This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Dornkappel

Popular

 1. 1.
  Koniec Osláv
  3:360:30
 2. 2.
  Banda Tupých Hláv
  3:510:30
 3. 3.
  Introvert
  2:310:30
 4. 4.
  Mastodont
  2:470:30
 5. 5.
  Boli Sme
  2:450:30
Dornkappel ako hip-hopové trio, DJ RE5 a dvaja MCs - bratia Prorok a Mr.Matt, vzniklo v roku 2010. So singlom Mastodont sa v Demovnici_FM držali sedem týždnov.
V roku 2015 vydali debutový album Introvert/Extrovert, vďaka ktorému boli nominovaní v kategórií objav roka, v rámci Radiohead Awards. S týmto albumom majú za sebou odohrané turné so Strapom, väčšinu domácich a niekoľko zahraničných festivalov.
V roku 2018 vydali v poradí druhý oficiálny album Requiem. Tento album tvorili a nahrávali už ako kompletná kapela so živými nástrojmi v štúdiu LVGNC. Trojicu Prorok, Mr. Matt a DJ RE5, ktorý po novom popri gramcoch ovláda aj klávesy, doplnil Vincent na bassgitare, bubeník Attila Szeiff a gitarista Dzurko Orawetz. Na albume si okrem nich zahralo dvadsať slovenských hudobníkov. S týmto albumom v decembri 2018 predskakovali legendárnemu triu Delinquent Habits na ich bratislavskom koncerte v MMC.
Dornkappel je vždy sprevádzaný silným vizuálom a dizajnom. Debutový album bol, okrem hudobných cien RHA, nominovaný aj na Národnú cenu za dizajn. O vytvárnú réžiu, dizajn a klipy sa starajú dvorní Andrej & Andrej a Igor Machata.
Dornkappel je miesto, pôvodný názov bratislavskej mestskej časti Trnávka. Dornkappel je skupina ľudí, ktorá sa na tomto mieste stretla.

175

Monthly Listeners

185

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Dornkappel now.

Listen to Dornkappel in full in the Spotify app