Básně se nejlépe píší mezi spánkem a probuzením. Stančáková a Maršálek zkoumají, jak se v člověku rodí poezie

By Poustevna

Čtvrtý díl Horror Vacui je o vztahu poezie a vědy o tom, proč v životě potřebujeme mnohoznačnost i o tom, proč básně začaly mezi lidmi znovu nabývat na důležitosti. Alžběta Stančáková je básnířka a bohemistka, která za svůj básnický debut Co s tím z roku 2014 získala Cenu Jiřího Ortena. Michal Maršálek je básník, esejista a psychiatr, který svůj pozdní básnický debut Z člověka oči vydal v roce 2007 a v roce 2014 byl nominován na cenu Magnesia Litera. Pokud Vás náš podcast inspiroval k vlastním textům, podělte se o ně s námi! A jestli hledáte prostor pro psaní, zkuste naši kancelář v pražském Domě radost. Zastavte se na našich literárních akcích nebo nás sledujte online: www.poustevna.org, www.facebook.com/poustevnaradost, https://www.instagram.com/poustevna_radost/ Na Horror Vacui se podíleli Jonáš Zbořil (koncept, dramaturgie, moderace, mix), Jakub Jetmar a Ondřej Sliš (dramaturgie), Eliška Beranová (produkce), Natálie Bartlová (distribuce), František Formánek (hudba), Jan Tůma (hudba) a Vojtěch Cejnek z grafického studia FRVR (logo, vizuály). Poustevnu tvoří Eliška Beranová, Jakub Jetmar, Ondřej Sliš, Natálie Bartlová a František Formánek.

Listen to Básně se nejlépe píší mezi spánkem a probuzením. Stančáková a Maršálek zkoumají, jak se v člověku rodí poezie now.

Listen to Básně se nejlépe píší mezi spánkem a probuzením. Stančáková a Maršálek zkoumají, jak se v člověku rodí poezie in full in the Spotify app