SVĚT DECHU

Jan Šilar

Dech se zdá být automatická funkce těla, v moderní době však nejsou naše starodávné automatické vzorce funkční. Na podcastu probíráme s hosty všechny způsoby jak se lze prostřednictvím svého dechu stát zdravější, výkonnější, vitálnější a štastnější. Dech je jedním z hlavních spolupachatelů tělesné stresové reakce, zároveň však může být i nejspolehlivějším komplicem při úniku ze zajetí chronického stresu! Autorem podcastu je Jan Šilar, dechový kouč, na kterého se kdykoli můžeš obrátit nebo vstoupit do některých z jeho osobních dechových programů. Více najdeš na www.svetdechu.cz

All Episodes

Rozhovor s Liborem Mattušem o 15 letech experimentů s dýcháním pro dosažení lepšího zdraví a produktivity. Libor je odborník na dechová cvičení, biohacker, zakladatel Code of Life a autor knihy Chladová Terapie.  1:30 Liborova cesta k práci s dechem,  6:30 Průzkum, aneb než začneš "něco někde" dýchat,  30:00 Jak nejlépe začít,  42:10 Alternativa Wim Hof Method - SOMA DECH,  43:44 Holotropní dýchání,  48:12 Pozor na hyperventilaci,  52:35 Psychedelické prožitky při dýchání,  56:09 Jak dech pomohl právě Liborovi? Kompletní video záznam, popis a odkazy k epizodě najdeš na www.svetdechu.cz/libor-mattus. Můžeš zde i položit hostovi otázku do příštího online vysílání. Přeji příjemný poslech!

Jul 6

1 hr

První společná dechová praxe zaměřená na účinnou techniku pro rychlé dosažení SPÁNKU! Máš problémy s usínáním? Čekáš i hodiny než se ti podaří usnout? Vyzkoušej MINUTU DECHU: NA SPÁNEK, díky které až zázračně rychle usneš! Doporučuji shlédnout i VIDEO LEKCI na www.svetdechu.cz/1 - kde najdeš oříznuté audio ke stažení pro pohodlný domácí poslech. Najdeš tam i Balíček TOP 10 dechových cvičení, který jsem pro Tebe připravil! Přeji snadné usínání.. 

Sep 20

8 min 8 sec