Będzie Kryzys

Kamil Andrusz

Co zrobisz?

All Episodes

Wypadek w Alton Towers i dlaczego zarządzanie kryzysowe w tym przypadku było dobrze przygotowane i przeprowadzone.

Aug 30

13 min 9 sec

Ransomware. Co 10 sekund jakaś organizacja pada jego ofiarą. Istnieje duże ryzyko, że i Twoja organizacja może paść jego ofiarą. Jak się przygotować do takiego kryzysu? O tym w dzisiejszym odcinku.

Mar 23

22 min 45 sec

Pożar w OVH. Takie rzeczy się zdarzają, jak widać. Pytanie kluczowe brzmi, jak wygląda Twoja gotowość na takie zdarzenia? Są różne strategie, żeby sobie poradzić. O tym mówię w tym odcinku podkastu. Ale i tak geograficznie rozrzucone backupy są najważniejsze. ;)

Mar 11

11 min 48 sec

Joanna Skutkiewicz dzisiaj dzieli się w podkaście swoją wiedzą jako dziennikarka. Rozmawiamy o kontaktach z mediami, na co uważać, na czym się skupić i ogólnie, jak traktować dziennikarza. Nie udaje się nam trzymać tematu przez cały odcinek, ale rozmowa jest zdecydowanie udana.

Feb 26

1 hr 20 min

W tym odcinku dzielę się korzyściami, jakie niesie ze sobą trening zarządzania kryzysowego. Omawiam 6 rodzajów treningów oraz ich złożoność i jak często powinno się je robić.

Feb 9

20 min 38 sec

W dzisiejszym odcinku parę słów na temat tego, jak zacząć z zarządzaniem kryzysowym i dlaczego najlepiej od początku!

Jan 22

11 min 52 sec

Terminacja projektu, czyli zakończenie projektu przed czasem, kojarzy się z brutalnym terminatorem. I czasami właśnie tak odczuwa to zespół projektowy. Ktoś przychodzi i zabiera im projekt. O aspektach psychologicznych spróbuję opowiedzieć innym razem, razem z ekspertką w tej dziedzinie, a tymczasem przedstawiam listę powodów, dla których projekty są zamykane przed czasem.

Jan 5

12 min 9 sec

W tym odcinku opowiadam o tym, jakie symptomy kłopotów mogą pojawić się w projekcie. Warto na nie reagować zawczasu!

Dec 2020

12 min 28 sec

Komunikacja wewnętrzna w kryzysie. Temat często zaniedbywany, a moim zdaniem ważniejszy nawet od komunikacji zewnętrznej. Kilka przemyśleń w tym temacie w 31 odcinku podkastu.

Nov 2020

13 min 48 sec

Założenia w zarządzaniu projektami to przekleństwo. Uzasadniam tę tezę w tym odcinku podkastu i mówię, odrobinkę, jak się przed zagrożeniami wynikającymi z założeń bronić.

Oct 2020

16 min 46 sec

W tym krótkim odcinku mówię o ukrytych (a może nawet ukrywanych) problemach w zarządzaniu projektami. Skąd się to bierze? Jak sobie z tym poradzić? Dlaczego projekty robione według metodyk zwinnych mają lepsze narzędzia do radzenia sobie z tym zjawiskiem?

Oct 2020

15 min 1 sec

Zarządzanie projektami - polityka. Polityka w projektach to trudny temat, bo ciężko go zaadresować. To bardziej sztuka niż nauka. Ale kierownik projektu powinien tę sztukę opanować. I o tym mówię w tym odcinku.

Oct 2020

24 min 59 sec

W tym odcinku ponownie zarządzanie projektami, a konkretnie zarządzanie zakresem projektu. Omawiam przyczyny zjawiska, które po angielsku nazywa się scope creep. Wspominam też jak można sobie z nim poradzić.

Oct 2020

20 min 11 sec

Sygnały ostrzegawcze w projektach mogą być różne. Łatwo i trudno zauważalne. O nich mówię w tym odcinku podkastu. Zapraszam do wysłuchania!

Sep 2020

24 min 46 sec

W dzisiejszym odcinku wywiad z Bartoszem Zajdą właścicielem firmy Fair & Square Public Relations, triathlonistą, ultramaratończykiem i wiele więcej. Bartek dzieli się swoją wiedzą zdobytą zarówno podczas pracy w wojsku, jak też doświadczeniami z pracy cywilnej.

Sep 2020

1 hr 33 min

W dzisiejszym odcinku kryzys w KFC, czyli jak w firmie, która sprzedaje kurczaki zabrakło kurczaka. I co z tym fantem zrobili.

Jul 2020

9 min 42 sec

W tym odcinku powrót do przeszłości, aż do starożytnego Rzymu. Opowiadam co nieco o ochronie rzek w prawie rzymskim.

Jul 2020

12 min 8 sec

W tym odcinku mówię o zarządzaniu projektami, a konkretnie o harmonogramie i co robić, gdy pojawi się nagła potrzeba jego zmiany.

Jun 2020

30 min 32 sec

W tym odcinku zastanawiam się, jaki będzie świat po COVID-19. Dodatkowo, przypominam jak wyglądały liczby chorych i ofiar w przypadku pandemii świńskiej grypy (wirus A/H1N1) oraz epidemii SARS.

May 2020

18 min 17 sec

Pepsi i pechowa loteria. W tym odcinku opowiadam o tym, jak teoretycznie niegroźne działania marketingowe przeradzają się w bardzo poważny kryzys.

May 2020

14 min 45 sec

Wprowadzenie do zarządzania projektami, a właściwie do zarządzania kryzysowego w zarządzaniu projektami. Odcinek pierwszy, trochę organizacyjny, ponieważ definiuję w nim obszary, którymi zajmował się będę w odcinkach kolejnych.

May 2020

45 min 19 sec

W tym odcinku zapowiedziany wcześniej kryzys w firmie Coca Cola, spowodowany zatruciami w Belgii. Tylko, czy zatrucia to była faktyczna przyczyna zachorowań?

Apr 2020

12 min 18 sec

W tym odcinku krótka opowieść o tym, jak firma Pepsi poradziła sobie z kryzysem związanym z igłami od strzykawek znajdowanymi w puszkach dietetycznej Pepsi.

Apr 2020

12 min 35 sec

W dzisiejszym odcinku opowiadam o roli prewencji w zarządzaniu kryzysowym i dlaczego daje organizacji więcej, niż tylko zdolność do reagowania na kryzysy.

Mar 2020

22 min 17 sec

W tym odcinku chciałbym uspokoić nieco tych, którzy na wieść o tym, że w Polsce pojawił się nowy korona-wirus, zaczęli wpadać w panikę. Opowiadam o tym, jak wirus pojawił się w Polsce, opowiadam o samym wirusie. Poruszę również temat faktów i mitów, które pojawiają się na temat SARS-CoV2, co zaleca WHO jeśli chodzi o podróżowanie i co należy robić, jeśli podejrzewamy koronawirusa u siebie.

Mar 2020

44 min 18 sec

W dzisiejszym odcinku obiecana rozmowa z Magdą Ostrowską, autorką, blogerką, podkasterką, ultramaratonką, nauczycielką jogi, pasjonatką psychologii i studentką tejże. Mam to szczęście, że otaczają mnie bardzo mądre kobiety, z którymi mogę poruszać rozmaite tematy w podkaście. Z Magdą rozmawiamy o depresji, czym jest, jak się leczyć, jakie są mity z nią związane.

Mar 2020

1 hr 14 min

Depresja. Ten odcinek jest bardzo osobisty. Dzielę się tym, jak to jest mieć depresję. Jest też wstępem do rozmowy, która będzie w następnym odcinku.

Mar 2020

30 min 35 sec

Kryzysy w sporcie. Temat niby poważny, a jednak odcinek wyszedł nieco komediowy. Gościła w podkaście ponownie Joanna Skutkiewicz, w rozmowie z którą dzielimy się swoimi historiami odnośnie różnych kryzysów w trakcie zawodów.

Feb 2020

56 min 22 sec

Decyzje w kryzysie. Trochę paradoks, ponieważ z jednej strony trzeba je podejmować szybko, a z drugiej nie należy się z nimi nadmiernie spieszyć.

Feb 2020

29 min 55 sec

Kryzysy w triathlonie. Odcinek jubileuszowy, już dziesiąty! I pierwszy wywiad! I dużo wykrzykników! A na poważnie, rozmawiam z Joanną Skutkiewicz, freelancerką, dziennikarką, triathlonistką, podcasterką i ogólnie kobietą wielu talentów.

Feb 2020

48 min 37 sec

W tym odcinku dzielę się jedną ze swoich inspiracji, które spowodowały, że zainteresowałem się zarządzaniem kryzysowym. Chodzi o postać fikcyjną, z bardzo znanego, można by napisać, kultowego filmu.

Feb 2020

18 min 7 sec

W tym odcinku opowiadam o tym, jak zachowała się firma Exxon, gdy nastąpił wyciek ropy z tankowca Exxon Valdez.

Feb 2020

13 min 4 sec

Kontynuując tematy epidemiczne, w tym odcinku trochę o SARS (więcej) i trochę o nowym korona-wirusie (mniej). Zapraszam do słuchania!

Feb 2020

27 min 44 sec

Tematem w tym odcinku będzie epidemia eboli z 2014 roku, która dotknęła Afryki Zachodniej.

Feb 2020

10 min 53 sec

Tematem tego odcinka jest zamieszanie w sądownictwie i jego wpływ na decyzje firm, która działają lub chcą działać na naszym rynku.

Jan 2020

15 min 56 sec

Strategiczna rewitalizacja firmy Caterpillar jest przykładem omawianym w tym odcinku. Ten przypadek świetnie obrazuje wpływ działań podjętych na poziomie strategicznym na całą firmę. Pokazuje również korzyści z szukania wsparcia na zewnątrz organizacji oraz odwagi w podejmowaniu decyzji.

Jan 2020

16 min 31 sec

Dwie opowieści. Pierwsza, o kryzysie związanym z wykryciem benzenu w wodzie Perrier oraz druga, dotycząca wpisu na blogu, mówiąca o potencjalnym kryzysie prawnym, który może dotknąć gabinety kosmetyczne w Polsce.

Jan 2020

18 min 13 sec

Teoria zarządzania kryzysowego w podcaście. Miało teorii w podcaście nie być, a się pojawia i to już w drugim odcinku. Cóż zrobić, skoro zaraz po pierwszym odcinku, pojawia się uwaga, że przydało by się trochę teorii?

Jan 2020

26 min 47 sec

W tym odcinku opowiadam o kryzysie, który w 1982 roku spotkał firmę Johnson & Johnson, a związany był z lekiem Tylenol i ofiarami śmiertelnymi, które spowodował ktoś kto… Mam nadzieję, że to wystarczy, aby zachęcić do wysłuchania tego odcinka.

Jan 2020

13 min