Opowieści z gór

Kursy Lawinowe

Kursy Lawinowe i PZU zapraszają na podcast "Opowieści z gór". Opowiedziany oczami ludzi którzy tymi górami żyją. Każdy odcinek to inny gość, który opowie o nich ze swojej perspektywy.

Teaser podcastu "Opowieści z gór"
Trailer 12 sec

All Episodes

Kiedy są najlepsze warunki na skitury? Jak pracuje się na najwyższym stanowisku w Polsce? Kiedy są najlepsze widoki ze szczytu Kasprowego Wierchu? Jak silny może być wiatr wiejący w Tatrach? Zapraszamy do słuchania rozmowy z Łukaszem Chmurą, kierownikiem Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego IMGW na Kasprowym Wierchu.

Mar 1

32 min 8 sec

Co zrobić, kiedy na szlaku spotkamy niedźwiedzia? Jak zostaje się youtuberem? Czy w Tatrach jest za dużo ludzi i dlaczego na ich terenie nie na wszystko możemy sobie pozwolić? O tym i o innych tematach rozmawiamy z Janem Krzeptowskim-Sabałą, edukatorem z Tatrzańskiego Parku Narodowego, przewodnikiem górskim i twórcą kanału Dzikie Tatry.

Jan 25

43 min 23 sec

W drugim odcinku podcastu Opowieści z gór Jan Krzysztof odpowiada na pytania o największe wyzwania z jakimi przyszło mu się zmierzyć w czasie ponad 20 lat na stanowisku Naczelnika TOPR, a także o swoich próbach zostania ratownikiem przed ukończeniem 18 roku życia. Rozmowa z Naczelnikiem, to wyjątkowa okazja do posłuchania o tym jak wyglądał skituring w latach 80-tych, największych zmianach jakie nastąpiły w świecie turystyki górskiej od tego czasu i przekonania się, że góry są dla ludzi, ale nie każda góra powinna być celem naszych zimowych wypraw.

Dec 2020

33 min 56 sec

Zapraszamy Was na rozmowę z Marcinem Witkiem - zawodowym ratownikiem TOPR, przewodnikiem górskim i prowadzącym kursy lawinowe. Porozmawiamy o przyjemności czerpanej z chodzenia po górach i o tym, czy Tatry to góry duże, czy małe?

Dec 2020

43 min 12 sec

Kursy Lawinowe i PZU zapraszają na podcast "Opowieści z gór". Opowiedziany oczami ludzi którzy tymi górami żyją. Każdy odcinek to inny gość, który opowie o nich ze swojej perspektywy.

Dec 2020

12 sec