This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Retro İnferno

Popular

 1. 1.
  Baştan Çıkar
  3:010:30
 2. 2.
  Murphy Kanunları, Pt.1
  2:230:30
 3. 3.
  Al Başına Belayı
  3:050:30
 4. 4.
  Karanlık Çağ
  3:090:30
 5. 5.
  Ne Güzel İstanbul
  3:310:30
Cihat Mutlu (Retro İnferno), 19 Şubat 1993 tarihinde Elazığ'da doğmuştur. 2001'de asıl memleketi olan Malatya'ya taşınmıştır.
Hiphop kültürü ile bir tesadüf eseri, şehrindeki Devlet Hastanesi'nde tanıştı ve hayatına yön verecek kadar etkilendi. Ancak bu yoğun ilgiyi tatmin edecek, bilgi edinebileceği bir mecra bulamayışından uzun süre merak boyutunda kaldı. 2005 sonlarında yine şans eseri, bir gazete bayii'nde HiphopTR dergisini gördü ve aldığı her sayı ile bu ilgisi, tutkuya dönüştü. Lise yıllarında Break Dance ve Graffiti gibi dallarla amatör olarak ilgilendi ve nihayet çeşitli sebeplerden ötürü, okulundan ayrılıp dışardan öğrenimine devam etmeye başladığında kendince Rap yapmaya başlamıştı. Deneme-yanılma süreçleri, bilgi ve rol model eksikliği, bilumum problemler sonucunda uzun süre istediği ciddiyette çalışmalar yapamasa da 2017 Temmuz'da Trajik ve Komik EP'yi çıkardı.
Karmaşık kafiye şemaları, çarpık bakış açıları, dikkatle kurgulanmış şarkı sözleri ve müzikal çeşitliliklere uyum sağlayabilen vokali ile kendine has özgü bir tarz oluşturmayı başardığını kanıtladıktan sonra devamında yaptığı "Karanlık Çağ" single'ı ile çeşitli çevrelerden ciddi olumlu dönütler aldı.
2019 Ağustos ayında, "Baştan Çıkar" ismindeki ilk profesyonel video klibini dinleyiciler ile paylaştı ve çalışmalarına devam ediyor.
Anadolu Üniversitesi İstatistik bölümü mezunudur.
Seslendirme sanatı ile ilgilenmektedir, ayrıca Ankara Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği'nin kurucu üyelerindendir.

1,154

Monthly Listeners

72

Followers

Where people listen

Singles

Discovered On

Listen to Retro İnferno now.

Listen to Retro İnferno in full in the Spotify app