Magazín liftera

Český svaz silového trojboje

Podcastový kanál z prostředí silového trojboje.

mwp.podcast.all.episodes

David Lupač je reprezentantem Českého svazu silového trojboje, jehož kariéra se začala psát dne 26. 1. 2008 na republikovém šampionátu v benčpresu v Sedlčanech.   Od té doby dokázal sedmnáctkrát zvítězit na mistrovství České republiky a získat patnáct medailí z Mistrovství Evropy či světa.   Jedná se o prvního a jediného Čecha, který dokázal zvítězit na mistrovství světa open ve federaci IPF.   Jako jediný junior na světě, dokázal získat v jedné sezóně tři tituly mistra světa IPF.   Jeho nejlepší výkony na soutěži jsou: Dřep EQ/RAW: 450/350 kg Benčpres EQ/RAW: 340/243 kg Mrtvý tah EQ/RAW: 362,5/362,5 kg Trojboj: 1127,5/920 kg   Je aktuálním držitelem 21 národních rekordů. Jedná se o bývalého světového rekordmana v dorostu v divizi EQ a v juniorech v divizi RAW. Oba rekordy držel český sportovec ve dřepu.   V současnosti není pouze sportovcem, ale též státním trenérem mládeže a zakladatel sportovního klubu Doplnejch powerlifting.

May 24

time.minutes.short time.seconds.short

Dvacetkrát překonal tisíc kilogramů v silovém trojboji. Jako první Čech dřepoval přes 400 kg. Jeho život byl doslova jak houpačce, jednou byl na vrcholu, podruhé na úplném dně.   V rozhovoru s Milanem Špinglem, který byl hostem magazínu lifter, se dozvíte, jaký byl sportovní život tohoto fenoména novodobého českého liftu.

Dec 2020

time.hours.short time.minutes.short

Rozhovor s Tomášem Šárikem, jedním z nejúspěšnějších silových trojbojařů na našem území. Český reprezentant v kategorii do 120 kg osmkrát překonal magickou hranici 1000 kg a nasbíral několik medailí z největších světových a evropských šampionátu. Jihlavský trojbojař se ve třicetiminutovém rozhovoru rozpovídal o tom, kdy začínal s trojbojem, jaké má výkonnostní limity, co si myslí o dopingu, zda se cítí více bafuňářem než sportovcem, rozdělení sportu na divizi RAW a EQ a dalších zajímavých tématech. produkce: power-video.cz moderátor: Jiří Prášek

Sep 2020

time.minutes.short time.seconds.short