שיעורים באינטימיות ומיניות מודעת עם דורית בר

דורית בר

ברוכ/ה הבא/ה למרחב לפיתוח מיומנויות תקשורת אינטימית ומינית מודעת. אני שמחה שאת/ה כאן.

שמי דורית בר, אני מורה ומלווה תהליכי ריפוי. לקבוצה מוזמניםות אנשים מכל ג'נדר, זהות מינית וסטטוס אישי שרוציםות להעמיק ולהרחיב את היכולת לאהוב, לבטא רגשות, לחוות עונג, תשוקה, שמחה וביטחון כדרך חיים.

All Episodes

 אנחנו בעיצומו של גל ריפוי עוצמתי. ככל שנפתח יכולת להכיל אותו בגופנו - יהיה לנו כוח להתמודד עם המציאות. מפגש ישיר עם פחד הוא שער רוחני ואנרגטי רב עוצמה. בימים המיוחדים שבהם כולנו פוגשים אי ודאות, ערעור של תחושת המציאות כפי שהכרנו אותה ומתח כללי - המערכת הגופנית-נפשית חשופה ופתוחה יותר מבדרך כלל להתפתחות רגשית ורוחנית. מזמינה אותך להקשיב לשיעור ריפוי מיוחד שהענקתי ב 19/3/20 שבו אני נותנת כלים מעשיים ותרגול איך להתמודד עם פחד ואי ודאות בגישת תרפיית האגן.

Nov 21

58 min 52 sec

שיחה מרתקת בין דורית ודויד כיצד ולמה מיניות מודעת פותחת אותנו לחוויה של מיניות כעונג בכל החושים, הפיזי, המנטלי, הרגשי והרוחני המהווים יחד שער לתשוקה בכל המימדים בחיים

Nov 17

58 min 52 sec

תרגיל הכרות עם עצמי דרך מצב הלבנה. תרגול שבא להפגיש אותנו עם התחושה שאנחנו מתמלאות ומתרוקנות. להכיר ולהבין לעומק את מהות הנשיות, במובן הפיזי, רוחני, נפשי. התפקיד של יצירת חיים לצאת ולהתבונן בלבנה בשמיים בכל יום. כתיבה של יומן ירח במהלך שלושה חודשים מינימום. היומן עוזר לבחון אותי כתופעת טבע עוזר להבין תהליכים רגשיים שעוברים עלי. בכל יום לכתוב על מספר אספקטים: 1. מצב ירח בשמיים- שחוק/ מלא/ ליקוי/ ריק אפליקציה בשם Moon Phase Calender 2. מצב הדם שלי בחודש- לכתוב את מספר היום במחזור 3. מצב גוף פיזי- אם יש כאב מסויים 4. מצב רגשי 5. מצב רוחני, אנרגטי 6. התרחשויות מעניינות / משמעותיות- לדוגמה: עבודה חדשה, חתימה על חוזה, מפגש עם בחור 7. מצב מיניות בהנאה ואהבה

Nov 6

10 min

? איך מתמודדים עם פערים בצורך וברצון למיניות ? האם ניתן לגשר על פערים ברצונות ובצרכים, כיצד ? מדוע כנות ופתיחות במיניות מאתגרת כל כך נתבונן על הקשרים המתקיימים בין עונג מיני וקרבה של הלב לאותנטיות ופגיעות.  ?מה הקשר בין ביטוי צרכים ורצונות לבין תשוקה מינית נביט על הקשרים המתקיימים בין תשוקה מינית לבין ביטוי עצמי מלא.

Oct 26

1 hr

מה משותף לכל ההתמכרויות? נתבונן על העקרונות הבסיסיים לכל ההתמכרויות ונכיר את השורש הרגשי המשותף. מדוע לאנשים שונים יש התמכרויות שונות? נביט על הייחודיות של כל התמכרות ונעמיק לתוך השאלה מה ניתן ללמוד על עצמי דרכה. כיצד לרפא התמכרות? האם ניתן לרפא את הנטיה ההתמכרותית? כיצד? צעדים מעשיים.

Oct 11

58 min 21 sec

איך להתפתח בשניים? מהי זוגיות הוליסיטית התפתחות בשניים היא כמו הליכה בשניים למסע בטבע, שני מקצבים, שני רצונות שלפעמים מתנגשים והרבה יותר משני תהליכים פנימיים לא מודעים שנפגשים. לא פלא שכל כך מאתגר להתפתח בשניים. יש הרבה רצונות שמבקשים ביטוי, הרבה צרכים שמבקשים הקשבה ושני לבבות בדרך כלל - לא מאומנים בתקשורת אינטימית מודעת - שלא יודעים מה לעשות עם כל המידע הפנימי והחיצוני שמגיע אליהם. בפודקאסט  אדבר על מה לעשות כשהשותפ/ה שלי לא רוצה להצטרף אליי לתהליך התפתחותי? איך אדע להבחין בין מצב שבו עליי להיות סבלנית למקצבים השונים שלנו ומתי עליי להבין שהוא / שהיא לא שותפ/ה מתאימים עבורי? אילו מיומנויות תקשורת אינטימית כדאי לפתח כדי לנוע בשניים בהרמוניה, בהקשבה ובאהבה?

Jul 28

47 min 14 sec

להתמסר לעונג - הסינרגיה בין הנקבי לזכרי 

Mar 29

14 min 4 sec

דורית בר בשיחה עם דויד שואו על מיניות מודעת ואינטימיות כשער לתשוקה

Mar 17

45 min 48 sec

איך לשחרר דפוסים במרחב האינטימיני? שיח ומענה על שאלות. מה זה אומר שהדפוס משמש כמפת דרכים לריפוי? איך קורה הקסם  שדפוס משתחרר מעצמו? מה זה אומר לראות את הדפוס במלואו? איך עלינו להגדיר דפוס כדי לרפא אותו? נשים שרוצות לקבל ממני ליווי אישי ומקצועי ולהיות חלק מקהילת נשים שותפות לריפוי מוזמנות לקורס ריפוי לנשים אונליין. כל המידע על הקורס בקישור הבא https://doritbar.vp4.me/healing3

Mar 2

52 min

ריפוי זכרונות מודחקים - סיפור אישי - אזהרת טריגר

Feb 25

1 hr 6 min

שפיכה מהירה היא אחת התופעות הכואבות והנפוצות ביותר שגברים פוגשים במרחב המיני. מרבית הגברים מתביישים לבקש עזרה בנושא וכאשר יש בקשת עזרה עולים רגשות עוצמתיים כמו חוסר אונים, אכזבה מעצמי והלקאה עצמית. בשיחה אני משתפת ניסיון מקצועי רב שנים של ליווי גברים בתהליכי התפתחות, נקודת מבט הוליסטית לריפוי וכלים להתמודדות. השיחה מתאימה לגברים ולנשים כאחד, כי אנחנו יחד במסע הזה.

Dec 2020

1 hr 6 min

הדרך לפות שלי - מסר ליום הגבר הבינלאומי

Nov 2020

2 min 45 sec

מיהי האשה החכמה The Wise Woman וכיצד אנחנו הנשים יכולות לברוא וליצור מרחב ריפוי ואהבה לגברים שלצדנו, כבני זוג, כבנים שלנו, כחברים בקהילה  ובחברה?

Nov 2020

20 min 39 sec

'...התחתנו התחברנו ואחרי שלב ההתלהבות התשוקה עפה מהחלון ונכנסו ה"חיים"...'. מדוע רוב הזוגות שחיים הרבה שנים יחד בדרך כלל מאבדים את התשוקה המינית וחווים תסכול רב בחיבור המיני? האם אפשר לשנות את זה? איך? מה  הקשר בין חיבור לחושים ולגוף כאן ועכשיו לבין מעשה אהבה עם אהוב/ה שאנחנו  כבר מכירים כל כך טוב שלפעמים נדמה לנו שזה משעמם וצפוי ומיותר להיות יחד? מהי תשוקה? איפה היא מתחילה ומה מאפשר לה לפרוח? האם אפשר לעורר תשוקה שכבתה? מרבית  הזוגות נמנעים מהתבוננות עמוקה לתוך הנושא בגלל רגשות כמו בושה, אשמה, חשש  ששינוי ידרוש השקעה של אנרגיה וכסף שאין, ויותר מכל בגלל פחד ששום דבר לא  ישנה את זה והתשוקה שהלכה לעולם לא תחזור. הבשורה שדורית מביאה מתוך  ניסיון רב שנים בתחום היא שהתשוקה המינית מבקשת להשתנות ולהתפתח ביחסים  ארוכי טווח. ישנה תשוקה קצרת טווח שמאפיינת את השלב הראשוני בקשר, תשוקה  יותר חייתית ופראית,  וישנה תשוקה אחרת לחלוטין – תשוקה אינטימית. המקורות של התשוקה האינטימית שונים, האש שלה לעולם לא נכבית, יש רק צורך לגלות אותה ואז לנוע על הגל שלה. מה זה אומר להתחבר לתשוקה מתוך אינטימיות? איך עושים מה ששנינו רוצים? איך אני קשוב לבן/בת הזוג שלי ? איך אני שומר על עצמי ועל מה שאני רוצה ? איך מונעים מתסכול להמשיך ולצבור תאוצה בתוך הזוגיות? איך אני מקבל את מה שאני רוצה או מעניק את מה שאני רוצה?

Nov 2020

1 hr 6 min

תשוקה ויצירתיות - התפתחות עסקית

Aug 2020

37 min 19 sec

מה זה אומר להיות אשה מינית? מה הקשר בין ריפוי רגשי מיני אישי לריפוי קולקטיבי?

Jun 2020

47 min 15 sec

מצבי משבר מציפים רגשות עוצמתיים שמשפיעים באופן טבעי על התקשורת הזוגית  ברמה האינטימית, המינית והרוחנית. לצד הקושי הטמון במצב משברי - מתקיים  במקביל פוטנציאל להעמקת הקרבה לעצמנו ואחד לשניה / אחת לשניה / אחד לשני.

Jun 2020

43 min 11 sec

כיצד משפיעה צפיה בפורנוגריפה על המיניות והתשוקה?

Apr 2020

36 min 4 sec

מזה כעשר שנים אני מספרת את סיפור הריפוי המיני שלי ברשת. שיתפתי בכאבים מטלטלים שעברתי וגם באורגזמות עמוקות ומענגות שחוויתי. הצורך לחשוף את אלה וגם את אלה – נבע מהרצון להוציא את המיניות לאור ממחשכיה הרגילים ולהתחיל לראות אותה כפי שהיא, במורכבותה, עדינותה וחשיבותה. הכאב של הפצע המיני הקולקטיבי והאישי הוא גדול – וכאשר הוא חשוף, אפשר לגעת בו, לחוש אותו, להרגיש אותו ולהכיר בו ולגלות נתיב לריפוי..

Apr 2020

32 min 3 sec

ריפוי פגיעה מינית הוא אפשרי. זה המסר היסודי והחשוב ביותר שאני רוצה לשתף  בו. לצורך הריפוי יש צורך לפגוש את עצמנו מנקודת מבט הוליסיטית שמשלבת  גוף-נפש-רוח. בהרצאה אני משתפת מניסיוני הרב כמטפלת מינית הוליסיטית וכמי  שמתמחה בריפוי פגיעות מיניות איך לגשת לנושא.

Apr 2020

50 min 4 sec

הגשמה עצמית מלאה או גילוי היעוד אינו מתייחס בהכרח לבחירת מקצוע כי אם לחיבור למתנת הנשמה, המתנה הרוחנית שלי עליי אדמות.  כאשר אני מחוברת ליעוד שלי ומגשימה את עצמי שערים יצירתיים נפתחים בפניי ואני מחוברת למקור נביעה אינסופי של רעיונות, כוחות למימוש ותשוקה ליצור. האם יש בך מספיק תעוזה לחלוק את הגשמתך המלאה? אני איתך. מאמינה בך בלב שלם כי הכל אפשרי. 

Apr 2020

27 min 30 sec

איך נראית מערכת היחסים שלי עם אוכל ועם מיניות? רעב ושובע, עונג וגועל, משיכה ודחייה, סיפוק ותסכול, ריקנות ומלאות – כל התחושות הללו מקושרות גם ליחסים עם אוכל וגם ליחסים עם מין. אפשר לומר, שאכילה ומין הן צורות שיכולות להעניק הזנה מיטיבה שמרחיבה ומעמיקה את רמת החיוניות, השמחה, החיבור והבריאות – ומן הצד השני, כאשר ההזנה אינה מיטיבה (התזונה שלי לא מותאמת לגוף שלי), היא תשפיע ותיצור תחושות כמו עייפות, אובדן אנרגיה, לחץ, מתח, חולשה ודיכאון. במה אני מזינה את עצמי? במה אני מזין את עצמי? האם דרכי ההזנה שלי מיטיבות איתי?

Apr 2020

26 min 26 sec

אני אשת מקצוע בתחום הטיפול והחינוך. כל יום אני פוגשת בני נוער ומבוגרים עם בעיות וקשיים בתקשורת המינית, הרגשית והאינטימית. להבנתי, הבעיות נובעות משילוב בין חשיפה לתכנים מיניים במדיה הדיגיטלית, לצד צורך ממשי בחינוך למיניות בריאה ואינטימית שלא מוצא מענה. אני מרגישה שהאהבה שלנו לילדים היא מפתח להתפתחות המינית והאינטימית שלנו – ההורים, כי הילדים לומדים מכל מה שהוא לא מילולי, יותר מאשר מהמילים שנאמר להם או מהספרים שנקנה להם.

Apr 2020

32 min 20 sec

איך זה מרגיש כשיש סנכרון בין בני/בנות הזוג ברמה המינית אינטימית? שניהם מבינים שהזירה המינית היא מרחב חגיגה, חקירה ומשחק בין שני מבוגרים שגדלו בבתים שבהם לא היה חינוך למיניות מודעת ולא היתה תקשורת בנושא כמעט בכלל. שניהם פתוחים להמשיך חקירה, משחק ולמידה אישית ומשותפת. האהבה ביניהם פורחת. הם מספרים לי שזה מרגיש כמו “ירח דבש שני”. המגע ביניהם נוכח בכל מרחב בבית ובכל זמן, מגע אוהב, מגע מרפא. כשהם מגיעים לזמן האינטימי שלהם, התשוקה מופיעה בטבעיות.

Apr 2020

19 min 14 sec

המרחב המיני יכול לשמש שער לאחדות פיזית, רגשית, אנרגטית ורוחנית. לשם כך, דרושה כוונה של הלב ומוכנות לחקור את התפישות המוכרות לנו לגבי סקס, מגע ומימוש מיני, וכך להתחיל לברוא מרחב חדש של תקשורת אוהבת בין נשים לגברים. כאשר שני הצדדים מוכנים להתבונן לתוך מה שהם כבר יודעים על מין ולשחרר את עצמם מהעבר ומתפישות “שדבקו” בהם, אז אפשר להתחיל לגשש בעדינות, בשובבות, בקשב, ולגלות שהמרחב המיני הוא שער לשלום בין המינים ולשלווה של הלב.

Mar 2020

18 min 53 sec

הידעת? העונג שבך הוא אינסופי, אין לו גבול, אין רק דרך אחת, העונג המיני האורגזמי הוא רחב והוא חולש על כל תא בגופך, כשיש הסכמה, התמסרות ופתיחות להרגיש הכל, כי הכל הוא חיים. לחיי העונג שלך!

Mar 2020

16 min 13 sec

מאבקים וקונפליקטים בזוגיות הם שער התפתחותי שכל זוג עובר דרכו.  היכולת  לפתח אחריות רגשית בתוך הזוגיות ולאפשר כל פעם מחדש תקשורת כנה וחיבור ללב  היא מיומנות נרכשת.  בוידאו אני מסבירה איך עושים את זה.

Mar 2020

29 min 49 sec

מהי הובלה מודעת במעשה האהבה? מדוע היא נחוצה ואיך יוצרים סנכרון אינטימי ומיני? מה מאפשר לי להיות נינוח/ה ורגוע/ה במעשה האהבה? מה מאפשר לי לפגוש עוררות מינית מתוך נוכחות והקשבה?

Mar 2020

28 min 56 sec

עשר שנים שאני פוגשת זוגות ואנשים ומלווה אותם סביב שאלות שנוגעות לאינטימיות, למיניות ולאהבה. הנושא השכיח ביותר במרחב הריפוי שלי הוא ירידה בתשוקה ביחסים ממושכים. הגילוי המשמעותי ביותר שגיליתי הוא שהסיבה העיקרית לירידה בתשוקה או היעלמותה המוחלטת היא "מיניות בהסכמה" לעומת "מיניות בתשוקה". מוזמנות ומוזמנים לשיחה שנמשכת חצי שעה שמביאה  בהירות ועומק. מתאים לצפייה למי שבזוגיות וגם למי שלא כי התפתחות מינית ואינטימית היא אינסופית!

Mar 2020

34 min 18 sec

הזין, כלי המלחמה שהתרגל לכבוש, להרוס, לקחת ולהמשיך הלאה מבקש להתבגר. הוא מבקש להתחבר לאהבה שבלבו, לרכות, לחמלה, לאכפתיות שהם טבעו העמוק והאותנטי. הניתוק של הזין מהלב, להבנתי, הוא שלב התפתחותי, ממש כמו שילד לומד בתחילה לזחול ואז לאט לאט מרים את רגליו ומגלה את הפלא שבעמידה ואז בצעידה ממשית. באופן מקביל, הגבר לומד להתגבר על הדחף לספק את עצמו מינית, כדי לספק את עצמו רגשית. באופן פלאי ומרגש – כשזה קורה, הסיפוק הרגשי והסיפוק המיני מתאחדים ומועצמים, כך שהוא לא “מפסיד” שום דבר, בדיוק להפך, הוא מרוויח הכל – את החיבור למהות האהבה, את החיבור לגוף השמח והחושני ואת המיזוג בין שניהם.

Mar 2020

35 min 20 sec

עידן הגברים החדש כבר כאן. הוא החוליה החסרה בתהליך הריפוי המיני-רגשי הקולקטיבי שמתקיים בשנים האחרונות. עידן הגברים החדש מתאר את התהליך שבו גברים מרשים לעצמם לבטא פגיעות, לקבל אהבה ולחיות מתוך חיבור ללב, לאמת ולגוף. בהרצאה הנוכחית אני מציגה תהליכים רגשיים ורוחניים שגברים עוברים דרכם במסע ההתפתחות המיני השלם. ההרצאה ניתנה באוניברסיטת תל אביב במסגרת המחלקה ללימודי גברים בניהול של תמיר אשמן ואורן גור

Mar 2020

22 min 48 sec

בעידן שבו האלימות נפוצה בכל מקום - יש לנו אחריות לשאול מהם המקורות העמוקים ביותר שלה ומה היא מבטאת. אלימות היא צורת ביטוי - צורת ביטוי של מצוקה עמוקה, שאם היתה מקבלת מקום ומילים כנראה שלא היתה הופכת לאלימות. מזמינה לצלול לשיחה שמקשיבה לחשיבות התקשורת, הביטוי והשיתוף כשער לבניית אישית, זוגית וחברתית של יחסים מבוססי אהבה וכבוד.

Mar 2020

18 min 14 sec

1. כסף ומיניות מלמדים אותנו מהי זרימה עם החיים, בשתיהן, יש אפשרות של נתינה, קבלה, הדדיות, שותפות ומגע. ככל שתודעתי שקטה יותר מול מצבים שדורשים חשיבה כלכלית או במצבים אינטימיים – הזרימה מתקיימת בטבעיות נטולת מאמץ. 2. כסף ומיניות מעירים בנו את הפחדים הכי גדולים, אולם, ריפוי שלהם יכול לשאת את התוצאות הכי משמעותיות, כי מדובר בנושאים שורשיים. בתחילת הריפוי שלי פגשתי סביב שני הנושאים בעיקר התנגדות, מאבק ופחד, וככל שהריפוי נשא תוצאות, אפשרויות חדשות של אמון, שקט וידיעה שאני נישאת על כנפי החיים חילחלו לתוכי ומילאו אותי. 3. כאשר אני מעיזה להגשים את כל החלומות היצירתיים שלי – אני מאפשרת לעצמי לחיות בסנכרון עם החיים, וכסף פשוט מגיע, כי הוא ביטוי של אותה הקשבה, זרימה וחיות שהם כה טבעיים לי, ולנו.

Mar 2020

29 min 53 sec

הרבה שנים התמודדתי עם תופעות של גירודים בפות. היום אני בריאה. הרצון בריפוי אישי הוביל אותי לשאול שאלות, לחקור וללמוד לעומק את הנושא של מיניות נשית ומיניות בכלל. התופעה של כאבים בחדירה, גירודים בפות ומיחושים דומים מאד פופולרי בקרב נשים ואני מרגישה שחשוב לדבר על הנושא וללמוד אחת מהשניה מה באמת יכול לרפא אותנו לעומק ולאפשר לנו חוויה טבעית, נעימה ופתוחה של הפות. דורית  בר - עובדת סוציאלית, מומחית לריפוי פגיעות מיניות. מטפלת מינית וזוגית  הוליסטית, מורה ומחנכת למיניות בריאה. מלווה אנשים - נשים וגברים יחידים  וזוגות בתהליכי ריפוי והתפתחות להעצמת התשוקה, לחיבור לעונג ולהעמקת האהבה  במערכות יחסים. מפתחת שיטת ריפוי בשם תרפיית  האגן. מדריכה גם הורים ואנשי מקצוע.

Mar 2020

20 min 48 sec

ההרצאה ניתנה במסגרת יום עיון באוניברסיטת תל אביב במחלקה ללימודי גברים בבית הספר לעבודה סוציאלית ביולי 2019 בעידן #metoo הריקוד הזוגי נעשה רגיש יותר ומציע גם לנשים וגם לגברים להרחיב את רמת המודעות לדפוסים, לאתגרים ולמתנות ההדדיות שמתקיימות בין השניים. הפגיעות ההדדית שמתקיימת במפגש האינטימיני מפגיש גם את הגברים וגם את הנשים עם רמות כאב גבוהות, שרק מודעות וצלילה לתוכן יכולה לאפשר מפגש אמיתי איתן ואחד עם השנייה. כאשר הכאב מקבל את מקומו - הוא מפנה את המקום לעונג ולחגיגת הגוף-נפש המשותפת. בהרצאה אציג קווים לדמותה של רמת המודעות החדשה האפשרית כיום לנשים ולגברים ואתייחס באופן מיוחד וממוקד לריקוד הזוגי המיני-אינטימי.  דורית  בר - עובדת סוציאלית, מומחית לריפוי פגיעות מיניות. מטפלת מינית וזוגית  הוליסטית, מורה ומחנכת למיניות בריאה. מלווה אנשים - נשים וגברים יחידים  וזוגות בתהליכי ריפוי והתפתחות להעצמת התשוקה, לחיבור לעונג ולהעמקת האהבה  במערכות יחסים. מפתחת גישת ריפוי לפסיכותרפיה מינית הוליסטית בשם תרפיית  האגן. מדריכה גם הורים ואנשי מקצוע

Mar 2020

14 min 19 sec