Retoryczna Kofeina

Przemysław Kutnyj

Ten podcast jest dla Ciebie, jeśli:- szukasz inspiracji- chcesz zniwelować lęk przed wystąpieniami publicznymi- zależy Ci, by poznać sprawdzone sposoby na lepsze wystąpienia publiczne- pragniesz pogłębić wiedzę nt. występowania i prezentowania z humorem i dystansemPo więcej zapraszam na: www.przemyslawkutnyj.pl

All Episodes

Jak ogarnąć emocje?Jak zachwycić publiczność?Skoro przekonujesz, to jesteś przekon... no właśnie, jaki?;-)Jak sprawić, by chciało się wstawać z łóżka?

Jul 26

12 min 35 sec

Wspomniana na końcu książka to Trening mentalny. Psychologia sportu w praktyce.

Jun 15

7 min 42 sec

To pierwszy odcinek Retorycznej kofeiny. Znajdziesz w nim Bezbłędnik: rzecz o błędach i o tym, kiedy przestają być błędami - tym razem bierzemy pod lupę słowo "witam.Narzędziownik to część, w której badamy zastosowanie środka retorycznego, w tym przypadku: analogii.Przyglądamy się jednej dobrej lekturze oraz... zastanawiamy się w felietonie, co jest ważniejsze: forma czy treść?Zapraszam

May 18

12 min 49 sec

Zapraszam do wysłuchania fragmentu książki, której jestem autorem, a która ukazała się nakładem prestiżowego PWN-u. Wyszła już jako publikacja tradycyjna i ebook. Niebawem zaś ukaże się jako audiobook. I właśnie jego fragment załączam.

Feb 19

4 min 31 sec

Materiał omawia 4 sposoby na zyskanie przycylności audytorium.

Oct 2020

5 min 32 sec

Tym razem przedstawiam 9 prostych technik antystresowych do wdrożenia tuż przd wystąpieniem

Oct 2020

5 min 32 sec

W tym odcinku przedstawiam w formie opowieści jeden kluczowy element każdej historii.Dzięki niemu te Twoje będą bardziej spójne i przemyślane, a co najważniejsze - zaskakujące dla audytorium. Element, o którym mówię, ma zastosowanie zarówno w biznesie, jak i w jakichkolwiek innych kontekstach.

Sep 2020

6 min 49 sec

Posłuchaj uważnie, a potem zrób wszystko na odwrót. "Jak nudzić?" to tekst Marka Tokarza z jego książki "Argumentacja. Perswazja. Manipulacja".Jeśli szukasz obszernego i świetnie napisanego materiału w powyższych tematach, to jest to absolutny "must have".Autor nie tylko wszechstronnie opisuje poszczególne zagadnienia, lecz także przetyka je pełnymi ironii i inteligentnego humoru tekstami takimi jak ten. Zapraszam do wysłuchania. Daj tylko znać w komentarzu, czy było warto poświęcić niespełna 4 minuty swojego czasu;-)

Jul 2020

3 min 46 sec

Poznaj 8 błędów argumentacyjnych, by lepiej je rozpoznawać, bronić się przed nimi i by tworzyć własne solidne argumenty, by lepiej przekonywać.

Jan 2020

6 min 1 sec

Materiał omawia 2 sposoby na trening ciętej riposty, aby lepiej odnajdywać się w sytuacjach, które wymagają jej użycia.

Nov 2019

6 min 4 sec

Jak podkreślać wagę tego, o czym mówisz? Jak przyciągać uwagę i jak ką podtrzymać w kluczowym momencie? Dowiesz się tego z tego odcinka, w którym omawiam amplifikację inwencyjną.

Oct 2019

3 min 43 sec

Ten materiał pozwoli Ci lepiej zrozumieć, z czego składają się najskuteczniejsze wystąpienia i prezentacje. A wszystko po to, byś sam mógł/mogła sama tworzyć jeszcze lepsze treści!

Oct 2019

8 min 4 sec

Jak wywoływać emocje na scenie i po co? Jakie narzędzia ma każdy z nas? Dowiedz się tego i występuj, poruszając nie tylko umysły, lecz także serca swojej publiczności.

Oct 2019

7 min 52 sec