SalesBooster

Petr Sobotka

Podcast SalesBooster je určený všem podnikatelům, které zajímá, jak lépe prodávat a zvýšit tak hodnotu své firmy. Je to bohatý zdroj informací k B2B marketingu a sales procesům. Podcast moderují společně Petr Sobotka a Petr Schwank.

All Episodes

Jak začal jeho příběh s obchodováním? Jak umíchat správný salesový koktejl pro obchodníky, ale i pro zákazníky? Jak dokázal během dvou let zdvojnásobit obrat ve firmě? Jak nabíral obchodníky? Proč je důležité, aby obchodník měl jiskru? Kolik obchodníků aktuálně má? 

Dec 8

29 min 26 sec

Jak řídit velké týmy obchodníků? Jaký největší tým řídil? Z jakého důvodu si nechával jeden den volný kalendář? Jak pracuje s kariérami obchodníků? Co je největší slabinou start-upů? Jak dlouho trvá zaškolení obchodníků? Lze spojit roli šéfa salesu s rolí šéfa marketingu?

Dec 1

33 min 14 sec

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi výzkumem trhu b2b a b2c? Proč je důležité přemýšlet o tom, čemu se říká černá labuť?  Lze výzkumem černou labuť chytit? Může výzkum pomoci hledat rezervy a bariéry? Měl by být v byznysu plán b?  

Nov 17

25 min 57 sec

Co by dělal, kdyby se nevěnoval oblasti digitalizace? Jak může fungovat digitalizace v oblasti sales a marketingu? Proč je důležité umět napsat krátký, funkční e-mail? Jak se snaží vyladit synchronní komunikaci? K čemu všemu mají napomoci technologie? Udělá z domácí kanceláře více byznysu, než když dojížděl?

Nov 10

33 min 26 sec

Jak nabírá obchodníky? Kde obchodníci podle něj nejsou? Za jak dlouho dokáže sehnat obchodníka? Jak vnímá placené reklamy na nábor obchodníků? Jak vypadá telefonický pohovor s obchodníkem? Kolik by měl činit fix pro obchodníka? Proč je důležitá důvěra?

Nov 3

25 min 54 sec

Jak vznikla firma B2A? Jak vypadá jejich zákazník, který zažívá digitální revoluci na svém pracovišti? Specializují se na Apple, či i jiné značky? Proč se snaží soustředit na uživatelský přístup? Proč sledují, jak digitalizační projekt souvisí s kulturou společnosti? Jaké mají další plány?

Oct 27

24 min 23 sec

Jaké to je být CEO společnosti Confer-O-Matic? Co bylo impulsem pro založení firmy Confer-O-Matic? Jak dopadl jejich první komerční event a pro koho byl? Bude se dál pokračovat v offline akcích? Co se vše přesunulo a přesune do on-line? 

Oct 20

25 min 58 sec

Daří se českým firmám do Spojeného království? Umí střední Evropa, Praha dělat byznys? Umíme my Češi přemýšlet „ve velkém”? Jak by měla přemýšlet firma/start up o expanzi? Na které trhy je dobré jít a proč? Je nutnost být v Británii přímo v Londýně, nebo přicházejí v úvahu i další města? 

Jul 28

22 min 54 sec

Co si pod pojmem virtuální showroom představit? Pro jaký druh společností se virtuální showroom hodí? Je složité dělat byznys v onlinovém prostředí? Proč se řeší interakce zákazníků na webových stránkách? Je složité showroom přeškálovat? Jak klienti na jejich řešení reagují? V čem se změnila situace v době koronaviru? 

Jul 21

24 min 10 sec

Proč se Rowan Legal pustil do takové oblasti, jako je řízení firem v krizi? O čem je projekt Hero a co přináší klientům? Jak vypadá spolupráce mezi kanceláří a klientem? Co nejčastěji řeší? Kolik projektů již má za sebou? 

Jul 14

23 min 27 sec

Jak na hiring obchodních pozic? Jaké chyby ženy viděly jak na straně kandidátů, tak na straně hiring manažerů při pohovorech? Co musí správný obchodník umět? Posunul se v souvislosti s koronavirovou pandemií náhled na hiring? Je home office stále benefitem? Jak je vnímáno vzdělávání ve firmách? 

Jun 23

27 min 40 sec

Jak se B2B sales v očích Petra Pouchlého v Česku vyvíjel? Jak by měl manažer rozvíjet své podřízené? Kdo je podle něj v současné době obchodník? Jak by jej on sám vybíral? Jak mají vypadat správné psychodiagnostické testy? A jaké souvislosti hovořil Petr Pouchlý v podcastu o nevěstincích?

Jun 16

31 min 4 sec

Co je metodologie Scaling Up? Když se člověk bude dané metodologie držet, docílí zdravého růstu? Kde daná metodologie vznikla, na čem je prověřená? Jak přijmout správné lidi do firmy? V čem je síla dobře formované strategie? 

Jun 9

22 min 27 sec

Jaká klíčová myšlenka stojí za startupem SalesGang? S jakými přešlapy se Jan setkává ve své praxi? Dokáží to analytika nějak odstranit? Dokáže nástroj SalesGang sledovat posuny pipeliny? Co se může stát, když člověk vyplní požadovaná data špatně?

May 12

20 min 49 sec

Jak se pozná dobrá služba? Jak firma pozná, co je pro ní nejdůležitější? Proč to hodně závidí na firemní kultuře? Jak dlouho tvá vybudovat love brand? Jakou knížku byste si vážně měli přečíst? Jak jednoduše motivovat zaměstnance k lepším výkonům?

May 5

31 min 3 sec

Co je to proces? Kdo má procesy tvořit? Jak jsou důležité procesy pro obchodní řízení? jak vypadá efektivní proces? Proč propojovat procesy se CRM? -na co si dát pozor při sestavování obchodních procesů? 

Apr 28

22 min 37 sec

V čem se dnes proměňuje naše duševní zdraví? Jaké jsou nejčastější věci, které lidi dnes trápí? Existují nějaké studie, které dokazují, že má spokojenost v práci vliv na výkonnost? Kdo se má starat o spokojenost ve firmě? Jaký vliv má psychika na soustředění na práci?

Apr 14

25 min 20 sec

Jaké trendy momentálně přichází do HR? Bojí se pořád lidé o svojí práci? Čím si HR prošlo během pandemie? Jak je viditelná změna firemní kultury? Jak se mění role HR při přijímacím pohovoru? Proč je důležité mít zapnutou kameru při online komunikaci? 

Apr 7

23 min 48 sec

Co se dá ze salesových dat vyčíst? Kolik firem opravdu využívá data ze salesu a marketingu? Jaký to má dopad? Jaké chyby firmy nejčastěji dělají při vyhodnocování dat? Mají se daty zabývat pouze datoví analytici? 

Mar 31

24 min 35 sec

Co je to design thinking? Co je to empatický rozhovor? Jaké jsou jeho jednotlivé fáze a techniky? Jak odstranit své ego? Jak empatický rozhovor vést? Jak vypadá školení design thinkingu? Více se dozvíte na: 100metod.cz Ngof.cz https://holkyzmarketingu.cz/ http://paulgraham.com/

Mar 3

45 min 34 sec

Co to vůbec marketingová komunikace je? Jak mají firmy komunikovat a proč? Jak s marketingovou komunikací začít? Jaké jsou druhy marketingových kanálů? Jaké chyby firmy dělají ve svých marketingových strategiích? Jak je odstranit?

Feb 24

25 min 32 sec

Jak Lucie pomáhá proměnit čtenáře v zákazníky v B2B firmě? Jak přilákat čtenáře? Jak vypadá Luciina typická zakázka? Kolik ze zákazníků má zpracovanou business strategii? 

Feb 17

31 min 1 sec

Jaké jsou nejčastější chyby při stavbě webu pro B2B? Proč si B2B firmy myslí, že nepotřebují web? Jak experimentovat u tvorby webu? Kdo všechno se podílí na tvorbě webu? Jak si vybrat správnou agenturu nebo freelancera? 

Feb 10

22 min 1 sec

Jaký rozhovor byl pro Veroniku nejtěžší? Jak člověka dostat v rozhovoru tam, kam potřebujete? Co je to vnitřní dialog? Lze ho nějak vyrušit? Pro koho knížka, kterou Veronika napsala, je? Co jsou největší komunikační chyby? 

Feb 3

33 min 34 sec

Jak funguje získávání proteinu z cvrčků? Proč se to stává trendem? Jaký to má vliv na životní prostředí? Kolik vody je potřeba na jeden steak? Jak se dá prorazit na německém trhu? Jak se německý trh liší od toho českého? Proč se v Německu tyto produkty prodávají více? Jaké jsou hlavní kulturní rozdíly mezi ČR a Německem? 

Jan 27

21 min 46 sec

Který zákazník je nejlepší? Jak se zákazníkem pracovat po tom, co si u vás nakoupí? Jak zákazníky klasifikovat? Proč je těžké odhlásit se z newsletteru? Jak se liší práce se zákazníkem v aftersalesu od ostatních fází cesty zákazníka? Proč je u Googlu těžké najít zákaznickou podporu?

Jan 20

18 min 15 sec

Jaké jsou rozdíly mezi business development v B2B a B2C? Jak se liší třídění informací v obou sektorech? Proč by měl obchodník pro B2B měl přemýšlet jinak než ten pro B2C? Jak odlišit irelevantní leady? Jak lidský faktor může zasáhnout do automatizace? Upozadí to kreativitu? Co dělat, když používáte více CRM? Jak náročné je změnit CRM systém?

Jan 13

20 min 28 sec

Jak vám může pomoci automatizace? Jaké jsou druhy automatizace? Proč celé zákaznické databázi neposílat jeden stejný newsletter? Jak vyhodnocovat engagement? Dají se pomocí automatizace budovat komunity? Jaké chybí se nejčastěji dělají v automatizaci? Zbavíme se někdy excelu?

Jan 13

20 min 19 sec

Co je to zákaznická 360? Kam až sahá? Co je to unikátní identifikátor? Proč vůbec řešit zákaznickou 360? Jaké chyby může způsobovat špatný nebo žádný CRM systém? Jaké druhy firmy toto zvládají nejlépe? Kdy správné CRM začít řešit? Proč luxusní značky investují do digitalizace? Jak propojit retail s onlinem?

Dec 2020

27 min

Jaké je podnikání na východě? Jk probíhá expanze na východ? Jak jsou odlišné dohody na východě od Čech? Jak tam funguje vyjednávání? Jaký má business na východě potenciál? Je to dostatečně velký trh? Jak se dostat na východní trh? Jak se tam projevuje digitalizace?

Dec 2020

22 min 3 sec

Čím je podnikání v Asii specifické? Jaké jsou důležité aspekty Indonésie pro podnikání? Jak tam probíhá jednání? Je potřeba bydlet v Indonésii, když tam chcete podnikat? Dá se v Indonésii zbohatnout?

Dec 2020

26 min 47 sec

Jiří Lahoda ve firmě Deloitte, kde působí již 11 let. Nyní má na starosti transformaci obchodního procesu. Vytváří vizi oddělení a kroků k jejímu naplnění. Co je to enterprise sales? Co je to změna procesu/technologie? K čemu se používá customer jurney? Co si můžou vzít startupy od korporátů, co se týče salesu? Jak začít při digitalizaci firmy? Poslechněte si tuto epizodu a dozvíte se informace o enterprise sales.

Nov 2020

22 min 18 sec

Zdeněk Hesoun je CEO ve firmě Happenee, která nabízí kompletní řešení správy eventů a účastnické aplikace. Nahradí online eventy klasické eventy? Mají dnes na trhu místo webináře? Je možné v online prostoru nahradit sociální kontakt? Jaká je budoucnost online eventů? Poslechněte si tuto epizodu na téma hybridních eventů.

Nov 2020

22 min

Vašek Urban byl součástí mnoha startupů i obchodníkem v Twistu, nyní většinu pozornosti bere jeho firma Cash on Steroids. Jaký je přechod z korporátu do startupu? Jak nastavit sales v early fázi? Jak se vybírá hlavní obchodník? Poslechněte si tuto epizodu na téma startupový prodej.

Nov 2020

25 min 33 sec

Kristýna Cardová má jako Channel Sales Manager na starosti expanzi a partnerský prodej v Pipedrive. Aktuálně spravuje evropské regiony a Latinskou Ameriku a na tento rozhovor se připojila přes Zoom až z Lisabonu. Poslechněte si tuto epizodu a dozvíte se více nejen o partnerském prodeji. 

Nov 2020

28 min 19 sec

Ivana Obstová se věnuje startupům a jejich expanzi. V současné době je zodpovědná za evropský sales tým ve startupu productboard. Zajímají se české firmy v současné době o expanzi do zahraničí? Poslechněte si tuto epizodu na téma expanze firem z ČR do zahraničí. 

Oct 2020

23 min 7 sec

Ondřej Vácha je zkušený markeťák a zakladatel marketingové agentury Future Tales. Předtím pracoval jako marketingový konzultant na volné noze. Jak dnes vypadají marketingové agentury na trhu? Jak mají podnikatelé správně zadat agentuře práci? Podle čeho si marketingovou agenturu vybrat? A jak poznat kvalitní marketingový plán? Poslechněte si tento rozhovor na téma evoluce v prostředí marketingových agentur.

Oct 2020

23 min 36 sec

 Daniel Urminský působil10 let v AVG, kde měl na starosti systémy pro marketing a sales servis na globální úrovni. Řídil také digitální transformaci pro sales a marketing. Dnes řídí, jako regionální manager pro region CEE, společnost Isobar, která do firem implementuje systémy jako je Salesforce. Poslechtěte si rozhovor s Danielem na téma digitalizace a automatizace v marketingu.

Oct 2020

22 min 28 sec

Adam Severa je markeťák, který působil snad ve všech typech firem. Poslední čtyři roky se věnuje startupům, působí jako CMO ve startupu CleverFarm. Tématem rozhovoru s Adamem je B2B marketing ve startupu. Jak Adama obohatila práce v různých typech firem? Jak se dá dělat marketing ve startupu? A co by měli markeťáci dělat jinak?

Sep 2020

22 min 55 sec

Martin Lucký je spoluzakladatel společnosti BizMachine, která se věnuje sběru a zpracování dat ve firmách. Co si pod pojmem data vůbec představit? Jakým způsobem firmy s daty pracují? Co všechno lze z dat zjistit? Jaký je největší problém, který společnosti v souvislosti s daty řeší? A jakým způsobem data nejlépe sbírat? 

Sep 2020

23 min 32 sec

Klára Horton je zakladatelka komunity Before You Shine, která se spojila s CzechCrunchem. Klára se stará o startupy a jako Chief Operating Officer má na starosti především operativu. Tématem tohoto rozhovoru je přidaná hodnota komunit. Jaké role hraje komunita v onlinovém prostředí? Jak vytvoření komunity pomáhá salesu? A jaké kroky je třeba při vytváření komunity udělat? 

Sep 2020

24 min

Zdeněk Pejcel je zkušený obchodník, který se salesu věnuje přes 20 let. Posledních pět let působí v CRM technologiích. Je také zakladatelem společnosti Mooza, která zajištuje implementaci CRM systémů. V rozhovoru se se Zdeňkem budeme bavit na téma podpory efektivity prodeje pomocí CRM systémů.  Jak začít, jak vybrat správné CRM řešení? S čím vším firmě může CRM systém pomoci? A co by si měli majitelé firem ve vztahu k CRM systémům uvědomit? 

Sep 2020

23 min 5 sec

José Kadlec je spolumajitelem firem GoodCall, Datacruit a Recruitment Academy. Je prvním certifikovaným LinkedIn profesionálem ve střední a východní Evropě a autorem knih People as Marchandise a Jak na virtuální školení.  Rozhovor s Josém je na téma „Jak úspěšně prodávat software, konzultace a školení na LinkedIn i jinde.“ K čemu všemu se dá LinkedIn využít?  A jak na to? Jak si hrát s obsahem? A jak nejlépe propagovat a prodávat software své firmy? 

Aug 2020

25 min 42 sec

Kateřina Borovanská je ředitelkou B2B agentury FREYA, která zajišťuje Asociaci Brand & Content Marketingu, Fénix Content Marketing a konferenci Content Marketing.    Tématem rozhovoru s Katkou je „od brand chaosu ke content marketing strategii“. Co to content marketing vlastně je? Jak ho nejlépe začít dělat? Jak měřit úspěšnost obsahu? A co dělají firmy špatně a s čím jim Kateřina pomáhá?  

Aug 2020

20 min 8 sec

Jaroslav Holý má vystudované MBA a v B2B marketingu pohybuje 20 let. Pracoval v hračkářském průmyslu, v CzechInvestu, pojišťovně a nyní pomáhá jako interim marketingový ředitel projektu iSmlouva.cz. Rozhovor s Jardou je na téma B2B marketingu v praxi. Proč je v B2B marketingu málo peněz? Jak vytvořit správnou marketingovou strategii, co by měla obsahovat? A co je to cesta zákazníka a jak si ji firma má připravit? 

Aug 2020

22 min 36 sec

Lucie Zaki se specializuje na B2B marketing a je marketingovou ředitelkou IT firmy Neeco. Jedním z jejích projektů je komunita "Všichni z B2B marketingu", která má přes 1000 lidí. Jak vypadá propojení marketingu a obchodu v praxi? Jak ve firmě nastavit správný marketingový plán? Jak oslovit zákazníka? A co znamenají čtyři P?

Jul 2020

23 min 19 sec

Jindřich Jíra se věnuje strategicky a konzultačně leadům, což znamená budování značky a kvalitních leadů, zvyšování jejich úspěšných konverzí a segmentovaný lead nurturing. Co to lead nurturing je? Co všechno zahrnuje lead management? Jak na akviziční marketing? A co je to vůbec kvalitní lead? 

Jul 2020

26 min 24 sec

Jiří Kastner je specialista na výkon, nadšenec do disciplíny a slouží každému, kdo chce být nejlepší. V čem jsou rutina a disciplína důležité a v čem spočívá jejich kouzlo? Co znamená disciplína v obchodním světě? Jak jí dosáhnout? Je to o vůli, nebo o silném rozhodnutí? A jak nejlépe vychovat hvězdný obchodní tým? 

Jul 2020

22 min 30 sec

Jiří Helán je právník, který vede advokátní kancelář KROUPAHELÁN a ve své praxi se soustředí na uzavírání smluv. Jeho klienty jsou např. Jihomoravské inovační centrum nebo Kiwi.com. Rozhovor s ním se týká především zkrácení obchodního cyklu a uzavírání obchodních smluv. Je lepší přijít se smlouvou na konci vyjednávání, nebo dříve? Měl by obchodník znát každé ustanovení smlouvy? Jak velkou roli u smlouvy hraje její formátování? Je bezpečné elektronické uzavírání smluv a jaké jsou jeho náležitosti? 

Jul 2020

21 min 47 sec

Jiří Vácha je partnerem firem v oblasti zvyšování výkonnosti manažerských a obchodních týmů, realizace firemních změn a projektů spojených s rozvojem podnikání, motivací a produktivitou zaměstnanců. V rámci interim managementu také sám dochází do firem. Jak se proměnila práce obchodníků a jejich účast na jednáních od 90. let do současnosti? Proměnily se za tu dobu nějak motivační faktory? Jakým způsobem pracovat s týmem, který je složený jak z mladých obchodníků, kteří právě dokončili školu, a z obchodníků, kteří jsou o generaci starší? Jak ovlivňují práci obchodníků moderní technologie? A jaké vidí Jiří Vácha paralely s krizí v roce 2009 a současnou situací?

Jul 2020

23 min 1 sec