ktorej Robči a Tomi pokračujú v sérii NAČO CIRKEV? Na prítomnosť cirkvi v našej spoločnosti sme si už zvykli. Mnoho ľudí považuje cirkev skôr za príťaž, ako prínos. Načo je teda vlastne dobrá cirkev? Ak by cirkev náhle zmizla, všimol by si to niekto? The post #4 Načo je dobrá cirkev? appeared first on CityChurch Pezinok.

Dec 2020

37 min 38 sec

Je tu tretia epizóda podcastu CityChurch Pezinok, v ktorej Robči a Tomi pokračujú v sérii NAČO CIRKEV? Keď sa hovorí o cirkvi ľuďom veľmi často prídu na myseľ peniaze, rôzne škandály či túžba po kontrole a moci. Ako to teda je? Je to len o prachoch a škandáloch alebo je cirkev naozaj prínosom? The post #3 Cirkev – je to len o prachoch? appeared first on CityChurch Pezinok.

Dec 2020

46 min 32 sec

V druhej epizóde podcastu pokračuje Robo v rozhovore s Tomim na tému "NAČO CIRKEV?". Ako sme už hovorili v predošlej epizóde, cirkev nie je budova, ale je to komunita, sú to ľudia. Hovoriac o ľuďoch, kto si teda môže povedať, že je súčasťou cirkvi a kto nie? Čo sú kritériá, ktoré o tom rozhodujú? Aj na tieto otázky sa dozviete odpovede v dnešnej epizóde. The post #2 Ako nepatriť do cirkvi appeared first on CityChurch Pezinok.

Dec 2020

29 min 35 sec

V prvej epizóde podcastu sa Robo a Tomi rozprávajú na tému "Čo je to cirkev?" O cirkvi má každý z nás rôzne predstavy, ktoré sú často formované rôznymi či už osobnými skúsenosťami alebo všeobecne známymi pohľadmi. Je cirkev budova? Prečo by mala byť cirkev zrozumiteľná? Nech už máš na cirkev akýkoľvek pohľad pozývame ťa vypočuť si tento autentický rozhovor, v ktorom okrem iného pochopíš aj skutočný význam niektorých tradičných kresťanských fráz. The post #1 Kto sme + čo je cirkev? appeared first on CityChurch Pezinok.

Dec 2020

29 min 15 sec