This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

İstanbul Arabesque Project

Popular

 1. 1.
  Gel Bahtımın Kar Beyazı
  4:390:30
 2. 2.
  Sende Kalmış
  5:030:30
 3. 3.
  Bir Bilebilsen
  3:530:30
 4. 4.
  Unutabilsem
  4:540:30
 5. 5.
  Unutamadım - Kamuran Akkor
  4:370:30
Istanbul Arabesque Project, 2009 yılı başlarında, grubun prodüktörü ve davulcusu olan Barbaros Akbulut tarafından kuruldu.
Arabesk eserleri rock altyapılar, doğu vurmalıları ve vokaller kullanarak yorumlayan Istanbul Arabesque Project, kendi yarattığı arabesk formatında besteler de düzenlemeye başladı. Grup birçok müzik grubunun aksine solist odaklı değil, enstrumanist odaklı bir grup olarak kuruldu.
Bugüne kadar yaklaşık 600 konser veren grup, İstanbul ve Anadolu'da birçok şehirde sahne aldı ve almaya devam ediyor. IAP, birçok kez sahne aldığı ve almaya devam ettiği Almanya ve Belçika'nın yanı sıra, geçtiğimiz sene ocak ve şubat aylarında da Avustralya'da 6 konserlik bir turneye çıktı. Çeşitli şehirlerde, çeşitli mekanlarda ağırlıklı olarak yabancı müzikseverlere konser veren IAP, burada da büyük ilgi gördü.
Bugüne kadar yayımladığı 4 albüm ve 2 single ile arabesk müziğin büyük ustaları Selami Şahin'den, İbrahim Tatlıses’e; Hakkı Bulut’tan Emrah Erdoğan’a kadar pek çok önemli ustadan, eserlerini kullanma izini alan grup, her geçen gün kulvarında sağlam adımlarla ilerlediğini ve basamak basamak yükseldiğini göstererek sektördeki konumunu sağlamlaştırıyor.

16,537

Monthly Listeners

5,486

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to İstanbul Arabesque Project now.

Listen to İstanbul Arabesque Project in full in the Spotify app