Marketing oparty na danych - Podcast

Marketing oparty na danych

Trafiłeś właśnie na serię podcastów Marketing Oparty na danych!Parę słów o mnie :) Nazywam się Sebastian Suma i od 13 lat jestem związany z marketingiem internetowym, w tym prowadzę agencję SEM Sempai.Poprzez rozmowy z różnymi osobami, które zajmują się reklamą w internecie i analityką webową, chciałbym zbudować obraz tego: czym jest data driven marketing i jak go wykorzystać w praktyce.Sieci reklamowe czy systemy analityczne dostarczają nam olbrzymią ilość danych. Musimy je nie tylko przeanalizować, ale też zrozumieć i umieścić w odpowiednim kontekście marketingowym. W reklamie nie liczą się już tylko kreacja i budżet. W centrum działań stawiany jest użytkownik: jego intencje zakupowe, profile zainteresowań, działania dokonywane online i offline, jego lokalizacja.

Do tego dochodzą też:-

All Episodes

Jak wykorzystać TikToka w promocji marki?W odcinku 20 podcastu Marketing oparty na danych poruszamy gorący temat TikToka. Platforma społecznościowa buduje swoje struktury w Polsce, wychodzi z coraz szerszą promocją, czy to z influencerami, czy w sponsoringu wydarzeń. Reklamę Tik Toka mogliśmy zobaczyć także na Euro 2020. A jeśli spojrzymy w statystyki, jakie aplikacje były najczęściej pobierane w maju 2021, tu również króluje TikTok. Moim gościem jest Iwona Czopek, szefowa marketingu i komunikacji w firmie Bielenda, odpowiedzialna za marki BodyBoom i FaceBoom. Od ponad 10 lat związana z marketingiem i e-commerce. Przeszło 4 lat odpowiedzialna za rozwój marki BodyBoom w Polsce i na zagranicznych rynkach. 2 lata temu dołączyła do teamu Bielenda Kosmetyki Naturalne Sp. z o.o. gdzie z sukcesem rozwija portfolio produktowe BodyBoom, wdrażając na rynek nowe marki FaceBoom i BabyBoom. Ukierunkowana na potrzeby klienta, tworzy i wdraża strategie rozwoju dla podległych jej marek łącząc analityczne podejście z wiedzą o strategii i customer experience, czerpiąc z bogatego doświadczenia w sprzedaży i marketingu. Pasjonatka nowych platform komunikacji.Z naszej rozmowy dowiesz się, między innymi: jak marki mogą wykorzystywać potencjał TikToka, jak organizować społeczność w tej aplikacji oraz jakie są modele reklam w tej sieci.Linki, o których wspominamy w tej rozmowie:Konto BodyBoom na TikToku: https://www.tiktok.com/@bodyboom_official?Filmik BodyBoom na TikToku, który przekroczył “barierę miliona”: https://www.tiktok.com/@bodyboom_official/video/6943625151388962053?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1 Hashtag TwojaSuperMoc na TikToku: https://www.tiktok.com/tag/twojasupermoc?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1Przybliżony rozkład jazdy:2:20 Czym właściwie jest TikTok, co się tam robi i kim są jego użytkownicy?3:55 Jakie treści konsumujemy na TikToku?7:32 Kim jest grupa targetowa na TikToku? 10:00 Czy marki mogą prowadzić swoje profile na TikToku? Czym jest konto biznesowe?13:55 Jak wygląda komunikacja marki na TikToku na przykłądzie firmy Bielenda? 18:15 Jak organicznie angażować ludzi w tej aplikacji?19: 55 Czym jest trend asmr na TikToku?21:40 Jak eksponować markę na TikToku, gdy prowadzimy kanał firmowy? 26:20 Wyznaczniki sukcesu marki na TikToku - (like, komentarze, ilość wyświetleń, interakcji, a może liczba follow?)31:30 Jak wyglądają współpracę na linii marka - popularni TikTokerzy?39:25 Czy moderacja na TikToku to trudny temat?40:05 Sieć reklamowa na TikToku - jakie są modele reklam?46:02 Ciekawostki o hashtag challenge na Tik Toku - jak działa ten format reklamowy?54:03 Czy z TikToka ludzie łatwo trafiają też do naszego serwisu i e-commerce?57:50 Protipy na start - jak zacząć na TikToku?

Jul 19

1 hr 6 min

O czym warto pamiętać, planując skuteczne strategie content marketingowe dla firm? Jak analizować opłacalność swoich działań i wyciągać konstruktywne wnioski? O tym w najnowszym odcinku podcastu Marketing oparty na danych.Tajniki analityki webowej oraz strategii contentowych przybliżą dziś moje rozmówczynie: Anna Moczulska Analityk Webowy | Team Leader Sempai i Katarzyna Sikora-Protasiuk, Team Lider i Starszy Specjalista ds. Content Marketingu w KOHAI. Z tego odcinka dowiecie się między innymi, jaka przyszłość może czekać słowo pisane; dlaczego i kiedy firmy powinny stawiać na content marketing; jak analizować opłacalność publikacji w serwisach zewnętrznych. Narzędzia, o których wspominamy w tej rozmowie:Sentione, (Monitoring internetu i automatyzacja obsługi klienta)Brand24, (Monitoring internetu)Hotjar (Narzędzie, które tworzy mapy kliknięć, bada jak bardzo użytkownicy są zaangażowani na stronie).Ahrefs (Uniwersalny zestaw narzędzi SEO)Przybliżony rozkład jazdy:1:02 Content marketing a copyrighting - czym różnią się te pojęcia? 2:39 Content marketing to nie tylko słowo pisane, jakie są inne jego formy? Dokąd zmierza słowo pisane?5:30 Czy nowe media są zagrożeniem dla słowa pisanego?8:53 Dlaczego i kiedy firmy powinny postawić na content marketing?11:06 Czym jest skuteczny content marketing: punkt widzenia analityka i content marketera14:05 Czy wewnętrzny content marketing mocno wiąże się z SEO?14:55 Czy współczesny copywriter powinien znać zasady SEO?17:40 Publikacje zewnętrzne - w jaki sposób dobierać serwisy, by przyniosły optymalne korzyści?20:40 Czas trwania publikacji: jak długo publikacje powinny być widoczne w zewnętrznym serwisie?22:35 Analiza opłacalności publikacji treści w zewnętrznych serwisach27:57 W jaki sposób dowiedzieć się, jak był konsumowany artykuł w serwisach zewnętrznych?29:20 E-book: Analiza treści w kampaniach marketingowych: polecane narzędzia, co można z nich wyczytać34:05: Co dodatkowo pozwala nam mierzyć Google Analytics 4 w kontekście content marketingu? 36:27 Heat mapy - co pozwalają nam osiągnąć?38:55 Czy da się zmierzyć, w jaki sposób treści budują świadomość użytkowników?44:44 Ilość wyszukiwań słowa brandowego - gdzie i w jaki sposób ją mierzyć?50:55 Czy artykuły można i warto przerabiać?

May 5

58 min 40 sec

Na czym polega marketing automation i jak rozpocząć z nim przygodę na swojej stronie internetowej? Czy jest to rozwiązanie dedykowane stricte pod e-commerce? Tego dowiesz się z rozmowy z Michałem Blakiem, CEO edrone.me & edrone AVA.Najnowszy, 18 odcinek MoND - Marketing oparty na danych skupia się wokół tematu automatyzacji w marketingu i sprzedaży. Jak zwykle mamy dziś fantastycznego gościa, którym jest Michał Blak - CEO & Co-Founder @ edrone.me & edrone AVA. edrone działa od 2016 roku, pod koniec 2020 zebrał finansowanie w wysokości 5.5M USD na scale-up i prace B+R z obszaru voice commerce. Michał jest absolwentem sztuk pięknych i MBA z wieloletnim doświadczeniem w marketingu internetowym. Jak pisze sam o sobie, jest seryjnym przedsiębiorcą dobrze odnajdującym się w dynamicznie rozwijających się środowiskach. Założył markę edrone, by pomóc sklepom internetowym na całym świecie w wykorzystywaniu ich pełnego potencjału.Z tej rozmowy dowiesz się, między innymi, jak rozpocząć przygodę z marketing automation, jak analizować skuteczność takich kampanii i jak takie działania odbierają klienci.Przybliżony rozkład jazdy:8:04 Czym właściwie jest automatyzacja marketingu?18:25 Czy marketing automation to rozwiązanie stricte pod e-commerce? A może dla każdego biznesu opartego o stronę internetową?21:13 Co może być powodem tego, że marketing automation jest pożądany przez niemal wszystkich, ale nie każdy z niego korzysta?24:31 Czy można to dołączanie kolejnych modułów ułożyć w jakiejś konkretnej kolejności? 29:00 Czy marketing automation przyda się zaawansowanym biznesom (z większym ruchem i bazą)?31:04 Ściągnęliśmy klienta za pomocą reklamy, ale nie mamy jeszcze informacji, co kupił - dopiero odwiedza nasz serwis. Jak w takim wypadku można wykorzystać narzędzia marketing automation?33:15 Przykład strony głównej Zalando i zbierania danych o klientach34:41 Perspektywa marketera: czy strategia marketing automation zabiera dużo czasu?38:32 Przykładowy błąd, jaki może popełnić e-commerce w swojej strategii41:55 Od czego zaczynać segmentację?44:15 Psychologiczny aspekt klienta: jak odbiera działania marketing automation?49:40 Czym jest “prawo do zapomnienia” w marketing automation50:25 Jakie obowiązki powinien spełnić właściciel e-commerce, wdrażając narzędzie marketing automation, by od razu poinformować użytkownika, że korzysta z takich narzędzi?52:14 Zestaw dobrych praktyk na start, jakie edron daje klientowi53:50 Na jakiej podstawie można analizować skuteczność kampanii marketing automation?59:52 Co zawierają raporty z marketing automation1:02:50 Ile czasu potrzebuje system, żeby odtworzyć dane, nauczyć się ich, oraz by kampanie przynosiły określone efekty?1:05:00 Automatyzowanie sprzedaży poprzez asystentów głosowych - ciekawy projekt edrone 1:20:10 Na czym polega rola wirtualnego asystenta głosowego?

Apr 29

1 hr 30 min

Co sprawia, że nasza strona jest wysoko lub nisko w wynikach wyszukiwania Google? Tego dowiecie się z odcinka 17 podcastu MoND - Marketing oparty na danych. Tematem dzisiejszej rozmowy są podstawowe wskaźniki internetowe oraz optymalizacja serwisów pod kątem SEO. Moim gościem jest Marcin Kordowski, CEO Kordowski Digital, człowiek-orkiestra, od wielu lat działający w branży. Jak mówi sam o sobie, jest programistą, ale niepraktykującym, specjalistą, managerem, kierownikiem, a swoje pierwsze projekty SEO prowadził kilkanascie lat temu, na studiach. Jak wiadomo, konkurentów o pozycję w wynikach wyszukiwania jest bardzo wielu. Najważniejsze, to wiedzieć, jak działa algorytm Google’a (a ten stale się zmienia), zadbać o zebranie jak największych liczby punktów, w obszarach które mają wpływ na pozycję. To właśnie i nich porozmawiam dziś z moim gościem. Linki do stron, o których wspominamy podczas tego odcinka podcastu:Blog mojego rozmówcy: https://marcinkordowski.com/blog/Polecana wtyczka w Wordpressie: https://wordpress.org/plugins/nitropack/ Polecane narzędzia, które analizuje skrypt: https://tools.pingdom.com/ Program wspierania kobiet w biznesie, bezpłatne konsultacje w kwestiach digitalowych, SEO: napisz do Marcina, korzystając z zakładki “Kontakt” https://marcinkordowski.com/#kontakt Przed Wami odcinek 17 podcastu MOND - oglądajcie video na naszym kanale YT, subskrybujcie, nie żałujcie łapek w górę: Przybliżony rozkład jazdy:6:15 Algorytm Google: skąd się biorą wyniki organiczne i dlaczego akurat w danej kolejności?11:55 Czy link building jest ważny w strategii SEO, by osiągnąć wyniki?18:10 Jak uchronić się od “bana” i być odpowiedzialnym partnerem klienta? Czyli historia z roku 2014 z “ręcznym banem w Google’a”23 51: Czy link building dalej jest ważną częścią strategii SEO? Jakie miejsce w tej strategii zajmuje obecnie?32:00 On-site: jakie czynniki w pierwszej kolejności trzeba poprawić?43:55 Jakie są najczęstsze błędy na stronach i na które parametry one wpływają?49:30 Nitropack - wtyczka, którą warto sprawdzić (alternatywa dla programisty)54:15 Narzędzie Google Search Console - czy jest wystarczające, by uporać się z podstawowymi wskaźnikami internetowymi?1:02:29 User experience - jak dać wskaźnik dla sumy odczuć?1:09:32 Czy UX ma też wpływ na SEO? 1:12:20 Inne podstawowe wskaźniki internetowe 1:16:50: Czym jest narzędzie SEO Match? I w jaki sposób agencje SEO mogą dołączyć do tego projektu

Apr 22

1 hr 36 min

MoND 16: Wynik jakości w kampaniach Google Ads.Budżet reklamowy to nie wszystko - liczy się także jakość kampanii reklamowej. A im bardziej Twoje reklamy oraz strona docelowa odpowiadają potrzebom użytkownika, tym lepiej. O tym właśnie szczegółowo porozmawiamy w najnowszym odcinku podcastu MoND.Moim dzisiejszym gościem jest Filip Biszczak, Google Ads Team Manager, specjalista od sieci reklamowej Google w Sempai, który ma za sobą tysiące kampanii dla setek klientów, a wskaźniki jakościowe ma w jednym paluszku. W naszej krótkiej, ale skoncentrowanej na konkretach rozmowie skupimy się na wynikach jakości w kampaniach Google Ads.Przybliżony rozkład jazdy:1:54 Jak system Google Ads określa jakość kampanii reklamowych?4:58 Czy wynik jakości jest serwowany w panelu Gads, w jaki sposób jest prezentowany dla marketera, który działa na koncie?8:25Dwa ważne czynniki w rankingu reklamy 10:00Na którym poziomie można sprawdzić wynik jakości reklamy?13:50Cele w kampaniach video16:05Na czym skupić się w kampaniach produktowych?17:36W jaki sposób oceniać (w skali od 1 do 10) wyniki jakości w kampaniach searchowych?

Mar 16

24 min 37 sec

Najnowszy odcinek podcastu Marketing oparty na danych to rozmowa poświęcona SEO. Z moim gościem porozmawiamy m.in. o tym, jak ważne są działania SEO dla firm oraz jak zbudować dobrze przemyślaną strategię.Do rozmowy zaprosiłem Jakuba Sawę, który na rynku SEO działa już od 1997 roku. Jest właścicielem kilkunastu serwisów internetowych, aktywnym działaczem w społeczności e-commerce i SEO. Zawodowo zajmuje się tworzeniem i realizacją strategii wzrostu dla największych wydawców online w Polsce (Onet-RASP, Agora). Przy okazji naszej rozmowy zachęcam Was także do zapisu na listę newslettera Kuby: https://www.jakubsawa.pl/newsletter/ (jak zaznacza sam autor, prawdopodobnie jest to najlepszy newsletter SEO w Polsce).Przechodząc do meritum - z naszej rozmowy dowiesz się, między innymi:Czy istnieje coś takiego jak data driven SEOCzy algorytmy wyszukiwarki Google opierają się tylko na czynnikach rankingowych on-site i off-site.Czy Link Building również może być napędzany danymi? Co jest wskaźnikiem sukcesu i jakie są cele dla działań SEO? Jak wyglądają dobrze zdefiniowane KPI?Przybliżony rozkład jazdy:2:30 Czym jest SEO obecnie?7:30 Czy SEO może być data driven?11:35 Budowanie strategii SEO13:30 Jak sprawdzić, z kim tak naprawdę konkuruje nasz serwis w wyszukiwarce (narzędzia)14:25 Na podstawie jakich danych porównujemy się z konkurencją?15:50 Czym są dane onside i offside?38:15 Blog Seo by the sea - dlaczego specjaliści SEO powinni do niego zaglądać?40:20 Analiza zewnętrznymi narzędziami a dane, na podstawie których będziemy podejmować decyzje co do strategii i działań48:00 Czym jest SEO fizyczne?49:00 Czy w SEO istnieje jakiś element behawioralny, który śledzi zachowania użytkownika?50:00 Czym właściwe jest pierwsza pozycja w GSC?52:20 Jak działają czynniki rankingowe w Google - ciekawy eksperyment55:00 Narzędzia do analizy i automatyzacji polecane przez Jakuba Sawę w działaniach SEO1:06:59 Czy dalej popularnym KPI jest pozycja słowa kluczowego?1:19:00 Mam e-commerce - jak wyznaczyć sobie twarde cele w SEO, które będę potem egzekwował1:21:30: Po czym właściciel e-commerce może poznać, że usługa SEO jest zrobiona dobrze? Jakie czynniki mierzyć?1:28:00 Czy koniec ery Third-Party Cookies przyniesie dobry okres dla SEO i SEM?1:32:10 Projekt edukacyjny Jakuba Sawy - newsletter SEO

Mar 8

1 hr 36 min

Najnowszy odcinek MOND ma krótszą, 15-minutową formę, która jest odpowiedzią na potrzebę szybkiego reagowania na zmiany i bieżące ciekawostki ze świata marketingu internetowego.Dzisiejsza rozmowa dotyczy zmiany w polityce prywatności, która przyszła do nas wraz z iOS 14 od Apple. Co się zmienia dla reklamodawców? Jak te zmiany przekładają się na prowadzenie kampanii FB Ads? O tym porozmawiamy z moim gościem, którym jest Oskar Wróbel, Specjalista Facebook Ads, w agencji Sempai odpowiedzialny za prowadzenie i optymalizacje kampanii reklamowych w systemie reklamowym Facebooka.Przybliżony rozkład jazdy:1:50 Jakie zmiany dotyczące prywatności użytkowników pojawiły się w związku z wprowadzeniem nowej aktualizacji systemu iOS14?2:55 Czy zmiany te dotyczą tylko reklamodawców, czy też zwykłych użytkowników?5:10 Jak od strony technologicznej Facebook przygotował się na obostrzenia Apple’a?5:49 Kilka istotnych zmian na kontach reklamowych.6:40 Jak wyglądają zmiany w atrybucji kampanii.8:35 Zmiana w liczebności grup retargetujących.9:37 Czym są zdarzenia webowe i co się zmienia w ich zakresie?13:13 Co w przypadku, gdy nie dostosujemy się do nowych zasad w kampaniach?14:28 Czy coś zmienia się także dla reklamodawców, którzy prowadzą kampanie w obrębie FB (np. na polubienia strony itp.)?

Feb 26

15 min 20 sec

W odcinku 13 MoND Sebastian bierze na warsztat temat opinii w internecie. Jak zbierać je efektywnie? Czy prowadząc firmę, można stosować popularną maksymę: nie przejmuj się opiniami innych, rób swoje, bądź sobą? Dzisiejszym gościem jest Sebastian Horoszko, współzałożyciel Zaufane.pl, który od 8 lat wspiera marki w budowaniu i umacnianiu obecności on-line, pomagając generować dodatkową sprzedaż poprzez budowanie pozytywnej reputacji firm i produktów na niespotykaną dotąd skalę. Jego narzędzie dostępne w ramach licencji, pomaga markom w zbieraniu opinii online, wykorzystaniu feedbacku od klientów, a co za tym idzie - w zwiększaniu sprzedaży.Oceny i opinie o firmach, produktach, usługach towarzyszą nam praktycznie wszędzie. To właśnie one mają faktyczny wpływ na powodzenie czyjegoś biznesu. Z tego odcinka dowiesz się między innymi:Gdzie warto zbierać opinie, jeśli prowadzimy e-commerce, a gdzie, jeśli mamy firmę usługową.Jak zmobilizować klientów do zostawiania opinii?Jak maksymalnie ułatwić klientom zostawienie opinii. Przybliżony rozkład jazdy:2:40 - Czym jest projekt zaufane.pl?6:10 - Czy to prawda, że klienci zostawiają raczej tylko negatywne opinie, pomijając wystawianie pozytywnych?7:40 - Czy pozyskiwanie opinii to ważny element marketingu biznesów?10:00 - Czy konsumenci faktycznie zatrzymują się na ścieżce zakupowej, by zajrzeć też do opinii o sprzedawcy?11:30 Newralgiczne miejsca, w których firmy mogą zbierać opinie o swoich produktach i usługach?15:00 - Jak wygląda ścieżka zakupowa w przypadku usług i w którym miejscu te biznesy powinny zadbać o swoje opinie?21:35 - Jakie formy mogą przyjmować opinie o biznesie?25:37 - Skąd opinie o firmach usługowych biorą się w mapach Google?28:10 - Gdzie zbierać opinie w e-commerce?34:10 - Jak sprawić, by zostawienie opinii było łatwe?36:50 - Jak zmobilizować klientów do zostawiania wszystkich typów opinii, także tych pozytywnych?42:35 - Jak analizować, jaki poziom procentowy open rate’a jest skuteczny?47:30 - Ilość zebranych opinii vs ilość transakcji - jakie wartości procentowe są zadowalające? 49:00 - Gdzie wewnątrz serwisu warto umieszczać opinie o firmie lub produkcie? 52:57 - Czy opinie na serwisie mogą być istotnym aspektem SEO?1:02:02 - Opinie konsumenckie w kampaniach Google Ads - czym są i dlaczego warto je zbierać?1:12:00 - problem opinii z fejkowych kont - jaka jest skala?

Feb 8

1 hr 16 min

Przed Wami odcinek 12 podcastu Marketing Oparty na danych. Jego motywem przewodnim jest nowa usługa Google, czyli Google Analytics 4 - przyszłość analityki internetowej.Odcinek stanowi rozmowę o GA4, narzędziu, które daje jeszcze szersze spektrum danych do analizy. Jego premiera miała miejsce 14 października 2020 i jest odpowiedzią Google’a na kilka czynników: - zmianę zachowań konsumentów; - globalne zmiany w zakresie polityki prywatności; - coraz popularniejsze przenoszenie się firm do internetu.To właśnie dzięki Google Analitycs możemy dokładnie analizować, co użytkownicy robią na naszej stronie, jak się zachowują, przeglądając np. ofertę naszego sklepu. Z tego odcinka dowiesz się, m.in. jakie korzyści przyniesie nam korzystanie z nowej wersji narzędzia; co odróżnia Google Analytics 4 od “starego” Analyticsa; czy można korzystać z obu tych narzędzi jednocześnie? Na te i inne pytania w rozmowie z Sebastianem odpowie Anna Moczulska, specjalistka od analityki webowej Web Analytics/CRO Sempai w agencji Sempai. Przybliżony rozkład jazdy:2:40 Czym jest analityka webowa?5:45 Dwa największe zagrożenia płynące z braku analityki6:05 Narzędzia analityczne, z których biznesy powinny korzystać8:18 Koszt płatnych narzędzi analitycznych9:10 Jak Google Data Studio uzupełnia analitykę?11:50 Czym jest Google Analytics 4?16:30 Jakie nowe możliwości daje GA4?18:12 Co odróżnia GA4 od “starego” Analyticsa?18:30 Czym jest centrum analiz w GA 4?21:15 Co po podłączeniu do Google Analytics 4, czyli co warto, a czego nie warto badać?24:10 Jaka zmiana w zbieraniu danych nastąpiła w aspekcie GA 4? 26:55 Które narzędzie wybrać do analityki po założeniu własnego e-commerce’u?31:30 Co nam daje podstawowa implementacja z GA 4?33:40 Czy pod jeden serwis można założyć “starego” Google Analyticsa i GA4?34:35 Czy GA4 ma jakiś limit czasu historycznego, w którym zbiera dane?35:45 Czy w GA4 również występuje próbkowanie?37:00 Jak wejść w GA4? Czyli działania potrzebne przy implementacji GA4 dla zaawansowanego użytkownika (analiza, czas programistyczny, poprawki itd.)42:20 Google Analytics 4 - warto czy nie?

Dec 2020

47 min 7 sec

Przed Wami 11 odcinek podcastu Marketing oparty na danych – do rozmowy zaprosiłem Przemysława Piętkę, CEO agencji Rapid Launch, który zawodowo zajmuje się wspieraniem polskich sprzedawców w rozwoju i ekspansji zagranicznej – właśnie na Amazonie. Z tego odcinka dowiecie się między innymi, jak krok po kroku wygląda wejście na popularny na świecie marketplace. Jakie są zasady, którymi rządzi się sprzedaż na Amazonie – czy różnią się od reguł panujących na Allegro? Czy to się w ogóle opłaca i ile trzeba zainwestować na początku, by sprzedaż na Amazonie stała się dochodowa? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć szczegółowe odpowiedzi.Wyróżniki sprzedaży na Amazonie:Obsługa klienta na bardzo wysokim poziomie (Przykład? Amazon oczekuje od sprzedawców, że klienci będą obsłużeni natychmiastowo, na odpowiedź sprzedawca ma 24 godziny bez względu na to czy jest weekend, święta czy Sylwester).Wystawiane produkty muszą być doskonałej jakości.Pieniądze spływają na nasze konto dopiero po dwóch tygodniach od sprzedaży – Amazon zabezpiecza je na wypadek np. roszczeń gwarancyjnych klientów. Jako sprzedawcy możemy dotrzeć do klientów na całym świecie. Przybliżony rozkład jazdy:1:10 — Czym jest Amazon? Co odróżnia go np. od Allegro?5:00 — Czy Polscy sprzedawcy także mogą rozpocząć swoją sprzedaż na Amazonie?5:45 — Jak wygląda procedura wejścia na Amazon?10:10 — Ile trwa proces rejestracji sprzedawcy? 12:20 — Czym jest model FBA? 14 30 — Na co warto zwrócić uwagę przy FBA?16:00 — Kolejne kroki sprzedawcy, czyli co dalej po udanej weryfikacji konta?18:20 — Jak uatrakcyjnić wygląd Twojej oferty na Amazonie?21:00 — Czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące wielkości oferty sprzedażowej na Amazonie? 21:40 — Czym jest konto profesjonalnego sprzedawcy na Amazonie?22:40 — Ile wynosi prowizja od sprzedaży produktów na Amazonie?26:00 — Czy istnieją narzędzia analityczne, które pozwolą przeanalizować sprzedaż na Amazonie? Najpopularniejszy program to np. Joungle Scout.27:30 — Co to jest Buy Box – w porównaniu do aukcji na Allegro34:25 — Czy Amazon to lepsze rozwiązanie od stawiania własnego e-commerce’a w innym kraju?36:30 — Skąd wziąć pierwszego klienta, czyli jakimi mechanizmami rządzi się sprzedaż?39:00 — Jak budować świadomość swoich produktów wśród klientów Amazona?42:25 — Jakie są modele rozliczania reklam na Amazonie?44:00 — Jak wygląda organiczna sprzedaż?46:00 — Jak ważna jest dobra obsługa klienta na Amazonie?46:30 — Jakie dwa typy opinii klient może nam wystawić?49:25 — Czego sprzedawca na Amazonie nie powinien robić – złe praktyki53:00 — Czy wejście na Amazon się opłaca i ile to kosztuje?57:00 — Czy żeby z powodzeniem sprzedawać, trzeba dużo inwestować w reklamę?

Nov 2020

1 hr 3 min

Przed Wami 11 odcinek podcastu Marketing oparty na danych – do rozmowy zaprosiłem Przemysława Piętkę, CEO agencji Rapid Launch, który zawodowo zajmuje się wspieraniem polskich sprzedawców w rozwoju i ekspansji zagranicznej – właśnie na Amazonie. Z tego odcinka dowiecie się między innymi, jak krok po kroku wygląda wejście na popularny na świecie marketplace. Jakie są zasady, którymi rządzi się sprzedaż na Amazonie – czy różnią się od reguł panujących na Allegro? Czy to się w ogóle opłaca i ile trzeba zainwestować na początku, by sprzedaż na Amazonie stała się dochodowa? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć szczegółowe odpowiedzi.Wyróżniki sprzedaży na Amazonie:Obsługa klienta na bardzo wysokim poziomie (Przykład? Amazon oczekuje od sprzedawców, że klienci będą obsłużeni natychmiastowo, na odpowiedź sprzedawca ma 24 godziny bez względu na to czy jest weekend, święta czy Sylwester).Wystawiane produkty muszą być doskonałej jakości.Pieniądze spływają na nasze konto dopiero po dwóch tygodniach od sprzedaży – Amazon zabezpiecza je na wypadek np. roszczeń gwarancyjnych klientów. Jako sprzedawcy możemy dotrzeć do klientów na całym świecie. Przybliżony rozkład jazdy:1:10 — Czym jest Amazon? Co odróżnia go np. od Allegro?5:00 — Czy Polscy sprzedawcy także mogą rozpocząć swoją sprzedaż na Amazonie?5:45 — Jak wygląda procedura wejścia na Amazon?10:10 — Ile trwa proces rejestracji sprzedawcy? 12:20 — Czym jest model FBA? 14 30 — Na co warto zwrócić uwagę przy FBA?16:00 — Kolejne kroki sprzedawcy, czyli co dalej po udanej weryfikacji konta?18:20 — Jak uatrakcyjnić wygląd Twojej oferty na Amazonie?21:00 — Czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące wielkości oferty sprzedażowej na Amazonie? 21:40 — Czym jest konto profesjonalnego sprzedawcy na Amazonie?22:40 — Ile wynosi prowizja od sprzedaży produktów na Amazonie?26:00 — Czy istnieją narzędzia analityczne, które pozwolą przeanalizować sprzedaż na Amazonie? Najpopularniejszy program to np. Joungle Scout.27:30 — Co to jest Buy Box – w porównaniu do aukcji na Allegro34:25 — Czy Amazon to lepsze rozwiązanie od stawiania własnego e-commerce’a w innym kraju?36:30 — Skąd wziąć pierwszego klienta, czyli jakimi mechanizmami rządzi się sprzedaż?39:00 — Jak budować świadomość swoich produktów wśród klientów Amazona?42:25 — Jakie są modele rozliczania reklam na Amazonie?44:00 — Jak wygląda organiczna sprzedaż?46:00 — Jak ważna jest dobra obsługa klienta na Amazonie?46:30 — Jakie dwa typy opinii klient może nam wystawić?49:25 — Czego sprzedawca na Amazonie nie powinien robić – złe praktyki53:00 — Czy wejście na Amazon się opłaca i ile to kosztuje?57:00 — Czy żeby z powodzeniem sprzedawać, trzeba dużo inwestować w reklamę?

Nov 2020

1 hr 3 min

Motywem przewodnim najnowszego odcinka MoND jest coroczne święto zakupów i promocji - Black Friday. Sebastian do rozmowy na temat działań promocyjnych związanych z okresem przedświątecznym zaprosił doświadczonego marketera, pracującego na co dzień w dużym sklepie internetowym - Karolinę Zabawską, Head of Marketing and Communications w SFmeble.pl.W 10. odcinku MoND Sebastian i Karolina rozmawiają o tym, jak od kuchni (z perspektywy e-sklepu) wygląda przygotowanie do tego najgorętszego sprzedażowo okresu w roku. Na tapet biorą tematy związane z:- obsługą klienta- kampaniami promocyjnymi - optymalizacją samego serwisu- strategią obniżania cenPrzybliżony rozkład jazdy:2:00 Kilka słów o Karolinie i biznesie, w którym pracuje4:00 Charakterystyka e-sklepu SFMeble.pl i persona jego klientaPytania do SFMeble.pl:6:40 Na co stawiacie bardziej w swojej strategii marketingowej: performance marketing czy kampanie wizerunkowe?8:20 Jak ważny w przypadku SFMeble.pl i pozyskaniu nowego klienta jest content marketing? 11:00 Czy dbacie o UX strony? Jeżeli tak - co jest istotne z punktu widzenia Waszego klienta?12:00 Jakie są dobre praktyki w obszarze obsługi klienta w e-sklepie z branży meblowej oraz w jakim kierunku ewoluuje client service? 16:50 Jaka część działań marketingowych, które podejmujecie, jest skierowana na zwiększenie sprzedaży w salonach stacjonarnych?18:00 Czy i w jaki sposób przygotowujecie swoją ofertę na gorący, przedświąteczny okres? Czy dysponujecie dedykowaną gamą produktów?20:00 Kiedy rozpoczynacie przygotowania do Black Friday i jak one wyglądają?23:00 Czy stawiacie na obniżki cen w trakcie okresu przedświątecznego i jak dobieracie produkty wyprzedażowe?26:00 Kiedy rozpoczynacie komunikowanie akcji promocyjnych na Black Friday i w jakich kanałach?30:00 Jakie kanały marketingowe są najbardziej efektywne w akcjach promocyjnych na Black Friday w okresie przedświątecznym?31:30 Czy specjalnie przygotowujecie się na wzmożony ruch pod względem serwerowym czy silnika e-sklepu?32.30 3 protipy dla e-commerce związane z akcjami na Black Friday

Nov 2020

35 min 29 sec

Przed Wami 9. odcinek podcastu Marketing oparty na Danych!Tym razem Sebastian wraz z zaproszonym gościem rozmawiają o stosunkowo nowym zjawisku w internecie, jakim są live’y sprzedażowe. Jest to trend silny zwłaszcza na rynkach azjatyckich, gdzie właśnie transmisje online w serwisach społecznościowych generują dla sklepów internetowych naprawdę olbrzymie przychody. Różnego rodzaju statystyki przemawiają za tym, że ta forma promocji naprawdę działa. Jednak pojawiają się też głosy mniej optymistyczne, takie jak: live’y sprzedażowe są dla małych sprzedawców, głównie z branży fashion, zaś targetem - wyłącznie kobiety. Jak to rzeczywiście jest z tymi live’ami?Odpowiedzi na to pytanie szukamy razem z Marcinem Majznerem, który doradza e-biznesom właśnie w tym obszarze. Marcin od wielu lat jest związany z branżą e-commerce. Na początku jako sprzedawca na platformie Allegro, potem prowadził własny sklep internetowy. Następnie prezes i współzałożyciel platformy CupSell. Witryny, służącej do projektowania własnych koszulek i bardzo dobre środowisko dla osób, które chcą rozpocząć zarabianie na własnych produktach. Z live’ami sprzedażowymi na Facebooku zaprzyjaźnił się bardziej, pełniąc obowiązki dyrektora zarządzającego BdSklep.pl. To właśnie wtedy jako pierwszy w Polsce zaczął sprzedawać produkty FMCG, korzystając właśnie z tej formy promocji. Posłuchaj najnowszego odcinka MoND i dowiedz się, jak przygotować się do przeprowadzenia pierwszego live’a sprzedażowego na Facebooku, jakie błędy w tym obszarze będą Cię srogo kosztować i jak ich uniknąć, a także jak wyciągnąć z nich jak najwięcej zarówno pod kątem sprzedażowym, jak i marketingowym.Rozkład jazdy:5:40 Czym jest live sprzedażowy?8:20 Kiedy i gdzie narodził się ten trend?12:00 Rekord sprzedażowy, jaki padł w trakcie jednego z live’ów 15:30 Co odróżnia live sprzedażowy od tradycyjnych telezakupów?27:00 Dlaczego live’y są tak atrakcyjne dla odbiorców?34:00 Przydatne informacje: Jak zacząć?35:50 Kto powinien być prowadzącym live’a?38:40 Praktyczne wskazówki, jak to wszystko przygotować (technikalia, kulisy) 42:00 Minimalne wymagania techniczne, by wystartować47:00 W jaki sposób wygląda proces zamawiania w trakcie live’a?48:10 Jak robić to zgodnie z prawem?50:00 Jaka jest minimalna liczba osób potrzebna do przeprowadzenia live’a?53:30 Jak dobrać asortyment na live sprzedażowy w przypadku dużego sklepu?59:30: Jakie oczekiwania co do prowadzących mają odbiorcy?1:14:30 Co jest siłą i wyróżnikiem live’ów sprzedażowych?1:16:00 Co zrobić, by utrzymać uwagę słuchaczy do końca?1:22:45 Podsumowanie, wskaźniki marketingowe i sprzedażowe, które warto mierzyć, analizować

Sep 2020

1 hr 32 min

Czy można osiągnąć sukces w sprzedaży na Allegro, nie reklamując się?Zdaniem zaproszonego do rozmowy przez Sebastiana gościa: zdecydowanie nie!Zachęcamy do przesłuchania 8. odcinka podcastu Marketing oparty na danych :) Jest to druga część rozmowy z Tomaszem Ślaskim, który specjalizuje się w sprzedaży i reklamie na platformie Allegro. Head of e-commerce w EasyCommerce, partnerskiej agencji Allegro, posiadającej status Allegro Partner Ads+. W bieżącym odcinku Sebastian i Tomasz koncentrują się przede wszystkim na możliwościach reklamowych, jakie oferuje największy marketplace w Polsce - platforma Allegro. Odpowiedzą na wiele pytań związanych z promocją w tym medium, w tym m.in.:- Co to jest Allegro Ads?- Czym charakteryzuje się sieć reklamowa Allegro?- Jak skutecznie wykorzystać ją do zwiększenia sprzedaży?Na jakie pytania odpowiadamy w tym odcinku?1. Czy można odnieść sukces sprzedażowy na Allegro, nie prowadząc działań reklamowych na tej platformie?2. Czy konfiguracja i optymalizacja reklam na Allegro jest skomplikowana?3. Jaki jest minimalny budżetowy próg wejścia, aby rozpocząć działania reklamowe na Allegro? 4. Jakie możliwości reklamowe oferuje w Allegro na różnych etapach lejka sprzedażowego?5. Czy i jakie strategie remarketingowe mamy do wyboru w obrębie tego marketplace’u?6. W jaki sposób uruchomić swoją pierwszą reklamę na Allegro?7. Jakie modele rozliczeń oferuje sieć reklamowe Allegro?8. W jaki sposób analizować efektywność działań reklamowych na Allegro i jakie dedykowane narzędzia w tym obszarze oferuje platforma?9. W jaki sposób możemy zasilać budżet reklamowy Allegro Ads?

Sep 2020

2 hr 1 min

Zachęcamy do przesłuchania 7. odcinka podcastu Marketing oparty na danych! Jesteśmy świeżo po odmrożeniu gospodarki przez rząd. Handel elektroniczny zyskał jeszcze bardziej na wartości w czasie pandemii, kiedy to był jedyną formą zaopatrzenia klientów w niezbędne towary.Dlatego nie bez powodu rozmawiamy w bieżącym odcinku MoND o tym, jak szybko rozpocząć sprzedaż w internecie. A dokładniej: na tapet bierzemy najpopularniejszy obecnie marketplace w Polsce - Allegro.Sebastian do rozmowy o sprzedaży i reklamie na Allegro zaprosił Tomasz Ślaskiego, Head of E-commerce w agencji EasyCommerce, która jest oficjalnym partnerem Allegro Ads. Jak sam mówi o sobie, analityka internetowa to jego hobby. Tomasz z Allegro Ads pracuje od początku powstania tego ekosystemu reklamowego - czyli od 2015 roku. Na starcie jako sprzedawca korzystający z tego kanału, następnie jako freelancer, a obecnie - pod marką własnej agencji EasyCommerce.W 7. odcinku Tomasz z Sebastianem odpowiadają na pytania związane ze skuteczną sprzedażą na Allegro, w tym m.in.:- Jak wejść z biznesem na Allegro?- Jak skutecznie rozwijać sprzedaż w obrębie tego marketplace?- Jakich błędów lepiej nie popełniać?A już za tydzień opublikujemy kolejną część rozmowy z Tomaszem - tym razem w całości poświęconą Allegro Ads.Miłego słuchania!

Aug 2020

1 hr 21 min

W kolejnym odcinku podcastu Marketing oparty na danych Sebastian wraz z zaproszonym gościem biorą na warsztat temat sieci reklamowej - ale tym razem w serwisie Linkedin.Dlaczego akurat Linkedin? Jest to obecnie bardzo popularny serwis społecznościowy, zreszający profesjonalistów różnych dziedzin. Jak podają różne statystyki, w 2020 roku liczba aktywność użutkowników Linkedina przekroczyla 700 milionów.Jest to platforma kojarzona głównie z działaniami HR - czyli poszukiwaniem pracowników bądź pracy. Zdecydowanie Linkedina można także określić mianem agregatora profesjonalnych i biznesowych treści. A skoro liczba użytkowników dynamicznie rośnie - to rozwija się także system reklamowy platformy. I właśnie o tym, czy warto reklamować się w serwisie Linkedin i jakie biznesy wyciągną z niego najwięcej, rozmawiają Sebastian wraz z Krzysztofem Janosiewiczem, Starszym Specjalistą Google Ads i Linkedin Ads w Sempai. Krzysztof jest laureatem nagrody semKRK 2018 oraz finalistą Google Premier Partner Awards 2018 i 2019.Przybliżony rozkład jazdy:5:00 Czy LinkedIn jest dobrym miejscem dla marek/firm/brandów, czy raczej dla osób prywatnych/pracowników. Czy jest coś takiego jak profile firmowe? Czy warto z nich korzystać w biznesie?7:30 Czy Linkedin jest tylko dla B2B, czy też z obecności na nim skorzystają branże B2C?10:30 Jakie cele biznesowe można realizować za pośrednictwem kampanii reklamowych na Linkedin? Sprzedaż, leady, zasięgi, budowanie marki czy coś jeszcze? Jak to wygląda od strony ustawień kampanii reklamowej?11:30 Jak zbudować kampanię na Linkedin w oparciu o koncepcję lejka sprzedażowego? Jakie konkretne typy kampanii i formaty reklamowe odpowiadają poszczególnych etapom lejka? Czym się charakteryzują poszczególne typy kampanii i formaty reklamowe na Linkedin?16:30 Jakie możliwości targetowania oferuje Linkedin i czym one się różnią od tych dostępnych w Google Ads?18:30 Jaki jest minimalny próg wejścia, aby efektywnie reklamować się na Linkedin?21:00 W jaki sposób rozliczamy się za emisję reklam na Linkedin i czy mamy do dyspozycji typowe modele efektywnościowe, takie jak: CPA czy CPS?25:00 Czy w Polsce firmy zauważają coraz większy potencjał w promocji na Linkedin, co wpływa na wzrost konkurencji, a przez to - wysokości stawek w aukcji reklam?26:00 Jak się przygotować do prowadzenia działań reklamowych na Linkedin? Jakie są obostrzenia Linkedin w obszarze materiałów wizualnych bądź samej komunikacji?30:00 Czy Linkedin może wspierać także realizację celów firm lokalnych?31:30 Na czym polega i jakie korzyści za sobą niesie możliwość targetowania reklam po stanowiskach zawodowych na Linkedin?34:30 Jak skutecznie reklamować się na Linkedin? Tips & Tricks39:00 Jak analizować skuteczność prowadzonych działań w systemie reklamowym Linkedin?

Aug 2020

49 min 39 sec

W jakim kierunku rozwija się sprzedaż mobilna w Polsce? Jakie bolączki i oczekiwania mają użytkownicy m-commerce? Jakie zmiany warto wprowadzić w serwisie, aby osiągnąć wysokie wyniki na urządzeniach mobilnych? Czym jest technologia PWA i ile kosztuje?M.in. odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym, 5. odcinku podcastu “Marketing oparty na danych”. Tym razem do rozmowy zaprosiłem Łukasza Pluteckiego, CEO firmy Atomstore, która zajmuje się tworzeniem dedykowanych sklepów internetowych oraz systemów B2B. Łukasz posiada olbrzymie doświadczenie w obszarze e-commerce - do tej pory wdrożył już kilkaset sklepów internetowych.Miłego słuchania! :)Przybliżony rozkład jazdy:1:54 - M-commerce: czy jest już standardem na polskim rynku?5:50 - Jak wygląda proces projektowania/tworzenia strony na urządzenia mobilne?9:30 - Główne protipy dotyczące projektowanie UX mobile 1st17:00 - Bolączki i oczekiwania użytkowników m-commerce24:00 - Dobre praktyki w obszarze płatności w m-commerce26:00 - Dobre praktyki w obszarze logistyki w m-commerce31:30 - Czym jest PWA? Czym różni się od RWD i dedykowanych aplikacji?38:00 - Jakie udogodnienia po stronie użytkownika wnosi PWA?45:00 - PWA - ile to kosztuje?48:00 - Czy i kiedy PWA będzie standardem w m-commerce?

Apr 2020

54 min 38 sec

To już czwarty odcinek podcastu Marketing oparty na danych. Tym razem na tapetę bierzemy temat atrybucji konwersji, z naciskiem na ocenę efektywności kampanii reklamowych na Facebooku.Dlaczego? W przypadku działań prowadzonych na Facebooku - atrybucję możemy mierzyć zarówno w oparciu o dane z Google Analytics, jak i narzędzia analityczne Facebooka.Jak w takim razie radzić sobie z analizą danych pomiędzy systemami analitycznymi i czy lekiem na całe zło będzie stosunkowo nowe narzędzie Facebook Attribution? M.in. na te pytania odpowiadamy w najnowszym odcinku.Moim gościem jest Sebastian Puchała, Starszy Specjalista Facebook Ads w Sempai. Jego specjalizacją są kampanie performance’owe, chociaż nie pogardzi dobrym contentem, takim jak film. Jest zapalonym filmowcem i w tym fachu sprawdza się już od 10 lat. W Sempai odpowiada za audyty, wycenę, tworzenie oraz wdrażanie kampanii reklamowych na Facebooku i Instagramie.Przybliżony rozkład jazdy:1:40 - Czym jest atrybucja?2:40 - Jak Facebook mierzy atrybucję? Jakie modele oferuje?4:20 - Co Facebook zalicza do konwersji? W jaki sposób ją przypisuje sobie?7:45 - W jaki sposób możemy modelować atrybucję na Facebooku? 10:25 - Czym jest Facebook Attribution? Jakie wymogi trzeba spełnić, żeby z niego korzystać?14:00 - Czym się różnią Facebook Attribution i Google Analytics?21:05 - Jak oceniać efektywność kampanii reklamowych na Facebooku?

Dec 2019

29 min 19 sec

Co właściwie wie o nas Facebook? W jaki sposób my - marketerzy - możemy wykorzystać dane o użytkownikach, które posiada gigant społecznościowy, do prowadzenia jeszcze skuteczniejszych działań marketingowych, w tym - do zwiększenia sprzedaży? Czy warto i jak tworzyć kampanie na Facebooku w oparciu o lejek sprzedażowy? M.in. na te pytania postaramy się odpowiedzieć w 3 odcinku podcastu Marketing oparty na danych.Moim gościem jest Sebastian Puchała, Starszy Specjalista Facebook Ads w Sempai. Jego specjalizacją są kampanie performance’owe, chociaż nie pogardzi dobrym contentem takim jak film. Jest zapalonym filmowcem i w tym fachu sprawdza się już od 10 lat. W Sempai odpowiada za audyty, wycenę, tworzenie oraz wdrażanie kampanii reklamowych na Facebooku i Instagramie.Przybliżony rozkład jazdy1:18 - Jakie dane o użytkownikach zbiera Facebook?2:30 - Mnogość danych posiadanych przez Facebooka - szanse i zagrożenia w kontekście działań marketingowych3:30 - W jaki sposób Facebook dopasowuje użytkowników do odpowiednich segmentów?8:30 - Jak możemy zautomatyzować działania reklamowe na Facebooku?9:40 - Czym jest i po co korzystać z Advance Matching?10:45 - Jakie są najlepsze praktyki w zakresie targetowania reklam?14:00 - Czy i w jakim celu zawężać grupy odbiorców?16:00 - Jakie modele rozliczeń oferuje Facebook?18:00 - Segmentacja odbiorców - jak to robić w e-commerce, a jak w biznesach lokalnych (off-line)?19:00 - Facebook News: CBO24:00 - Jak budować kampanię w oparciu o lejek sprzedażowy?

Sep 2019

32 min 43 sec

W drugim odcinku podcastu koncentrujemy się na wskaźnikach, które warto - a nawet trzeba! - śledzić w sklepie internetowym.Do rozmowy zaprosiłem Pawła Paszkowskiego, E-commerce & Marketing Managera w Koszulkowo.com. Paweł jest ekspertem z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu i prowadzeniu projektów internetowych, w tym m.in. jest współautorem sukcesu największego w Polsce supermarketu on-line BdSklep.pl. Poza działalnością zawodową, wykłada na kierunku „Marketing Internetowy” Studiów Podyplomowych Politechniki Białostockiej.W rozmowie rozkładamy na czynniki pierwsze biznes e-commerce. Omawiamy wskaźniki efektywnościowe związane z różnymi obszarami e-sklepu, takimi jak: logistyka, obsługa klienta czy ruch w serwisie. Mówimy też o podstawowych błędach, które często popełniają menedżerowie e-commerce.Przybliżony rozkład jazdy:1:50 Obszary, które należy analizować i optymalizować w e-commerce / Wskaźniki e-commerce i wskaźniki biznesowe5:25 Logistyka - wskaźniki, koszty ukryte, zwroty14:00 Logistyka - wskaźniki, sposoby na obniżenie kosztów16.45 Ruch w serwisie - wskaźniki, koszyk23.00 Cykl życia klienta, budowanie lojalności33.00 Najczęściej popełniane błędy przez menedżerów e-commerce37:00. Konkurowanie ceną - czy ma sens?44:00 Zbieranie i analizowanie danych - tips & tricks

Sep 2019

56 min 53 sec

W pierwszym odcinku podcastu koncentrujemy się na kampaniach w sieci reklamowej Google Ads, a w szczególności na: automatyzacji oraz inteligentnych kampaniach napędzanych machine learning. W efekcie rozmowa sprowadza nas do bardzo aktualnego tematu, czyli: jak zmienia się rola specjalisty SEM w dobie automatyzacji kampanii reklamowych. Do rozmowy zaprosiłem Adama Cieślę, specjalistę z kilkunastoletnim doświadczeniem w marketingu w wyszukiwarkach, ze specjalizacją Google Ads. Adam jest od początku swojej kariery związany z agencją Sempai, obecnie zarządza całym jej działem PPC. Przykładowe tematy, które podejmujemy w 1. odcinku:3:35 Jakie możliwości z zakresu automatyzacji ofertuje Google Ads?17:20 Jakie warunki trzeba spełnić, żeby efektywnie korzystać z kampanii inteligentnych?24:00 Automatyzacja a przekazy reklamowe27:30 Obszary, w których automatyzacja wpiera pracę specjalisty Google Ads33:00 Obszary, w których z kolei automatyzacja potrzebuje wsparcia specjalisty Google Ads37:50 Co nowego szykuje dla nas Google?

Jul 2019

42 min 33 sec