Sceny zbrodni

RMF FM

Wejdź do mrocznego świata mafii, przestępców i seryjnych morderców! Przeżyj historie rodem z koszmarów! Zapraszają Daniel Dyk i Kamil Barnowski.

All Episodes

Kto wysłał pociągami z Krakowa bagaże z makabryczną zawartością? Marianna kioskarka z Rynku Głównego i jej ukochany "doktorek". Odkryła tajemnicę, która kosztowała ją życie. Kanibal z Krakowa. Frank Tham wraz z kochanką stworzyli morderczy duet. Ona wabiła kobiety i je okradała, on je mordował. Mogło być ponad 30 ofiar.

Dec 5

23 min 45 sec

Clifford Olson. Bestia z Kolumbii Brytyjskiej. W ciągu kilku miesięcy porwał, wykorzystał i zamordował 11 dzieci. Policji nie udało się zdobyć dowodów zbrodni, więc seryjny morderca zaproponował śledczym kontrowersyjny układ... Robert Pickton. Morderca z farmy świń. Przyznał się do zamordowania 49 prostytutek. Na swojej farmie organizował imprezy na 2 tysiące osób, z których nie wszyscy wracali.

Nov 28

22 min 28 sec

Adolfo de Jesús Constanzo. Czarownik El Padrino. Chronił szefów meksykańskich karteli narkotykowych i szefów meksykańskiej policji. Mrocznym bóstwom składał ofiary z ludzi. Osobiście zamordował 60-u mężczyzn. Z fragmentów ich ciał gotował magiczną potrawę dającą moc. Ruch Na Rzecz Przywrócenia Dziesięciu Przykazań Bożych. Afrykańska sekta, która przygotowywała wyznawców na koniec świata. A gdy koniec świata nie nadszedł w wyznaczonym terminie - Ruch zorganizował własną "apokalipsę".

Nov 21

17 min 32 sec

Zbrodnie z udziałem znanych osób wywołują ogromne zainteresowanie. I to bez względu na to czy gwiazda została zamordowana - czy to ona była mordercą. Robert Blake. Zagrał w ponad stu hollywoodzkich filmach. Czy to on stał za zabójstwem żony Bonnie Lee Bakley? Piękna Zośka. Zofia Frontczakówna, modelka pozująca słynnym malarzom Młodej Polski. Tragedia do jakiej doprowadziło małżeństwo z szewcem Paluchem.

Nov 14

19 min 9 sec

Na życzenie słuchaczy wracamy do tajemnic kryminalnych, które udało się rozwikłać dzięki policjantom z Archiwum X. Brutalne morderstwo Aniki z Łodzi. Tajemnica rozwiązana po 32 latach. Zagadkowe zabójstwo we wsi Strzałki. Kto zastrzelił dwóch rolników w trakcie żniw? Gościem specjalnym odcinka jest inspektor Grażyna Biskupska.

Nov 7

26 min 46 sec

W halloweenowy wieczór opowieści podcasterów kryminalnych brzmią wyjątkowo strasznie. Marcin Myszka "Kryminatorium" - Rozpruwacz z Bydgoszczy, Wampir z Osielska czyli Stefan Rachubiński. Agnieszka Wajszczyk "Zbrodnie Prowincjonalne" - Morderstwo w Sąpolnie, krainie jasnowidzów. Olga Śledź "Olga Herring" - Tajemnica śmierci Agaty z Wejherowa. Daniel Dyk i Kamil Barnowski "Sceny Zbrodni" - Candyman. Człowiek, który zabił Halloween.

Nov 1

1 hr 8 min

Unabomber. Ted Kaczynski, geniusz matematyki polskiego pochodzenia. Jego wybuchowe przesyłki przez 18 lat terroryzowały Stany Zjednoczone. Zamach na dworzec kolejowy w Tarnowie. Antoni Guzy ukrył bomby w walizkach w dworcowej poczekalni. Słynna Lukstorpeda tego dnia przyjechała spóźniona, co uratowało wiele istnień. Ta eksplozja była krwawą zapowiedzią wybuchu II wojny światowej.

Oct 25

23 min 28 sec

Nawet na tak spokojnej wyspie jak Islandia dochodzi do krwawych zbrodni. Danuta K. Polka morduje swojego partnera. Nie pamięta, jak do tego doszło. Atli Helgason i Einar Birgisson. Dwaj słynni piłkarze, przyjaciele z drużyny i wspólnicy biznesowi. Axlar-Bjorn. Jedyny seryjny zabójca w historii Islandii.

Oct 17

21 min 15 sec

Masakra w Columbine High School. Dwóch amerykańskich 15-latków postanawia zabić jak najwięcej kolegów ze szkoły. Przez rok dopracowują swój morderczy plan i nagrywają video "dla potomności". Masakra w Gutenberg-Gymnasium w Erfurcie. Pierwsza szkolna strzelanina w Niemczech. Wyrzucony ze szkoły uczeń krwawo mści się za niedopuszczenie go do matury.

Oct 10

21 min 54 sec

Harold Shipman - Doktor śmierć. Zamordował 250-u pacjentów. Wzbudzający zaufanie lekarz, stał się seryjnym mordercą z rekordową liczbą ofiar. William Hunter i William Smelie. Ojcowie położnictwa i ich przerażająca rywalizacja o tytuł najsłynniejszego lekarza. Dla zdobycia lepszego "okazu" do swoich prac naukowych zabijali ciężarne kobiety.

Oct 3

19 min 50 sec

Peter Madsen. Duński wynalazca i wizjoner zaprosił znaną dziennikarkę Kim Wall na pokład skonstruowanej przez siebie łodzi podwodnej. Dla niej była to ostatnia podróż#8230; Issei Sagawa. Zwabił do swojego mieszkania koleżankę ze studiów Renée Hartevelt. Zamordował ją, a następnie#8230; zjadł. Morderca i kanibal nie został skazany. Zamiast tego zrobił karierę w japońskich mediach.

Sep 26

18 min 18 sec

Aleksandr Litwinienko. Zbuntowany rosyjski agent, który krytykował politykę Władimira Putina. Musiał uciec do Wielkiej Brytanii. Tam zginął otruty izotopem polonu 210. Siergiej Skripal. Podwójny agent rosyjskiego wywiadu, którego zwerbowali Brytyjczycy. Został otruty - wraz z córką - środkiem bojowym typu nowiczok.

Sep 19

20 min 10 sec

Sceny Zbrodni. Siódmy sezon zaczynamy od spraw z polskiego Archiwum X. Zaginięcie Zyty Michalskiej. Zagadkowe morderstwo w Niedzielę Wielkanocną. Po 27-u latach zapadł wyrok. Brutalny mord w łódzkim Polesiu. Kto zabił i dlaczego? Tajemnicze zaginięcie 14-letniej Darii w Pile. 26 lat temu wyszła do księgarni i nie wróciła do domu.

Sep 12

17 min 17 sec

W wakacyjnych Scenach Zbrodni nowy cykl: Najwięksi Kanciarze PRL-u. W ósmym odcinku największe afery Polski ludowej. Afera Skórzana. A właściwie dwie ogromne afery - warszawska i radomska. Dyrektorzy zakładów garbarskich zarobili nielegalnie miliony. Rząd domagał się dla nich kary śmierci. Afera Alkoholowa. Sznapsgate. Poluzowanie przepisów spowodowało, że Polskę dosłownie zalało morze spirytusu. Przedsiębiorcy, dzięki zarobionym wówczas miliardom, zmienili się w bossów polskiej mafii.

Aug 29

17 min 17 sec

W wakacyjnych Scenach Zbrodni nowy cykl: Najwięksi Kanciarze PRL-u. W siódmym odcinku największe afery Polski ludowej. Afera Żelazo. Trzej bracia J. na zlecenie polskich służb specjalnych kradną na zachodzie olbrzymie ilości złota i kosztowności. Przemycają je nad Wisłę i ślad po "żelazie" znika. Afera Zegarkowa. Baltona w Szczecinie. Największy napad powojennej Polski - tak pisały gazety o złodziejach, którzy ukradli prawie tysiąc szwajcarskich zegarków o rekordowej wartości dwóch milionów ówczesnych złotych.

Aug 22

18 min 17 sec

W wakacyjnych Scenach Zbrodni nowy cykl: Najwięksi Kanciarze PRL-u. W szóstym odcinku: ten, o którym śpiewano piosenki oraz te, które tańczyły dla włoskiej mafii. Jerzy Paramonow. Złodziej i morderca, którego zbrodnie obrosły legendą. Dla wielu nie jest bandytą, a symbolem walki ze znienawidzoną władzą. Afera "Dziwex". Szanowana instytucja kultury przeprowadza castingi i wysyła artystki do włoskich klubów nocnych.

Aug 15

20 min 32 sec

W wakacyjnych Scenach Zbrodni nowy cykl: Najwięksi Kanciarze PRL-u. W piątym odcinku postaci, które trudno jednoznacznie określić. Józef Korycki. Janosik z Podlasia i dwie wykluczające się wersje jego działalności. Bandyta, który krzywdził ludzi? Czy bohater, który walczył z komunistami? Anatolij Kaszpirowski. Jego telewizyjne seanse uzdrawiające oglądały miliony. Prawdziwa moc uzdrawiania czy iluzjonistyczne triki?

Aug 8

20 min 16 sec

Wybitny fałszerz Zdzisława Nęcka - nazywany "Matejką". Perfekcyjnie podrabiał dolary i nie tylko. Napad na bank pod Orłami - największy rabunek PRLu. Zagadka, która do dzisiaj nie została rozwiązana.

Aug 1

20 min 42 sec

W wakacyjnych Scenach Zbrodni nowy cykl: Najwięksi Kanciarze PRL-u. W drugim odcinku - najsłynniejsi lowelasi i najgłośniejsze seksafery. Tulipan. Jerzy Kalibabka, jak twierdzi, uwiódł ponad 2 tysiące kobiet. Śledztwo wykazało, że nie wszystkie oddały mu się dobrowolnie. Część dziewczyn była mocno nieletnia. Anastazja P. Marzena Domaros uwiodła w sejmie wielu parlamentarzystów i wszystko opisała w książce.

Jul 18

23 min 44 sec

W wakacyjnych Scenach Zbrodni nowy cykl: Najwięksi Kanciarze PRL-u. W pierwszym odcinku - najsłynniejsi przestępcy z głośnych filmów. Konsul. Czesław Śliwa vel Jack Ben Silberstein - udaje austriackiego dyplomatę, który chce założyć we Wrocławiu ambasadę. Nie zna języka i nigdy nie był w Austrii#8230; nieprawdopodobna historia, która wydarzyła się naprawdę. Szpicbródka - król kasiarzy, włamywacz dżentelmen. Stanisław Cichocki okradał skarbce niemożliwe do okradzenia.

Jul 4

30 min 45 sec

Ostatni wyrok śmierci wykonany na kobiecie: sprawa Lisy Montgomery. Historia pani Józefy Paśnik - pierwszej seryjnej morderczyni Drugiej Rzeczypospolitej. Piękna Ruth Ellis, mordująca swojego kochanka. Miłosny trójkąt z Kanady, który doprowadził do wybuchu samolotu i śmierci 23 osób. Kobiety stanowią zdecydowaną mniejszość wśród skazanych na śmierć, ale ich zbrodnie są równie krwawe.

Jun 27

22 min 41 sec

Jun 20

24 min 3 sec

"Dziewczyna z sąsiedztwa". Prawdziwa historia upokorzeń Sylvii Likens. "Las samobójców". Skąd się wzięła zła sława Morza Drzew u podnóża japońskiej góry Fuji? "Annabelle". Przerażająca kolekcja Edwarda i Lorraine Warren. "Zjedzeni żywcem". Aligatory i mroczne tajemnice Rzeźnika z Południowego Teksasu.

Jun 13

21 min

Lincz w Boliwii. Dwójka polskich naukowców oskarżonych o czary. Siekierki nad Wisłą. Dlaczego zginęli niemieccy karawaniarze? Morderstwo w Lesie Oliwskim#8230; Niewyjaśnione zabójstwo maturzystki. Złote Piaski. Czy ktoś zamordował dwójkę studentów z Polski?

Jun 7

24 min 2 sec

Świątynia Ludu. Wielebny Jones nakłonił 909 wyznawców do największego zbiorowego samobójstwa. Niebiańskie Wrota. 39 osób popełnia samobójstwo, by dostać się na statek kosmiczny lecący za kometą. Zakon Świątyni Słońca. Śmierć w płomieniach poniosło 74 wyznawców, nie wszyscy dobrowolnie. Najwyższa Prawda. Japońska sekta odpowiedzialna za rozpylenie zabójczego gazu w tokijskim metrze.

May 31

29 min 44 sec

Patrizia i Maurizio Gucci. Tragiczny finał wielkiej miłości... do pieniędzy. Andrew Cunanan. Seryjny morderca, utrzymanek wyższych sfer. Lee Miglin. Czy na pewno był przypadkową ofiarą? Gianni Versace. Zabił go kochanek czy szaleniec? Agnieszka Kotlarska. Dlaczego zginęła Miss Polski?

May 16

18 min 31 sec

May 9

23 min 27 sec

Hotelowe pokoje kryją wiele mrocznych tajemnic. Hotel Cecil - nawiedzony? Jak magnes przyciąga seryjnych morderców. Lubelski hotel Oaza. Kto zamordował recepcjonistkę? Neville Heath. Najbrutalniejszy morderca Wielkiej Brytanii. Seryjny morderca z motelu Golden Key.

Apr 25

20 min 12 sec

Apr 18

22 min 40 sec

Polityka to dziedzina życia która wywołuje gigantyczne emocje. Porównywalne chyba tylko z wydarzeniami sportowymi. Zamach na życie 35 prezydenta USA Johna Fitzgeralda Kennedy'ego. Morderstwo premiera Szwecji Olofa Palmego i brytyjskiej posłanki Jo Cox.

Apr 11

23 min 45 sec

Kryminalna rzeczywistość mroczniejsza niż powieści Stiega Larssona i Camilli Lackberg. Thomas Quick. Szwedzki Hannibal Lecter. Morderca-kanibal? Zaginięcie 18-letniej Veronici Erikkson. Najbardziej bestialska zbrodnia Skandynawii. Morderstwo 17-letniej Lisy Holm. Największe poszukiwania w historii Szwecji. Hilda Nilsson. Fabrykantka aniołów. Najsłynniejsza szwedzka seryjna morderczyni.

Mar 28

25 min 8 sec

Michael Bear i Suzan Carson. Łowcy czarownic spod Góry Morderstw. Raymond Fernandez i Martha Beck. Mordercy Samotnych Serc Gerald i Charlene Gallego. Seryjni mordercy z Sacramento. Alton Coleman i Debra Brown. Mordercza podróż przez 6 stanów.

Mar 21

21 min 55 sec

Odcinek 666. Demony kazały im zabijać. A może jest inne wytłumaczenie? David Berkowitz. Syn Sama, 44-kalibrowy morderca z Nowego Jorku. Leonid Greyser. W trakcie satanistycznego rytuału zamordował siostrę. Nikko Jenkins. Mordował na rozkaz węża Apophisa - egipskiego boga zła. Damian C. Strażnik, który strzelał z więziennej wieży wartowniczej w Sieradzu. Mariam Soulakiotis. Kobieta Rasputin, matka przełożona greckiego klasztoru z wyrokiem dożywocia.

Mar 16

25 min 19 sec

Z okazji Dnia Kobiet - noc z seryjnymi morderczyniami. Vera Renczi. Zazdrosna arystokratka z Rumunii i jej rekordowa kolekcja kochanków#8230; w piwnicy. Tamara Samsonowa. Rosyjska Baba Jaga, Babcia Rozpruwacz. Tillie Klimek. Polska czarna wdowa z Chicago, najstarsza seryjna morderczyni na świecie. Any Draksin . Baba Anujka - serbska wiedźma i jej "magiczna woda".

Mar 7

27 min 6 sec

Górskie szlaki skrywają mroczne tajemnice. Tragedia na Przełęczy Diatłowa. 9 doświadczonych wspinaczy wybiega nocą z obozu i znika. Śmierć Uli Olszowskiej. Co spotkało krakowską dziennikarkę w polskich Tatrach? Poczwórne morderstwo w Alpach. Afera szpiegowska? Czy rodzinna kłótnia? Góra Morderstw. Tajemnicze zaginięcia w Kalifornii.

Feb 28

29 min 27 sec

Zagadki zaginięć, które po dziesiątkach lat udało się rozwiązać#8230; i takie, które nadal na wyjaśnienie czekają. Lucy Ann Johnson. Mąż zgłosił jej zaginięcie dopiero po 4-ch latach. Edgar Latulip. Upośledzony mężczyzna wychodzi z ośrodka opieki i znika na 30 lat. Katrice Lee. Zgubiła się w centrum handlowym, w dniu jej drugich urodzin. Najgłośniejsze zaginięcie RFN. Dirk Schiller. 7-latek znika w ostatnim dniu ferii. Najgłośniejsze zaginięcie NRD.

Feb 21

25 min 29 sec

Ile prawdy jest w kryminałach norweskich pisarzy? Jak wygląda zbrodnicza rzeczywistość z powieści Jo Nesbo? Arnfinn Nesset - doktor śmierć. Najsłynniejszy norweski seryjny morderca. Roger Haglund - morderca staruszków. Największe śledztwo współczesnej Norwegii. Jennifer Fergate. Tajemnicza kobieta z hotelu Oslo Plaza. Belle Gunnes. Morderczyni adoratorów.

Feb 7

24 min 40 sec

Strzelanina w gimnazjum w Wilnie. Największa szkolna strzelanina ówczesnej Europy. Zaginięcie Józefa Jankowiaka. Dlaczego zniknął 16-letni goniec bankowy? Sprawa Rity Gorgonowej. Najgłośniejszy proces sądowy drugiej Rzeczypospolitej. Księżniczka Woroniecka oskarżona o zabójstwo narzeczonego.

Jan 31

28 min 14 sec

Najgłośniejsze niewyjaśnione sprawy. Sprawa Skóry. Kto był sprawcą bestialskiego morderstwa Katarzyny Z? Zaginięcie dzieci Beaumontów. Największa kryminalna zagadka Australii. Zabójstwa gejów w Łodzi. Największa seria niewyjaśnionych morderstw w historii polskiej kryminalistyki. Wampir z Atlasu, Szwecja. Tajemnicze morderstwo damy do towarzystwa.

Jan 25

33 min 35 sec

Autorzy, którzy w książkach opisali swoje zbrodnie. Krystian Bala. Fabuła jego powieści pasuje do niewyjaśnionego zabójstwa. Anne Perry, autorka poczytnych kryminałów. Dlaczego zamordowała mamę swojej przyjaciółki? Jerzy Nasierowski. Wraz z kochankiem, włamywał się do mieszkań znanych artystów, aż coś poszło nie tak#8230; Jack Abbott. Zabójczy talent do pióra i do zbrodni.

Jan 17

31 min 1 sec

Sprawy, które pomógł wyjaśnić wyrywacz kłamstw Górzyca. Niewyjaśnione pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Makabryczna zbrodnia w Ciecierzynie. Morderstwo Danielle van Dam. Zabójca znad Green River.

Jan 11

31 min 54 sec

Więzienia, w których największym wyzwaniem jest przeżyć do kolejnego dnia i takie, w których życie jest gorsze od śmierci. Bang Kwang w Tajlandii, zwane ironicznie Bangkok Hilton - hotel, do którego nikt nie chciałby trafić. Skazańcy używają raczej nazwy: Przedsionek Piekła. Czarny Delfin dla największych zbrodniarzy Rosji. Na jednego osadzonego przypada statystycznie 5 morderstw. San Pedro w boliwijskim La Paz, więzienie-miasto. Rodziny osadzonych mieszkają z nimi w celach. Diyarbakir tureckie piekło, w którym nawet więzienny lekarz życzy osadzonym śmierci. La Sabaneta w Wenezueli. Gangi decydują o życiu i śmierci.

Jan 4

25 min 11 sec

Zbrodnie wigilijnej nocy i świątecznego poranka. Zbrodnia Połaniecka. Krwawa zemsta na oczach niemal całej wsi. Morderstwo na oczach dzieci w Lakeland. Rodzinna tragedia w Starej Wsi. Świąteczne Morderstwo w Bristolu.

Dec 2020

30 min 29 sec

S jak Sowiński Mariusz. Wampir ze Stefankowic T jak Trynkiewicz Mariusz. Szatan z Piotrkowa T jak Tuchlin Paweł. Skorpion z Trójmiasta Z jak Zub Mieczysław. Fantomas, zabójca w mundurze.

Dec 2020

28 min 54 sec

Jak można zrobić coś takiego swoim dzieciom?! Danielle Crocket. 7 lat więziona w komórce z karaluchami Genie Dzikie Dziecko. Ponad 13 lat przywiązana do łóżka. 13-ro dzieci Turpinów. Horror na farmie. Blanche Monnier. 25 lat w pokoju bez okien.

Dec 2020

31 min 24 sec

Najbardziej znani Mikołajowie zbrodni. Bruce Pardo. W mikołajowym worku zamiast prezentów miał miotacz ognia. Aziz Yazdanpanah. Przebrany za Mikołaja odwiedził rodzinę byłej żony. Nicholas Calabrese. Zeznawał przeciw chicagowskiej mafii i przeciw swojemu bratu. Nicholas Sutton. Krzesło elektryczne po 35 latach w celi śmierci. 6 grudnia w Scenach Zbrodni Mikołaj, jakiemu nigdy nie chcielibyście otworzyć drzwi!

Dec 2020

27 min 36 sec

Potwór z Mestre. Roberto Succo, morderca bez skrupułów. Potwór z Florencji. Pietro Pacciani, seryjny morderca par. Zaginięcie Emanueli Orlandi. Jedna z największych zagadek kryminalnych Włoch. Dusiciel z Genui. Maurizio Minghella, mordował nawet siedząc w więzieniu.

Nov 2020

24 min 50 sec

Uciekinierzy z Alcatraz - więzienia, z którego nie dało się uciec. Pascal Payet. Francuski Król Ucieczek - rekordzista świata! Kazimierz Piechowski. Bezczelna ucieczka z Auschwitz, która zawstydziła nazistów.

Nov 2020

26 min 18 sec