BMT Business Money Talks

Martin Babocky & Fero Michalovich

Martin BABOCKY a Fero MICHALOVICH, dvaja finančníci, ktorí približujú finančné, biznisové a ľudské témy.

All Episodes

METAVERSE 😎 Facebook / Meta prichádza s novou realitou o ktorej nepochybujeme že bude. Čo to vlastne je, čo to znamená a aké zmeny prinesie virtuálna realita, do ktorej sa zapája veľa významných hráčov?Novú epizódu nájdete na Spotify, Apple Podcasts a YouTube 🙂📊🍀 #investing #metaverse #finance#podcast #meta #facebook #future

Nov 17

39 min 28 sec

Filip Rumann - Terapeut, ktorý má skúsenosti priamo z finančného sektora, nám porozprával ako blízko majú k sebe psychológia, trading a investovanie. Ako ľudské emócie nikdy nebudú úplne nepodstatné pri rozhodovacom procese a prečo nás tradingové aplikácie stále chvália a lákajú na ďalšie obchody.

Nov 1

58 min 38 sec

EVERGRANDE Group, druhá najväčšia developerská spoločnosť Číny,  ktorá sa dostala do finančných problémov a zasahujú do globálnej ekonomiky. Aký to môže mať dopad a čo to pre nás znamená? Sledujte nás na všetkých podcast platformách alebo na instagrame _bmt_podcastYouTube: BMT PodcastAutori: Martin Babocký, František Michalovích

Oct 18

33 min 24 sec

Amazon je jedna z kľúčových firiem v S&P500, dôležitá firma a dominant v e-commerce, trend-setter v automatizácii a majiteľ a zakladateľ Jeff Bezos prekonáva hranice ľudstva a samého seba expandovaním do vesmíru. Firma, ktorá sa z predaja kníh na internete vyšvihla na najväší online obchod na svete. Amazon si zaslúži celú epizódu, pretože okrem chvály a napredovania má aj kauzy, ktoré treba spomenúť. Je firma líder aj v udržateľnosti? 

Sep 7

46 min 41 sec

Je viac typov investovania a investičných stratégii a v tejto epizóde sa porozprávame o tých najpopulárnejších. Charlie Munger, Warren Buffet, Bill Ackman, Peter Lynch a mnohí ďalší a ich príncípy investovania. V mnohom sa odlišujú no všetci sú úspešní :)Nájdete nás aj na Instagram, Apple Podcasts a YouTube@ _bmt_podcast#BMT #business #money #talkshow #investing #strategies #finance #podcast 

Sep 5

34 min 39 sec

Do nášho podcastu BMT Business Money Talks, sme si k téme ESG Investovanie pozvali odborníčku z organizácie @klimatapotrebuje @martafandlova , aby nám priblížila environmentálnu problematiku. Vypočujte si náš podcast na Spotify, Apple Podcasts alebo nás sledujte na YouTube 🍀🌻😎#podcast #business #fastfashion#greenwashing #esg #investing @martin.babockyLink na kalkulačku uhlíkovej stopy:https://iep.sk/Kalkulacka

Jun 25

42 min 46 sec

Kryptosvet sa tvári že nemá nič spoločné s finančnýi trhmi. Finančné trhy odmietajú kryptosvet. Elon nerobí nič, on iba zdieľa svoje myšlienky na Twitter... A napokon predsa sú prepojení viac ako si myslíme. Posledné udalosti nám to iba dokázali (19.5.2021) a preto sme sa pustili do tejto témy. Nájdete nás aj na YouTube spolu s videom a sledujte nás na INSTAGRAME.Martin & Fero

May 19

44 min 57 sec

Non Fungible Tokens, ale inak - nezameniteľné jednotky dát pracujúce na blockchaine. Boom, ktorý sa nedá ignorovať a veľmi nás zaujal. Má táto forma investovania budúcnosť? Je to len hype, ktorý padne tak rýchlo ao nastúpil, alebo sa pozeráme na novodobé moderné umenie a formu prezentácie svojej tvorby v rôznych formátoch? 

Apr 28

35 min 3 sec

Dokedy budú fungovať tradičné veľké korporátne firmy tak ako fungujú? Zmení sa ich postoj k hodnotám a princípom  ESG , alebo budú do toho donútené? V tejto epizóde sa rozprávame o téme ESG (Environmental, Social & Governance), konkrétne o hodnotách vzťahu k ľuďom, zamestnancom a nastaveniu firiem. Sledujte nás na instagrame: _bmt_podcastSledujte nás na YouTube: BMT PodcastĎakujeme :)

Mar 29

29 min 18 sec

Poslednú dobu sa roztrhlo vrece s reklamami na socialnych sieťach, kde nás všetkých lákajú na trading. Využíva sa nízke povedomie o investovaní, jeho formách a najmä sa neupozorňuje na riziko. Prezentujú sa len výnosy, nízke poplatky a lákavý životný štýl, ktorý môžeme dosiahnúť kopírovaním úspešných traderov. Je to vážne tak ako sa to prezentuje? V tejto epizóde sa o tom rozprávame. 

Mar 22

24 min 55 sec

Initial Public Offering - Počiatočná verejná ponuka akcii firiem pri vstupe na burzu. Aké sú ich výhody a riziká? Bližší pohľad na IPO - čo to vlastne je? Prečo poslednú dobu viac počúvame o nich a aké sú výhody a riziká investovania do "nových" firiem na burze. Dozviete sa o úspešných ale aj o neúspešných IPOs z histórie a preberieme aj to, prečo sa toľko marketujú v súčasnoti.#bmt #business #money #talkshow #investing #babocky #michalovich

Mar 4

28 min 6 sec

Začiatok roka je divoký, začal sa boj medzi malými investormi a hedgovými fondmi - ľudia vs. wall street! Robinhood - GameStop - WallStreetBets - AMC - Nokia - Blackberry a nakoniec novinka v sociálnych sieťach: Clubhouse. 

Feb 9

23 min 45 sec

Rekapitulujeme rok 2020, ktorý bol jedinečný, prekvapivý a zvláštny aj na finančných trhoch. Uvidíme čo nás čaká v roku 2021, ale treba určite zhodnotiť čo bolo. 

Feb 3

29 min 26 sec

Hosť tejto epizódy je odborník na financie, pedagóg na fakulte Podnikových Financií na Ekonomickej Univerzite v Bratislave, Ing. Pavel Škriniar, PhD.Finančná gramotnosť je bezodná téma a preto sme sa o tejto téme rozprávali ako volné pokračovanie prvého dielu. Aký má Palo postoj k finančnej gramotnost na Slovensku? Aký je investor a ako na neho vplývajú zľavy ako "Black Friday"?

Dec 2020

1 hr 3 min

V tejto epizóde sme si prešli posledných cca. 33 rokov, udalosti ktoré mohli investorov negatívne (alebo aj pozitívne) ovplyvniť pri investičných rozhodnutiach. Každý rok sa niečo deje, vždy sa nájde dôvod prečo investovanie odkladať a tu si môžete vypočuť že to tak aj vždy bolo. #invest #business #money #talkshow #bmt #podcast

Dec 2020

1 hr 5 min

Táto epizóda je zameraná na filmy a knihy z finančného prostredia, ktoré by sme vám radi odporúčili. 

Dec 2020

28 min 37 sec

Demokrat Joe Biden alebo republikán Donald Trump. Prečo sú pre celý svet dôležité voľby prezidenta a kongresu v Spojených Štátoch Amerických?

Nov 2020

25 min 39 sec

Prečo nemáme radi svoje peniaze? Prečo nevieme hospodáriť? ...Finančná gramotnosť je téma ktorá potrebuje viac dielov. Tento je venovaný základnej problematike. Čo robíme zle? Prečo máme stres pri zostatku na účte? Ponorte sa s nami do epizódy, ktorá má veľmi hlboké dno :)

Nov 2020

51 min 22 sec

Našim hosťom je Bohuš Pokštefl (Forbes 30pod30), CEO firmy Kontentino. Rozprávali sme sa o jeho začiatkoch, raste a uplatnení firmy, osobných financiach a SRI alebo ESG investovaní. Pre viac čekujte instagram @kontentino @pokstefl @_bmt_podcast

Oct 2020

58 min 18 sec

Rozhodli sme sa načať jednu bezodú tému ktorú budeme určite spomínať aj v iných epizódach - MILLENNIALS. Generácia ktorá mení svet, pohľad na investovanie a je niečim iná ako predošlé generácie.Súčasť tejto generácie je aj investovanie cez mobilné aplikácie ktoré nesie svoje riziká a nie vždy prinášajú iba zisk a pozitívne emócie. 

Oct 2020

53 min 6 sec

Prvý diel podcastu BMT od Martina Babockého a Fera Michalovícha. Rozoberáme financie, biznis a v tejto epizóde preberieme trochu korporátne dlhopisy.

Sep 2020

35 min 38 sec