tak ako teda?

Tak ako teda?

Študentský priestor pre rozumnú diskusiu o všetkom možnom aj (zdanlivo) nemožnom. Sme mladí ľudia, ktorí radi diskutujú o hlbokých témach, hľadajú pravdu, čerpajú z Biblie a radi narušujú zabehnutú predstavu toho, čo to znamená byť veriacim.

All Episodes

Další real talk je tu! S Paťom sme pokecali o tom, ako prestal žiť pre názory iných ľudí, o mužnosti, ktorá nie je závislá od toho čo človek dosiahne, a ako sa z človeka, ktorý bral kresťanstvo len ako tradíciu, stal človek, ktorý má hlboký vzťah s Bohom.

Jun 8

18 min 30 sec

V dnešnej epizóde si povieme, ako je to s tými prikázaniami a ich vzťahu k nám. Niektorí majú zo slovného spojenia “Božie prikázania” pachuť na jazyku a spojí sa im to v mysli s obmedzením slobody, s tým, že ich niekto do niečoho núti. A niekto toto slovné spojenie rád počuje, pretože si myslí, že je celkom dobrý v ich dodržiavaní. Populárna domnienka je, že Boh dal človeku prikázania, aby sa ich snažil splniť. Ale skutočnosť je trochu iná a možno viacerých z vás prekvapí.

May 6

21 min 21 sec

Reinkarnácia, večný život, nebo, alebo úplné nič a neexistencia. Dnes sme odpovedali na otázku, či existuje život po živote, a ak áno, tak aký je.

Apr 23

11 min 42 sec

V dnešnej epizóde sme s Ivkou pokecali o tom, čo jej pred dvoma rokmi zmenilo pohľad na seba. Okrem iného aj o tom, ako hľadala dôkazy proti kresťanstvu a nakoniec sama uverila v Boha.

Apr 12

22 min 8 sec

V Biblii sa pár krát spomína otroctvo, preto je na mieste otázka, aký má Boh voči tomu postoj. V dnešnej krátkej odpovedi sa okrem iného dozviete čo znamenalo otroctvo vo vtedajšej kultúre, a či to bolo rovnaké otroctvo, aké poznáme z nedávnej histórie Ameriky.

Feb 26

7 min 24 sec

Toto je jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávame. Aj keď je to citlivá a kontroverzná téma, v našom podcaste sa chceme otvorene rozprávať aj o témach, o ktorých sa bežne nehovorí. Náš kamoš Joži pre vás nahral krátku odpoveď.

Feb 19

7 min 2 sec

Mnohými milovaný, mnohými nenávidený sviatok, a mnohými tiež aj ignorovaný. V akejkoľvek z týchto skupín si, tento krátky špeciál je aj pre teba. P.S. Špeciálne v tento sviatok sem dávame reminder, že je úplne v poriadku byť single. A dokonca v období singleness je možné byť naplnený a šťastný. #mindblowing :D

Feb 13

10 min 46 sec

Pravdepodobne sa zhodneme na tom, že každá viera by mala mať reálny, pevný základ, inak je to slepá viera. Ale dokáže človeku pomôcť aj slepá viera? A je takouto vierou aj viera v Ježiša? Odpoveď sa dozviete v dnešnej extra-krátkej epizóde.

Feb 6

3 min 44 sec

Asi sme už všetci zažili stretnutie s niekým, pri kom sme si pokladali túto otázku. O Bohu sa vždy hovorí, že je láskavý a milujúci, preto sa to automaticky očakáva aj od ľudí, ktorí v neho veria. Prečo to tak niekedy nie je?

Feb 1

5 min 52 sec

Ako to je po smrti s ľuďmi, ktorí nemali šancu sa rozhodnúť? Čo novorodeniatka, ľudia žijúci v odľahlých miestach alebo s mentálnym postihnutím? Túto dôležitú otázku dostávame celkom často a v dnešnom podcaste sme vám nahrali krátku odpoveď.

Jan 27

11 min 41 sec

Otázka, ktorá je stále aktuálna, ale v súčasnosti možno ešte o trochu viac. Ak existuje Boh, je vôbec milujúci, keď sa vo svete deje toľko zlých vecí? Je to téma na dlhú diskusiu, ale náš kamoš Joži zhrnul pár myšlienok do krátkej odpovede. 

Jan 12

5 min 14 sec

Dnešný krátky špeciál je o vianočných symboloch, o ktorých si možno netušil/a, a pozrieme sa aj na pár najznámejších vianočných textov. Let's get that Christmas vibe!

Dec 2020

12 min 41 sec

Štartujeme sériu najčastejších otázok a krátkych odpovedí na ne. Dnes sa pozrieme na to, čo Biblia hovorí o posmrtnom živote. A áno, existuje na to jednoznačná odpoveď. :)

Dec 2020

6 min 44 sec

Je to niečo, čo nám vadí a vytáča nás. Každý z nás poznáme nejakých ľudí, ktorí “vodu kážu, víno pijú”. Dnes sme s našim kamošom Danym diskutovali o tom, čo je pokrytectvo, čím je spôsobené, prečo je tak rozšírené, a či sa človek môže zmeniť.

Dec 2020

30 min 52 sec

Ak ste boli niekedy zmätení z toho, čo vlastne Ježiš učil, alebo ste sa len tak pre zaujívavosť zamýšľali nad tým, čo vlastne chcel - we’ve got you. V dnešnom podcaste nájdeš krátke zhrnutie hlavnej správy Biblie.

Dec 2020

38 min 38 sec

V dnešnom diele sme spolu s doktorom psychológie Jurajom a študentom psychológie Dominikom diskutovali o osobe Ježiša Krista. Na základe historických dokumentov o jeho živote vieme, že sa vyhlasoval za Boha. Spadá takýto výrok z pohľadu psychológie do kategórie klamstva, bláznovstva, polopravdy, alebo môže byť pravdivý? https://www.instagram.com/takakoteda_podcast/ https://www.instagram.com/inlife_bratislava/

Nov 2020

33 min 3 sec

Do dnešnej časti podcastu prijala pozvanie naša kamoška Deana Atanasová. Rozprávali sme sa o tom, kedy a prečo sa jej zásadne zmenil pohľad na Boha, čo sa v jej živote odvtedy zmenilo a ktoré rozhodnutie v jej živote považuje za najlepšie. https://www.instagram.com/takakoteda_podcast https://www.instagram.com/inlife_bratislava/

Aug 2020

18 min 30 sec

Veľa z nás si niekedy položilo otázku, ako môžeme vedieť či Ježiš existoval a či máme spoľahlivé informácie o jeho živote a učení. Dnes sme opäť pokecali s Mgr Zdenkom Blažkom, tentoraz o evanjeliách - historických záznamoch o Ježišovom živote. V dnešnej epizóde sa dozvieš čo na túto tému hovoria historici, či evanjeliá vznikli dávno po Ježišovej smrti a teda sa im nedá veriť, akým spôsobom boli napísané a či máme aj nejaké ďalšie historické zdroje, ktoré o Ježišovi hovoria. Vypočuj si reálne historické dôkazy a sprav si vlastný názor na historickosť Ježiša.

Jun 2020

28 min 20 sec

Bola Biblia niekoľkokrát prepísaná? Schováva Vatikán tajné časti z Biblie? Vyhodila cirkev z Biblie určité časti, ktoré jej nevyhovovali? Ako sa dá objektívne vyhodnotiť historická dôveryhodnosť akéhokoľvek dokumentu? O týchto a ďalších otázkach sme pokecali s Mgr Zdenkom Blažkom a bola to celkom nálož informácií! Pohodlne sa usaď v kresle, v aute, alebo v električke a posúď sám/sama, či sa Biblii dá veriť.

May 2020

32 min 24 sec

Malé intro, kde sa dozviete kto sme, čomu veríme a prečo chceme robiť podcast. Tiež aj to, prečo je dobré byť skeptický a skúmať, čomu veríme, a prečo tomu veríme.  A okrem iného aj to, že u Gabi doma to vyzerá ako v kaviarni. Enjoy!

May 2020

24 min 1 sec