Psikolojik Varsayımlar

Psikolojik Varsayımlar

Merhaba! Klinik Psikolog Elif Peksevim ve Klinik Psikolog Öykü Zeynep Aydın'ın "Psikolojik Varsayımlar"ına eşlik etmek ister miydiniz? Öyleyse hoş geldiniz!

All Episodes

Bu bölümde Doç. Dr. Psikiyatrist Çağdaş Öykü Memiş'le birlikte ''Kabul''ün hayatımızdaki öneminden ve iyi ve kötü yanlarımızla kendimizi, doğrular ve yanlışlarla yaptıklarımızı, olumlu ya da olumsuz diye ayırt etmeden düşüncelerimizi, duygularımızı, beden semptomlarımızı kabul etmenin bizdeki dönüştürücü etkisinden bahsettik. Keyifli dinlemeler! :)

Aug 4

25 min 51 sec

Obsesif düşüncelerin kurbanı mıyız, yoksa onlara misafir gözüyle bakmak mümkün mü?

May 13

23 min 46 sec

Psikolog Sema Sancaklı Haşal ile birlikte geçirmekte olduğumuz pandemi sürecinin çocukları ve ebevenleri nasıl etkilediğini ve neleri bilmenin kıymetli olabileceğini konuştuk. Umarız keyif alarak dinlersiniz!

Apr 18

22 min 15 sec

Mükemmeli kovalarken hangi bedelleri ödüyoruz? En iyiyi ararken iyiyi görmezden mi geliyoruz? Mükemmelliyetçiliğin neden düşündüğümüz kadar mükemmel olmadığını konuştuk. Keyifli dinlemeler dileriz!

Mar 5

17 min 17 sec

Klinik Psikolog Şenay Kahraman'la birlikte "Duygulara Yer Açabilme Becerisi"ni konuştuk. İyileşmenin temel taşı belki de bu: Duygularla yüzleşmek. Keyifli dinlemeler!

Feb 7

24 min 5 sec

Zihnimizin içinde dönüp duran düşünceler bir hapishaneye de dönüşebilir, onlarla ilişkimizi değiştirirsek rahatlatıcı bir bahçe olarak da kalabilir. Seçim kimin? Keyifli dinlemeler!

Jan 18

21 min 7 sec

Psikolojik Varsayımlar'ın ilk bölümünde Klinik Psikolog Hilal Bebek'le terapist olma yolculuğunu konuştuk. Keyifli dinlemeler!

Jan 9

28 min 53 sec