Online Koçunuz

TYT AYT Sohbetleri

Merhaba gezegen halkı, böyle diyorum çünkü TYT AYT döneminde bir seneliğine bu Dünya zevklerimizden feragat edip başka bir gezegene göç ediyoruz. Tek amacımız Dünya'da istediğimiz yere ışınlanmak. Bendeniz daha önce bu gezegenden Kimileri beni sınav, eğitim veya öğrenci koçu olarak tanımlasa da ben her zaman gezegen verimlilik şefi olan Kemal Abiniz olarak burada olacağım :) Elimden geldiğince sizlerle buluşmaya çalışıp zaman yönetimi, çalışma ve sınav stratejileri, kaynak tavsiyeleri ve ders çalışma programları hakkında sohbet edeceğiz. Bu gezegenin en önemli kurallarından biri, beni ders çalışırken değil ders aralarında dinlemektir. Aksi halde uzay "boşluğuna" fırlatılırsınız:)

YouTube: Online Koçunuz

All Episodes

Tıp kazanmak veya derece yapmak için her şeyimizi veririz. Tıp kazanmak istiyorum diyenleriniz yolun sonunda tıp kazandım diyebilmek için çalışır ve elinden geleni yapar. İlk 5 bine girmek de çok önemli bir hedeftir çünkü ilk 5 bin çoğu tıp fakültesini garantiler. O yüzden ilk 5 bine nasıl girilir diye kafa yorduğumuz öğrencimle olan görüşmemizi sizinle paylaşmak istedim. İzlediğiniz için teşekkürler, umarım videom bir nebze olsun fayda sağlamıştır :)

Nov 3

8 min 3 sec

Evde çalışırken derece yapmak isteyen çok faz öğrenci var. Bugün dershaneye veya okula gitmeden sadece evde çalışarak derece yapmak isteyen öğrencilere yönelik tavsiyeler vermeye çalıştım. Umarım faydalı olur.

Nov 2

10 min 37 sec

Bugün TYT sosyal nasıl çalışılır, sosyal net arttırmak için ne yapılmalı ve konulara nasıl çalışılır gibi sizi bana sorduğunuz birçok soruyu cevaplamaya çalıştım. İzlediğiniz için teşekkürler, umarım videom bir nebze olsun fayda sağlamıştır :)

Oct 11

8 min 32 sec

Bugün mezun öğrencimle yaptığımız haftalık çalışma programı görüşmesini sizlerle paylaşmak istedim. Umarım bir nebze olsun yardımcı olur.

Oct 10

5 min 49 sec

Bugün ilk 10 bin hedefleyen öğrencimle haftalık program yaptığımız bir görüşmemizi sizlerle paylaşmak istedim. Umarım faydası olur.

Oct 3

9 min 9 sec

Mezuna kaldığımızda çevre faktörü başta olmak üzere bizi kötü etkileyen her şeye inat başarılı olmak isteriz. Bugün bunlarla ilgili sizinle sohbet edip sizi motive etmeye çalıştım. Umarım faydalı olur.

Oct 2

10 min 44 sec

Bugün sizlerle soru cevap etkinliğinde aklınıza takılan sorulara cevap vermeye çalıştım. Umarım bir nebze olsun faydası olur. Hepinize iyi çalışmalar dilerim.

Sep 27

18 min 12 sec

Bugün Ankara Tıptan koçumuz Beyza ile açık lisenin avantajları ve dezavantajları hakkında sohbet ettik. Umarız bir nebze olsun size faydalı olur.

Sep 26

14 min 13 sec

Denemelere ne zaman başlamamız gerektiği çoğu zaman aklımıza takılır ve ne yapacağımızı bilemeyiz. Bugün sizlerle bu konu hakkında konuşmaya çalıştık. Umarız verimli olur.

Sep 21

10 min 8 sec

Bugün ders çalışırken verilen araları nasıl değerlendirmeliyiz ve mola süreleri ne kadar olmalı gibi sorulara cevap vermeye çalıştım. Stres atmak sınav döneminde çok önemli. Umarım sizin için verimli olur sohbetimiz.

Sep 17

6 min 26 sec

Mezunların çalışmaya nerden başlamasıyla ilgili sizinle düşüncelerimi paylaşmaya çalıştım. Umarım faydalı olur :)

Sep 14

11 min 1 sec

Ders çalışmaya bir türlü başlamayanlar için içinde bulunduğumuz anın ne kadar değerli olduğu hakkında sizinle sohbet etmeye çalıştım. Umarım faydalı olur...

Sep 11

8 min 51 sec

Açık lise başvuruları bitmek üzereyken bana gelen çok fazla soru üzerine bu konu hakkında konuşmak istedim. Umarım faydalı olur :)

Sep 10

9 min 19 sec

Son hafta ve sınav anına yönelik sizlere tavsiyeler vermeye ve moralinizi bir nebze olsun yükseltmek için sizlerle sohbet etmeye çalıştım. Dinlediğiniz için teşekkürler, umarım videom bir nebze olsun fayda sağlamıştır :)

Jun 20

14 min 12 sec

Bugün MEB ders kitaplarını ne zaman ve nasıl tekrar etmemiz gerektiği hakkında sizinle sohbet etmeye çalıştım. Umarım faydalı olur.

May 27

5 min 7 sec

Bugün 10. sınıf yazı hakkında sizlerle sohbet etmeye çalıştım. Umarım faydalı olur.

May 26

6 min 48 sec

Son 1 aya girerken netlerimizin artmamasından iyice şikayet eder olduk. Bugün bunun hakkında sizlerle sohbet etmeye çalıştım ve tavsiyeler verdim. Umarım faydalı olmuştur.

May 25

8 min 56 sec

11. sınıf yazında neler yapmalıyım diyenlere yönelik bazı tavsiyeler vermeye çalışıp sizlerle sohbet ettim. Umarım verimli olmuştur.

May 25

11 min 25 sec

YKS son 1 ay kala nasıl çalışılmalı, ne yapılmalı, çalışma programı nasıl olmalı gibi sorulara cevap vermeye çalıştım. Son 1 ayda sınav kazanmak ve derece yapmak için halen çok geç değil. Sınava son 1 ay kala yapılması gerekenler neler bunları konuşup sizleri son 1 ay için motive etmeye çalıştım.

May 24

11 min 28 sec

Son 1 ayda emeklerini çöpe atmadan elinden geleni yaparak sınav için en iyi şekilde çalışmaya çalışmalıyız. Bu videoda bunun hakkında sohbet etmeye çalıştım. Umarım verimli olur.

May 24

10 min 56 sec

Bugün çıkmış soruları ne zaman çözmemiz gerektiği hakkında sizlerle sohbet etmek istedim. Umarım verimli olmuştur :)

May 17

8 min 44 sec

Bugün Ankara Tıp öğrencisi koçlarımızdan Beyza Harput ile sınava kalan bu son dönemde denemelerin ne sıklıkla ve nasıl çözülmesi gerektiği hakkında konuştuk. Umarım faydalı olmuştur.

May 10

11 min 40 sec

Karamsarlığa kapılanlarımızın çoğu mezuna kalmayı düşünmeye başladı ve çalışma temposunu düşürdü. Bugün sizlerle bu konu hakkında sohbet edip sizleri motive etmeye çalıştım.

Apr 26

9 min 11 sec

Bugün ramazanın da gelmesiyle konuğumuz Ankara Tıp öğrencisi Beyza ile ramazanda nasıl bir program hazırlamalıyız gibi konular hakkında konuşmaya çalıştık.

Apr 12

9 min 24 sec

MSÜ sınavından sonra bozulan moraller için motive edici bir podcast ile sizleri rahatlatmak istedim. Umarım bir nebze olsun faydası olur.

Apr 5

10 min 48 sec

YKS'ye 100 gün kala neler değişebilir, nasıl çalışmalıyız üzerine konuşup tavsiyeler vermeye çalıştım.

Mar 15

11 min 58 sec

Şubat ayının gelmesiyle içinde bulunduğumuz durumda bıkmaya başladık. Bu aylarda pes eden çok kişi olduğundan sizlere bir şekilde motivasyon vermeye çalıştım. 

Feb 8

11 min 44 sec

Bugün derece isteyen 11. sınıflar nasıl çalışmalı, nasıl bir yol izlemeli ve benim 11. sınıf öğrencilerim ne durumda bunlar hakkında sizinle sohbet etmeye çalıştım. Umarım faydalı olur :)

Feb 1

10 min 42 sec

Son 5 ay kala sizlere hem motivasyon hem de bazı küçük taktikler vermeye çalışarak destek olmak istedim.

Jan 25

11 min 22 sec

Derece yapmak isteyip de motivasyonunu her an koruyamayanlara gelsin!

Jan 17

13 min 19 sec

Başaramama üzerine çekilen acıların ve duyulan korkuların üzerimizdeki etkilerini beraber ele alıp ne gibi çözümler üretebileceğimize değinmeye çalıştım.

Jan 11

9 min 38 sec

Hayallerimizi baltalamaya ve bizi demoralize etmeye çalışan herkese ve her şeye inat hedeflerimizin peşinden tüm gayretimizle gitmeye devam edeceğiz! Gelecek hayalleri için çabalayanlarındır...

Dec 2020

10 min 35 sec

Aralık ayı motivasyonu YKS 2021 için çok önemli. İçinde bulunduğumuz şu belirsizlik dönemlerinde pandemide nasıl daha verimli çalışırız ve aralık ayını nasıl daha verimli geçiririz bunlara değinmeye çalıştım.

Dec 2020

11 min 22 sec

Okullar, dershane ve kurslar kesin olarak kapatıldı mı veya kapatılacak mı diyenlerle birlikte AYT konuları limit türev integral kaldırılacak mı yani sınavda çıkacak mı gibi sorular da YKS son dakika haberlerinden sonra haliyle türemeye başladı. Hem bunlara hem de bu dönemde evde nasıl verimli çalışılır ve bu şartlar altından nasıl bir yol izlemeliyiz buna değinmeye çalıştım.

Nov 2020

11 min 52 sec

Kasım ayı bizden ne ister, netlerim artmıyor veya nasıl artar diye sordunuz. Bu videoda hem kasım ayında nasıl çalışılmalı bundan bahsettim hem de TYT AYT netlerim yükselmiyor diyenler için net arttırma yöntemleri üzerinde durdum.

Nov 2020

11 min 25 sec

YKS 2021 tayfa için okullar açılacak mı, ne zaman açılacak derken okullar açıldı. TYT AYT döneminde okula gittiğiniz bu dönemlerde nelere dikkat etmeniz gerektiğine değinmeye çalıştım. Okula giderken nasıl ders çalışırız, pandemi döneminde ne gibi önlemler alabiliriz gibi sorulara cevap vermeye çalıştım. İzlediğiniz için teşekkürler, umarım videom bir nebze olsun fayda sağlamıştır :)

Oct 2020

11 min 41 sec

Erken kalkmak için ne yapılmalı sorusu çokça sorulur. Sınav döneminde erken kalkma çok zor ve çoğumuz erken uyanamıyorum, nasıl erken kalkarız ve erken uyanmanın yolları neler gibi soruları araştırırız. Erken kalkamıyorum, 5 te kalkmak benim için imkansız diyip geçiştirmektense erken uyanmak için ne yapılmalı sorusunu kendimize sorarak ve erken uyanmanın faydaları bize nasıl etki eder düşünerek bir şeyleri değiştirmemiz gerekir. Her hafta sizlere ücretsiz olarak online koçluk yaptığımız Yörünge serimizde bu gibi sizin bize sorduğunuz soruları online koçunuz ekibi olarak cevaplamaya çalışacağız. İzlediğiniz için teşekkürler, umarım videom bir nebze olsun fayda sağlamıştır :)

Oct 2020

11 min 50 sec

Dershaneye gitmeden üniversite veya tıp kazanılır mı, dershaneye gitmeden mezuna kalmak çok zor olur diye çevremizden çok duyarız. Dershaneye gitmeli miyim sorusu bu dönemlerde aklımıza takılanlardan biri. Bu videoda dershaneye gitmek mantıklı mı, dershane mi evde çalışmak yani özel ders mi gibi kısaca dershane şart mı sorusuna cevap vermeye çalıştım. Dershanesiz tıp kazanılır mı veya üniversite kazanmak çok zor olur diye düşünmek yerine içinde bulunduğumuz şartları iyi analiz edip ona göre karar vermeniz sizin için daha iyi olacaktır. İzlediğiniz için teşekkürler, umarım videom bir nebze olsun fayda sağlamıştır :)

Aug 2020

7 min 58 sec

Okullar ne zaman açılacak ve 2021 YKS konuları hepimizin en çok sorduğu sorular. Kimileri YKS konuları değişti diyor ve 2021 YKS konuları listesi yayımlıyor. Kimileri de okullar açılacak mı sorusuna kesin yanıt veriyor. Bu şartlarda 2021 tayfa ne yapmalı, çalışma programı nasıl olmalı ve 2021 YKS konuları değişecek mi sorularına cevap vermeye çalıştım. İzlediğiniz için teşekkürler, umarım videom bir nebze olsun fayda sağlamıştır :)

Aug 2020

7 min 10 sec

Sınav anında odaklanmak ve heyecan nasıl yenilir hepimizin ortak sorusu. Sınav anı stresi, stratejileri, sorunları, heyecanı, taktikleri yani kısacası yaşananlar hakkında konuşmaya çalıştım. Sınav anı psikolojisi çok farklı. O motivasyonu sağlamak ve sınav anında yapılması gerekenleri yapmak için önce sakin olmak gerekiyor.

Jun 2020

16 min 40 sec

YKS sınavına son 3 gün kala neler yapılmalı? Sınava son günler kala yapılması gerekenler neler? TYT AYT ye sayılı günler kala günlerinizi nasıl geçirmeniz hakkında düşüncelerimi paylaştım.

Jun 2020

8 min 30 sec

YKS Sınav öncesi son motivasyon, sınav öncesi son taktikler, rahatlama ve yks öncesi yapılması gerekenler için bir şeyler söylemeye çalıştım. Umarım YKS sınav öncesi moral bulabilir ve yapılması gerekenleri yapabilirsiniz.

Jun 2020

8 min 24 sec

Netleri nasıl yükseltirim, deneme netler nasıl artar sorusunu geçtik artık deneme netlerim düşüyor diye yakınmaya başladık. Netleri arttırmanın yollarını ararken bir anda kendimizi tyt ayt netim düşüyor, netlerim neden artmıyor aksine düşüyor diye sorgularken bulduk. Sınava çok az bir zaman kala bu başımıza büyük dertler açabilir.

Jun 2020

6 min 13 sec

MSÜ den sonra TYT matematik zor gelir mi, sistem değişti mi, MSÜ kadar zor veya kolay olur mu gibi sorular dolanıyor. TYT sistemi değişti ve TYT matematik soru sistemi farklılaştı diyenlere inat bu videoyu çekmek istedim.

Jun 2020

6 min 19 sec

Uyku düzeni YKS son 1 hafta için nasıl olmalı? Uyku düzeni nasıl kurulur, uyku düzenimi sınav için nasıl düzeltebilirim ve uyku düzeni bozukluğu nasıl giderilir sorularına cevap bulmaya çalışıyoruz sınava bu kadar az bir süre kala. Biliyorum artık stresten uyku düzensizliği iyice başınızın belası oldu ama bir şekilde uyku düzenini nasıl sağlarım diyerek bunun için çaba göstermeliyiz.

Jun 2020

9 min 7 sec

Sınava 1 hafta kala neler yaşadım ve dikkat etmeniz gerekenler neler? Sınav yaklaştıkça aklınıza son hafta neler yapılır, nelere dikkat etmem gerek gibi sorular geliyor biliyorum. Bunlara açıklık getirmeye çalışsam da ne yaşarsanız yaşayın en önemli şeyin moral bozmamak olduğunu unutmayın!

Jun 2020

12 min 7 sec

MSÜ sınavının yaklaşmasıyla akıllara MSÜ sınavına girmeli mi, sınava girmeye değer mi soruları gelmeye başladı. Çünkü bildiğiniz gibi her ne kadar önlemler alınmış olsa da her küçük temas bir risk taşıyor. Ben de MSÜ ye girmeli mi bu konu hakkında konuşmak istedim bugün.

Jun 2020

10 min 34 sec

YKS sınav öncesi net arttırma herkesin istediği bir şey. TYT neti arttırma, YKS netleri nasıl artar ve ayt netim artmıyor diye aramalar yaparken çok fazla vakit kaybettiğinizin farkına varmıyorsunuz. TYT net arttırma taktikleri, 5 günde +30 net videoları arayıp sonra da netlerim neden düşüyor diye yakınıyorsunuz. Bu video garanti net artışı sağlamasa da kendi tecrübelerimi içerir (Hiçbir video garanti net arttırmaz!)

Jun 2020

10 min 55 sec

YKS ye son haftalarda kala sınavdan önce yapılması gerekenler neler, TYT AYT sınavı öncesi motivasyonumuzu nasıl arttırırız, sınav öncesi morali nasıl arttırız gibi konulara değinmeye çalıştım.

Jun 2020

11 min 3 sec

YKS son 1 ay kala sınav kazanmak için çalışma programımız daha yoğun hale gelse de yapılması gerekenleri bazen yapmayabiliyoruz. Son 1 ayda derece isteyenler veya sınav kazanılır mı diyenler hiç fark etmez, ne yapmalı diye sorarak vakit kaybetmek yerine elinden geleni yapmaya odaklanmalılar.

May 2020

12 min 37 sec