Wrzuć na luz

Tomasz Gorazdowski, Juliusz Szalek

Motoryzacyjny podcast tworzony z pasją. Tworzony przez pasjonatów i fachowców.

All Episodes

Ten odcinek, w którym mówimy o królu na literę R a w zasadzie na RR, o czarnym Rolls Royce, o nowym smoku jaki konstruuje Ferrari - Daytona SP3, no nowym Porsche większym od Cayene, o nowym Fordzie Ranger, o Mercedesie w którym czujniki kontrolują czujniki i co będzie jak wykryją nieprawidłowość, Tomek Okurowski opowie o czujnikach, których obecność zatwierdzono właśnie w samochodach jako obowiązkowe, o końcu Hellcata, o nowym logo BMW, o tym co wydarzyło się w motosporcie ostatnio i co się wydarzy wkrótce.   

Nov 25

46 min 26 sec

Ten odcinek w którym Joanna Jędrzejczyk opowiada o swoim debiucie w rajdach cross country, a skoro o off roadzie to Jarosław Kazberuk dorzuci swoje trzy grosze o offroadowych oponach, poza tym o nowym Porsche 718 Cayman, futurystycznym Volvo, Audi co to kupiło/nie kupiło McLarena,  o motoryzacji na Ukrainie i w Tajlandii, o nowych mandatach ... tak tak, mandat 5000 złotych grozić będzie każdemu, o nowym/nie nowym Volkswagenie i o nowym/nie nowym Fordzie Rangerze. Podawajcie dalej. T i J.  

Nov 18

48 min 59 sec

Ten w którym mówimy o oponie bez opony, o nowej aferze w świecie motoryzacji, o motocyklach w zimne dni, o tym jak bardzo ekologiczne są samochody elektryczne, o tym co za chwilę wydarzy się w Modlinie opowie Leszek Kuzaj, o tym jak płacić sobą, płacić samochodem, o test nowej Kii EV6. I to na pewno, zapewne nie wszystko. 

Nov 11

50 min 57 sec

Ten w którym mówimy o tym, że samochód, który był superbezpieczny w zeszłym roku już taki nie jest, czyli o szokujących wynikach testów zderzeniowych, Elon Musk jednak zrobił świat w konia, o najszybszym samochodzie jaki kiedykolwiek postał czy powstanie - samochodzie za 10 milionów euro, o przejęciu Bugatti i co z tego wyniknie, o pierwszej elektrycznej Toyocie, o nowościach w świecie motocykli (jest kilka nowości), o nowych mandatach i kilka jeszcze ciekawostek.

Nov 4

53 min 6 sec

.....ten w którym na trasach sprawdzamy jak jeździ nowy elektryczny samochód Kii - EV6, będzie o nowej monstrualnej Corvetcie Z06, o tym jak Toyota jest przygotowana/nieprzygotowana na samochody elektryczne, co za chwilę będzie pokazywał w samochodzie Google Maps, co słychać w Kalifornii,  o bezpieczeństwie sprzed 50 lat w wykonaniu Mercedesa, oraz o mandatach i kąciku znikających modeli.

Oct 28

51 min 6 sec

Ten w którym mówimy o nowym silniku Chevroleta, 10 litrowym, o Astonie Martinie w Polsce, o wstrzymaniu produkcji Skody, o tym, że nie chcą samochodów w centrum miasta .....samochodów elektrycznych, na początku w Sztutgarcie. Anna Ganczarek opowie o wyścigach w Portugalii, Kajetan Kajetanowicz i Mikołaj Marczyk osobiście uciszeszą się z ostatnich sukcesów. Tomasz Okurowski sprawdzi co zrobić, by nie zabić się kiedy pada deszcz i opowiemy o naszych wrażeniach z jazdy Rolls Roycem Ghostem. Zapraszamy, polecajcie innym. 

Oct 21

54 min 23 sec

Odcinek w którym opowiadamy o nowym Rolls Royce Ghost, o nowej Skodzie i polskim samochodzie elektrycznym, który nie jest Izerą i rozmawiamy z jego twórca. Rozmawiamy z szefem Mazdy o elektromobilności, czy jesteśmy na nią gotowi, my klienci. O mandatach, o nowej Astrze i o nowym motoryzacyjnym pomyśle z Paryża. 

Oct 14

47 min 39 sec

Ten w którym mówimy o najpiękniejszym  samochodzie świata, o wykopaliskach z epoki Colina McRea i Carlosa Saintza, o nowych pomysłach związanych z ograniczeniami prędkości, o nowej Mazdzie-Toyocie, o kłopotach z E-toll, o zmianach w Android Auto i jak będzie teraz, Jarek Kazberuk podpowie co zrobić, by w samochodzie nie dostać w głowę, a Ania Gańczarek melduje się z Bragi gdzie będą się ścigać , no i test Kii Sportage. 

Oct 7

53 min 30 sec

Odcinek w którym mówimy o samochodach i motocyklach Bonda, o nowym Rolls Royce i nowej Lancii, o crashtestach i nowych sferycznych oponach, o tym jak zacząć w motorsporcie, o Pucharze Mazdy MX5, Ania Gańczarek opowie o swoich przygodach za kierownicą, o aktualizacjach programów w samochodach i co za tym idzie, dlaczego lepiej nie jechać do Londynu a w teście Seat Leon PHEV.

Sep 30

53 min 13 sec

Ten w którym mówimy o Porsche Taycan Gran Turismo, o powrocie Subaru...pewnego Subaru, o pożegnaniu z kultowym silnikiem, wojnach motocyklowych amerykańsko - niemieckich, o sprowadzanych do Polski struclach, o pewnych samochodowych drzwiach, o tych co jeżdżą pod prąd na autostradach i dlaczego możemy trafić na takiego gościa na autostradzie i test Kii e- Niro....i to nie wszystko.  

Sep 23

57 min 47 sec

Odcinek, w którym przedstawiamy i odkrywany tajemnice nowego modelu Toyoty, Yarisa Crossa, mówimy o urokach dodatkowego światła w samochodzie i jak to osiągnąć, żeby tak było, o polskich piratach drogowych, którzy maja się dobrze i będą się mieli, o pomyśle na zwolnienie na autostradach, o tych, co chcą opóźnienia wejścia w życie pełnej elektromobilności, o Starze w Rajdzie Dakar i nasz test. Dziś zajmujemy się Suzuki Swift.

Sep 16

50 min 54 sec

Odcinek w którym  jeździmy nie byle czym, bo McLarenem 720S i różne ciekawostki o tym smoku, o nowych modelach Volkswagena i Dacii, o targach w Monachium, o tym jak zastopować falę starych diesli napływających do Polski, o nowej marce z Chin a Okurowski opowie o Android Auto czym to się różni od innych....wrzuć na luz numer 25.

Sep 9

55 min 1 sec

Odcinek, w którym mówimy o nowej Kii Sportage, o samochodach do kupna z największym przebiegiem na rynku, jaka wielka zmiana szykuje się w VW, Tomek Okurowski opowiada o tym jak mieć streaming danych w nie najnowszym  samochodzie, o tym, że można z prawem jazdy B jeździć skuterem o pojemności 400 czy 500 cc i jak to zrobić, trochę o podróżowaniu po Bałkanach, o pomyśle na nowe tablice rejestracyjne i kto ma szansę zrobić na tym interes. 

Sep 2

59 min 41 sec

Odcinek w którym mówimy o nowej Fabii po pierwszych jazdach, rozmowa ze zwycięzca wyścigu Le Mans 24 naprawdę ciekawa, o radarach na chodnikach, połączenie z królestwem Mercedesa, o tym gdzie w Warszawie spotykają się motocykliści, o licytacji naprawdę drogich samochodów, o wyciągarce w samochodzie w off roadzie. 

Aug 26

44 min 35 sec

Odcinek w którym opowiadamy dokąd z Niemiec wyjechały wszystkie golfy, o nowym Nissanie Z370, o wyścigach motocyklowych na Wyspie Man - coś niesamowitego,  o podróży lądem w pandemii do Czarnogóry, o specjalnych kamerach, które wykrywają rozmawiających przez telefon opowie Tomek Okurowski i o tym jak policja zasadza się na kierowców TIRów. Prezes Piotr Dulnik opowie o tym jak Suzuki w Polsce dało sobie radę w pandemii. 

Aug 19

38 min 21 sec

Odcinek w którym zajmujemy się smokami, które do 100 km/h przyspieszają w mniej niż 3 sekundy (ranking), VW wycofuje z rynku swój największy hit sprzedażowy (czy to początek końca marki?), powrót Punto, nowy Land Cruiser, o tym jak z głową zaplanować powrót z wakacji, czemu w off roadzie warto mieć jak najlżejszy samochód powie Jarek Kazberuk, a rajdowi mistrzowie Marczyk/Gospodarczyk, Polski opowiedzą jak sobie radzić z głową w najtrudniejszych chwilach.  Start.

Aug 12

50 min 30 sec

Odcinek w którym mówimy o najtańszych samochodach na rynku i o kupowaniu tych absolutnie najdroższych. O tym, które samochody najchętniej kradną (będziecie zdziwieni), o akustycznych radarach, o tym co się stanie, jak np. wyłączy się adaptacyjny tempomat, o płynących do nas samochodach z powodzi i co z nimi zrobić oraz o off roadzie, dziś o tym jak ważna jest waga samochodu.  Udostępniajcie proszę nasz link.  

Aug 5

49 min 35 sec

Odcinek w którym mówimy o Fordzie Machu 1, o podwyżkach mandatów, o cenach nowej Fabii i dlaczego tak drogo, o tym po co jeździć na tor motocyklem, czy warto inwestować w polskie klasyki, o samochodach, które płyną do nas po powodzi w Niemczech czy Belgii i gdzie będzie Wam najwygodniej, czyli o rankingu najlepszych siedzeń samochodowych.

Jul 29

53 min 8 sec

Odcinek 18, w którym opowiadamy co sprzedaje Tom Hanks, o pomyśle na camperowe Airbnb, o 5G w samochodach, niezbędniku na off road, o elektrycznych motocyklach, o topesach....kto wie co to?  oraz o Mustangu Machu 1, zwariowanym Audi S3 i nie tylko. 

Jul 22

48 min 29 sec

Odcinek w którym o Rajdzie Safari opowiada sam 91 letni Sobiesław Zasada, który właśnie wrócił z Kenii po starcie w tym super trudnym rajdzie, Barry opowiada jak na motocyklu jeździć z dziećmi, jak samochody same będą sobie aktualizowały mapy...już same to robią, o nowym kosztownym bardzo pomyśle na mandaty, czyli o podwyżkach, o różnicach w nowych samochodach (zanikających) i o nowym Nissanie Qashquai, którym już jeździliśmy.

Jul 15

56 min 56 sec

Ten odcinek w którym mówimy o przejęciu Bugatti, o tym dlaczego zdrożeje wkrótce OC, o AudinieAudi, awansie Kii na podium, BMW 2 coupe, o nowym wyścigowym Peugeocie bez skrzydła, o absolutnie  audiofilskich rozwiązaniach w samochodzie, o tym jak motocyklem poruszać się w mieście i o tym co zrobić, by Wam nie buchnęli ciężarówki.  

Jul 8

51 min 24 sec

Odcinek, w którym przedstawiamy nową Toyotę Yaris Cross, o sezonie rajdowym mówią M.Marczyk i Sz.Gospodarczyk - mistrzowie Polski, zaglądamy do maili ministra Dworczyka i sprawdzamy co tam jest o samochodach, o premierze nowego Ferrari, o końcu Syreny i Dużego Fiata, o tym jak jeździć po piachu opowie J.Kazberuk. Oraz o tym , jak będzie wyglądała motoryzacja za ....14 lat.  

Jul 1

58 min 7 sec

Odcinek w który o swoim starcie w Rajdzie Safari opowiada Sobiesław Zasada, o samochodach naszych piłkarzy. W piłkę grają tak sobie, ale w garażu mają zacne auta. Motocykliści też mają coś dla siebie...jak walczyć z upałem, jak się ubrać w te dni, a jak z upałem w samochodzie...dane są zatrważające. O tym kiedy Audi wyprodukuje ostatni samochód z silnikiem spalinowym, co z martwym polem w ciężarówkach, oraz o planach Toyoty co do elektromobilności.  

Jun 24

38 min 29 sec

Ten odcinek w którym mówimy o nowej Kii EV6, o najdroższym miejscu parkingowym świata, o nowym Multivanie, o 100 edycji Rajdu Polski oraz o tym co podpisujemy kupując nowy samochód i czym to grozi.  

Jun 17

41 min 40 sec

Ten odcinek w którym mówimy o przewadze kampera nad przyczepą, albo odwrotnie, o tym jak Czesi sobie radzą z autostradami a my nie, o nowej Kii Sportage, o tym ile mimo mega przewałki zarabiał były szef VW, o tym, że już wkrótce w samochodach pojawi się dodatkowy brzęczyk, który będzie wyprowadzał kierowców z równowagi, o wyższości diesla nad benzynowym silnikiem w terenie, albo odwrotnie  i o tym jak jechać autostradą, banał prawda. Otóż nie dla wszystkich.  

Jun 10

43 min 59 sec

Odcinek w którym opowiadamy o najdroższym samochodzie świata, (kosmos po prostu), o rewolucyjnym silniku w Mazdzie, o uwolnieniu Android Auto, o tym jakie mega-turbo-asy pojadą w następnym Dakarze samochodami elektrycznymi, o motocyklach, które mają pojemność jak samochody, a jeżdżą jak rakieta...... i nie tylko o tym, również np. o tym, że Dania chce wycofania silników spalinowych.

Jun 3

52 min 4 sec

Ten odcinek, w którym kontynuujemy rozważania o kamperach i kamperowaniu, Tomek Czopik opowie o rajdowej jeździe na różnych nawierzchniach,  zastanowimy się ile wydajemy na samochód, w dłuuuużyszym okresie, Jarosław Kazberuk zajmie się kompatybilnością różnych części samochodu off roadowego, a w naszym teście tym razem Jaguar F-type, no i różności ze świata.

May 28

52 min 45 sec

Ten, w którym przedstawiamy nowego Forda F150 lightning, wspólnie z Barrym zastanawiamy się ile kosztuje ubranie, wyposażenie na motocykl, Tomek Okurowski opowie o stękaniu i wzdychaniu samochodu, Jarosław Kazberuk opowie o tym jak przejechał Dakar mając zamiast drzwi w samochodzie klapę od śmietnika i co z tego wyniknęło, oraz opowiemy o caravaningu czy jeszcze w tym sezonie można zacząć, a jak tak, to za ile. T.Gorazdowski i J. Szalek zapraszamy.

May 20

53 min 33 sec

Ten odcinek w którym prezes Forda P.Pawlak opowiada o planach na przyszłość, w którym T.Okurowski opowiada jak się hakuje samochód i dlaczego nic z tym nie zrobimy, jak bito rekord w dobowej liczbie przebytych kilometrów dieslem, J.Kazberuk powie o oponach w próbach off road, oraz ten, w którym dowiemy się dlaczego nie pojeździmy hulajnogą po Tokio.   

May 13

1 hr 2 min

Odcinek 7 w którym jest o nowej Fabii, dlaczego samochody będą drożeć, o czarnej stronie samochodowych głośników, czyli czy warto za to płacić (T.Okurowski), o systemach samochodowych w motocyklach (P.Baryła), jak zacząć off road i czym go zacząć, co kupić ( J.Kazberuk), niesamowita historia prosto z Dakaru opowiada Szymon Gospodarczyk oraz nasz test. Dziś na kanale Ford Mustang Mach E . 

May 6

55 min 48 sec

Odc. 6, ten w którym @Jarosław Kazberuk opowiada o traktorze i proboszczu, @Szymon Majewski o tym, czemu nie jest Lordem Vaderem polskich dróg, o tym jak zaktualizować nawigację by dojechać do celu oraz między innymi o nowym Mustangu Machu E oraz informacje ze świata motoryzacji. 

Apr 29

43 min 32 sec

Odcinek 5, ten w którym są ciekawostki ze świata motoryzacji, wprowadzenie do pucharu Mazdy MX5, o głośnikach w samochodzie, co kupić na pierwszy raz skuter czy motocykl 125, oraz o tym jakie są normy spalin, zanieczyszczeń i z czym się to będzie wiązało.    #podcast #motoryzacja #mazda #samochody #motocyle #podcasty #vw  

Apr 22

45 min 11 sec

Odcinek w  którym rajdowi mistrzowie Polski Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk opowiedzą o planach i nowym samochodzie, zastanowimy się dlaczego do Android Auto potrzebny jest kabel, czemu do hamowania stworzono hamulce, a nie coś innego i jak wozak węgla w salonie BMW i Rollsa wszedł i kupił trzy samochody i oczywiście o tym co nowego na świecie. 

Apr 15

39 min 55 sec

W którym mówimy o kolejnym rodzaju poślizgu, Tomek Czopik mówi, Wiślak opowiada jak wcelować w jedyne drzewo w okolicy, Okurowski sprawdza czy zobaczylibyśmy  wielkiego różowego misia na drodze, co nowego na rynku samochodowym, premiera Skody Eniaq  oraz pitu pitu o wszystkim. Zapraszamy, puśćcie w świat dalej.

Apr 8

50 min 1 sec

Dziś o tym, że bez "lufy" Dakaru nie przejedziesz, Kajto opowiada o sezonie, o poślizgach podsterownych, banalna rzecz - o zmianie czasu i o nowej rakiecie Kii. Oraz test.

Apr 1

40 min 21 sec

Motoryzacyjny podcast, może nie dla każdego, ale wielu znajdzie w nim to co go zainteresuje.  O ważnych motoryzacyjnych sprawach, o nowościach, o wszystkim co ciekawe. I to ważne, u nas, o tym wszystkim opowiadają specjaliści, ale nie specjaliści nudziarze, tylko ludzie z pasją do opowiadania. O technice i bezpieczeństwie jazdy - rajdowy mistrz Polski sprzed lat Tomasz Czopik, o motocyklach - Piotr Baryła, o technice - Tomasz Okurowski z Auto Świata, o off roadzie - Jarosław Kazberuk, 9-cio krotny uczestnik Rajdu Dakar i inni zaproszeni przez nas goście. Będzie ciekawie. Zaczynamy. Tomasz Gorazdowski i Juliusz Szalek. Zapraszamy.

Mar 26

55 min 47 sec