Modrý podcast Petra Fialy

Petr Fiala

Podcast Petra Fialy, předsedy ODS.

All Episodes

Víte, že v únoru byl schodek státního rozpočtu 27,4 miliardy? Je to nejvíc v historii České republiky. I v letech krize to bylo méně. Už slyším premiéra, jak se bude vymlouvat na koronavirus. Co to znamená pro občany? A co s tím dělat? O tom jsme v Modrém podcastu mluvili se Zbyňkem Stanjurou. Zvu vás k poslechu.

Mar 2020

9 min 5 sec

Odmítám považovat nenormální věci za normální. Například, když čtu v časopise Reportér, že pekárny Penam ze skupiny Agrofert čerpají dotaci 100 milionů na údajně inovační linku na toustový chléb, která ale žádnou inovací není. Ten článek obsahuje závažné informace, které je nutné vyjasnit a prošetřit. Proto trváme na tom, aby premiér zodpověděl otázky, která se zde objevily. Poslechněte si záznam z naší tiskové konference.

Feb 2020

5 min 44 sec

Něco nového. Tentokrát jsem si do svého Modrého podcastu pozval Martina Kupku. Hlavně o tom, jak jsme jednali s premiérem, abychom konečně měli lepší stavební zákon, ale také, jak se Martinovi v Líbeznicích podařilo postavit oceňovanou školu a další stavby. Zvu vás k poslechu.

Feb 2020

14 min 10 sec

Dnešní podcast je velmi daleko od politiky: o výtvarném umění. Co mě na umění baví? Jak poznat kvalitní dílo? A sběratelství? Na to všechno se mě ptá Jana Havelková v dalším dílu Modrého podcastu. Zvu vás k poslechu.

Dec 2019

11 min 18 sec

Pusťte si můj Modrý podcast, tentokrát trochu vánoční. Jana Havelková se mě ptala na literaturu, knížky, co jsem četl a čtu. A nakonec, jaké knihy bych doporučil jako dárky. No to je těžké, ale nějaké tipy jsem přece jen dal. ;-)

Dec 2019

14 min 20 sec

Odpovědnost mají sociální demokraté a z té se nevymluví. ČSSD drží u moci Andreje Babiše a hlavně: vytváří zdání normální, demokratické koalice. Kromě nich se už předseda vlády opírá jen o extremisty různých barev… V novém podcastu rozebírám podrobněji události posledního týdne. 

Dec 2019

16 min 21 sec

Během demonstrací v Listopadu 89 jsem poznal svoji ženu Janu. Tentokrát v podcastu odpovídám na osobnější otázky “o lásce a revoluci”. :-)

Nov 2019

13 min 53 sec

Nový podcast, tentokrát o oslavách 28. října, o první republice, o tehdejších osobnostech a o obrovské inspiraci, kterou nám úspěšné období naší země přináší.

Oct 2019

20 min 31 sec

Na novém podcastu o fotbalu, hře o markýzi de Sade, či mém ne/studiu astrofyziky,  ale i o důchodech a o tom, co se stane, pokud nepřijde důchodová reforma.

Oct 2019

16 min 44 sec

Poslechněte si první díl podcastu s Petrem Fialou!

Oct 2019

12 min 2 sec