This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Emrah Karakoç

Popular

  1. 1.
    Ahu Dilber
    2:560:30
Emrah Karakoç Erzincan / Türkiye'de doğdu. İlk, ortaokul ve Lise eğitimini Erzincan'da tamamladıktan sonra Mustafa Kemal Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri bölümü'nü bitirdi daha sonra Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
Ortaokul yıllarında bağlamayı kendi öğrendi aynı zamanda ritm enstrümanlarını icra etti. Fotoğraf sanatı ile de uzun yıllar ilgilenen biri olarak 2017 Sony Dünya Fotoğraf Yarışmasında "Yas Töreni" adlı fotoğrafı ile Dünya sıralamasında ilk 10 arasına seçildi ve Türkiye Ulusal Ödülünün sahibi oldu Dünya genelinde takip edilmesi gereken 165 fotoğraf sanatçısı arasında gösterildi. Kültürel projelerde Klip yönetmenliği, Görüntü Yönetmenliği yaptı Bağlama ailesi ve ritm sazlarını icra etmektedir ....
Emrah Karakoç was born in Turkey. he graduated from Mustafa Kemal University Computer Technologies Department and then graduated from Anadolu University Public Administration Department. 2017 Sony World Photography Contest in "Mourning Ceremony" with photographs from selected among the top 10 in the world ranking and Turkey was the winner of the National Award to be followed throughout the world were selected among 165 photo art. He worked as a video director and a director of photography in national projects. Anatolian Baglama family and rhythm family perform their saz.

10

Monthly Listeners

7

Followers

Where people listen

Singles

Listen to Emrah Karakoç now.

Listen to Emrah Karakoç in full in the Spotify app