Jak się wybudować?

Jak się wybudować?

Blog budowlany - jak wybudować swój dom, jak wybrać działkę i projekt, jak zorganizować budowę. Poradnik budowlany dla każdego.

Podcast #01: O mnie, o blogu i o rozsądnym wyborze wykonawców
Trailer 38 min 17 sec

All Episodes

Omówienie 10000 komentarzy osób, które już się pobudowały. Co by zmienili przy budowie 2 domu? Artykuł podcast 22 pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Jul 30

1 hr 5 min

Czy ceny będą cały czas rosły? Czy przygotowywać się do budowy czy poczekać? Artykuł Ceny materiałów budowlanych rosną jak szalone! Co robić? pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Jul 15

21 min 48 sec

Jakie najczęściej są popełniane błędy podczas wyboru i zakupu działki budowlanej? Artykuł 10 najczęstszych błędów podczas wyboru i zakupu działki pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Apr 26

28 min 55 sec

Nie kupuj działki bez wydanej decyzji o warunkach zabudowy i bez wykonanych badań geotechnicznych. Jakie są inne ryzyka? Artykuł Jak ograniczyć ryzyko podczas budowy domu? pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Feb 8

34 min 20 sec

Jakie decyzje musisz podjąć przed budową? Artykuł Jaki dom wybudować? pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Oct 2020

28 min 39 sec

Jak najszybciej, a jak najtaniej wybudować dom? Co sprawdzić przy zakupie domu? Artykuł Budowa domu czy zakup domu? pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Jul 2020

39 min 22 sec

Pompa ciepła czy piec na pellet? Ogrzewanie podłogowe czy nadmuchowe? Co wybrać? Artykuł Czym ogrzać dom? Podcast #16 pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Jun 2020

48 min 2 sec

Podręczna lista najczęstszych etapów budowy domu murowanego. Artykuł Etapy budowy domu jednorodzinnego pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

May 2020

46 min 8 sec

Czy ściany oddychają? Czy drewno sezonowane nadaje się zawsze do budowy domu? Czy tynki muszą zawsze pękać? Artykuł Podcast 14 Mity budowlane pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Apr 2020

39 min 4 sec

Posłuchaj całego rozdziału mojej książki! Artykuł Wybieramy wykonawcę. Podcast + audiobook pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Feb 2020

34 min 8 sec

Czy też się frustrujesz nie mogąc otrzymać oferty pomimo wielu przypomnień i telefonów? Artykuł Podcast #12 Jak uzyskać rzetelną wycenę od wykonawcy? pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Feb 2020

30 min 16 sec

"Budowa była łatwiejsza niż przypuszczałem" Artykuł Podcast #11 – luźne przemyślenia pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Dec 2019

23 min 41 sec

Podcast #10! Wysokość kar umownych, rozliczenia, zapisy w umowach. Artykuł Umowa o roboty budowlane (podcast) pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Nov 2019

58 min 46 sec

Dlaczego zakup działki, a potem myślenie "co dalej" to błąd? Jak ważne jest oszacowanie całkowitych kosztów budowy jeszcze przed zakupem działki? Artykuł Zanim zaczniesz szukać działki (podcast) pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Oct 2019

36 min 3 sec

Podczas budowy nie możemy być mało asertywni, naiwni i mało zdecydowani. Dobra wiadomość: możesz nauczyć się już teraz wielu rzeczy, które znacznie ułatwią ci budowę i rozmowy z wykonawcami. Artykuł Jakie cechy charakteru ma idealny inwestor? pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Sep 2019

41 min 40 sec

Poprosiłem Was o wypełnienie krótkiej ankiety. Odzew był niesamowity! Podzieliliście się swoimi obawami dotyczącymi budowy domu i zadaliście mnóstwo pytań na które odpowiadam w tym artykule. Artykuł Omówienie ankiety (150 odpowiedzi!) pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Aug 2019

55 min 45 sec

Jakie są wady i zalety fotowoltaiki? Jaką instalację wybrać? Artykuł Fotowoltaika – jak to działa? pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Aug 2019

45 min 18 sec

Czy projekt jest potrzebny tylko do pozwolenia na budowę? NIE! Projekt ma nam pomóc wybudować dom bez stresu. Artykuł Po co właściwie nam projekt budowlany? pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Jul 2019

39 min 45 sec

Koszty budowy. Od czego zależą? Jak się budować? Co oznacza system zlecony? Czy wybrać inwestora zastępczego czy generalnego wykonawcę? W jakiej technologii wybudować dom? Dom murowany, szkieletowy, z bali? Artykuł Co potrzebujesz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na budowę domu? pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Jun 2019

28 min 43 sec

Jak dobrze negocjować? Ile można wynegocjować podczas zakupu działki? Czy warto negocjować podczas budowy domu? Zapraszam do podsłuchania kolejnego podcastu! Oprócz nagrania przygotowałem też obszerny zapis całego nagrania. To swego rodzaju test - jeżeli się przyjmie, transkrypcje będą częściej :) Przyznaję, że jestem nieco przerażony ilością tekstu ;) Zależało mi na tym, aby ten odcinek [...] Artykuł Jak negocjować? pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

May 2019

1 hr 2 min

- W jaki sposób wybrać dobrego projektanta? Jakie pytania mu zadać? - Czy wybrać projekt gotowy czy indywidualny? Artykuł Podcast #02: Projekt gotowy czy projekt indywidualny? pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Apr 2019

45 min 7 sec

Pierwszy podcast! Opowiadam o tym, jak wybrać wykonawców i jak zaoszczędzić pieniądze podczas budowy. Artykuł Podcast #01: O mnie, o blogu i o rozsądnym wyborze wykonawców pochodzi z serwisu Blog Budowlany: Jak się wybudować i nie zwariować.

Apr 2019

38 min 17 sec