Jest zielono. Podcast ekologiczny

Agnieszka Zdunek

Podcast Jest zielono, to pierwsza w Polsce audycja o ekologii, życiu zero waste, ograniczaniu konsumpcji i zielonym stylu życia.

All Episodes

Kontynuujemy rozmowy o pasjach. Tym razem boks, który nastraja pozytywnie do życia — nawet kobiety. Posłuchaj! Artykuł JZ80 Jak boks ratuje życie, nawet jeśli nie wychodzisz z domu pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Apr 22

25 min

Relaksacja ciała i ducha to obecnie niezwykle potrzebna rzecz. Posłuchaj, w czym może Ci pomóc gimnastyka słowiańska – nasza rodzima joga. Artykuł JZ79 Gimnastyka słowiańska pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Apr 15

21 min

Zapraszam Cię do wysłuchania twórczej rozmowy dwóch Agnieszek, która – mam nadzieję – zainspiruje Cię do spełniania zapomnianych marzeń. Artykuł JZ78 Jak makrama sprawia, że żyję pełnią? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Apr 8

45 min

Sport to zdrowie, każdy Ci to powie. ;) Okazuje się, że od biegania do zielonego życia wcale nie jest tak daleko, jakby się mogło wydawać. Posłuchaj. Artykuł JZ77 Jak bieganie sprawiło, że nie jem mięsa. pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Apr 1

47 min

Wielopieluchowanie doskonale wpisuje się w ruch zero waste. O tym, dlaczego warto rozważyć tę właśnie opcję, jeśli jesteś młodym rodzicem, rozmawiam z Sylwią Sikorską. Zapraszam. Artykuł JZ76 Pieluchy wielorazowe – czy warto pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Mar 25

50 min

Wiosną do życia budzą się pszczoły murarki. O tym, dlaczego warto je hodować i do czego tak naprawdę są nam potrzebne, rozmawiam z Jackiem Naliwajkiem — autorem podcastu Naturalnie o ogrodach. Posłuchaj. Artykuł JZ75 Jak hodować pszczoły murarki pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Mar 18

42 min

Jesień i zima to bardzo intensywny czas dla Pracowni Boruja. Wiele się zmieniło i wiele zadziało. Na dobre! Posłuchaj, dlaczego musisz przyjechać do Pracowni w tym roku! Artykuł JZ74 Pracownia Boruja 2020 pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Mar 11

45 min

Jaka jest Twoja motywacja do bycia zieloną. Zastanawiasz się, czy jest to motywacja czy zielone jednorożce? Czym są te jednorożce i jak znaleźć motywację? Posłuchaj! Artykuł JZ73 Motywacja czy zielone jednorożce pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Mar 4

7 min

Koza na Lawendzie - skąd wzięła się nazwa tego uroczego gospodarstwa na Mazurach, jak hodować kozy i robić domowym sposobem kozi ser. Zapraszam do słuchania! Artykuł JZ72 Koza na Lawendzie pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Feb 19

40 min

Zielona na czas — co sprawia, że chcemy żyć w rytmie zero waste, co nam w tym pomaga, a co przeszkadza. Jaka jest nasza motywacja do zmiany. Posłuchaj Artykuł JZ71 Zielona na czas pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Feb 12

38 min

Uprawa warzyw na balkonie — czy jest możliwa? Jakie warunki musi spełniać Twój balkon i czy w ogóle musisz go mieć, by cieszyć się zdrowymi warzywami. Posłuchaj! Artykuł JZ70 Uprawa warzyw na balkonie pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Feb 5

29 min

Kompostowanie - trudne? Nie! Kompostować możesz nawet, mieszkając w małym M w centrum miasta. Jak założyć własny kompostownik? Posłuchaj! Artykuł JZ69 Kompostowanie na wsi i w mieście pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jan 29

24 min

Jak prawidłowo segregować śmieci - to pytanie, które często zadaje sobie wielu z Was. Dziś podpowiadam, ponieważ prawidłowa segregacja to podstawa! Posłuchaj i koniecznie dołącz do wyzwania „Eko dla zielonych” Artykuł JZ68 Jak prawidłowo segregować śmieci pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jan 22

21 min

Jak wkroczyć na ekologiczną ścieżkę? Jak zacząć stosować 5 zasad zero waste (a może less waste)? Co zmienić w swoim życiu na początku? Posłuchaj i koniecznie dołącz do wyzwania "Eko dla zielonych". Artykuł JZ67 5 zasad zero waste – 5R pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jan 15

28 min

Podsumowanie dekady. Podsumowanie 10 lat Jestem Zielona. Czy jestem tak "zielona", jak się wszystkim wydaje? Jak wyglądała moja droga. Posłuchaj... Artykuł JZ66 Podsumowanie dekady. Dlaczego wcale nie jestem taka zielona. pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jan 8

64 min

Czy da się zamienić chemiczne środki czystości na te bardziej eko? Czy ekologiczne sprzątanie się opłaca? Jak samodzielnie zrobić środki czystości? Posłuchaj... Artykuł JZ65 Ekologiczne sprzątanie na Święta pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Dec 2019

16 min

Jak wiele kupowanie prezentów ma wspólnego z okazywaniem uczuć? Czy niekupowanie prezentów ma wpływ na ekologię. Jak ograniczyć konsumpcjonizm? Posłuchaj... Artykuł JZ64 Niekupowanie prezentów pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Dec 2019

42 min

Ile o ekologii i otaczającym nas świecie wiedzą nasze dzieci? Jak uczyć dzieci ekologii? Jak my, dorośli, według dzieci powinniśmy o tej ekologii mówić? Posłuchaj Artykuł JZ63 Jak uczyć dzieci ekologii? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Nov 2019

45 min

Jakie chwasty możemy znaleźć w listopadzie? Jak zbierać i przyrządzać dzikie rośliny. Gdzie w naturze szukać produktów do naszej kuchni? Posłuchaj Artykuł JZ62 Jakie chwasty jeść zimą pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Nov 2019

37 min

Wprowadzenie do permakultury Billa Mollisona to pozycja kultowa. Posłuchaj czym jest permakultura i jak dostać tę pozycję. Rozmawiam z Benem Lazarem. Artykuł JZ61 Wprowadzenie do permakultury pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Nov 2019

50 min

Naturalne place zabaw - miejsca pełne tajemnic, zakamarków, wprost uwielbianych przez dzieci. Czym nieplac zabaw różni się od zwykłego placu? Posłuchaj! Artykuł JZ60 Nieplac zabaw pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Nov 2019

37 min

Kim jest preppers? Dlaczego nie powinien się ujawniać i czy warto nim zostać? Posłuchaj. Artykuł JZ59 Kim jest preppers? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Oct 2019

46 min

Skąd wzięło się rolnictwo ekologiczne. Kto był jego pionierem i jak się ono rozwijało przez dziesiątki lat. Chcesz poznać tę historię? Posłuchaj. Artykuł JZ58 Pionierzy rolnictwa ekologicznego pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Oct 2019

43 min

Ekologiczna mapa świata, Ethy - czym jest i jak może Cię wspierać w ekologicznym, zielonym życiu. Posłuchaj historii projektu, który zmienia świat. Artykuł JZ57 Ethy – pierwsza ekologiczna mapa świata pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Oct 2019

65 min

Pan Rafał jednego dnia stracił wszystko - 2,5 miliona swoich pszczół, całą pasiekę. Jak swoje nieszczęście przekuł w dobro? Posłuchaj o programie "Tak dla pszczół". Artykuł JZ56 Czym jest Bank Pszczół? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Oct 2019

31 min

Pracownia Boruja to miejsce, w którym zatrzymuje się czas. Powstanie tu Centrum Edukacji Ekologicznej z warsztatami i wieloma atrakcjami. Już wkrótce... Artykuł JZ55 Trudne lato w Pracowni Boruja pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Oct 2019

44 min

Ogród dla pszczół w małej wsi Boruja zbudowany został wysiłkiem wielu osób. Dokonaliśmy niemożliwego bo nikt nie wierzył, że się uda. Posłuchaj historii, która przywraca wiarę w ludzi. Artykuł JZ54 Jak mała wieś zbudowała ogród dla pszczół pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Sep 2019

26 min

Z Kujawskim pomagamy pszczołom to program edukacyjny, którego celem jest wspieranie pszczół. Sprawdź, jak Ty możesz pomóc tym małym owadom, nawet jeśli mieszkasz w dużym mieście. Artykuł JZ53 Z Kujawskim pomagamy pszczołom pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Sep 2019

60 min

Płoną lasy w Amazonii. Zamiast narzekać czy szukać winnych, zróbmy coś dobrego. Dołącz do akcji "Posadź 1 drzewo dla Amazonii". Posłuchaj! Artykuł JZ52 Jak pomóc lasom w Amazonii? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Aug 2019

11 min

Jak założyć ogród społeczny. Skąd wziąć pieniądze, co należy załatwić, czy Urząd Miasta może dofinansować taką inicjatywę - praktyczne porady i wskazówki. Wasze pytania - moje odpowiedzi. Posłuchaj! Artykuł JZ51 Jak założyć ogród społeczny pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Aug 2019

48 min

Marzysz o domu na wsi? Szukasz swojego miejsca na Ziemi? Koniecznie zobacz, na co zwrócić uwagę, szukając domu. Jak znaleźć swoją wieś - praktyczne porady i wskazówki. Wasze pytania - moje odpowiedzi. Posłuchaj! Artykuł JZ50 Jak znaleźć swoją wieś? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jul 2019

33 min

Jak segregować śmieci? Od czego zacząć, na co zwrócić uwagę i przede wszystkim, jak przekonać rodzinę, że segregacja śmieci się opłaca. Wasze pytania na zielone pytania - moje odpowiedzi. Posłuchaj! Artykuł JZ49 Jak segregować śmieci? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jul 2019

20 min

Jak zrobić domowe środki czystości? Płyn do mycia naczyń, proszek do prania, pastę do fug? Jakich środków używać? Podcast Jest Zielono na wakacje. Wasze pytania - moje odpowiedzi. Posłuchaj! Artykuł JZ48 Jak zrobić domowe środki czystości pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jul 2019

30 min

Jak naturalnie rozjaśnić włosy? Jakich produktów używać? O ile tonów zmieni się kolor moich włosów? Podcast Jest Zielono na wakacje. Wasze pytania na zielone pytania - moje odpowiedzi. Posłuchaj! Artykuł JZ47 Jak naturalnie rozjaśnić włosy pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jul 2019

21 min

Jak zrobić świecę sojową? Czy można w domu stworzyć pachnącą i zdrową świecę? Czy jest to trudne? Podcast Jest Zielono na wakacje. Wasze pytania na zielone pytania - moje odpowiedzi. Posłuchaj! Artykuł JZ46 Jak zrobić świecę sojową pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jul 2019

18 min

Czy są polskie podcasty ekologiczne? Kto je nagrywa? Gdzie ich szukać? O to zapytałam podcasterów i podcasterki prowadzących zielone podcasty. Posłuchaj! Artykuł JZ45 Polskie podcasty ekologiczne pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jun 2019

29 min

Odcinek specjalny. Jak zorganizowaliśmy Pyrcaster 2019? Pierwsze w Poznaniu i Wielkopolsce spotkanie dla słuchaczy i podcasterów. Posłuchaj! Artykuł Pyrcaster 2019 pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jun 2019

25 min

Jak legalnie sprzedawać domowe mydło? Czy jest to możliwe i ile kosztuje? Co trzeba zrobić i od czego zacząć? Posłuchaj podcastu! Artykuł JZ44 Jak legalnie sprzedawać domowe mydło? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jun 2019

48 min

Odcinek specjalny. Podcastowy Dzień Dziecka!!! Dzieciaki, wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Posłuchajcie bajki przygotowanej specjalnie dla Was Artykuł Podcastowy Dzień Dziecka 2019 pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jun 2019

16 min

Jak wygląda naprawdę remont starej, dwustuletniej chaty? Z czym mamy największe problemy? Cała prawda o Pracowni Boruja. Posłuchaj podcastu! Artykuł JZ43 Cała prawda o Pracowni Boruja pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

May 2019

35 min

Czy łatwo jest porzucić wielkie miasto? Wyjechać na wieś na końcu Polski i zacząć zarabiać z życia na wsi? Posłuchaj jak uciec miasta! Rozmawiam z Martą i Mateuszem z Farmy Martinika. Artykuł JZ42 Ucieczka z miasta pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

May 2019

47 min

Jaka jest rola liderów w ekologii? Jak mogą realnie wpłynąć na to, by firmy i ich pracownicy byli bardziej proekologiczni? Co firma może zmienić w swoich działaniach? Artykuł JZ41 Liderzy w ekologii pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

May 2019

37 min

Recenzja książek o permakulturze. Posłuchaj zanim przeczytasz. Ogród Gai, Ogrody Permakultury, Permakultura Seppa Holzera. Artykuł JZ40 Recenzja książek o permakulturze pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Apr 2019

24 min

Jak pielęgnować rośliny doniczkowe? Gdzie je kupować? Co to znaczy prowadzić sklep roślinny i czym on się różni od zwykłej kwiaciarni? Czym jest dobroczynek kalifornijski i jakie grzyby są dobre dla kwiatów domowych? Artykuł JZ39 Sklep roślinny czyli Zarośla o roślinach pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Apr 2019

72 min

Kolejny sezon w Pracowni Boruja rozpoczęty. Posłuchaj czym będzie Centrum Edukacji Ekologicznej i dlaczego Pracownia Boruja będzie na permakulturowej mapie Polski. Zobacz nową stronę internetową Pracowni. Artykuł JZ38 Permakultura w Pracowni Boruja pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Mar 2019

49 min

Co zrobić żeby mieć piękny balkon na wiosnę? Jakie są najczęstsze błędy? W jaki sposób założyć balkonowy ogród warzywny? Czyli w skrócie jak przygotować balkon na wiosnę? Artykuł JZ37 Jak przygotować balkon na wiosnę? pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Mar 2019

51 min

Kulisy wyzwania #ekodlazielonych, 8 tygodniowego zielonego wyzwania, w którym nic nie szło jak powinno :) Wszystko o błędach, sukcesach, wspaniałych ludziach i nauczkach na przyszłość. Posłuchaj, zainspiruj i ucz się! Artykuł JZ36 Kulisy wyzwania #ekodlazielonych pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Feb 2019

59 min

Czym jest ekologia dla znanych blogerów i podcasterów? Czy są świadomi ekologicznie a jeżeli tak to co i w jaki sposób robią? Posłuchaj Joanny Legun z podcastu "Jak zrozumieć prawnika". Nagranie jest częścią wyzwania Eko dla Zielonych. Artykuł JZ35 Regulacje prawne w ekologii – Joanna Legun pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Feb 2019

13 min

Czym jest ekologia dla znanych blogerów i podcasterów? Czy są świadomi ekologicznie a jeżeli tak to co i w jaki sposób robią? Agnieszki Werechy-Osińskiej z Foto do Kwadratu. Nagranie jest częścią wyzwania Eko dla Zielonych. Artykuł JZ34 Zielone inspiracje – Agnieszka Werecha-Osińska pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Feb 2019

14 min

Czym jest ekologia dla znanych blogerów i podcasterów? Czy są świadomi ekologicznie a jeżeli tak to co i w jaki sposób robią? Posłuchaj Piotra Kantorowskiego z podcastu "Prawo dla Biznesu". Nagranie jest częścią wyzwania Eko dla Zielonych. Artykuł JZ33 Globalna odpowiedzialność prawna – Piotr Kantorowski pochodzi z serwisu jestemzielona.pl.

Jan 2019

13 min

Cookie policy

We and our partners use cookies to personalize your experience, to show you ads based on your interests, and for measurement and analytics purposes. By using our website and our services, you agree to our use of cookies as described in our Cookie Policy.