Biznes Podcast, czyli jak prowadzić firmę online

Biznes Podcast

Jak założyć i prowadzić firmę online? Jak wykorzystać potencjał usług online adresowanych do przedsiębiorców? Gdzie zdobyć potrzebne informacje? „Biznes Podcast” to drogowskaz dla przedsiębiorców i tych, którzy chcą spróbować swoich sił w biznesie. To rozmowy o aktualnych wyzwaniach dla firm, kluczowych zmianach w prawie czy też tematach, o które często pytają przedsiębiorcy. To w końcu także praktyczne informacje, istotne z punktu widzenia codziennego działania firmy oraz jej pracowników.

All Episodes

By zacząć prowadzić własny biznes nie zawsze trzeba rejestrować działalność. W kolejnym odcinku o działalności nierejestrowej rozmawiamy z Marzeną Chmielewską, zastępcą dyrektora generalnego Konfederacji Lewiatan.

Nov 8

9 min 42 sec

W najnowszym odcinku „BiznesPodcast, czyli jak prowadzić firmę online” wszystko, co musisz wiedzieć o wychodzeniu na zagraniczne rynki. Posłuchaj między innymi o tym, jak otworzyć oddział firmy w innym kraju. Naszym gościem jest dr Sabina Klimek, adiunkt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i konsul w Konsulacie Generalnym w Stambule.

Sep 27

20 min 32 sec

W najnowszym odcinku „Biznes Podcast, czyli jak prowadzić firmę online” o tym, jak się przygotować do założenia firmy. Słuchaj uważnie, a będziesz gotów otworzyć własną działalność. Naszym gościem jest Michał Czajkowski, menadżer inkubacji z Platformy Startowej Unicorn Hub.

Aug 29

20 min 2 sec

O tym, jak w prowadzeniu własnego biznesu zapewnić sobie trochę wygody i skorzystać ze wsparcia pełnomocnika, rozmawiamy z Anetą Lech ze Stowarzyszenia Księgowych.

Jul 11

14 min 46 sec

W najnowszym odcinku „Biznes Podcast” rozmawiamy o otwartych danych. Przekonasz się, że dzięki nim możesz zaoszczędzić czas, pieniądze, a czasem nawet nieźle zarobić.

Jun 6

10 min 28 sec

Brak szefa, który – powiedzmy to sobie szczerze – zazwyczaj wszystko wie najlepiej, w miarę elastyczny czas pracy, cele, które sam ustalasz, czy wyznaczanie sobie "urlopu" w dogodnym terminie – to zalety prowadzenia własnej firmy, które można mnożyć. Pewnie zresztą tak samo jak wyzwania i odpowiedzialności, które temu towarzyszą. Niemniej jednak plusy chyba widać wyraźniej skoro w 2020 roku prawie 264 tys. Polaków postanowiło założyć własną działalność, z czego  ponad 40 proc. zrobiło to drogą elektroniczną. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak założyć działalność gospodarczą, na co zwrócić uwagę i czy w ogóle możesz to zrobić, posłuchaj rozmowy z Rafałem Jachną, konsultantem w Wydziale Wsparcia Przedsiębiorczości Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy.

Apr 26

10 min 28 sec

W ostatnich miesiącach, z uwagi na pandemię z usługami online musieli zetknąć się nawet najbardziej nieufni przedsiębiorcy. Wielu z nich przekonało się do załatwiania swoich biznesowych spraw przez internet. Jaką ofertę dla firm mają banki i samorządy i najważniejsze – czy trafia ona w potrzeby przedsiębiorców? O tym w pierwszym odcinku „Biznes Podcast, czyli jak prowadzić firmę online" pytamy Paulę Kielar, właścicielkę firmy szkoleniowej Skills of the future, a także Michała Macierzyńskiego, dyrektora Departamentu Usług Cyfrowych w banku PKO BP i Łukasza Marka, zastępcę Burmistrza Wołomina.

Jan 11

20 min 20 sec