This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Ania Dabrowska

Popular

 1. 1.
  Z Tobą Nie Umiem Wygrać
  4:030:30
 2. 2.
  Serce Nie Sługa
  3:120:30
 3. 3.
  Porady Na Zdrady [Dreszcze]
  3:300:30
 4. 4.
  Trudno mi sie przyznac
  2:570:30
 5. 5.
  W Glowie
  3:250:30
ANIA DĄBROWSKA – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Karierę, dzięki której poznała ją szersza publiczność, rozpoczęła docierając do finału pierwszej edycji „Idola”.
Tuż po programie rozpoczęła pracę nad debiutanckim krążkiem, nagrywając w międzyczasie piosenki na kompilacje: „Projekt SI 031”, oraz „Zetzibar” i zdobywając studyjne szlify współpracując ze Smolikiem przy płycie Krzysztofa Krawczyka „Bo marzę i śnię”.
Każdy z 6-ciu dotychczasowych albumów studyjnych Anny Dąbrowskiej pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy, które w tak nie podrabialny sposób ze szczyptą melancholii śpiewa swoim ciepłym, pastelowym głosem.
Uznanie dla jej talentu wyraża cała branża muzyczna – Dąbrowska nagrodzona została 9-oma Fryderykami, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk.
Nigdy jednak nie goniła na siłę za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Wiele razy potrafiła wymyślić na nowo swoją muzykę, podejmując odważne decyzje. Gdy ostatnio wymieniła współpracowników i dokonała ryzykownej, stylistycznej wolty, nikt nie miał wątpliwości, że jest u steru i wciąż odciska w piosenkach swoje własne emocje oraz rozległe inspiracje.

303,589

Monthly Listeners

112,716

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Ania Dabrowska now.

Listen to Ania Dabrowska in full in the Spotify app