Na Trojici vo dvojici

Jozef Verbovský

Podcast Na Trojici vo dvojici je seriál rozhovorov so známymi i neznámymi Prešovčanmi. Chcem Vás inšpirovať a ukázať, že aj východniar dokáže toho skutočne veľa. Som Jozef Verbovský.Páči sa Vám tvorba podcastu Na Trojici vo dvojici? Podporte ho ľubovoľnou sumou. Ďakujeme! https://paypal.me/pools/c/8yCkjhx4a9 See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Intro do podcastu
Trailer 35 sec

All Episodes

V dnešnej časti privítame herca a šéfa divadla Portál, ktoré sa celý svoj divadelný život venuje predstaveniam pre detského diváka. Dozviete sa napríklad to, čím je divadlo pre deti špecifické, či sa dokáže pri hrách inšpirovať situáciami z úplne bežného života, alebo aj viac o novej divadelnej hre ČÁRY MÁRY alebo záhada strateného prútika, ktorá bude mať svoju premiéru už túto sobotu. Príjemne sa usaďte, začíname. Predstavujeme Vám Lukáša Maťufku. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Nov 2

53 min 2 sec

V dnešnej časti podcastu budete počuť príbeh Prešovčana, ktorý na jednej zo sociálnych sietí vytvoril miesto laickej aj odbornej diskusie o dopravnej situácii nášho mesta. Facebooková stránka Dopravné návrhy PO je fórum, ktoré sa stalo zdrojom najrôznejších dopravných tém od parkovacej politiky, cyklistickej infraštruktúry až po návrhy na zmeny v odbočovacích pruhoch. Budeme sa rozprávať s jej administrátorom, ktorý svoje hobby pretavil na spôsob, ktorým môžu aj bežní obyvatelia zasahovať do fungovania dopravy, informovať sa a debatovať o nej, či rovno ju pripomienkovať. Veríme, že sa Vám bude tento diel páčiť. Predstavujeme Vám Tomáša Burgera. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Oct 26

47 min 46 sec

Vypočujte si zaujímavý príbeh mojej dnešnej hostky, ktorý Vás dostane zo zeme do vzduchu. A to doslova. Viac ako 17 rokov totiž prevádzkovala leteckú spoločnosť, so zameraním na súkromné lety pre biznismanov a slávne osobnosti - celebrity. Dnes sa venuje pokojnejšiemu povolaniu. Pomáha potenciálnym kupujúcim s výberom súkromného lietadla. Taký "bežný život". Čo poviete? Predstavujeme Vám Antóniu Lukačínovú. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Oct 19

50 min 2 sec

V dnešnej časti budete počuť príbeh jedného z top odborníkov nášho mesta na rumy a cigary a cez jeho rozprávanie Vám povieme viac o tom, ako si rum skutočne vychutnávať a čo všetko vieme jeho degustovaním v chuti nájsť. Pozvanie do nášho štúdia prijal človek, barman, ktorý sa v tejto oblasti pohybuje pomerne dlho a v problematike sa naozaj vyzná. Z rozhovoru sa dozviete napríklad aj to, čo by mal dostať konzument v podniku okrem pohárika kvalitného alkoholu, prečo ho práca, ktorú robí naozaj baví, ale aj to koľko pohárikov v sa dá ešte považovať za degustáciu 😊 Predstavujeme Vám Roberta Resmera. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Oct 12

43 min 23 sec

V dnešnej časti podcastu spoznáte programátora a dizajnéra, ktorý sa už niekoľko rokov venuje tvorbe mobilných hier. Dozviete sa to, ako sa z jednoduchého nápadu stáva hra, ktorú hrajú milióny ľudí po celom svete, či majú hry aj nejaký reálny prínos do života, no aj to, koľko dizajnérske štúdia na nich zarábajú. Predstavujeme Vám Juraja Andraščíka. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Oct 5

37 min 35 sec

V tejto časti podcastu, sme sa rozprávali s človekom, ktorý Vám prinesie unikátny pohľad na využívanie geotermálnej energie v našom regióne. Dozviete sa, akým spôsobom môžeme práve my prispieť k efektívnejšiemu využívaniu obnoviteľných zdrojov energie, aký je princíp výroby elektrickej energie prostredníctvom nájdeného geotermálneho prameňa so skutočne vysokým potenciálom a aký to bude mať dopad na životy nás všetkých. Predstavujeme Vám Michala Mašeka. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Sep 28

41 min 38 sec

Ak je Vám téma verejného priestoru, jeho unikátnosti alebo aj histórie blízka, tak túto časť si skutočne užijete. Rozprávali sme sa v ňom s grafickou dizajnérkou, ktorá pendluje medzi životom v reklamnej agentúre a mapovaním výnimočných miest nášho mesta prostredníctvom iniciatívy Ta take town. Okrem toho, aby toho nebolo skutočne málo, svoj voľný čas venuje reklamnému smogu, ktorý je v našom meste všadeprítomný no nielen z pohľadu poukazovania naň, ale aj predkladaniu riešení ako proti nemu bojovať. Predstavujeme Vám Kristínu Šebejovú. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Sep 21

41 min 51 sec

V najnovšom diele podcastu budete počuť životný príbeh jedného z najuznávanejších svetových rozhodcov, ktorý pískal v mnohých kľúčových futbalových zápasoch majstrovstiev sveta či ligy majstrov. Dozviete sa napríklad to, ako môže zranenie rozhodnúť o športovej budúcnosti, aké je ťažké si vybudovať rešpekt futbalistov doslova svetového kalibru, alebo aj to, čo všetko sa môže diať na zápase pri žltej či červenej karte. Predstavujeme Vám Ľuboša Micheľa. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Sep 14

47 min 38 sec

Dnešný hosť podcastu, rovnako ako my, už 25 rokov predstavuje rôzne zaujímavé osobnosti, mapuje dianie v našom regióne a v našom regionálnom mediánom priestore je pojem. Človek, ktorý svoju prácu novinára začínal počas krušných 90 rokov, prešiel si rôznymi témami a jeho srdcovkou (lebo to je také naše) sa stalo mapovanie hudobnej scény v Prešove. Predstavujeme vám novinára, scenáristu a textára Michala Franka a prajeme príjemné počúvanie. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Sep 7

51 min 8 sec

V dnešnej časti sa porozprávame s niekým, kto nás vezme do sveta IT. Je to Prešovčan, ktorý ako jeden zo zakladateľov úspešnej firmy pracuje na vývoji aplikácií, ktoré nám ostatným pomáhajú pri našich dennodenných činnostiach. Za všetky spomeňme napríklad appku, prostredníctvom ktorej sa vieme lepšie orientovať v spojoch mestskej hromadnej dopravy v našom meste. Predstavujeme Vám Mateja Lukáča. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Aug 31

44 min 14 sec

Rozhodli sme sa tento krát pre Vás pripraviť rozhovor s mladým, dynamickým a veľmi inšpiratívnym DJ, ktorému podávajú ruku slávni umelci a jeho tracky zaradzujú do svojich vystúpení. V dnešnej časti podcastu sa dozviete to, ako sa z chlapca z malého mesta stáva postupne DJ svetového formátu, ako prebieha kreatívny proces tvorby novej skladby alebo aj to, ako dokázal spojiť svetových umelcov pri tvorbe svojho albumu, ktorý uzrelo svetlo sveta len pred nejakým časom. Predstavujeme Vám Mira Dlugoša, alebo DJ Dlugosh. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Aug 17

44 min 1 sec

Ak sa Vás zaujíma história a tradície Prešova, tak tento diel bude pre Vás. Predstavíme Vám v ňom osobu, ktorá celý svoj život venuje Soľnobanskej čipke, pokladu nášho mesta. O tom, ako sa k tejto vášni dostala, o tradičnej prešovskej čipke a archeologickom objave na hlavnej v Prešove, sme sa rozprávali s Janou Frajkorovou - predsedom Soľnobanského čipkárskeho zväzu. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Aug 10

40 min 40 sec

Vypočujte si rozprávanie Prešovčanky rozprávanie o cestách, ktoré absolvovala o problémoch a nástrahách s ktorými sa musela vysporiadať, ale aj o tom, aký zmysel v tomto celom vlastne, ako humanitárna pracovníčka, vidí. Predstavujeme Vám humanitárnu pracovníčku a cestovateľku Lenku Blanárovú. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Aug 3

51 min 46 sec

V našom podcastovom štúdiu sme tentokrát privítali hostku, rodáčku z Prešova, ktorá je, okrem toho, že píše skvele knihy pre deti, súčasťou takéhoto tímu a spolu s kolegami pripravujú rôzne zaujímavé relácie. Vypočujte si jej rozprávanie aj o tom ako vznikajú televízne programy, kde sa odohrávajú príbehy z jej poviedok pre deti, ale aj o tom ako sa to všetko dá stihnúť v súbehu so starostlivosťou o rodinu. Predstavujeme Vám spisovateľku a šéfredaktorku Zuzanu Štelbaskú. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Jul 27

1 hr 3 min

Označujú ho za publicistu, producenta a kreatívneho konzultanta. A to aj je. No na druhej strane to je aj skvelý človek, ktorý častokrát vymieňa pohodlie a "vyložené nohy na gauči" za tvrdú drinu, cestovanie, neustálu aktivitu. Aby napredoval, tvoril, žil. Pre mnohých môže byť skutočnou inšpiráciou. Milosh Harajda. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Jul 20

53 min 20 sec

Pozvanie do nášho štúdia prijal distributér charitného časopisu Cesta. Vypočujte si rozprávanie nie len o ťažších častiach jeho života s ktorými sa mu vďaka pomoci iným podarilo vysporiadať, ale aj o tom ako sa mu dnes darí a ako vníma svoju prácu. Milí priatelia, predstavujeme Vám Dominika Ivaneka. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Jul 13

37 min 12 sec

Naše mesto v minulosti patrilo k mestám, kde to žilo aj čo sa týka módy a obliekania. Postupne to však začalo upadať. No aj súrodenci Jankivovci sú dôkazom toho, že tomu tak nemusí byť dlho. Vypočujte si rozhovor o tom, ako oživili techniku plisovania a v čom sú skutočne unikátni. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Jul 6

55 min 29 sec

V dnešnej časti si prídu na svoje hlavne ženy. Vypočujte si príbeh skvelého človeka, ktorý sa jedného dňa rozhodol venovať ženským účesom a dosiahol to, čo máloktorý kaderník. O tom prečo vníma kaderníctvo ako umenie, aké boli jeho začiatky a kde naberá inšpiráciu k práci. Predstavujeme Vám Igora Sedláka. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Jun 29

50 min 39 sec

Každé jedno slovo Prezidentky SR je ostro sledované nielen mediálnou, ale najmä širokou verejnosťou. Miesto pre chyby preto niet. Vedeli ste, že na jej komunikáciu dohliada Prešovčan? Vypočujte si jeho fascinujúci príbeh cesty od kampane pre bratislavského primátora až do prezidentského paláca. Predstavujeme Vám Martina Burgra. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Jun 22

52 min 44 sec

Spoločnosť CANOR. Prešovčania, ktorí vyvíjajú a predávajú špičkovú audiotechniku, ktorá si nachádza uplatnenie po celom svete. Vypočujte si skvelý a inšpiratívny rozhovor jedného z jej majiteľov nie len o začiatkoch firmy, o tom prečo sa ich prvý produkt volal tak ako sa volal, ale aj o tom čo vníma ako cieľ svojej činnosti. Predstavujeme Vám Jána Košča. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Jun 15

40 min 57 sec

Každý, kto má rád autá určite vie, čo je Rallye. Závodný špeciál sa rúti takmer dvesto kilometrovou rýchlosťou po ceste na ktorú by sa mnohí z nás nepustili ani päťdesiatkou. K nášmu mestu neodmysliteľne patrí človek, ktorého meno je, dá sa povedať, synonymom tohto zaujímavého autošportu. Predstavujeme Vám Igora Drotára. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Jun 8

46 min 58 sec

Víno. Nápoj, ktorý pozná snáď každý z nás, no aj napriek tomu vieme o ňom skutočne málo. Vypočujte si preto rozhovor so someliérom, ktorý mám predstaví všetky tajomstvá tohto nápoja kráľov. Predstavujeme Vám Michala Kriša. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Jun 1

47 min 41 sec

Zrejme každý z nás si uvedomuje, že primátor si vzhľadom ku povahe svojej práce, nemôže dovoliť šoférovať služobné auto sám. Potrebuje preto človeka, ktorý ho bezpečne a rýchlo dovezie na miesto určenia. Práca osobného vodiča primátorov je preto najmä o profesionalite a dôvere. Spoznajte prácu jedného z nich. Predstavujeme Vám Františka Nakatu. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

May 25

43 min 54 sec

Montessori prístup v pedagogike je stále pre mnohých zahalený rúškom tajomstva. Mnohí o ňom niečo počuli, no pre viacerých je stále jednou veľkou neznámou. Dnešná hostka podcastu sa tomuto prístupu venuje už viac ako 25 rokov a so svojou škôlkou a vznikajúcou školou má výnimočné výsledky. Predstavujem Vám Martu Fudalyovú. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

May 18

47 min 40 sec

Opálové bane. Miesto o ktorom každý niečo vie, no podľa mojich skúseností, len veľmi málo. Spoznajte toto mimoriadne miesto, ktoré Vám predstaví dlhoročný sprievodca, nadšenec baní a manažér skanzenu Opálových baní. Predstavujem Vám výnimočného človeka Jozefa Čuríka. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

May 11

39 min 20 sec

Požiar, nehoda, vytopený byt. Vytáčame číslo 112 alebo 150 a čakáme na príchod hasičov - záchranárov. Berieme ako samozrejmosť, že prídu do niekoľkých minút. Za ich prácou sú však osudy jednotlivých členov zboru. Spoznajte prácu momentálne najdlhšie slúžiaceho hasiča. Predstavujeme Vám Stanislava Dziaka. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

May 4

39 min

Myslím si, že dnešného hosťa podcastu netreba veľmi predstavovať. Je ňou veľmi talentovaná herečka prešovského Divadla Jonáša Záborského, ktorá Vám priblíži jej vnímanie hereckého umenia. Ako sa dá práca herečky skĺbiť s rodinným životom, čo pre ňu znamená jej rodina a s čím sa vo svojej profesii stretáva. Predstavujeme Vám Veroniku Husovskú See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Apr 27

44 min 5 sec

Zrejme nikomu netreba predstavovať tradičnú a výslovne legendárnu Pirôžkáreň na Svätoplukovej ulici. Poznáme ju od nepamäti. Rokmi sa z nej stal rodinný podnik. Spoznajte jej príbeh cez rozprávanie jej majiteľa Františka Baču. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Apr 10

30 min 3 sec

Skupina Mloci k mestu Prešov bezpochyby patria. Ako však začínali? Prežili svoju hudobnícku krízu? Prečo nemajú lídra? Vypočujte si skvelý rozhovor s človekom, ktorého asi netreba veľmi predstavovať. Ako inač v šarištine. Žojco Havadej. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Mar 30

45 min 24 sec

Určite mi dáte za pravdu, že cestovanie je fascinujúce. Spoznávate pri ňom množstvo nových ľudí a miest, zažívate nové situácie, mnohému sa priučíte. No dá sa cestovaním aj zarábať? Dá. A môj dnešný hosť, je toho dokonalým príkladom. Vypočujte si mnohé zaujímavé príhody skvelej Ivany Grešlíkovej. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Mar 22

44 min 56 sec

Prichádza jar a s ňou aj naša práca na našich záhradkách. Určite nepoviem nič nové, že existujú ľudia ktorí záhradku považujú za svoje celoživotné poslanie. Tento výnimočný človek, je toho dokonalým príkladom. Pokoj, energia, múdrosť - všetko ukryté v prírode. Niečo, čo dokonale predstavuje pán Eduard Jakubek. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Mar 16

46 min 20 sec

Mali ste počas základnej a strednej školy radi fyziku? Ja som mal s ňou mimoriadne náročný vzťah. Taliansky. Raz dobre a raz zle. Môj dnešný hosť ju však počas predstavenia Kúzelná fyzika vysvetľuje tak, že to už nadchlo nejedného žiaka ale aj učiteľa. Mňa určite. Predstavujem Vám Miša Figuru. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Mar 8

36 min 4 sec

Ak pozeráte hlavné správy TV JOJ, tak môj dnešný hosť Vám bude dobre známy. Prináša totiž dôležité udalosti a pohľad na ne z nášho mesta a regiónu, no na obrazovke sa objaví len na veľmi krátku chvíľu. Ako sa dostal k svojej práci, s čím sa musí stretávať, ako ho zasiahla tragédia na Mukačevskej ulici či vražda novinára? Vypočujte si môj dnešný rozhovor. Predstavujem Vám Vlada Jureka. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Feb 23

36 min 52 sec

O mojom dnešnom hosťovi ste už určite veľa počuli. Vysokoškolský učiteľ s titulom Profesor, z katedry Ekológie už niekoľko rokov pracuje na vyšľachtení novej odrody rastlín. Podarilo sa. Výsledkom je Rumanček Kamilkový Lianka a Mäta Pieporná Kristína. No jeho výskum pokračuje ďalej. A budete prekvapení kam. Predstavujem Vám Ivana Šalamona. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Feb 15

33 min 28 sec

Smrť. Slovo a téma o ktorej sa nechceme rozprávať, niečo na čo nechceme ani len pomyslieť. No čaká nás všetkých. No niektorých postretne cez úmrtie blízkych, milovaných, ľúbených. Postretne ich nepripravených a zanechá im pocit opustenosti. No je tu niekto, kto im chce pomôcť. Podať pomocnú ruku, byť na blízku, byť tam. Predstavujem Vám Janku Pitkovú. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Feb 3

50 min 13 sec

Prešov je skutočne unikátne miesto. Na malom kúsku našej krajiny žijú pokope skvelí hudobníci, speváci a herci, ľudia z tretieho sektora, uznávaní lekári a odborníci z najrôznejších oblastí vedy. Netreba však zabúdať na etablované firmy a podnikateľov, ktorí okrem toho že zamestnávajú stovky pracovníkov, rozširujú svoje portfólio produktov aj o napríklad nové vynálezy. Akým je aj Shavan.bike z dielne 1. Prešovskej nástrojárne, patriacej skupine LPH. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Jan 27

29 min 36 sec

Znie to až neuveriteľne. Ako Róm pochádza môj dnešný hosť z viacpočetnej rodiny a práve tá rozhodla, zaradiť sa do pracovného života čo najskôr. Začína ako skladník v sklade látok slávneho prešovského podniku, z ktorého sa postupne stal pracovník vzdelávacieho systému zamestnancov. Po revolúcii sa však všetko zmenilo a stal sa z neho, vzhľadom ku vysokoškolskému vzdelaniu, pracovník sociálno-právnej ochrany a sociálnej kurately. Svoju kariéru končí ako vysokoškolský učiteľ. Maximilián Estočák. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Jan 18

33 min 12 sec

Myslíte si, že prešovské Sídlisko 3 poznáte dobre? Čo ak Vám touto časťou poodhalím trochu viac z nedávnej histórie, duše a hĺbky, ktoré táto časť nášho mesta má? Predstavujem Vám Slava Capeka. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Jan 7

45 min 6 sec

V posledných rokoch sledujeme silnejúcu popularitu ľudovej hudby. Zrazu ju počujeme nielen z tradičných programov rádií a TV, ale už aj v hlavnom televíznom čase v komerčných celoštátnych médiách. Práve v tejto vlne popularity hráva aj kapela Basawell. Do hudby dáva nielen moderné prvky ale aj svoje srdce a dušu. Vypočujte si pohľad mladej kapely na hudobnícky život a fungovanie v modernom svete. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Dec 2020

33 min 29 sec

Odpady sú bežnou súčasťou nášho dňa. Tvoríme ich pri raňajkách, obede či večeri. Tvoríme ich doma, v práci, na chate a výlete. Jednoducho vždy a všade. No dá sa to aj bez nich? Moji dnešní hostia, svojou prácou, podnikaním a spôsobom života dokazujú, že to naozaj ide. Majiteľky bezobalového obchodu, environmentalistka a marketérka, Laura a Miška. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Dec 2020

36 min 23 sec

Výtvarné umenie je viac ako len visiaci obraz na stene. Je to nástroj, ktorý pomáha deťom mentálne dozrievať, mládežníkom vyjadrovať svoje myšlienky a pre dospelých ide o spôsob relaxu a oddychu. Vypočujte si rozhovor s prešovskou výtvarníčkou Ivanou Pančákovou. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Dec 2020

40 min 56 sec

V rokoch 60-tých, som zrejme nebol ani len v plánoch svojich mládežníckych rodičov. No v Prešove sa už začala tvoriť hudobná scéna slovenského big beatu. Okrem iných aj členom kapely beat makers Miroslav Tásler st. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Dec 2020

32 min 25 sec

Maťo patrí do tímu psychológov, ktorí podávajú pomocnú ruku verejnosťou odsudzovaným ľuďom, pre ich minulosť a chyby. No oni potrebujú pomoc. Väzňov po návrate na slobodu nesmieme samých. A to aj preto, aby sa nevrátili ku páchaniu trestných činov. No začať treba už počas pobytu vo väzení. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Nov 2020

36 min 1 sec

Ako to vidím ja a prečo robím podcasty s Prešovčanmi. Vypočujte si rozhovor s redaktorkou Rádia Regina - Východ o mojom podcaste a vášni pre mesto Prešov See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Nov 2020

17 min 54 sec

Cesta Evky Turákovej ku vybudovaniu unikátneho centra, školy a vzdelávacieho inštitútu v Prešove, nebola tak jednoduchá ako by sa mohlo zdať. O tom aké je náročné a zároveň krásne vychovávať či vzdelávať deti a dospelých s poruchou autizmu, s mojou dnešnou hosťkou. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Nov 2020

39 min 27 sec

Martina Poláková jednoznačne patrí k tým známejším Prešovčanom. Nie však kvôli bohatstvu či sláve. Ako rádiovú a televíznu redaktorku, hovorkyňu mesta či moderátorku prešovských poznajú ju poznajú snáď tisícky Prešovčanov. Vypočujte si otvorený rozhovor, bez servítky, o živote, skúsenostiach a zážitkoch jednej skvelej moderátorky. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Nov 2020

32 min 33 sec

Ak chytíte život pevne do svojich vlastných rúk, každá práca vám môže priniesť omnoho viac ako len peniaze. Napríklad možnosť cestovať, spoznávať svet, osobnostne rásť a ako dokazuje príbeh Dávida, práca môže priniesť aj možnosť stať sa osobne súčasťou dôležitých historických udalostí. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Oct 2020

32 min 21 sec

Martina poznám od svojich prvých dní školskej dochádzky. Skvelý človek so zmyslom pre humor, no s koníčkom, z ktorého sa postupne stala vášeň a tá prerástla v podnikanie. O jeho historickom šerme budete dnes počuť zrejme z úplne všetkých strán. A budete prekvapení, čo ste o ňom doteraz nevedeli. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Oct 2020

30 min 10 sec

Ahojte všetci. Som Jožo, no... alebo presnejšie povedané som Jožo Verbovský. Mnohí z vás ma poznáte ako kamoša, syna, brata, manžela, otca, zaťa, švagra, manažéra, kolegu, suseda, lokalpatriota, abo proste teho z co znace chto to. No ako ma možno nepoznáte je to, že mi život odjakživa dáva do cesty inšpiratívnych Prešovčanov so zaujímavou pracou, hobby, alebo jednoducho čímkoľvek čo robia. A ja Vám ich chcem týmto podcastom predstaviť. Aby sa o našom meste Prešov hovorilo ako o mieste šikovných ľudí... lebo ako sám dobre viem... je ním už aj teraz. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Oct 2020

35 sec

Poďme sa vrátiť do histórie. Nie však tak dávnej, aby sme si aspoň jednu zo známych prešovských značiek nepamätali. Křižík Prešov, alebo VUKOV zamestnávali tisíce Prešovčanov a ich produkty sa stali vďaka svojej vysokej kvalite svetoznámymi na celom svete. Jedným z ich zamestnancov bol aj pán Dalibor Čudek. Vzácny človek, ktorý vďaka svojej šikovnosti, znalosti jazykov a odvahe precestoval so značkou Krížik celú Južnú Ameriku. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Oct 2020

17 min 21 sec