This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

naperva*

Popular

 1. 1.
  kuşlar ölürlerse.
  3:190:30
 2. 2.
  üvercinka 3. - Cem Adrian
  2:510:30
 3. 3.
  vincit omnia veritas!
  1:320:30
 4. 4.
  üvercinka.
  1:530:30
 5. 5.
  nemesis
  2:150:30
2007 yılında Türkçe sözlü rap müzikle tanışan Furkan "naperva*" Baran, MC'liğin yanısıra Beatbox, Graffiti ve Break Dance'yle de bi' süre ilgilenmiş ve bu süreçte, İstanbul, Mersin ve Van olmak üzere üç şehir değiştirmiştir.
2012 yılında Van'da kendi kurduğu ilk amatör stüdyo olan "Alfheim Records" çatısı altında, "Barbata Nemesis" mahlasıyla, çok sayıda tekli (Bkz: Deli Edecekler) ve sanatçı kadrosunda Azap HG'nin de yer aldığı, toplamda dört adet albüm yayınlamıştır. 2018 senesinde Hacettepe Üniversitesi'ni kazanmasının ardından Ankara'ya taşınmış ve senenin ilk çeyreğini "HiphopHead Records" bünyesinde, Siirbaz prodüktörlüğünde, tek kurtuluşum, nemesis ve güzden beri. olmak üzere üç adet tekli vererek tamamlamıştır. Ardından, kendi kurduğu ikinci stüdyo olan "Metromom Music" çatısı altında Kezzo ve Sancak gibi isimlerle olan çalışmaları ve sayısız tekli yayınlamıştır. 2019 senesinde kariyerine naperva* adıyla devam etmeye karar vermiş ve Atlas Penza ile "432'yi" kurmuşlardır. Bu etikette, altyapılarında Heredot Beatz, Nocna Mora ve Kanove gibi isimlerin bulunduğu lirikal, şiir kısımları Deniz Tekin'e ait  "bağbozumu" gibi deneysel işler yayınlamıştır.
Son olarak prodüktör koltuğunda Emiladil, Wodashin ve Monowi gibi isimlerin bulunduğu "oksimoron." adlı albümü tamamlanmıştır.
Albüm, 24.08.2020'de meraklılarıyla buluşmayı bekliyor.
instagram.com/furkanbaranfb

37

Monthly Listeners

27

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to naperva* now.

Listen to naperva* in full in the Spotify app