Oranžáda

BESTETO

Jsme Oranžáda z marketingové agentury BESTETO. Světu přinášíme velkolepé povídání (nejenom) o marketingu ze světa e-commerce. Nasaďte pecky do uší a užívejte si příval oranžových novinek kdykoliv a kdekoliv.

O reklamě na Facebooku s Petrem Handlířem
Trailer 19 min

All Episodes

Jakub Čižmař je dalším hostem našeho podcastu Oranžáda. Společně jsme si povídali o tom, jak se tvoří a pro koho jsou vhodné e-mailingové komunikační strategie, a na co se zaměřit při vyhodnocování e-mailingových kampaní.

Oct 29

34 min 9 sec

Tomáš Pauch z firmy eLegal je je dalším hostem našeho podcastu Oranžáda. Společně jsme si povídali o tom, jak změnilo GDPR online prostředí a jakých chyb se často dopouští e-shopaři v e-mailingu z právního hlediska.

Sep 30

34 min 28 sec

Firma SolverTech působí na českém trhu od roku 2009 a zabývá optimalizací rozvozních plánů. Za dobu svého působení získala spoustu klientů - od Rohlíku, přes Košík.cz až po firmy, které rozváží například stavební materiál. Díky vysokému počtu úspěšných implementací se tak řadí k předním českým dodavatelům softwaru pro logistiku a distribuci.

Jul 1

26 min 43 sec

Věděli jste, že existuje CCS program Kvinono, díky kterému ušetříte až 20 % při inzerci v Google Nákupech až 20 %? Pokud vás zajímá, jak takový CSS program funguje a jaké jsou jeho hlavní výhody, neváhejte si pustit náš nový dil Oranžády s Anetou Matyášovou.

Jun 8

5 min 2 sec

Aplikace Scraping Camel byla vyvinuta firmou Shopitak, která se zaměřuje na vývoj aplikací pro ekosystém Mergado. Cílem aplikace je projít HTML kód dané stránky a získat z něj libovolná data v reálném čase, které uloží a vygeneruje do jednoho výstupního CSV souboru.

May 18

7 min 4 sec

Lenka Coates je dalším hostem našeho podcastu Oranžáda. Společně jsme si povídali o tom, jak se jí povedlo vybudovat úspěšnou komunitu na Facebooku, Canva - grafika snadno a lehce.

May 3

20 min 19 sec

Tentokrát jsme vyzpovídali Michala Benatzkého z firmy UPgates a zjistili jsme, že se e-shopy staly naprosto přirozenou součástí retailového prostředí. Jednoduše řečeno, kdo nemá e-shop, jako by nebyl.

Apr 15

9 min 56 sec

Marek Daňko z Feed Image Editoru je dalším hostem našeho podcastu Oranžáda. Společně jsme si povídali o tom, jak na optimalizaci obrázků z pohledu srovnávačů zboží.

Mar 18

10 min 28 sec

Bára Nováková začínala jako copywriter v agentuře a po 5 letech se rozhodla, že se vydá na vlastní nohu. Zjišťovali jsme se, jaké byly její začátky, zda jsou firmy ochotny investovat do dobrých textů, co si myslí o copywriterech, kteří nabízí levné texty a jestli jde poznat, jakou řečí s cílovou skupinou komunikovat.

Feb 4

18 min 12 sec

Pricing Fox je nástroj, který vznikl na přelomu dubna a května minulého roku. I přesto, že je tento nástroj na světě teprve krátce, pomáhá e-shopařům s tvorbou cenotvorby. Díky nastaveným požadavkům dokáže automaticky a flexibilně měnit ceny produktů tak, aby se e-shop dostal na nejvyšší příčky ve zbožových srovnávačích.

Jan 14

13 min 22 sec

E-mail marketing je mocným nástrojem, který e-shopaři často nevyužívají tak, jak by mohli. Náš další host prozradí, proč newsletery posílat, v čem bývají nejčastěji chyby a proč se nebát zapojit automazizaci.

Nov 2020

50 min 23 sec

Zapomeňte na svoje předsudky ohledně affiliate marketingu. Roman Dobiáš z affiliate sítě Dognet vám vysvětlí, proč je pro e-shopy tenhle doplněk stravy užitečný.

Oct 2020

44 min

BESTETO specialista na SEO Tomáš Gregorovič je dalším hostem našeho podcastu a povídali jsme si spolu o tom, jak by měl e-shop optimalizovat obrázky.

Oct 2020

17 min 43 sec

S naším specialistou na srovnávače zboží jsme si povídali hlavně o tematických zbožácích a biddingu. Jakou metodu pro skrývání nákladných produktů teď používají? Poslechněte si dnešní díl a všechno se dozvíte.

Aug 2020

17 min 53 sec

Původně jsme plánovali popsat rozdíly mezi agenturním markeťákem a inhouse markeťákem, který s agenturou spolupracuje, probrat správnou a efektivní komunikaci. Jenže David má za sebou i studium na VŠ zaměřené na marketing a tak je tento podcast ideální pro všechny, kteří třeba přemýšlí, jak do marketingu nejlépe naskočit, jestli studium stojí za to a jaké výhody nabízí práce v agentuře.

Jul 2020

37 min 35 sec

S Davidem Poláškem z Pošty bez hranic jsme probírali trendy v posílání balíčků, dobírku, stav během koronaviru a spoustu dalších věcí. Užijte si poslech

Jun 2020

36 min 38 sec

V tomto díle podcastu se spolu ohlédneme za březnovým PPC na stojáka #15 ve velkém. Láďa Vitouš byl jedním z řečníků a přijal pozvání do podcastu o vyhodnocování a návratnosti PPC kampaní.

May 2020

31 min 12 sec

Místo drahých nástrojů, které vám pouze nastaví automatizaci cenotvorby, můžete zkusit nový postup, který je složen z více dílků. Tato skládačka vám však nabízí víc, než jen řešení cenotvorby. Poslechněte si dnešní díl podcastu, kde vám všechno vysvětlí náš marketingový konzultant Vladimír Trevisan.

Apr 2020

20 min 34 sec

V tomto díle podcastu se spolu ohlédneme za březnovým PPC na stojáka #15 ve velkém. Naše PPC specialistka Janča měla workshop o optimalizaci inzerce a to nedůležitější z něj si teď můžete poslechnout v Oranžádě.

Apr 2020

15 min 23 sec

Začátkem dubna proběhne v Praze další ročník veletrhu Czech Online Expo. Jeho pořadatel Honza Kalianko byl hostem dalšího dílu podcastu a prozradil nám, na co se letos těšit. Vykládali jsme si taky o jeho práci konzultanta a o tom, co obnáší pořádání marketingových akcí.

Mar 2020

45 min 16 sec

V dnešní době online nákupů se vytrácí osobní kontakt a pro e-shopaře je proto dobré se zamyslet nad tím, jak moc svým zákazníkům rozumí. Jednou z možností, jak se jim podívat do hlavy, je zákaznický průzkum. Více se dozvíte v našem rozhovoru s Matezem Jindrou z Makevision.

Feb 2020

16 min 43 sec

Blíží se konec roku, takže jsme si chtěli spolu sednout a povídat si o všem, co nám udělalo radost, nebo se povedlo. Naprášíme na sebe i naše faily a taky se dozvíte, jak vypadají Vánoce nebo co držíme za tradice. Užijte si poslech, přejeme vám veselé Vánoce a na slyšenou v příštím roce.

Dec 2019

27 min 19 sec

Petr Handlíř přijel přednášet o reklamě na Facebooku na PPC na stojáka. Ještě předtím jsem si ho pozvaly do podcastu Oranžáda, kde jsme se ho zeptaly na to, co je pro e-shop důležité, když by chtěl mít reklamu na Facebooku.

Nov 2019

19 min

S Radkem Hudákem jsme se potkaly v nových prostorách, kde teď Shoptet sídlí. V rozhovoru jsme se ho ptaly, jak pracují se svojí silnou komunitou zákazníků na Facebooku, jaké plány mají do budoucna a dozvíte se, co to byl pátek platebních bran.

Oct 2019

27 min 9 sec

V Praze, mezi spoustou květin, jsme si povídaly s Martinou Malinovou, která je majitelkou e-shopu Gardners. Spolupracuje s námi už poměrně dlouhou dobu a tak jsme se jí ptaly nejen na rostlinky, ale i na to, jak našla právě nás nebo co by poradila e-shopu, který zvažuje jít do agentury.

Oct 2019

16 min 31 sec

Něco jako povinná četba je pro copywritery kniha Pavla Šenkapouna. Ptaly jsme se ho na všechno, co souvisí se psaním - od stylu po výběr dobrého copywritera.

Oct 2019

13 min 40 sec

Marie Háková má na starosti Tchibo blog, kde musí často řešit ne úplně milé komentáře. Nám prozradila, jak se to dá zvládnout s klidem. Mrzí nás, že kvalita zvuku je nízká, ale tento díl je kraťoučký, tak to zkuste vydržet.

Oct 2019

7 min 52 sec

S Michelle Losekoot jsme si na CopyCampu povídaly o její nové knize, kterou napsala s Eliškou Vyhnánkovou, o sítích a životě na volné noze.

Oct 2019

12 min 32 sec

Honza Mayer ze společnosti Dataweps měl na ShopCampu 2019 zajímavou přednášku o cenotvorbě. Protože je to téma, které řeší každý e-shop, pozvali jsme Honzu k nám a natočili s ním další díl našeho podcastu. Pokud s cenotvorbou bojujete, určitě se vám jeho tipy budou hodit.

Oct 2019

23 min 12 sec

Na Nekonferenci 2019 se řečníci přiznali ke svým failům. Co se nepovedlo klukům z Creepy Studio? A v čem jsou naopak při tvorbě webů dobří?

Sep 2019

12 min 49 sec

Andy Pavelcová pracuje jako právnička, ale je také autorkou fitness programu. Ten se stal rychle úspěšným. Během rozhovoru nám vysvětlovala, jak pracuje s komunitou a na základě čeho si vybírá influencery.

Sep 2019

9 min 59 sec

David Svoboda ze společnosti Design Restart vykládal o tom, co je nejčastějším grafickým prohřeškem, jaký má vliv grafika na naše nákupní chování a podle čeho si můžeme zkontrolovat správnou hierarchii grafického návrhu.

Sep 2019

13 min 28 sec

Tentokrát jsme vyzpovídali Marii Zukalovou, která má e-shop s materiály na 3D tisk Materialpro3d.cz. Poslechněte si, jak se k tomuto ne úplně tradičnímu businessu dostala, kdo je jejich zákazník a co je podle ní základem úspěchu ve spolupráci s marketingovou agenturou.

Aug 2019

23 min 37 sec

S Pavlínou a Lucií jsme si povídaly o tom, jak je důležité pro firmu budovat komunitu. Holky o tom ví svoje. Pavlína založila skupinu Holky z Marketingu, která má dnes okolo 17 tisíc členek. Lucie pak stojí za skupinou Ženy v právu, které se podařilo od letošního dubna získat na 1 500 sledujících.

Aug 2019

40 min 28 sec

Přinášíme podcast s dvojkou na českém trhu v poskytování e-shopových řešení. Kluci z E-shopu rychle nám prozradili: - Co jsou největší výhody jejich řešení? - Proč využívají při vývoji šablon externí profíky? - Co všechno zahrnovala investice 1,5 mil korun do nejnovější šablony? - Na čem teď pracují?

Aug 2019

18 min 50 sec