Premium Media Group podcasts

ARCHITECT+

Atraktivní podcasty vydavatelství Premium Media Group. Časopisy ARCHITECT+, Estate a Art of Living mají co říct.

All Episodes

Daří se českým značkám v oblasti vizuální prezentace? Jakou roli hraje ve vizuální identitě výběr písma? A jakou fotografie? Odpovědi na tyto otázky přináší první ze série rozhovorů o brandingu věnovaný právě vizuálnímu stylu. Svůj pohled představuje typografka Anna Giedryś a fotograf Tomáš Dittrich, otázky klade grafická designérka Veronika Adamcová. Anna Giedryś vystudovala obor vizuální komunikace v Poznani, od roku 2010 žije v Brně, kde spolupracuje s významnou písmolijnou Rosetta. Tomáš Dittrich absolvoval katedru fotografie na pražské FAMU, žije v Praze a věnuje se zejména architektuře, interiérům a produktové fotografii. Veronika Adamcová vystudovala výtvarnou kulturu na pedagogické fakultě, zabývá se budováním značek a nastavením systému pro jednotnou vizuální identitu.

Jul 2020

33 min 3 sec

Jak změnila pandemie svět umění? Skončil čas galerií a živého umění a budeme odkázaní na čím dál ostřejší, ale přece jen zprostředkovaný umělecký zážitek formou online přenosu? Kdo jsou čeští umělci a jak je poznamenalo období karantény? O tom všem mluví v našem podcastu pražská galeristka a kurátorka, stálá spolupracovnice časopisu Art of Living Lucie Drdová. Lucie Drdová (1982) patří mezi významné osobnosti nejen pražské umělecké scény. Absolventka dějin umění a německé literatury působila jako kurátorka předních českých soukromých galerií doma i v zahraničí. Od roku 2010 do 2012 se podílela na organizaci Ceny Jindřicha Chalupeckého. V červnu 2012 založila vlastní galerii Drdova Gallery v Praze. Od roku 2019 je významnou součástí týmu časopisu Art of Living, kde se věnuje zejména zahraniční, ale i domácí umělecké scéně.

Jun 2020

20 min 5 sec

PODCAST ARCHITECT+: DAVID ŘEZNÍČEK, KONSEPTI Jméno Davida Řezníčka je známé velké většině českých architektů. Od základů vybudoval značku Konsepti, která na českém trhu zastupuje nejznámější výrobce převážně italského designového nábytku. Značku, která se nedávno stala členem skupiny Premium Design Group. V podcastu se rozhovořil, mj. o svých začátcích v byznysu, o vztazích s architekty a taky o tom, jak se Konsepti změní v roce 2020. 

May 2020

39 min 39 sec