HYC JE DOMA

Hot Yoga Centrum

Vitajte v podcaste HYC JE DOMA - vo virtuálnom priestore pre yogu mimo vašej podložky. Pohodové rozhovory zo sveta yogy, otázky a odpovede, ktoré nás zaujímajú, inšpirácie v yogovej praxi, ale aj v bežnom živote. Podcast s lektorkou yogy Kikou Sládečkovou a jej zaujímavými hosťami.

#HYCJEDOMA

Intro
Trailer 2 min 18 sec

All Episodes

Oheň - Pohyb - Dynamika - 3 slová, 1 lektor. V dnešnom dieli sa bližšie spoznáme s lektorom Tomášom, ktorý sa okrem jógy venoval aj ohňovej show a tancu. Vypočujte si náš letný rozhovor o ohni v jóge a jóge v živote.

Jun 9

31 min 59 sec

Meditácia je ako jógová prax pre myseľ. Prináša stíšenie, zlepšuje pozornosť, podporuje kreativitu a učí nás vnímať veci nielen navonok,ale obrátiť pozornosť aj do vnútra. Dnešný hosť Majo Madhuka meditáciu praktizuje už roky. Prezradí nám,čo meditácia pre neho znamená a poradí ako na ňu krok za krokom.

May 4

56 min 14 sec

Fascie sú novodobý boom, ktorý sa šíri do všetkých oblastí. Čo teda fascie sú a ako sa môžeme o ne starať? O fasciách a ich uvoľňovaní sa porozprávam s lektorkou workshopu myofasciálne uvoľňovanie Ivon. 

Apr 1

43 min 38 sec

Láska k sebe samému, spoznávanie, prijatie a odpustenie. Tieto slová vnímame, počúvame o nich, ale práca na svojom vnútri je cesta kľukatá a nie vždy ľahká. Na ceste sebapoznania a rozvoja práve yoga môže byť tichým, ale verným spoločníkom, ktorý nás prevedie lekciami života a naučí nás mnoho vecí.

Dec 2020

53 min 15 sec

Špeciálny diel, ktorý vznikol vďaka spojeniu anjelského hlasu Lucky Drozdovej a hudby Matúša Hrnčiara. Mantra nie je len pieseň. Započúvajte sa do magických slov sanskritu a presvedčte sa sami. Gayatri mantra prináša svetlo do života, tak poďme spoločne priniesť dobrú energiu do náročnejších dní, ktoré zažívame.

Oct 2020

19 min 9 sec

Teplo a yoga, tak nejak patria k sebe. Za tým už nemusíme cestovať do Indie, stačí prísť na Hot Yogu. Napríklad vyskúšať Hot Yogu Klasik so Zuzkou. Prečo práve Hot Yoga? Dozviete sa v našom rozhovore.

Oct 2020

35 min 28 sec

Gravid yoga je populárne "cvičenie" počas tehotenstva. Nie je to ale len o pohybe. Saška nám priblíži, v čom je Gravid yoga iná, že nejde len o prácu s fyzickým telom, a netreba sa báť našich pocitov a emócií.

Sep 2020

45 min 3 sec

Tanec je vyjadrenie sa pohybom, flow dychu a tela. Pre Sandru je tanec aj meditácia, zastavenie mysle a plynutie v prítomnom okamihu. Znie to povedome? Yoga a tanec sú úplne odlišné a predsa majú toľko spoločného. Sandra nám porozpráva, ako sa yoga a tanec spojili, o jej inšpirácií a všeličom inom.

Aug 2020

34 min 43 sec

Yogu môžeme nájsť kdekoľvek. Anka Horčinová nám prezradí, ako ju našla vo svojej záhrade. Pred časom spravila rozhodnutie opustiť ruch mesta a skúsiť život na dedine. Ako to vníma dnes? Čo život na dedine priniesol do jej života a sveta yogy? 

Jul 2020

39 min 59 sec

Jin je protipól doby, ktorú žijeme, keď sme stále v pohybe a v plnom nasadení. Tradícia taoizmu a starovekej yogy sa spojila, aby vznikla Jin yoga, ktorá slúži ako kľúč k nášmu vnútornému ja. Zastavenie a uvedomenie, aj to je prax Jin yogy.

Jun 2020

51 min 23 sec

13. marca sa zavreli dvere aj našich štúdií. Ako sme to zvládli? A čo sme počas karantény robili? S manažérom HYCu Miškom Baculákom sa porozprávame o tomto období a o tom, čo pre vás chystáme po znovu otvorení.  

Jun 2020

32 min 40 sec

Cesta do nevšednej Indie s Terez Greškovou, do krajiny tisícich farieb a chutí, plnej kontrastov, zahalenej rúškom tajomstva a exotiky. Rozhovor o cestovaní, yoge a živote, ktorý si jednoducho musíte vypočuť.

Jun 2020

57 min 35 sec

Yoga mení životy. Chce to však čas a trpezlivosť. Začať nie je ťažké, vytrvať už ťažšie. Správna motivácia je dôležitou súčasťou yogovej cesty. Zuzana Piña Maďari je yogínka, ktorá inšpiruje a motivuje mnoho ľudí a v dnešnej epizóde sa s nami podelí o svoje skúsenosti a tipy, ako nájsť tú správnu motiváciu.

May 2020

54 min 57 sec

Alex nám poodhalí jej yogovú cestu, ktorá začala v Dubaji, kde niekoľko rokov žila. Okrem toho, že tam absolvovala svoj prvý učiteľský tréning, navštívila tam tiež mnoho inšpiratívnych workshopov a lekcií. Alex v yoge doslova lieta a tak ju dovialo aj na Bali. Dnešná epizóda bude o zážitkoch, nových krajinách a cestách, kam nás yoga dovedie.

May 2020

50 min 5 sec

Vedeli ste, že misky môžu spievať? Lektorka yogy Ivonka Rutaiová nám vysvetlí, ako to s tými spievajúcimi miskami je, prečo ich zvuk ukľudňuje a harmonizuje, čím sú himalájske misky výnimočné a na záver bude aj malá ukážka.

May 2020

46 min 3 sec

Hot yoga je viac ako trend - je prudko návyková. Monika Kmecová je v našom HYCi ako slnko. Žiarivá, usmievavá a zaručene sa na jej hodinách zapotíte. Poďte si vypočuť náš rozhovor o hot yoge, aké sú jej benefity, ako to na hodine "hotky" prebieha a mnoho iného.   

May 2020

49 min 54 sec

Dada Slavkovská je yogínka, lektorka HYCu, ktorá je ako neriadená strela. Jej energia z nej priam žiari a prenáša ju aj do svojich hodín. S Dadou dnes preberieme, čo nás na hodinu power yogy zvyčajne pritiahne, či je za tým viac ako športová výzva, na čo si dať pozor a aké dôležité je počúvať svoje telo a intuíciu a nenechať sa oklamať egom. A nie len o tom.

May 2020

45 min 57 sec

Vitajte v podcaste HYC JE DOMA.

Apr 2020

2 min 18 sec