Tu Okuniewska

Tu Okuniewska

Tu Okuniewska, prosto z piwniczki w Reykjaviku. Osobiste dramaty i komedie, wieczne zaczynanie od początku, nocne przemyślenia i rzutnik zorzy polarnej, czyli dźwiękowy zapis tego o czym myślę, gdy dwanaście godzin stoję, kroję, siekam, smażę i piekę.

All Episodes

O tym, kiedy chodziłam do piccerni, o cukierkowej hojności i o tradycyjnych igłach w kapciach. www.tuokuniewska.pl

Sep 4

34 min

O tym, jak nauczyć psa grać w Minecraft, komplementować swoją urodę i o bursztynowej rozkoszy. //W rodzinnej olejarni Olini na hasło RARYTAS dostaniecie 10% rabatu! Na wszystko! www.olini.plKanały YouTube o których mówiłam to Liam Thompson i Lubuskie Centrum Czystości.A Ania od analizy to Fokusowana! Albo na Instagramie @annaprzybylskamakeup.

Aug 26

30 min

O tym, jak czułam się Gollumem, o komputerze ukrytym w szafie i czy puściłabym córkę na spotkanie z Kotem Filemonem. Partnerem odcinka jest BLIK, który ucząc dobrych nawyków, umożliwia ochronę przed oszustami finansowymi i przebiegłymi karaluchami Internetowymi!

Aug 12

33 min

O tym, co to jest rytuał parawaniarski, o lodowej zbrodni i o myszkach przy bumboksie.

Jul 28

36 min

O tym, jak boję się nieśmiertelności, biegam w slow motion i o głosie w mojej głowie. W odcinku mówię o filmie The Old Guard z moją ukochaną Charlize Theron, można obejrzeć na Netfliksie.

Jul 15

24 min

O tym, jak stworzyłam teorię spiskową fryzjerów, o Ośrodku Nudy w Mózgu i działalności Drużyny Wow.

Jun 28

26 min

O tym, co jest niezręczne, stresujące i co sprawia, że jestem cała spocona pod skrzydłem.

Jun 13

36 min

O tym, jak wepchnęłam Świętego Mikołaja pod parkiet, o lodowym kościotrupie i rocznicowym torcie.

May 19

34 min

O tym, co zmumifikowanego znalazłam za głazem, o niewidzialnych płotach i o islandzkich rozczarowaniach.Pamiętajcie - kto nie rozliczył PIT, może przekazać dowolnie wybranej fundacji swój 1%. Wpisz KRS 0000 338 803 i przekaż 1% na Rak’n’Rolla!

Apr 29

29 min

O tym, jak podróżowałam w bagażniku, o fabryce babć i o papierowym oknie na świat./Patronem odcinka jest ponownie wspaniała marka Your Kaya, która oferuje subskrypcję na ekologiczne i niewstydliwe artykuły higieniczne dla dziewczyn, oswaja temat miesiączki, oraz prowadzi grupę na Fejsbuku #mensTRUEacja by Your KAYA do której serdecznie zapraszam! //Link do grupy macie tu: https://www.facebook.com/groups/menstrueacja/ . ///A gdybyście chciały zapisać się do subskrypcji na swój pierwszy zestaw z www.yourkaya.com, to z kodem CIALKO macie na to 30% zniżki 🙂

Apr 16

29 min

O tym, kogo trzeba słuchać, o podróży w ruchu zmiennym prostoliniowym i o uczuleniu na miedź.

Apr 8

27 min

O tym, jakie dźwięki doprowadzają do szaleństwa, gdzie jest sześć milionów rowerów i o trudnej relacji z Agnieszką. UWAGA: Prawdziwa reanimacja, reminder: najpierw udrażniamy drogi oddechowe, potem: u niemowlęcia zaczynamy od 5 wdechów i 30 uciśnięć, potem 2 wdechy i znów 30 uciśnięć. A u dorosłego zaczynamy od 30 uciśnięć, potem 2 wdechy i znów 30 uciśnięć. Akcję prowadzimy aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego.Czyli zapamiętać: 30 uciśnięć, 2 wdechy. 30:2.

Mar 20

23 min

O tym, co sprawia, że bywam nieregularna, niemiła i znikam.W odcinku opowiadam o książce Ewy Nowak- "Orkan depresja" wydawnictwa Egmont. To książka na temat depresji, przeznaczona dla nastolatków, którzy ukończyli 16 lat, ale też wszystkich rodziców, nauczycieli, oraz starszego rodzeństwa. Na ostatnich stronach zamieszczono listę instytucji, w których można szukać pomocy będąc nastolatkiem w kryzysie psychicznym.Pomocy szukajcie tutaj: -Fundacja ITAKA- anonimowy, bezpłatny Antydepresyjny Telefon Zaufania. W każdy czwartek od 16:00-20:00, dzwoniąc pod numer (22) 484 88 01 można porozmawiać z psychologiem. -Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę- posiadają dwa bezpłatne i anonimowe telefony zaufania dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Numer 116 111 jest czynny codziennie od 12:00-2:00, ale z konsultantami można się skontaktować całodobowo pisząc przez formularz: www.116111.pl/napisz Fundacje w których możecie szukać pomocy to między innymi fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Zobacz, Jestem.

Mar 11

30 min

O tym, co to znaczy zgłaźnieć, o smartfonozie, klockowym imperium i o przycisku w głowie.Partnerem odcinka jest T-Mobile: https://www.t-mobile.pl/ .

Feb 15

27 min

O tym, co powinno być w ustach orła białego, o powolnej Chince i o byciu divą hipochondryczką. Linki i słowa klucze: -Dobre Miejsce https://www.netflix.com/title/80113701 -kanał LIZQI https://bit.ly/3bleW5U -książka "Kochaj Najlepiej jak Potrafisz" http://bit.ly/KochajNajlepiejJakPotrafisz

Feb 6

28 min

O tym, jak zrozumiałam grawitację, o nieznajomych na Facebooku i o braku zgody na musical.Odcinek powstał we współpracy z polską firmą YourKaya, a na hasło "CIALKO" dostajecie rabat 30% na swoją pierwszą subskrypcję na www.yourkaya.com . Kocham to!

Jan 28

24 min

To jest odcinek w którym wylewam masę swoich klimatycznych frustracji, panikuję i narzekam. Osoby czułe na narzekanie - proszę nie włączać!Do czytania: Magazyn Pismo, Holistic NewsKsiążki: "Głód" Martin Caparros, "Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko" Tom Phillips, "Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo" Marek Rabij, "Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą" Hans Rosling. A także:Podcast Muda TalksFundacja CohabitatStartup Syntoil, MakeGrowLab

Jan 7

34 min

O tym, jak się samemu hejtować, o morderczym sudoku i o tym, kiedy jestem Danką z Na Wspólnej. Odcinek powstał we współpracy z polską firmą YourKaya, a na hasło "CIALKO" dostajecie rabat 30% na swoją pierwszą subskrypcję na www.yourkaya.com . Kocham to! Można sobie, można młodszej siostrze, można Dance z Na Wspólnej nawet!

Dec 2019

26 min

O tym, gdzie trzeba nasrać na środku, o spodniach palonych w kominku i o tatuażu na czole.

Dec 2019

33 min

O tym, jak nie zdałam testu z herbaty, o samobójczej jodze i o autokarze z innych autokarów.

Dec 2019

30 min

O tym, jak trafiliśmy na sekretny festiwal, o ananasie w soli i o dłoni małpy.

Dec 2019

35 min

O tym, po co są dorośli harcerze, jak się wybiera smak arbuzowy i o innych rzeczach, których się w tym roku nauczyłam.

Dec 2019

19 min

O tym, kto może palić papierosy, o dniu, który nie był mój i o nocnych rozmowach z siostrą. Firma o której wspominam to YourKaya, a na hasło "CIALKO" dostajecie rabat 30% na swoją pierwszą subskrypcję na www.yourkaya.com . Kocham to! Można sobie, można młodszej siostrze, można córce. A książka, którą się zachwycam, nazywa się "Witaj w klubie" i zamówić ją możecie na tej samej stronie.

Nov 2019

44 min

O tym, kto to jest kosmetykara, o piachu i o tym, że samoloty zaprojektował KAT. Link do playlisty do KANAPOWEGO RELAKSIKU Z LUSETTE: https://spoti.fi/2Czykf0 A tu możecie dowiedzieć się więcej o kanapowym relaksie i wafelkach, co chrupią niczym chruścik pod stopami maleńkiej sarenki czmychającej po jesiennej polanie: Hops hops na instagram Lusette! https://www.instagram.com/wafelkilusette/

Nov 2019

35 min

O tym, jak mówię bardzo kontrowersyjne rzeczy na tematy, które wszyscy lubią. Bo ja nie lubię.

Oct 2019

21 min

O miejscach ciepłych i miękkich, kłujących i relaksujących, czyli o tym, jak przeżyć kolejną jesień. Tytuł bajki: Song of the seaFilmy odgrzewane kotlety: Little miss sunshine, Co robimy w ukryciu, GodzinyA tu kod, o którym wspominałam w odcinku:kod: asiawartość:15% na zestawy10% na samą matę albo samą poduszkęKod ważny dokładnie tydzień! Czyli do 17.10.2019.

Oct 2019

28 min

O tym, po co dorosłym ciśnienie, o glucie z dzieciństwa i ogólnie taki elementarz dorosłego.Strony: zgooglujcie “latarnik wyborczy”, oraz “mam prawo wiedzieć”.Zasady mojego konkursu: Wstawcie na Instagram zdjęcie przedstawiające Was wrzucających głos do urny. UWAGA NIE MOŻE BYĆ WIDAĆ NA KOGO GŁOSUJECIE BO ZA TO SIĘ IDZIE DO WIĘZIENIA!! Podpiszcie je odpowiadając na pytanie, dlaczego wybornie było pójść głosować i użyjcie hasztagu #wybornie2019. Wybiorę jedną osobę, która dostanie ode mnie ręcznie robiony, ceramiczny kubek wykonany przez Bjarniego Sigurdssona. Nikt nie sponsoruje tego konkursu. Po prostu chcę, żebyście poszli na wybory i świadomie głosowali na kogo chcecie. Konkurs trwa od 13.10.2019, czyli do dnia wyborów, do 20.10.2019. NIE POKAZUJCIE NA KOGO GŁOSUJECIE ANI NA KOGO GŁOSUJĄ INNI, ZA TO SIĘ IDZIE DO WIĘZIENIA.Link do regulaminu: http://bit.ly/wybornie2019

Oct 2019

31 min

Druga część podcastu. O tym, jak zapowiadam swoje zawody przyszłości, o bykoczłowieczym otoczeniu i pozowaniu do selfie.Książka: Agnieszka Jucewicz - Czując. Rozmowy o emocjach.Książka ta nudna i długa: Yaa Gyasi - Droga do domu. Pakiety książek można zamawiać sobie z biblioteczka.net

Sep 2019

27 min

O tym, co rasistowskiego wpisywałam w Google, oraz o policyjnej obławie (na mnie) w salonie szewskim. Książka: Agnieszka Jucewicz - Czując. Rozmowy o emocjach.Książka ta nudna i długa: Yaa Gyasi - Droga do domu. Pakiety książek można zamawiać sobie z biblioteczka.net

Sep 2019

23 min

O tym, jak sama urządzam sobie ranking super ludzi, sama jestem na nim jurorem, a Wy przypadkowo jesteście publicznością (bo to podcast).

Aug 2019

24 min

O anonimowych artystach wariatach, niewydawaniu na wszystko i o śliniankowym gurmecie. Link do grupy graciakowej: https://www.facebook.com/groups/WeirdSecondhandFinds/ Poduszka nazywa się Lyngen.

Aug 2019

25 min

O tym, jak miałam masło na twarzy, jaki był sernik i gdzie był ptyś. + nagranie specjalne Kanał Mówiąc Inaczej: https://bit.ly/2GLOgxb Mój e-mail: tuokuniewska@gmail.com

Aug 2019

30 min

O tym, jak byłam ekstremalnie bogata, o więźniach w sześcianie i o złamanym internecie.

Jul 2019

28 min

O tym, co się wije na podłodze, o przerażających castingach i o smakowej komisji owocowej.

Jul 2019

25 min

O tym, kto wymyślił sernik Rosa, o fantazji w jaskini i o dramatycznym zimowym poślizgu.

Jun 2019

33 min

O tym, jak tańczyłam na scenie w garniturze, byłam starą babą i o ataku rekina.

Jun 2019

30 min

O tym, jak wylądowaliśmy na Islandii, czego mnie to nauczyło i o trendzie na loda.

May 2019

35 min

O tym, czego się boję, o indiańcach i o wachlarzu nietrafionych karier.

May 2019

23 min

O tym, jak odwołałam spotkanie z Panią Bułeczką, o wstydzie na koloniach i o Szakirze.Tytuł książki to "Obsesja piękna. Jak współczesna obsesja na punkcie wyglądu krzywdzi dziewczynki i kobiety." autorki Engeln Renee.

Apr 2019

37 min

O tym, jak nam wy&^#* rurę z zimną wodą, o gorących stopach i o tym, czego nie wolno po piwie.

Apr 2019

23 min

O tym, jak spadłam z wysokiego konia, zjeżdżałam zjeżdżalnią w pracy i o dalszych losach sekty Patronite.

Mar 2019

15 min

O tym, jak zaglądałam facetom do spodni, zdzierałam z ludzi hajs i i zostałam zwolniona przez własnych znajomych.

Mar 2019

25 min

O tym, jak mnie werbuje sekta, o faraoniźmie i o pochodzeniu blizny na moim czole.

Mar 2019

28 min

O tym, dokąd wysłałabym homoseksualistów, gdzie maratończyków i co dałabym każdej matce.

Mar 2019

24 min

O tym, ile baranów mieści się na plecach, o paleniu spodni w kominku i o oddawaniu nerki.

Feb 2019

28 min

O tym, w co zamienić walentynki, o fińskim nauczycielu-noworodku i o wygodnych łachach na balangę. I bonus track.

Feb 2019

23 min

O tym, co jest gorsze od robienia prania, o gimnazjalnym turpizmie i o tym, czego się boję.

Feb 2019

25 min

O tym, co jest teraz na Tinderze, o zapomnianej rybie i o torbie wstydu.

Feb 2019

17 min

O tym, czy nasi rodzice są złodziejami, o wyspie trędowatych i o zawodzie frajerki.

Feb 2019

21 min

O tym, jak niesłusznie zdałam prawo jazdy, czego nie umiem robić i o gotowaniu ze śmieci.

Jan 2019

34 min

Cookie policy

We and our partners use cookies to personalize your experience, to show you ads based on your interests, and for measurement and analytics purposes. By using our website and our services, you agree to our use of cookies as described in our Cookie Policy.