Milujeme víkend - Majo, Miša a Adriana

Rádio Expres

V sobotu ráno vstávajte s trojicou, ktorá miluje víkend tak ako vy. Majo, Miša a Adriana s vami štartujú každý víkend na Exprese. V podcaste nájdeš najlepšie rozhovory a zaujímavosti.

https://www.expres.sk/relacie/milujeme-vikend/

All Episodes

Filmy Čistič, Sedem zhavranelých bratov, Ofélia či Správa... ale aj seriál Milenky, Za sklom, Delukse a najnovšie Nemocnica - zoznam postáv, ktoré pred kamerou stvárnil herec Noël Czuczor, sa rýchlo rozširuje. V seriáli Nemocnica hrá gynekológa - a po odborné rady nemusel chodiť ďaleko. Viac prezradil v rozhovore Majovi, Miši a Adriane v šou Milujeme víkend.

Nov 19

5 min 41 sec

Jana Kirschner spojila sily so Separom a nahrali spolu pesnička Povedz to nahlas, aby dodali odvahu deťom hovoriť o šikane, lebo podľa štatistík vyše 40 percent detí na Slovensku sa so šikanou stretlo. Ako k tomu netradičnému hudobnému spojeniu prišlo a kde Janu uvidíme najbližšie, prezradila Majovi, Miši a Adriane v šou Milujeme víkend.

Nov 8

6 min 38 sec

Už štyri mesiace po pôrode sa vrátila naspäť do divadla a ako psychiatričku Vilmu Hauptmanovú ju momentálne vidieť v televíznom seriáli Nemocnica. O tom, ako zvláda materstvo skĺbiť s prácou a prečo sa začala venovať boxu, sa Miša a Majo rozprávali s herečkou Petrou Vajdovou v šou Milujeme víkend.

Oct 29

6 min 39 sec

Herečke a komičke Petre Polnišovej ide karta – v kinách momentálne premietajú hneď dva filmy, v ktorých hrá - Známi neznámi a Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Okrem toho nás baví v seriáloch Pán profesor a Horná Dolná. O práci i o živote mamy dvoch synov sa s ňou rozprávali Miša a Majo.

Oct 15

7 min 34 sec

Už ste možno počuli, že speváčka Zuzka Smatanová je aj šikovnou ilustrátorkou. Kým v decembri 2020 nám v rozhovore ešte len opatrne prezrádzala prvé detaily o knihe, ktorú ilustruje, teraz nám už konečne mohla povedať všetko – že ju napísal Peter Nagy, bude obsahovať texty jeho pesničiek pre deti a ona ju dotvorila svojimi ilustráciami. Na jednej veci sa ale s Petrom nevedeli zhodnúť. Čo to bolo, sa dozviete v rozhovore s Majom a Mišou.

Oct 8

5 min 45 sec

Zo Simy Martausovej sa pred pár mesiacmi stala Magušinová a kým my si zvykáme na jej nové priezvisko, ona si zvyká na manželský život. Ako si na túto veľkú zmenu v živote zvykla a prečo je na Instagrame stále ako @simamartausova, porozprávala Miši a Adriane v šou Milujeme víkend.

Oct 1

5 min 27 sec

Obľúbený internetový seriál o dvoch Východniarkach v Bratislave pôjde do kín. Janka Kovalčíková a Anka Rakovská už nakrúcajú film Kavej a hrať tam bude aj legenda Východu! Tipnete si, kto to môže byť? Aj to sa dozviete v rozhovore s herečkou Jankou Kovalčíkovou, ktorá bola hosťom v šou Milujeme víkend u Maja, Miši a Adriany.

Sep 24

6 min 9 sec

Film Známi neznámi je už mesiac v kinách a jeho producentka Wanda Adamík Hrycová sa priznala, že reakcie na niektoré scény ju v kinách prekvapili. Od práce by si chcela dať na pár mesiacov pauzu, ale...už má rozpracované ďalšie projekty. Majo, Miša a Adriana ju však zachytili doma pri triedení detského oblečenia.

Aug 27

6 min 26 sec

V kinách je nový český film Denník moderního fotra, v ktorom na materskej dovolenke zostáva novopečený otec a snaží sa - najlepšie ako vie - vyrovnať s novou úlohou v živote. Otca si zahral herec Jiří Mádl, ktorého sa v rozhovore Adriana a Miša spýtali aj na to, či by si na podobnú úlohu trúfol i v skutočnom živote.

Aug 20

6 min 10 sec

Poznáme ho ako horského nadšenca, ktorý každý týždeň vytiahne niekoho zaujímavého na túru a v markizáckych Televíznych novinách má svoju víkendovú rubriku S Tribulom po horách. S Jankom Tribulom sme sa v šou Milujeme víkend rozprávali aj o jeho práci, ale čím Adrianu a Maja naozaj odrovnal, to bola jeho vášeň - kone.

Jul 16

7 min 36 sec

Marcel Merčiak sa pár dní po ME vo futbale presúva na mesiac do Tokia na LOH 2020. Aké budú hry bez divákov, kam môžu a kam nemôžu športoví novinári a komentátori v dejisku olympiády ísť, aj to povedal v krátkom rozhovore Majovi a Adriane v šou Milujeme víkend. Tipnite si koľko dní voľna majú športoví redaktori RTVS počas olympiády v Tokiu?

Jul 10

4 min 14 sec

Český herec Tomáš Matonoha, známy zo seriálu Prázdniny, sa vracia na miesto činu - na miesta, kde so slovenskými kolegami nakrúcali obľúbený seriál Prázdniny. Počas účinkovania na Letných shakespearovských slávnostiach v Bratislave si tam "odskočil" inkognito na dvoch kolesách. Či mu neprekáža hranie pod holým nebom, kde môže kedykoľvek zasiahnuť počasie a prečo musel na poslednú chvíľu kompletne zrušiť a zmeniť svoj rodinný prázdninový program prezradil Majovi a Adriane v šou Milujeme víkend.

Jul 9

6 min 49 sec

Prečo nosí svadobnú obrúčku so zlým dátumom, čo si jej dvojročný syn myslí o výkone našich futbalistov na ME vo futbale a koľko hodín trvá jej príprava na jedno futbalové štúdio? To všetko a viac porozprávala športová moderátorka Oľa Konečná, donedávna Hamadejová Majovi, Miši a Adriane v šou Milujeme víkend.

Jun 18

6 min 10 sec

Svojho deda Mariána Labudu vedel rozplakať, pani Libuši Šafránkovej mohol tykať a je celkom šťastný, že sa nevolá Marián Labuda tretí. Majo, Miša a Adriana sa rozprávali s hercom, ktorého poznáte z filmov Rukojemník, Učiteľka aj zo Seriálu Oteckovia, Richardom Labudom.

Jun 11

5 min 31 sec

Janko Kuric zo skupiny Vidiek predstavil novú pesničku Dohodnime sa, Prezradil, že na jeseň vydávajú výberový dvojalbum s krkolomným názvom Vidiek Najvidiekovatejší a spomenul, na ktorý letný koncert Vidieku sa najviac teší. Majo, Miša a Adriana ho zastihli pri prácach na záhrade.

Jun 4

5 min 54 sec

Kde berie Fero Joke inšpiráciu pre svoje alter egá, ktorými nás zabáva na Instagrame? Akú najväčšiu hanbu zažil v puberte a prečo ho mama so sestrou naložili do pick upu? Dozviete sa v rozhovore s Majom, Mišou a Adrianou. Hosťom v šou Milujeme víkend bol František Košarišťan.

May 21

6 min 46 sec

Majo, Miša a Adriana zavolali v sobotu tesne pred obedom hercovi Filipovi Tůmovi, ktorý v tom čase strážil svoje dve deti. Aký je otecko v súkromí, či "oteckuje" častejšie doma, alebo pred kamerami a v čom by si zahral so svojou partnerkou Nelou Pociskovou sa dozviete v rozhovore.

May 14

5 min 37 sec

Barbora Piešová v šou Milujeme víkend rozprávala aj o tom, ktoré kolo a interpret bol v šou Tvoja tvár znie povedome pre ňu doteraz najväčšia haluz. Boli sme prekvapení, tipovali by sme niekoho iného. Miši a Adriane predstavila aj svoju novú skladbu Priateľ, ktorú naspievala so svojim kolegom a parťákom zo Superstar Michalom Šafratom.

May 7

4 min 31 sec

Kamkoľvek príde, všade sa jej pýtajú na to isté: Ako bude? Aké počasie si to "vybavila"? Úlohou moderátorky predpovede počasia je upraviť a odprezentovať odborný text meteorológov tak, aby sme mu všetci rozumeli. A darí sa jej to vynikajúco - ak sa jej však na počasie spýta manžel, niekedy ho odkáže na aplikáciu v mobile, lebo si už nepamätá :) So sympatickou moderátorkou Počasia na Markíze, Katkou Kulovou, sa zhovárali Majo, Miša a Adriana.

Apr 30

6 min 33 sec

Bol niekedy v Hornej Dolnej triezvy? Na koľkých vysokých školách študoval a ako to dopadlo? Zabávač a herec Juraj Šoko Tabaček bol v sobotu, v deň svojich menín, hosťom v šou Milujeme víkend. Majo, Miša a Adriana ho zastihli na chate.

Apr 23

7 min 12 sec

Mladá slovenská herečka Ráchel Šoltésová stvárňuje v úspešnom seriáli Pán profesor stredoškolskú študentku, hoci v skutočnosti je už v poslednom ročníku herectva na VŠMU. Hosťuje aj v SND a snáď ju teda čoskoro uvidíme nielen na obrazovke, ale aj na divadelných doskách. O tom, ako sa dá v tejto dobe študovať herectvo online i o tom, ako sa jej točila scéna, kde sa snažila zviesť Tomáša Maštalíra, sa s ňou rozprávali Majo a Miša.

Apr 16

6 min 12 sec

V sobotu 10. apríla oslávil okrúhle 50. narodeniny režisér a choreograf Ján Ďurovčík. Majo, Miša a Adriana ho prekvapili gratuláciou v šou Milujeme víkend. Ak chcete vedieť, čo alebo kto je preňho teraz najväčším zdrojom energie, či ako chcel svoje okrúhliny osláviť, vypočujte si rozhovor.

Apr 9

7 min 1 sec

Spevák Miro Žbirka je stálicou slovenskej hudobnej scény, sám má slovensko-anglické korene a už roky žije s českou manželkou Katkou v Prahe. Aké tradície sa u nich na Veľkú noc dodržiavajú, ak vôbec, sa s ním na Veľkonočnú nedeľu rozprávali Majo, Miša a Adriana.

Apr 3

10 min 48 sec

Speváčka a trojnásobná šťastná mama si Veľkú noc užíva naozaj naplno aj v rámci tradícií aj v kuchyni. Aké spomienky má na sviatky z detstva a ako ich slávi dnes so svojou rodinou prezradila v rozhovore s Majom, Mišom a Adrianou.

Apr 2

6 min 29 sec

Spevák Rasťo Kopina nie je úplne konzervatívny typ a ako sám hovorí, veľkonočné tradície mu nič nehovoria. Otec ich s bratom Róbertom zobral na veľkonočnú oblievačku len raz,aj tá sa skončila neúspechom. Preto Rasťo a Robo Kopinovci radšej založili kapelu Nocadeň. Dobre urobili. Viac si vypočujete v rozhovore, ktorý Majo, Miša a Adriana viedli s Rasťom Kopinom na Veľký piatok.

Apr 1

5 min 53 sec

V sobotu 27. marca oslávil 61. narodeniny herec a moderátor Štefan Skrúcaný. Majo, Miša a Adriana mu v šou Milujeme víkend naživo zagratulovali. Štefan Skrúcaný je štvornásobným otcom a najviac ho teraz zamestnáva ročná dcéra Ella. Ako sa mu v tejto životnej role darí, si môžete vypočuť v ich rozhovore.

Mar 26

6 min 48 sec

Hosťom sobotnej šou Milujeme víkend bola herečka a moderátorka Lujza Garajová Schrameková, aktuálne aj porotkyňa v šou Tvoja tvár má známy hlas. Majo, Miša a Adriana chceli vedieť, či by účasť v šou zvládla aj ako súťažiaca. Lujza totiž spieva a je členkou ženskej kapely a je to doslova kapela roka. Takže asi by si hanbu neurobila, ale doma to má zakázané. Ak chcete vedieť prečo, dozviete sa v našom podcaste Milujeme víkend.

Mar 19

7 min 15 sec

Speváčka Katka Knechtová sa priznala, že narodeniny oslavuje nerada. Ale keďže mala cez víkend štyridsať, ku gratulantom - Majovi, Miši a Adriane - sa pridali aj Ivan Tásler či Yxo z Hexu. Marián Čekovský jej, s humorom sebe vlastným, zaspieval Happy birthday. A zdalo sa, že to Katku naozaj dojalo...

Mar 13

4 min 35 sec

Vedeli ste, že moderátor Viktor Vincze sa kedysi venoval športovej streľbe a pokukoval dokonca po olympiáde? Vo víkendovom živom rozhovore prezradil Majovi, Miši a Adriane viac.

Mar 12

6 min 33 sec

Áno, priznávame sa, titulok je ľahko bulvárny. Blázon je totiž názov novej Robovej pesničky, ktorú do slovenského éteru vypustil exkluzívne práve na Exprese. V živom rozhovore sa od Maja, Miši a Adriany v šou Milujeme víkend dozvedel aj to, že z názvov jeho pesničiek sa dá vyskladať príbeh.

Mar 5

6 min 37 sec

David Koller má novú pesničku Pouta, ktorú predstavil v rozhovore s Majom, Mišou a Adrianou. Priznal sa, že okrem skladania hudby využil pandémiu aj na to, aby sa dal dokopy po dvoch nehodách na motorke a keďže minulý rok oslávil 60-tku, na otázku ako sa cíti, odpovedal názvom pesničky od Jethro Tull - Príliš starý na Rock And Roll, príliš mladý na smrť!

Feb 26

9 min 1 sec

Herec Juraj Loj oslávil v sobotu 20. februára svoje 37. narodeniny a Majo, Miša a Adriana mu zagratulovali naživo vo vysielaní. Pýtali sa, ako vyzerala rodinná oslava s manželkou, herečkou Zuzkou Kanócz a ich tromi deťmi. Juraj si zahral výraznú úlohu vo filme Šarlatán po boku Ivana Trojana. Pôjde si aj po Oscara?

Feb 19

7 min 51 sec

Herca Jozefa Vajdu síce momentálne v divadle nevidíme, ale na televíznej obrazovke stvárňuje budúceho svokra v komediálnom seriáli Najhorší týždeň môjho života. Na pódiu síce naposledy stál v lete, ale stále sa udržiava vo forme - keď mu Majo, Miša a Adriana v sobotu predpoludním zavolali, mal už odbehnutých 10 kilometrov. Keď prišla reč na tenis, Jozef Vajda prezradil, ako spolu s Novakom Djokovičom žúrovali na svadbe a že "jeho veci" sleduje nielen Novak, ale aj manželka Rogera Federera.

Feb 12

8 min 9 sec

Spevák Robo Papp sa stihol počas korony stať znovu otcom, s manželkou Veronikou stihli otvoriť (a už aj zavrieť) kaviareň v hlavnom meste, ale predovšetkým sa začiatkom februára stal tvárou relácie Tajomstvo mojej kuchyne, kde na pozícii moderátora nahradil herečku Kamilu Magálovú. Majo, Miša a Adriana chceli vedieť, ako mu to v skutočnosti v kuchyni ide, tak mu zavolali a spýtali sa ho.

Feb 6

4 min 42 sec

Úspešný slovenský režisér, scenárista a herec Dano Dangl oslávil 5. februára 46. narodeniny. Majo, Miša a Adriana mu zavolali, aby mu zagratulovali a keďže sa o Danovi vie, že je nadšencom do technických vychytávok, hudby a lietania, reč prišla aj na ne.

Feb 5

6 min 11 sec

Po ročnej pauze sa na obrazovky RTVS vráti Silná zostava - panelová diskusia žien o problémoch, ktoré našu spoločnosť trápia. Moderátorkou bude Veronika Cifrová-Ostrihoňová a stálym hosťom práve Simona. Majo, Miša a Adriana sa okrem Silnej zostavy pýtali aj na jej osobný život, v ktorom tvorí pár s iným stand-up komikom, Joeom Trendym, čo v čase pandémie môže byť (napríklad finančne) náročné.

Jan 29

6 min 26 sec

Slovákom sa zapáčil nový TV seriál Najhorší týždeň môjho života, v ktorom sa ženích Marcel pripravuje na svadbu s milovanou Mel. Prežíva však sériu trapasov a nechcených omylov. V hlavných úlohách Kristína Svarinská ako nevesta Mel a Roman Poláčik ako ženích Marcel. Aj o tom, ako sa s touto úlohou zžil, porozprával v rozhovore Majovi, Miši a Adriane.

Jan 22

6 min 33 sec

Katolícky kňaz Ľubor Gál z vysiela v časoch pandémie sväté omše cez portál ekostol.sk. Počas vianočných sviatkov sa rozhodol nesedieť doma na fare v Novej Vsi nad Žitavou, ale prihlásil sa ako dobrovoľník do nitrianskej nemocnice. O svoje dojmy sa podelil s Majom, Mišou a Adrianou.

Jan 16

4 min 39 sec

Spevák s charizmatickým hlasom, Martin Harich, počas prvej vlny pandémie koronavírusu odcestoval do USA, kde robil dve veci: cestoval a skladal hudbu. Tento rok bude mať v New Yorku dokonca premiéru muzikál, ku ktorému napísal libreto. Viac o novinkách v jeho živote povedal trojici Majo, Miša, Adriana.

Jan 15

5 min 41 sec

Dlhé roky moderuje úspešný program Milujem Slovensko, ale už preňho nie je nová ani rola moderátora šou Tvoja tvár znie povedome, kde prevzal žezlo po Pycovi. V osobnom živote sú ale jeho najväčšou vášňou včely! Dokonca kvôli nim vymenil bývanie za menšie, aby ony mali vlastnú veľkú lúku. S Martinom Nikodýmom sa rozprávali Miša a Adriana.

Oct 2020

5 min 23 sec

Na slovenské obrazovky vtrhol komediálny seriál Uhorčík o zbojníckej družine, ktorá je úplne iná ako poznáme z legiend. O úspešnej televíznej novinke jesene 2020 sa so seriálovým Hrajnohom, hercom Majom Labudom, rozprávali Majo, Miša a Adriana.

Oct 2020

6 min 32 sec

Nela Pocisková nás už od 14-tich presviedča o svojej všestrannosti - je skvelou speváčkou, herečkou aj tanečníčkou a v súkromí matkou dvoch detí. Nedávno oslávila 30. narodeniny a Majo, Miša a Adriana si nemohli nechať ujsť príležitosť jej zagratulovať.

Oct 2020

6 min 37 sec

Slovenský spevák sa zastavil u nás v rádiu, aby predstavil svoju novú letnú pesničku Tajný recept. Majo, Miša a Adriana ale chceli vedieť aj to, čo ma nové v súkromí...a dozvedeli sa, že sa presťahoval a aj to, že sa pridal k Skalickým medveďom a chodí plávať v ľadovej vode.

Jul 2020

6 min 28 sec

Speváčka, ktorú milujú davy nielen v Česku a na Slovensku, ale ktorá má množstvo fanúšikov i v Poľsku, v Rusku či v Nemecku, oslávila tento týždeň narodeniny. Majo s Adrianou zdvihli telefón, aby osobne Helene Vondráčkovej zagratulovali a zistili, ako vyzerali oslavy, čo pripravuje a kedy ju uvidíme opäť na pódiu.

Jun 2020

5 min 5 sec

Čo motivuje človeka ísť do volebnej komisie? Ako si jej členovia krátia čas, keď práve nik nevolí? Môžem odvoliť aj keď prídem pol minúty pred uzavretím volebnej miestnosti? Aj na tieto otázky chceli Majo, Miša a Adriana poznať odpovede. Zavolali preto Ľubošovi Plšekovi, ktorý je skúseným členom a predsedom jednej z volebných komisií v bratislavskej Petržalke.

Feb 2020

9 min 18 sec

Desiatky ľudských obetí, miliarda mŕtvych zvierach, tisícky zničených domovov a zhorené územie o veľkosti 2x Slovenska - to je príšerná štatistika po nedávnych požiaroch v Austrálii, ktorú vzápätí sužovali povodne. Do skvelého nápadu ako pomôcť zachráneným zvieratám sa zapojila aj Slovenka Majka Čujová, žijúca v Sydney. O tom, ako im (aj nefinančne) môže pomôcť ktokoľvek na svete, ale aj o živote v Austrálii sa s ňou rozprával Majo Staráček.

Feb 2020

45 min 41 sec

Herec Marek Geišberg nedáva rozhovory médiám. V prípade šou Milujeme víkend urobil výnimku a Majovi, Miši a Adriane odpovedal na všetky otázky týkajúce sa svojho pracovného aj osobného života. A viete prečo urobil výnimku? Lebo ho s našou Miškou Majerníkovou spája spoločná minulosť. V rozhovore sa dozviete aká a aj to, čo na ňu prezradil.

Feb 2020

5 min 42 sec

Lukáš Dóza svoje herecké umenie nevyužíva len na javisku či pred kamerou, ale aj v bežnom živote. Jeho bývalá priateľka, herečka Dominika Kavaschová, ho v podcaste Lužifčák nabonzovala, že sa na parkovisko Slovenského národného divadla vie dostať vtipným spôsobom: cez interkom presvedčí vrátnikov, že niekomu priniesol obed alebo že prišiel na konkurz. A tak ho Majo, Miša a Adriana zo šou Milujeme víkend s týmto tvrdením konfrontovali.

Feb 2020

6 min 5 sec

Na obrazovkách ju momentálne vidíme v rodinnom seriáli s kriminálnou zápletkou – Hniezdo, stretnúť ju ale môžete aj v divadle. Herečka Andrea Karnasová sa už zmierila s tým, že jej vďaka nadabovaniu Moniky zo seriálu Priatelia už naveky prischla prezývka Kárny. Aj na kultový seriál sa jej v rozhovore spýtali Majo, Miša a Adriana.

Jan 2020

4 min 57 sec

Zahrala si v Prvej republike, v Agáve či vo filme Malá ríša a aktuálne mladú slovenskú herečku Katku Šafaříkovú vídame každú nedeľu v seriáli Hniezdo, kde je partnerkou Mareka Geišberga a spolu si chcú adoptovať dieťa. Ako sa na takúto náročnú úlohu pripravovala a ako vyzerá jej víkend, sa jej v sobotu predpoludním spýtali Majo, Miša a Adriana.

Jan 2020

6 min 15 sec