Co Ty a Reality?

Co ty a Reality?

Inspirativní osobnosti a jejich vztah a zkušenosti se světem realit? To je seriál podcastů, v nichž Václav Duben zpovídá sportovce, zpěváky, umělce i podnikatele. Ptá se jich na jejich zážitky s nemovitostmi, bydlením i na to, čemu se aktuálně věnují a na co se v nejbližší době chystají.

All Episodes

Pes vítán! V běžných inzerátech o pronájmu tuto formuli asi nenajdete. Pokud si však majitel bytu uvědomuje jeho přednosti, nemá byt 2kk s vlastní předzahrádkou nouzi o zájemce. O tom se přesvědčil i Vladan Hejnic, podnikatel, který vlastní a řídí jednu z největších firem specializujících se na affiliate marketing ve střední a východní Evropě. Kromě toho se učí chodit ve světě realit a chystá se k pronájmu svého druhého bytu. Proč je pro něj důležité pronajímat byty sám bez pomoci realitky? A jak vede své syny ve vztahu k majetku? O tom si povídal v otevřeném rozhovoru s Václavem Dubnem v podcastu Co ty a Reality 

Oct 17

40 min 24 sec

„U nás si všichni myslí, že když člověk hraje fotbal, může si jen tak koupit byt. Jako když jde pro brambory. Že má dost peněz, protože má velkej plat. Ale tak to vůbec nefunguje. Pokud nehraješ venku nebo za repre, vydělat si na něj můžeš tak maximálně ve Spartě,“ říká brankář a fotbalový trenér Jaromír Blažek. Jaké to je vystřídat v rámci stěhování za prací sedm nebo osm podnájmů? Co si myslí o současném stavu českého fotbalu a jaký rozdíl vidí mezi trénováním dětí a dospělých? O tom si povídal ve velmi otevřeném rozhovoru s Václavem Dubnem v podcastu Co ty a Reality?

Oct 3

45 min 54 sec

Ze začátku ji řada makléřů nenáviděla, protože se do nich nebála tak trochu obout a kritizovat jejich obchodní praktiky. Dnes má její knihu Realitní kuchařka snad každý realiťák v České republice a prodalo se jí přes dvacet tisíc výtisků. Řeč je o Pavle Temrové, realitní investorce a makléřce, která na prodej nemovitostí přesedlala z teplého korporátního křesla špičkové PR manažerky a tiskové mluvčí. Jak těžké bylo její rozhodnutí začít podnikat v nemovitostech a co by poradila začínajícím realiťákům? O tom si povídala s Václavem Dubnem v podcastu Co ty a Reality?

Sep 19

53 min 54 sec

Co mají společného záchranáři na elektrokolech a generální dodavatel řady developerských staveb v Praze? Stavitele Petra Svitáka. Ten se kromě své profese rozhodl založit Nadační fond zdravotnické záchranné služby a projekt rychlé první pomoci na elektrokolech FastMEDIC. Co ho k tomu vedlo? A jak se v současné době pohybují ceny stavebních materiálů? A kdy se jejich raketový růst zastaví? I o tom si povídal s Václavem Dubnem v podcastu Co ty a Reality?

Aug 31

48 min 17 sec

Sparta, Liberec, slovenský Ružomberok, nakonec česká reprezentace fotbalové devatenáctky. Jako špičkový trenér několikrát změnil své působiště a musel řešit i bydlení. „Klub ti většinou nabídne byt v dostupnosti fotbalového stadionu a často je už i zařízený. O nájem nebo příspěvek na nájem se postarají,“ říká trenér David Holoubek. Zajišťují kluby bydlení i hráčům? I o tom si povídal s Václavem Dubnem v podcastu Co ty a Reality?, který je tentokrát trochu víc o fotbale než o nemovitostech.

Aug 15

44 min 53 sec

Největší přidanou hodnotou mezinárodních realitních sítí je možnost si popovídat s obchodníkem, který v byznyse dělá třicet nebo čtyřicet let. Pokud se potkáte s člověkem, jehož kancelář je obratově větší než celá Česká republika a zaměstnává několik set lidí, rozhodně od něj chcete načerpat inspiraci, říká majitel a ředitel realitní kanceláře RE/MAX Horizont Štěpán Gjurič. Jak s jeho obchody zahýbal covid? A kam podle něj realitní trh směřuje? Nejen o tom si povídal s Václavem Dubnem v podcastu Co Ty a Reality?

Jul 25

42 min 41 sec

Jdeme trochu proti proudu, vylidněné komerční prostory chceme obsadit, říká podcaster a také majitel EP Mediálního vydavatelství Petr Schwank. Jaké jsou jeho aktuální zkušenosti s hledáním pronájmu komerčních prostor? Jak srovnává jejich nabídku v Praze a v Brně? Ovlivnila ji nějak doba covidová? A proč nenávidí Prahu a sám sebe nazývá věčným nájemníkem? O tom si otevřeně povídal s Václavem Dubnem v podcastu Co ty a Reality?

Jul 11

39 min 59 sec